101 flag na 101. Rocznicę odzyskania niepodległości

2

„Jestem Polakiem – więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, jej uczuciami i myślami, jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem, tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chcę, żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najwyższy wyraz życia stało się własnością całego narodu.”
/Roman Dmowski/

W przededniu naszego narodowego święta bardziej niż zwykle staramy się okazywać naszą tożsamość narodową, dbamy bardziej o symbole narodowe, wspominamy ważne wydarzenia z historii naszego kraju. To również dobra okazja, żeby porozmawiać z sąsiadami, mieszkańcami naszej małej społeczności o Polsce – tej dawnej i tej za kilka lat.

Kontynuując tradycję z ostatnich lat stowarzyszenie Nowa Energia zorganizowało akcję rozdawania biało-czerwonych flag wśród mieszkańców naszej gminy. Członkowie NE pojawili się w wielu miejscach rozmawiając z ludźmi i wręczając pamiątkowe flagi. Wyjątkowym gościem tej inicjatywy był Wójt Gminy Miedźna – Pan Jan Słoninka, który pomimo innych obowiązków ma czas wspierać swoje koleżanki i swoich kolegów ze stowarzyszenia, którego sam był założycielem.

Serdecznie zapraszamy także na koncert Miedźna dla Niepodległej, który odbędzie się o godz. 15 w dniu 11 listopada obok Centrum Kultury w Woli. Organizatorem koncertu jest Wójt Gminy Miedźna oraz Rada Gminy.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.