WOŚP 2021 – Jest już puszka 29. Finału WOŚP

19

Gramy Gramy Gramy

Już jest prawdziwa fizyczna puszka WOŚP w Woli. Zabieramy w Bacówce Wola Pszczyńska 103 A serdecznie zapraszamy, na każdego czeka wośpowe czerwone serducho, niech ta puszka zapełni się po same brzegi.

Natomiast tych co wola wesprzeć lokalne inicjatywy zapraszamy do zasilenia zbiórki dla Filipka chorego na SMA dla którego też została wystawiona puszka.

Pamiętajmy dobro wraca.


Kochani!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków.

Kiedy mówię do Was te słowa, w tym momencie, na naszym koncie jest ponad 1 174 000 złotych, a przecież w starej wersji mieliśmy jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia naszego grania, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, razem z 80 Sztabami, które są rozsiane po całym globie. Gramy na wszystkich kontynentach – gramy, jesteśmy.

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia!

Pamiętam jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu.

Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.

Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym.

Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ściskam Was bardzo serdecznie, dziękuję za zrozumienie, bądźcie razem z nami – 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

A wygrywamy, bo gramy z sercem.

Dziękuję bardzo!”

– Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Tegoroczne kwestowanie w Gminie Miedźna będzie zupełnie inne niż te znane z poprzednich lat, jak już wiadomo nie  został powołany przez GOK tradycyjny  sztab WOŚP w gminie Miedźna  jednak nie wszystko stracone. W porozumieniu z Koordynatorką Miejskiego Sztabu ZSP w Pszczynie Panią Joanną Rozmus-Cader i Burmistrzem Pszczyńskim Dariuszem Skrobolem stworzona zastała możliwość zainicjowania indywidualnej akcji w Gminie po przez radnego Łukasza Banasia oraz Nową Energią.

Rejestracja wolontariuszy już zamknięta!!!

A już 31. stycznia:

Bezpieczeństwo

– Dla wolontariuszy będzie zapewniony transport busem Pszczyna WOLA celem rozliczenia puszek

– Mamy obiecaną ochronę/ eskortę dodatkowych patroli Policji ( dziękujemy)

Atrakcje

– Licytacja misia Giganta – internetowa

– cały dzień będzie rozdawana grochówka – za dowolne datki (do puszki wrzucasz ile uważasz).

– Gorąca czekolada, herbatą, gofry, krokiety z barszczem.

– Od 16.00 aż do 20.00 czyli światełka do nieba będzie się palić duże ognisko gdzie każdy w środku zimy będzie mógł upiec kiełbasę.

– Jeśli dopisze aura i będzie śnieg planowany jest kulig* dystans miedzy kolejnymi sankami 2,5m.

O 20.00 na światełko do nieba, wypuścimy duży balon meteorologiczny ze światełkiem który dotrze do górnych warstw atmosfery po czym spadnie z listem zawierającym pozdrowienia WOŚP-owe z Woli (mamy zezwolenie).

_ miejsce ogniska Bacówka Wola Pszczyńska 103 A

– Osoba odpowiedzialna Radny Łukasz Banaś

!!! Wszystkie posiłki tylko na wynos bez możliwości spożycia na miejscu !!!

Zapraszamy chętne osoby, organizacje do dołączenia do wspólnego kwestowania i dobrej zimowej zawieruchy.

19 KOMENTARZE

 1. Pan Owsiak oraz cała jego zatrudniona przy organizacji WOŚP rodzina nie przeżyją roku bez Złotego Melona, więc coroczna żebranina musi się odbyć.
  I żadna pandemia tego nie powstrzyma.

 2. Do ze wsi i rowniez pacjent
  Nie wiem czy macie dzieci czy byliscie kiedys w szpitalu dzieciencym bo widac ze sposob myslenia zalezy o punktu siedzenia tak panstwo utrzymuje pewien pozimom leczenia ok ale zawsze potrzeby sa wieksze ,caly czas medycyna idzie do przodu co z tym idzie poziom komfortu leczenia oraz stan ducha dzieci a zakupione przez wosp urzadenia to gwarantuja i dla tego warto brac udzial w orkiestrze ps. Nie wiem dlaczego wosp ma tylu oponentow ,wiem zeby nie bylo im wstyd korzystac z darow wosp

 3. A dla mnie to państwo takie rzeczy powinno finansować . Płacimy podatki a na sprzęt ratowania ludzkiego życia musimy zbierać jak bezdomni. Nie neguje orkiestry tylko rząd. Bo wychodzi na to że ludzie i tak muszą sobie radzić sami.

  • Bury, Państwo finansuje służbę zdrowie. WOŚP niech zbiera, ale kwoty zbierane przez dzieci, te miliony złotych, to zaledwie poniżej 0,5% kwoty wpłacanej przez Państwo do NFZ. Oczywiście z Naszych wspólnych podatków, bo żadne Państwo na świecie niema “swoich” pieniędzy. Przez ten szum medialny wielu ludzi myśli, że gdyby nie orkiestra, to byśmy się leczyli w szałasach u szamanów!

 4. Róbta co chceta….Koniec lansowania czloweka pokroju Owsiak mial swoje 5 min ..nie jestem przeciwnikiem niech kazdy zdecyduje czy ten pan taki społecznik i wolontariusz jak dla mnie nie jest tak krystalicznie czysta za jakiego sie uwaza ..mozna pomagac i warto bez napinania sie i rozglosu ..Wesołych Swiat i zdrowia

 5. Caritas zbiera przez 365 dni w roku, każdy może wesprzeć w każdej chwili, bez zbędnego rozgłosu, szumu medialnego i lansowania się.

  • Niech każdy wspiera tak jak chce. WOŚP tak długo będzie zbierała tak długo jak ludzie będą przekonani, że wolą wesprzeć ich, a nie Caritas czy inną instytucję charytatywną. Tu przynajmniej dzieci i młodzież uczą się, że życie nie jest kolorowe i widzą, że przychodzą na WOŚP, nie tylko ofiarodawcy, ale też samotni, czasem głodni ludzie i wszyscy coś dla siebie znajdą. Są też lanserzy, co darmo się lansują i udają doskonałość roku. Nawet dzieci to widzą. Brawo Łukasz Banaś, za inicjatywę. Tak trzymaj. Gminna kultura i wizja jest jednostronnie nastawiona na “klub wzajemnej adoracji”, najlepiej wiedzą co jest stosowne. Niech dalej władza zajmuje się tym czym się zajmuje: skwerkami, facebookiem, wywiadami które są oderwane od rzeczywistości, przy braku komunikacji, perspektywy rozwoju, tłumaczeniem wszystkiego Covidem i 17 milionami długu. Ludzie mają dość. Nie widać już tego czym mamiła NE przed wyborami-nadziei na lepszą przyszłość przez zmiany i porozumienie, a widać pielęgnację zespołu “najlepszych ” ludzi z poprzedniej ekipy rządzącej i dodawanie zaufanych zauszników i kontynuację sposobu prowadzenia zadań jak do wyborów bywało. Głośno dokuczać poprzednikowi? A jakże, ale most jeszcze bardziej obładowany i to za ile? Misteczko rowerowe jakby ze złota, komunikacja gorsza niż była, a do asfaltowni “nowoczesna” kotłownia i PSZOK w miejscu wskazanym przez poprzednika dodając szumnie niemal własną piersią broniony budynek gminny na Różanej (obecnie w gruzach) mamy obraz grupy rządzącej. Punkt widzenia zgodny z miejscem siedzenia, czyli bez zmian, w oczekiwaniu na rok cudów, czyli rok wyborów. Powinny być corocznie, wtedy władza by się wykazywała.

   • Anonimie, czyżby piątek, piąteczek piątuniu?, ale o tej godzinie?! Jednym zdaniem odniosłeś się do mojego wpisu (i popieram Cię), a potem jakaś tyrada, coś Ci się pomieszało?

    • Malutko rozumiesz, Zbyszek, przeczytaj tym razem ze zrozumieniem. Każdy może wspierać jak uważa za słuszne, ale władza gminna organizowała – bo duże możliwości-sztab gminny WOŚP. Napisane jest poparcie dla Łukasza Banasia wraz zespołem który się tworzy wokół organizacji WOŚP w Woli, nie dla Ciebie, zrozum, sarkazm dotyczy władzy, która słabiutko działa na rzecz społeczności. To nie żadna tyrada. Do Twojego wpisu odnosi się jedynie wolność wyboru każdego ofiarodawcy. Ludzie pracują, robią zakupy, spacerują, biegają, trenują i mogą podczas finału WOŚP zrobić pozytywny gest w taki tradycyjny, od wielu lat szanowany sposób. Nie brakuje przeciwników i zwolenników, ale nie ma zakazu wychodzenia z domu. Był samochód z Mikołajem? Tłum wokół samochodu? Są pikniki na rzecz chorych dzieci? Wzrosła śmiertelność z tego powodu czy liczba chorych?
     Brawo dla odważnych którzy robią coś dla innych. Wstyd dla tych co nie robią nic i nie myślą nawet…

     • Jakiś taki nabuzowany jesteś, a chodzi tylko o to, że rozpisujesz się na tematy, których ja nie podejmowałem.
      Wyluzuj i pomagaj innym skoro sprawia Ci to przyjemność.
      Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

     • Rób jak masz ochote przeciez nikt ci nie zabrania…To ty nie rozumiesz Zbyszek ci grzecznie odpisuje a ty wyskakujesz z jakims elaboratem wyskakujesz ..Nie napinaj sie az tak swieta ida wiec trosze optymizmu i na wesolo

      • Na Titanicu orkiestra grała do końca, chwilo trwaj!
       Jak lud się obudzi będzie już z ręką w nocniku, żeby nie powiedzieć na dnie. Przykrywką dla energicznego działania bywają także święta i covid, a także widmo spłaty długu pozostawionego przez poprzednika oraz brak wpływów bo kryzys i nie ma na różne potrzeby, na niektóre jest…karma.

 6. W obecnej sytuacji to faktycznie lepiej siedzieć na d..e w ciepłym biurze i narzekać że tyle roboty ze nie ma czasu taczki załadować… Jak widać w innych miastach, gminach, wioskach można powołać sztaby i zorganizować WOŚP. Tu nie chodzi o wrzucanie do jakieś wirtualnej puszki tylko o dobra zabawę z puszkami i serduszkami. Wolontariusze kwestujący nie maja z tym problemu. I na koniec jeśli już się zasłaniacie pandemią i COVIDEM to powiedziecie proszę jak się to miało do imprezy mikołajkowej? Gdzie tam był dystans? Gdzie jakieś zachowane minimalne normy sanitarne? Widać ten chaos i dziecko na dziecku pacha jace się po przysłowiowego cukierka… Wiec może powiedzieć prawdę ze WOŚP u nas nie jest podłodze z obecną władza i tyle…

  • Pamiętam jak powstało WOŚP – to była próba zebrania kasy na sprzęt w czasach, kiedy w Polsce był chaos po rządach Balcerowicza i ogólna rozpierducha, wielu z nas to pamięta. Ale teraz co by nie mówić mamy dużo bogatsze państwo i naprawdę dobrze wyposażone szpitale. Moim prywatnym zdaniem fundacja w takim kształcie straciła rację bytu, powinna była się rozwiązać już lata temu i działa głównie dla utrzymania etatów. Uważam też, że przez lata WOŚP przyzwyczaiła się to bycia traktowaną w specjalny sposób, każdy szczebel władzy musiał przecież utworzyć sztab żeby broń Boże nie być posądzonym o brak poparcia dla tej wyjątkowej w skali galaktyki organizacji.

   Żeby nie było – nie jestem przeciwnikiem fundacji jako takich, jak wielu mieszkańców Woli regularnie wpłacam kasiurę na dwie fundacje pomagające chorym osobom oraz na inne instytucje jak domy dziecka albo ośrodki dla niepełnosprawnych. Większość tych podmiotów jest prowadzona przez wspaniałe a w ogóle nie znane osoby, które robią swoje, bez fajerwerków, w transparentny sposób. Jeżeli chcecie pomagać to WOŚP nie jest do tego potrzebny. Kilka kliknięć w internecie i macie dłuuuugą listę podmiotów i osób potrzebujących wsparcia.

   Z drugiej strony, jeżeli ktoś chce pomagać WOŚP to też nie widzę najmniejszego problemu żeby to robić. Nikt nie zabrania kwestowania na WOŚP, nikt nie zabrania organizacji zbiórki przez internet, czy do tego jest potrzebne zbieranie ludzi w kupie w czasie pandemii??

  • Celebrytów nie brakuje, jak się uśmiechają, fotografują, “ubierają i stroją w cudze piórka”, nie idzie o dystans, dezynfekcję i maseczki, ale o widoczność, podkreślenie, wspaniałości osiągnięć nowych ogniw łańcucha co zapracowani w pocie czoła mocni… w gębie, dyganiu, słodzeniu i na tym miodzie jadą jak na najlepszej ślizgawce z aprobatą pracodawcy. Mają się coraz lepiej i rozwijają skrzydła. “Ciemny lud” to widzi i nie kupuje, ale nie przebija się przez kordon pochlebców, liczą na przeczekanie jak z wodą i kotłownią na zrębki. Już jest cicho. Już nikt nie protestuje. Forum wolanie jest dobrym testerem, ale władza widzi że nic za tym nie idzie-żadne działania, więc sami działają coraz śmielej.

 7. W obecnej sytuacji to przesada. Komu potrzebne to zgromadzenie, wspierać fundację można cały rok, jeżeli ktoś chce. Takie imprezy zostawcie na spokojniejszy czas, oby nie było potem wielkiego “ała”. W Pszczynie bez zgrupowań, koncerty online, a kto ma wesprzeć WOŚP znajdzie na to sposób.

  • Tak, wszędzie na około ludzie wychodzą z domów są jarmarki jest WOŚP a u nas pod przykrywką COVID pozamykali się w biurach ( tak co tam jest do roboty w takim GOK-u) i piszą bzdurne komunikaty o jakiś eskarbonkach no nie przemęczyliście się tam za bardzo? Najlepiej wszytko pozmykać autobusy zlikwidować żeby ludzie nie wydostali się poza te śliczną gminę i nie widzieli jak zaradnie są administrowane inne miejscowości, a wójt w radiu wam opowie jak tu jest wspaniale i poczujecie się jak w bajce…

   • Magia, tak lud oczekuje propagandy, igrzysk i chleba. No to na chleb zarobią, na więcej z taką komunikacją i świetlaną przyszłością w obliczu wspaniałego rozwoju w przychylności gminy, i taką promocją-nie starczy. Nawet odblasków od Mikołajowej propagandy dzieci nie dostały. Odblaski lepsze od cukierka, ale po co się wysilać z pomysłami, no po co? COVID! jest i basta. Do domów i siedzieć tam cicho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.