3 500 000 dofinansowania do przebudowy szkoły we Frydku

0
Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 500 000,00 zł  zostały przyznane na realizację inwestycji, którą jest rozbudowa, przebudowa i nadbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej we Frydku, ul. Miodowa 17 wraz z instalacjami, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.

Teren inwestycji stanowią działki: 437/50, 405/50, 435/56. Obiekt ma pełnić funkcję 8-oddziałowej szkoły podstawowej wraz z wydzielonym, 3-oddziałowym przedszkolem. Ponadto budynek zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów ppoż., a także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Niedawno w naszej gminie byli z wizytą Pan Minister- członek Rady Ministrów dr Michał Wójcik, Poseł RP Grzegorz Gaża oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Beata Białowąs. Omawiano wówczas min. rozbudowę szkoły, jej rozwój i stojące przed szkolnictwem wyzwania edukacyjne. Osobiście wizytowali teren szkoły i Pan Wójt Jan Słoninka razem z Przewodniczącym Rady Gminy Miedźna Andrzejem Kempnym szczegółowo omówili plany związane z realizacją zadania.

Dziś to dzień kiedy dziękujemy za rządowe wsparcie. Dla naszej gminy to bardzo duży zastrzyk finansowy. Dziękujemy za pochylenie się nad sprawami naszej gminy.

Dodajmy, że w ramach drugiego naboru do podziału było 1,65 mld zł. Wcześniej w ramach naboru rozdzielono już 4,35 mld zł, a kolejne 6 mld zł podzielono między samorządy 6 mld zł. W sumie do budżetów JST trafi więc 12 mld zł. Dodatkowo 1 mld zł został przeznaczony na wsparcie dla gmin górskich z przeznaczeniem na infrastrukturę turystyczną.

Drugi nabór wniosków do RFIL trwał od 10 do 28 grudnia.

info UG Miedźna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.