Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 28-letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o kilkanaście włamań do kościołów na terenie Małopolski i Śląska.
-10.06—————————————————
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem do puszek z datkami.
Do zdarzenia doszło 4 czerwca br. około godziny 15.00 w Kościele w sąsiednich Harmężach gdzie sprawca wszedł do wnętrza kościoła, a następnie włamał się do puszek z datkami z których skradł pieniądze.
Wcześniej do bardzo podobnych kradzieży doszło w Woli- Parafia Matki Boskiej Piekarskiej oraz Frydku- Parafia Maryi Królowej Wszechświata, gdzie sprawca uszkodził drzwi do parafii i zniszczył skarbonki kradnąc z nich pieniądze. Jest prawdopodobne że tych kradzieży dokonuje ta sama osoba. Wszyscy którzy posiadają jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z policja pod nr 997 lub 112
There is no ads to display, Please add some