Urząd Gminy Miedźna poszukuje najemcy na lokal w Miedźnej przy ul. Wiejskiej2 o pow. 21,30 m2 z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług pocztowych (placówki, agencje itp.).
Ustny przetarg na ten lokal odbędzie się 09 I 2015 o gdzie 9 w Urzędzie Gminy Miedźna, cena wywoławcza to 7,50 zl za m2 + VAT.

Kto może zostać agentem pocztowym z informacji jakie uzyskaliśmy z centrali Poczty Polskiej wymagania nie są duże. Na początek wystarczy mieć zarejestrowaną własną działalność gospodarczą. Nie można być osobą karaną ani prowadzić działalności konkurencyjnej.

Agent pocztowy powinien dysponować także odpowiednim lokalem. To nie oznacza, że musi być jego właścicielem, wystarczy, że będzie miał podpisaną umowę wynajmu.
Osoby, które zdecydują się na zostanie agentem pocztowym, na pewno będą mogły liczyć na pomoc firmy. Poczta Polska przede wszystkim zapewnia swoim agencjom wyposażenie punktów. Na początek dostaniemy wagi, pieczątki, druki, datowniki oraz odpowiednie oprogramowanie.
Firma matka zapewniają również wszystkie materiały reklamowe, elementy wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej. Można też liczyć na wsparcie marketingowe, a dla nowych agentów organizowane są szkolenia, wsparcie merytoryczne oraz fachowe doradztwo.
Właściciele ajencji oprócz sprzedaży znaczków i przyjmowania listów mogą również rozbudować swoją działalność o oferowanie dodatkowych usług, często są prowadzone dodatkowo sklepy papiernicze punkty xero, a w ofercie takich punktów jest np. sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych czy też doładowania telefonów.

Z informacji przekazanych przez Pocztę Polska możemy wyczytać:

Agentem pocztowym może zostać każdy przedsiębiorca – osoba fizyczna lub prawna, który zobowiązuje się w ramach umowy agencyjnej do zawierania umów na świadczeniu usług w imieniu Poczty Polskiej S.A.
Działalność agencyjna nie wyklucza prowadzenia przez Agenta dodatkowej działalności gospodarczej.
Od kandydatów na Agentów pocztowych oczekujemy:
• zarejestrowanej działalności gospodarczej lub gotowości do jej prowadzenia,
• dysponowania lokalem (własność lub inny tytuł prawny),
• podstawowej obsługi komputera,
• sumienności i samodyscypliny.
Poczta Polska S.A. oferuje Agentom pocztowym:
• szkolenia,
• oprogramowanie,
• sprzęt eksploatacyjny niezbędny do realizacji usług pocztowych,
• druki i materiały niezbędne dla zapewnienia prawidłowej realizacji usług pocztowych,
• elementy wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej,
• wsparcie marketingowe.

Podstawą współpracy agencyjnej jest umowa agencyjna oparta na przepisach Kodeksu cywilnego i zgodna z wzorcem umowy funkcjonującym w Poczcie Polskiej S.A. Umowa agencyjna określa m.in.: zakres usług świadczonych w agencji pocztowej, godziny pracy agencji, wykaz wyposażenia, sposób rozliczeń i stawki prowizji dla agenta.

3 KOMENTARZE

  1. agencje pocztową możesz otworzyć jako stoisko w swoim sklepie np. spożywczym, tu oferują ci pierwszeństwo w wynajęciu tego pomieszczenia po pocztcie, to fajne miejsce na sklep z z alko a rownoczesne prowdznie go z punktem pocztowym przyspożyłoby zróżniconej klinteli

  2. Czegoś nie rozumiem, jednak nie udało zatrzymać się Poczty Polskiej i teraz szukają jelenia do prowadzenia działalności. Skoro PP nie opłacało się to prywatnemu będzie ???

    • ….. ja też nie rozumiem. Jeden taki mówił że załatwił, że poczta w Miedźnej zostaje….. ale to było przed 16 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.