Wstrząsy odczuwalne w Gminie Miedźna

3

W ostatnim czasie Mieszkańcy naszej Gminy informują o odczuwalnych wstrząsach. Według Górnośląskiej Regionalnej Sieci Sejsmograficznej Głównego Instytutu Górnictwa epicentrum wstrząsów znajduje się w okolicy ul. Nazieleńce w Brzeszczach. Jest ono oddalone od Woli i Gilowic o ok. 3km w linii prostej.

Ostatnie zarejestrowane wstrząsy:
– 25.11.2020r. godz. 7:38
– 02.12.2020r. godz. 21:10
– 10.12.2020r. godz. 19:31

Odpowiedz ZG Brzeszcze dla portalu Info Brzeszcze:
,, Zakład Górniczy Brzeszcze prowadzi obecnie eksploatację pokładu węgla na średniej głębokości około 850 metrów pod miejscowością Brzeszcze. Pokład ten został zaliczony przez ekspertów do najniższego pierwszego stopnia zagrożenia tąpaniami.”
„Wszystkie zagadania związane z zagrożeniami tąpaniami i wstrząsami są na bieżąco analizowane przez zespół ds. tąpań powołany przez kierownika ruchu Zakładu Górniczego Brzeszcze. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje zautomatyzowany system zapisu informacji o odczuciach lub uszkodzeniach spowodowanych wystąpieniem wstrząsu górotworu. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem telefonu 32 716 54 99. Wnioski o uszkodzeniach budynków powstałych w wyniku wstrząsów, które zarejestrowała stacja geofizyki górniczej można również składać do oddziału szkód górniczych ZG Brzeszcze”

Właściciel kopalni informuje jednocześnie, że ściana nr 02, w rejonie powstają wstrząsy odczuwalne na powierzchni, zbliża się do zakończenia swojego biegu. Pozostało jeszcze 85 metrów. Zakończenie eksploatacji ściany ma nastąpić w styczniu 2021 roku.

Żródło mapy: http://www.grss.gig.eu/
Info: Portal Info Brzeszcze https://infobrzeszcze.pl/jest-odpowiedz-zg-brzeszcze-w-sprawie-odczuwalnych-wstrzasow/

3 KOMENTARZE

    • Wolan masz rację – debil! Wydano pieniądze na powiększenie tego parkingu, a teraz go zamknięto. Pytanie, dla kogo jest ten parking?!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.