Każdego roku większość Polaków zostawia rozliczenie PIT na ostatnią chwilę. Każdego roku stresują się, nie będąc pewnym czy zdążą złożyć PIT i czy wypełnili go prawidłowo. Zachęcamy do złożenia PIT już teraz.

Wszystkich Państwa, którzy nie  zdecydowali jeszcze na co oddać swój 1% podatku, serdecznie zachęcamy, aby wsparli organizacje pożytku publicznego działające na terenie gminy Miedźna. Nawet niewielka kwota może sprawić, że czyjeś życie stanie się lepsze.

Tak niewiele trzeba, aby przyczynić się do poprawy losu wielu osób. Wypełniając kilka dodatkowych rubryk w swoim zeznaniu rocznym, przekazujemy kwotę 1% należnego podatku na wybrany cel. Organizacji i osób, potrzebujących wsparcia jest wiele. Warto poszukać organizacji działających lokalnie w naszej gminie i na nie przeznaczyć część swojego podatku. Przekazując swój 1% osobom lub instytucjom, które znamy mamy pewność, że nie wpadniemy w pułapkę naciągaczy. Pamiętajmy, że nawet jeśli kwota, jaka wyjdzie z obliczeń jest niewielka to i tak warto ją przeznaczyć na wybrany cel.

1% podatku to niewątpliwie duża szansa na rozwój i podejmowanie coraz to nowych zadań na rzecz mieszkańców gminy.

Zachęcamy więc do pozostawienia 1% w naszej gminie!

Pokazujemy ma przykładzie “Piasta Wola” jak łatwo przekazać 1%

1 gks piast wola

Uwaga z listy wypadła OSP Wola!!! W deklaracji podatkowej nie ma możliwości przekazania 1% podatku na rzecz strażaków z Woli

Lista  Organizacji Pożytku Publicznego z terenu powiatu pszczyńskiego:

Górniczy Klub Sportowy Piast Wola
Numer KRS: 0000116683

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy “Gilus” (Gilowice)
Numer KRS: 0000232335

Sokół Wola  należy do Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu.
Nr KRS 0000346362 dopisek : dla LKS Sokół Wola

Ludowy Klub Sportowy “Nadwiślan” Góra
Numer KRS: 0000234732

Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu /z dopiskiem „LKS Frydek”/
Numer KRS: 0000346362

Fundacja Caritas Katowice – Środowiskowy Dom Samopomocy w Grzawie z dopiskiem „Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie ”
Numer KRS 0000291119

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła z dopiskiem, nazwą wybranej szkoły bądź przedszkola. Uwaga przed przekazaniem 1% należny sprawdzić czy dana placówka przystąpiła do programu Przyjazna Szkoła.
Numer KRS: 0000031762

Placówki zarejestrowana w programie

Gminne  Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli

 

Organizacje działające na terenie gminy Miedźna, zainteresowane zamieszczeniem informacji zachęcającej do przekazania 1% podatku, uprzejmie prosimy o kontakt bądź dopisanie danych w komentarzu które zostaną dodane do wpisu.

źródło UG Miedźna

3 KOMENTARZE

  1. w tej gminie to nawet sam Neron nie pozwoliłby sobie na to, żeby zostawić chociaz malutki kawałek popiołu ze spalonego Rzymu, a Wy prosicie o 1% podatku??.. nikt sie z Was pewnie nigdy w życiu nie zastanowił dlaczego jakiś “mędrzec pański” wymyślił wszystkie tzw. ulgi podatkowe..

  2. Sokół Wola też należy do Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu.Nr KRS 0000346362 /dopisek : dla LKS Sokół Wola/

  3. dajcie na strażaków , to stara komusza gwardia nigdy nie przestanie rządzić gminą .strach pomyśleć jakie będą podatki , kiedy dziadkowie będą siedzieć na stołkach i drenować gminne pieniądze , a dla ich wnuków będą tworzone nowe posadki .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.