Wyraz swoją opnie na temat gminy Miedźna w ankiecie

32

Szanowni Państwo, w związku rozpoczęciem prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Miedźna na lata 2016 – 2023 zwracamy się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat warunków życia i funkcjonowania w Gminie Miedźna z uwzględnieniem trzech aspektów takich jak:

• mieszkańcy i kwestie społeczne,

• gospodarka,

• infrastruktura i środowisko.

Dzięki podsumowaniu wyników ankiety dowiemy się jakie są według Państwa jej dobre i złe strony. Poznamy również Wasze opinie w zakresie najważniejszych inwestycji, zadań oraz przedsięwzięć niezbędnych do zrealizowania w Gminie w latach 2016 – 2023. Pozyskane w ten sposób informacje pozwolą nam na opracowanie dokumentu wytyczającego kierunki rozwoju Gminy Miedźna zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Mając na uwadze powyższe liczymy na owocną i konstruktywną współpracę jednocześnie informując, iż ankieta ma charakter anonimowy, a jej wyniki zostaną upublicznione wyłącznie w formie zbiorczej.

Ankieta

źródło UG Miedźna

32 KOMENTARZE

 1. co to Pan Henio tak nawojowal ze go sie tak broni moze przyklad jakis . Radnego germanka tez przyklad prosze , tez bedziemy chroni9c pod placzykiem bo to radni sa\\\\\\\ . Oni maja zapier…..ć i to wszyscy radni a nie sciemniac i nosy zdrapane po sesjii jak jeden Moze do gminy bojszowy wszyscy radni pojada podpatrzec jaka tam j est organizacja pracy ale tam pracuja na rzecz gminy a nie tak jak u NAS na rzecz wojta t

 2. Pan Henio tylko jednym glosem wygral z radnym seniorem i wielkiej roznicy niema w dzialaniach kolejny radny senior nam rosnie co wymagac za duzo niemozna bo to senior przeca !!!!!!!!
  ale jedno jest pewne zalatwi dobre doswietlenie przejsc dla pieszych bo wokol kosciola to naprawde wyglada okazale !!!! szkoda ze te lampy nie sa zamontowane na zielonym sklepie na luku bo duzo lez by to oszczedzilo panie HEnryku (((((((((

  • jakbyś miał tak liczną rodzinę jak radny senior, to wygrałbyś w cuglach, ale tym razem głosy się rozłożyły też na kandydata z rodziny seniora.Radny “Henio” już zrobił tyle co senior za trzy kadencje, ale tego na necie nie ma.za podświetlenie kościoła zapłacił proboszcz, radny wydeptał podpięcie do sieci.Nie chwalę dnia przed zachodem słońca, ale piętnastu takich radnych takich jak p.Henio i jesteśmy do przodu

   • Radny senior to p. Bigos, słyszeliście coś ło tym, co łon zrobił dlo swoich wyborców albo dlo wszystkich miyszkańców, a dieta do kapsy i za cztyry latka autko nowe może być i posada w komisji płatnej łod problymów z gorzołkom tyż. Za dobrom słuzbe sie należy dobre podziynkowanie i kasa tyż i to lepszo niż dlo radnego. Radny jak go tu nazywocie Henio coś robi i coś mo do powiedzynio. Zapytejcie jego wyborców i nie apeluje niezbyt mądrze jak jego poprzednik i inni radni żeby ino sie pokozać – i po chałpach nie zbiyroł głosów to wygroł słusznie a nie po litości, jakby po chałpach pozbiyroł ( jak inni) miołby dwa razy wiyncyj.

  • ciekawe czy proboszcz będzie płacił za prąd .
   Radni sami chcieli być radnymi.
   co tylko kasa????? —do roboty ,czas spania na sesjach minął.
   p.Janek was obudził

 3. Podzwoniłem, popytałem. Frezowanie miało wyeliminować garby, które porobiły się na bokach jezdni. Może jakoś bardzo nie przeszkadzały samym kierowcom, ale zbierała się tam woda i wypłukiwała asfalt (inżynierem nie jestem, ale rzeczywiście stojąca woda to wszędzie problem). Dodatkowo auta chlapały na pieszych. Zadzwonie jutro do PZD, żeby ten frez przejechali jaką warstwą asfaltu, bo dla rowerów to utrapienie. Sołtys też zainterweniuje w PZD.
  – pytanko od mieszkancow Woli i kiedy to przejada tym asfaltem cos wiadomo p.Radny …………………………..

 4. chyba ten Marcin dostanie fordzika tez do smigania po miescie wojt powinien chlopaka docenic koloryzuje tak jak w gm zawsze, sie robilo ,duzymi krokami zblizaja sie mikolajki wiaderko z lopatka i grabki
  przydadza sie radnemu germ…i w czasie tej ciezkiej roboty w piaskownicy niech przemysli swoje postepowanie i zejdzie dziecinka na ziemie …………….. bo w dzialaniu jest jak latawiec na wietrze tylko ze z urwanym sznurkiem, jak zawieje tak dryfuje ……………….

 5. Pan Radny Marcin na swoim FB pisze, cyt: “Kurde, ja po zaledwie 8 miesiącach przyprowadziłem do gminy 2 dużych inwestorów, zainicjowałem działania zachęcające małą przedsiębiorczość a i jeszcze kilka mniejszych rzeczy się udało zrobić. Oczywiście i parę spraw nie przeszło, ale pracuję w, delikatnie mówiąc, w mniej sprzyjających warunkach. Smutne, że najważniejsze i dające największe możliwości zajmują ludzie bez pojęcia o swojej robocie, a ci z pomysłem i wizją muszą walczyć z ograniczeniami na wszelakie możliwe sposoby (…)”.
  Kurde, chyba mi coś umknęło? Można jakieś konkrety Panie MG? Bo jak narazie próbuje Pan zdyskryminować wolanów, jakby tu nie były rzeczowo i konkretnie opisywane te ograniczenia, na które żali się Pan na swoim profilu. Warto nawiązać łącznosć ze samym sobą. Jak chce Pan działać to warto z tymi, którym chodzi o konkretne sprawy. Narazie u Pana to wg mnie taka pozerka na Don Kichota. Intrygują mnie te bliżej niedookreślone rzekome Pana osiągnięcia.
  Ale idźmy dalej (kolejny cytat z FB):
  “(…) Za darmo oddaliśmy powiatowi działkę w Górze o wartości kilkuset tysięcy złotych, bo rzekomo to było niezbędne do rozpoczęcia remontu tych dróg. Nie ukrywam, że byłem bardzo sceptyczny wobec takiego oddawania naszej własności (…)”
  Czy łatwowierność w decydowaniu o publicznych dobrach jest dobrą rekomendacją? Jakie gwarancje wynegocjowaliście w zamian za tę decyzję jako Rada? A w czym objawił się Pana sceptycyzm? Wnioskował Pan o nie? Było tam jakieś Pana “votum separatum”? Chętnie się dowiem, bez podtekstów.
  Bo słusznie Pan zauważa: trzeba mieć pojęcie o robocie. Albo co najmniej umiejętność współpracy. Tak aby osiągnąć efekt synergii. Pan jako specjalista od środków UE pewnie wie, że czasem 2+2=5 ale to wymaga partnerstwa a nie wojowania z tymi, którymi chodzi o lepsze jutro w tej gminie.

  • Chętnie poznamy tych dwóch inwestorów i inwestycje wielce rozwojowe. Może firmę związaną z drogownictwem i firmę – myjnię części silników na pobliskim “blokowisku”? Nie? To może firma medyczna, rodzinnie podobno i mentalnie związana z naszą piękną gminą, która pojawiła się szumnie i cichutko wyparowała po prostu. Wszyscy o niej słyszeli ale nikt jej nie widzi. Gdzie to ci medycy Pnie radny-niemogący bo mu w niesprzyjających warunkach przyszło pracować tak ciężko. Po co te męki? Może czas odejść, odpocząć i nabrać dystansu do siebie? Skończ waść, wstydu oszczędź.

 6. Wójcie kiedy doprawisz tą kiełbachę wyborczą? Rok już mija a pasów na Górniczej jak nie było tak nie ma! Czy każdy musi domyślać się którędy może bezpiecznie przejść przez drogę? To jest OSIEDLE a nie autostrada do nieba (bynajmniej nie każdemu z nas tam się spieszy). Poza tym ten przedsmak S1 na Woli już nam też bokiem wychodzi a to kropla w morzu co tu się będzie działo jak ją nam tu wcisną. Czy do Was to nie dociera jakie tego będą konsekwencje? Nieustający ciągły ruch, spaliny, hałas, rozjeżdżone lokalne drogi, dodatkowe koszta itd. ale wtedy to będzie płacz i zgrzytanie zębów niestety po fakcie jak to jest z tą sławną otoczarnią.

 7. Marcinie Germanku, nie idź tą drogą, bo nasuwasz coraz poważniejszą wątpliowość, czy u Ciebie wszystko halo. Do tego odkrywasz całe swoje zakłamanie i manipulacje wedle własnych potrzeb. Niecały rok temu osobiście na tym “śmiesznym portalu” ochoczo brylowałeś. Coć Ci w radzie nie wychodzi smutny człowieku? Jakieś frustracje? Niedomaganie pamięci? Czy nieustanna samostymulacja i manipulacja aby być na fali? Daty Ci podać? Cytaty? Zdradzę Ci sekret: weź sie chłopie do roboty, może Cię wreszcie ktoś doceni.
  Reszcie czytelników polecam ocenę wiarygodności tego pana. Bez odbioru, ha, ha!

 8. tak jak z PO tacy dobrzy do rany przyloz byli a teraz pouciekaja bo wszystko sprzedane zostalo za grosze typu
  kopalnie
  huty
  ogromne montownie i stocznie na pomorzu
  zaklady zbrojeniowe itp.
  w naszej gminie to samo teraz w wyborach pan wojt odda komus z przyjemnoscia ta wladze i starego forda i myknie na mazury
  asfaltownia na w2
  teraz powstanie papownia z drugiej strony osiedla same dobroci tam instaluje mieszkanca
  droga gilowice gora pewnie zostanie zrobiona przed wyborami pare glosow wpadnie
  dzialka juz poszla do powiatu na rzecz tego remontu o tym tez wspomina nasz FEJSBUKOWICZ GERMANEK takze o osrrodku zdrowia tez cuda wianki READNY
  Wpjtala apeluje a drogi biale w zimie my musimy do niego zaapelowac o litosc hehe albo rozum

 9. i co p.GERmanEk piszesz nie czytajcie tego wolanie .info po przeczytaniu Twoich wpisow tam na portalu FB to dwulicowosc to twoja najlepsza zaleta tam pokazujesz naszą Gmine w calkiem innym kolorze ////////////a posty ktore tam upubliczniasz to mijaja sie z rzeczywistoscia ale Ty prezes fundacjii to chyba musiales jakies szkolenia przejsc wizerunkowe nie czasem z kolegami z PO pod namiotami nie byles ? prosze zasiegnac relacjii z gminnego posiedzenia na wolanie i zobaczyc jak pan radny zajmuje sie gmina przez 40 sekund cos wiadomego opowiada zreszta jzwiazanego z ta tragedia to wogole pan glosu w innej sprawie nie zabral a kasa leci ………………………………
  a glosow znowu bedzie pan szukal po siasiadach wiec glosy mojej rodziny trafia juz do innego kandydata z przykroscia stwierdzam ze byl pan nadzieja ludzi ze wsi ktora wlasnie umiera ……. chciales dobrze a wyszlo jak zawsze ………………..

 10. pokora piekna cecha lecz u p.Germanka jej nie wykryto . Glosowalem na chlopaka ale czuje sie zniesmaczony po odczytaniu wpisu na FB , Szkoda ze pan na sesjii rady gminy tak nie bryluje jak na FB bo w UG to wypociny jakies pan prezentuje na tyle radnego stać!!!

 11. Minął rok od wyborów jak zostali wybrani radni ,może by przedstawili swoje osiągnięcia, mieli służyć mieszkańcom .
  Może się mylę ale jak do tej pory służą wójtowi do przepychania ustaw.
  PANOWIE TROCHĘ HONORU MIEJCIE !!!!!!!!!!
  Najgorsza cecha charakteru to zachłanność na kasę.

  • Jako organ kontrolny gminy Rada Gminy kontroluje działalność wójta,gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy. W tym celu powołuje komisję rewizyjną. Komisja Rewizyjna jest jedyną obligatoryjnie istniejącą komisją Rady Gminy. Powołanie innych komisji ustawodawca pozostawił w gestii Rady Gminy. Wójt jest jedynie organem wykonawczym, który ma wykonywać polecenia RADY nie rady. I co dalej rado nie rada? Kto komu służy?

 12. Panie radny Byłam na tym zebraniu akurat i sa panie w naszym solectwie co serio czekaj na oswietlenie w liczbie 1 sztuka dlugo bardzo MOZE PAN POMOZE , tylko druga strona medalu jest taka ze wojta boli to ze fundusz sołecki niezostal przeznaczoczny na oswietlenie tylko podzielily sie tym 3 organizacje te fundusze sa na place zabaw boiska itp a nie zeby w solectwie oswietlenie organizowac po to jest gmina czyz NIE?

 13. “Gorąca prośba – nie czytajcie tego całego wolanie.info. To jest śmieszny portal internetowy, który prowadzony jest przez jakichś smutnych ludzi, którym najwyraźniej w życiu nie wyszło i teraz się wyżywają na innych. Jacy oni są Wolanie to już nawet nie wspominam. Frydku od Gilowic nie odróżniają. Tak, to prawda jestem radnym, a oni przede wszystkim hejtują władzę, więc z teoretycznego punktu widzenia jestem nieobiektywny”,zamieszczony dnia23pzdziernikA godz 17,43CO PANIE GERMANEK JAKBY TEGO PORTALU NIEBYLO TO JUZ BYSCIE SIE CIESZYLI NA CALEGO Z WOJTEM NIKT BY NIC NIE WIEDZIAL A PAN SIE NA FB LANSUJE PISMA JAKIESES A NNA SESJII ZAJOL PAN GLOS NA MINUTE i kazdy z radnych tez podukal o tym oswietleniu odblaskach a drogi bede na bialo w gminie utrzymane zimą wy jako radni chyba tylko to koloryzujecie przed ludzmi hehei twierdzi pan tez na FB odnosnie zfrezowanego asfaltu ze chcial pan zajac stanowisko ale pojawily sie nowe fakty NIBY JAKIE LADNA SCIEMA PANIE PREZESIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!odnosnie lapm to Proboszcz dziekuje radnemu Rozmusowi za oswietlenie kosciola lapmpami ledowymi kosciola zabytkowego Ja tego nie neguje ale te lampy mogly juz byc zamontowane obok przejscia dla pieszych W TYM TRAGICZNYM MIEJSCU SMIEM TWIERDZIC ZE LAMPY NA KOSCOL BYLY ZALATWIANE WCZESNIEJ TAKZE DO TRAGEDII MOGLO HIPOTETYCZNIE NIE DOJSC WOGOLE JAQKBY BYLO DOSWIETLONE TO MIEJSCE TRAGEDI W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI (( droga jest powiatowa wiem ale Nasi ludzie gina pod kolami wiec zacznijcie serio dzialac a nie lansowac sie na innych portalach i obrazac na caly swiat to pan prosil o glosy przed wyborami a teraz pan NEGUJE PORTAL WOLANIE INFO!!!!! ZA PRAWDE !!!!!! WOLI PAN PLACIC 50 TYS NA GAZETKE GMINNA I CO TAM W NIEJ JEST ZAMIESZCZONE TO CO WY CHCECIE ))))))

  • Jeśli jest to wpis Pana Germanka, to gratuluję mu kultury, tolerancji, etyki itp. Ale może nie był na zajęciach z etyki, być może ich nie miał? Jednak prawdą jest, że ilość ukończonych fakultetów nie świadczy o kulturze tego, kto je skończył. Myślę, że niektórzy teraz się wstydzą z tego powodu, że oddali głos na tego Pana. Chyba zapomniał, a może nie rozumie roty przysięgi, jaką składał rozpoczynając kadencję radnego. Szkoda, że z tego powodu nie można pozbawić tego Pana mandatu radnego. Zwłaszcza, że jak do tej pory nie wykazał się niczym szczególnym. Może napisze o swoich osiągnieciach związanych z tą funkcją? Podkreślam, że jesli to naprawdę napisał, to jestem zbulwersowany. Sprawdziłęm sobie (w oświiadczeniu majątkowym) i nie spostrzegłem tam rewelacji. Ani super majątku, ani super pracy, chociaz podaje, że jest specjalistą od funduszy europejskich. Na pisaniu takich programów, ich koordynacji lub doradztwie inni “specjaliści” robią naprawdę niezłe pieniądze. Podpowiem coś temu Panu… więcej pokory bo nie jest żadną władzą ani autorytetem, ma służyć mieszkańcom. I trochę szacunku dla drugiego człowieka. Czasami tu piszę, czytam i oceniam. Mam świetny zawód, szacunek ludzi, niezły majątek (wypracowany uczciwą, ciężką i swoją pracą) i dlatego tu bywam, bo nie lubię prowizorki. Mam nadzieję, że może ten wpis coś wniesie, może da temu Panu coś do myślenia, chociaż z drugiej strony… trudno uwierzyć, że przy takim pojmowaniu świata jest to w ogóle możliwe.

  • radny Germanek, nie napisał na swojej chwalebnej stronie internetowej, na tym forum także, kiedy lekarze, których dla mieszkańców sołectwa Wola tak sprawnie przyprowadził do remontowanej przychodni, nareszcie zaczną pacjentów przyjmować.
   Mieszkańcy może wiecie więcej niż radny, co to sobie tę zasługę już dawno przypisał i nawet się przymilił tą informacją swoim wyborcom, że bliżej rzekomo będą mieli niż do nowej przychodni.
   Ja namawiam – czytajcie tę jego stronę i fb także – abyście poznali gościa po owocach. Marność nad marnościami, taka jak te jego osiągnięcia w różnych dziedzinach.

  • Marcin Germanek głosowałem na ciebie ,ale po tym wszystkim uważam że to porażka.!!!!!!!!!!
   ludzie się zmieniają
   Trochę pokory dobrze ci zrobi.

  • “Wszyscy jadą po Volkswagenie za aferę ze spalinami. Tymczasem nikt nie wspomina o tym, że UE wydała regulacje dotyczące czynnika do klimatyzacji. Jest tak toksyczny, że ok 15 mililitrów (pół szklanki do herbaty) potrafi zabić człowieka! Dlaczego? “- Panie radny 15 mililitrów to jest pól szklanki ???? oj Boże do jakiej pan chodziłeś szkoły (mam nadzieje ze nie do LO Gilowice jednak). Polecam korepetycje https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81y%C5%BCka_sto%C5%82owa

 14. Przejrzałem, poczytałem.. odpowiedziałem. Ankieta tak skonstruowana, że na każde pytanie z duża przyjemnością odpowiada się negatywnie. Albo inaczej.. nie ma takiego pytania, na które można by odpowiedzieć pozytywnie. Ciekawe czy komukolwiek cokolwiek się w tej Gminie podoba.. skoro wszędzie można przeczytać tylko narzekanie mieszkańców.

 15. Dużo mieszkańców otwarlo i otwarcie mówi jak mosty zamknęli i mamy objazd przez gminę Bojszowy .
  Poruszam temat jak to już ktoś napisał, że g. Miedzna rządzenia tyle lat przez jednych i tych samych ludzi jest sto lat za murzynami.
  Panie wojcie może na staż za 600 do Bojszow i zrobi Pan ścieżki rowerowe, czysto na drogach, komunikacja działa jak należy, urząd pocztowy działa, oświetlenie działa, drogi w zimie na czarno.
  Obudzi się pan ze snu zimowego???
  Acha dlaczego nie informuje pan mieszkańców, że ponad 30 milionów trzeba oddać Kompanii Węglowej??? Kiedy obniży pan sobie pensje ( 12 tys zł), bo finanse kiepskie gminy Miedzna.
  Mam wrażenie że jest pan jak ci z PO

  • Kompanii oddać 30 dużych banieczek? To już wiadomo czemu podobno na wypłaty brakuje. Może kto zadłużoną gminę przygarnie a może kto kupi z całym kwitnącym dobytkiem za złocisza jak KWK Brzeszcze? Z peło? Fe, to teraz źle brzmi pisić trzeba.

 16. Gminę i jej wielki wysiłek włożony w rozwój placówek służby zdrowia i jakość usług, a przede wszystkim ich zakres. Szczególne podziękowania za opiekę ambulatoryjną.

 17. “Jak Pani/Pan ocenia poziom opieki zdrowotnej w Gminie rozumiany jako dostępność do usług z zakresu ochrony zdrowia (podstawowa opieka zdrowotna i ambulatoryjna, apteki)”?
  Fajne pytanie. Ciekawy jestem ile wkładu pracy włożyła gmina – Wójt w to aby były prywatne apteki, prywatne ośrodki zdrowia (bo nie ma gminej słuzby zdrowia) itp. Więc pytam się dyskretnie … kogo oceniamy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.