4 listopada wybierzemy wójta

136

4 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych

W pierwszej turze najwięcej głosów zdobył Jan Słoninka (KW Nowa Energia). Drugie miejsce zajął Bogdan Taranowski (KWW ,,Samorząd dla mieszkańców”).

SŁONINKA Jan Adam  2248 głosów – 32,43%
TARANOWSKI Bogdan Józef   1941 głosów – 28%

 

Ponowne głosowanie odbędzie się, ponieważ nie uzyskano wymaganego 50% poparcia.
——————————————————————————————————

Trzecie miejsce zajął Bronisław Śmieja zbierając 1692 głosy.
Czwarte miejsce należy do Marcina Germanka, zdobył 1050 głosów.

 

136 KOMENTARZE

 1. Bogdan Taranowski: „Przyrzekam uczciwą, zgodną pracę, otwartość na wszystkich Mieszkańców i Państwa potrzeby. A przede wszystkim atmosferę sprzyjającą współpracy i dynamiczny rozwój”.

  Patrząc na to co i jak Pan zrobił do tej pory i co wyprawiał Pan podczas tej kampanii. Nie wierzę w ani jedno Pana słowo. Zarzucał Pan Panu Słonince nieustanną agresję, kłamstwa, półprawdy, hejt oraz trolowanie. Zarzucił Pan również posługiwanie się fałszywymi kontami na fb przez ekipę Jana Słoninki. Posługiwał się Pan w tej swojej zaciętości hasłami i ogólnikami. Rzucając złe światło na Pana Słoninkę. To się nazywa u Pana uczciwa kampania? Kto tu był agresywny i nieuczciwy? Bynajmniej nie Pan Jan Słoninka! Jedyną rzeczą jaką można było zarzucić to to, że kierowca NE na chwilę źle zaparkował a przy tej okazji rozpętał Pan burzę z piorunami dotyczącą inwektywów na Pana banerach nie mając żadnych dowodów na to kto to zrobił.

  Dlatego pokażmy temu Panu, że potrafimy się zjednoczyć i dokonać zmian na lepsze. Tak żeby w końcu ktoś chciał nas zwykłych ludzi słuchać i szanować. Tak abyśmy w tej naszej małej gminie nie bali się o szkodliwe i źle wykonane inwestycje.

  Jeden mały krzyżyk we właściwym miejscu a tak wiele może zdziałać. Tak więc do dzieła Drodzy Mieszkańcy Gminy Miedźna 🙂

 2. Puszczam też tutaj, bo specjalnie Plessowi nie wierzę 😉
  Mam na koniec taką jedną uwagę. Popatrzmy tak poważnie na dwóch panów. Jeden bardzo aktywny na fb w autopromocji. Dużo zdjęć, słów poparcia, ale z wyborcami hm… średnio. Co najwyżej słowa podziękowania. Nie ma opcji, że podejmuje jakąkolwiek rozmowę z kimś mu przeciwnym. Tutaj jest totalny ignor. Nie ma pytania, nie ma człowieka. Za to gratki widzi. Nie mówcie tylko, że się nie udziela bo Wolanie są stronniczy. Nawet tu, na Plessie gdzie chciał (?) debaty, tu też człowieka nie ma, dyskusji nie ma, pytań nie ma. Drugi mniejsze show, obrazki przeciętniejsze ale… rozmawia, dyskutuje, ripostuje. Nawet z tymi, którzy go prowokują. Staje naprzeciw i rozmawia. W rozmowie face to face obaj są do pogadania. Ale wiecie, rozmowa to rozmowa, powie się, poleci i tyle. Kto potem komu co dowiedzie? A ten drugi napisze. Ktoś znowu pyta o to samo, znów pisze. A człowiek ma potem w ręku “pan mi to napisał” wiec jak będzie?
  I pytanie za 100 punktów, jakie widoki na potem?

 3. Wójt jest już tak zdesperowany i ma takie ciśnienie iż już nie obiecuje a przyrzeka. Zauważyliście? Panie Wójcie niech pan nie przyrzeka bo do piekła Pan trafisz, a swoja droga to na co przyrzeka?

 4. Jakiś dziwny filmik na zakończenie, jakby wyborcy nie znali przeszłości, o pełnej agresji i pomówień w kampanii zamieścił kandydat BT tylko kto kogo atakował kto pomawiał? W gazecie NE napisano w skrócie to co ZA DARMO robiła NE aby pobudzić mieszkańców do działania i pokazać że można inaczej, lepiej dla mieszkańców rozwiązywać problemy i trzeba słuchać ich oczekiwań. Kto nakręcił temat jako hejt, też NE? Co tam jest kłamstwem albo ubliżaniem?
  WÓJT JEST DLA MIESZKAŃCÓW A NIE ODWROTNIE. RZĄDZĄCYM ORGANEM JEST RADA GMINY A WÓJT JEST WYKONAWCĄ. Zauważyliście to mieszkańcy przez ostatnie 20 lat? Czy nie było tak że wójt rządził a rada skromnie potakiwała. Czy było inaczej?
  W NIEDZIELE MOŻECIE ZMIENIĆ OBECNY SPOSÓB ZARZĄDZANIA NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ.

  • Rada Gminy jest organem władzy uchwałodawczej. Nie ma czegoś takiego jak organ rządzący. Wójt, czyli władza wykonawcza, powinien współpracować z Radą. Wtedy można mówić o rządzeniu.

 5. Hahaha jak oglądam fb p. B. Taranowskiego to boki zrywam. Istny Anioł w swej krasie i ozdobie. Jak bym Pana nie znał to bym uwierzył słowo daję. Listę osób popierających ma Pan imponującą nawet Państwo z wójtowego komitetu „Samorząd dla mieszkańców” poszerzyli to grono było nie było jakby żadna nowinka, że Pana popierają ale poparcie jest to i kolejny pościk też jest i od razu robi się pełno 😉 Jeden Pan z PISu to nawet jakby siłą został wciągnięty na fb kandydata Bogdana, nie wiedzieć czemu jego monit o braku chęci uczestniczenia w kampanii p. Taranowskiego przepadł bez wieści? Czyżby złe moce NE? Panie Bogdanie wiem, wiem, wiem, że pan bardzo chce wygrać ale miał pan władzę w gminie te 20 lat a efekty co tu dużo mówić mierne.. Cóż z Panem zrobić? Jedyne co mi przychodzi na myśl to powiedzieć Panu: Adiue!
  A tak przy okazji Szanowny Panie Bogdanie bardzo proszę dopisać, że hala dla zapaśników była efektem działań Pana Słoninki z Nową Energią. Pamięta Pan to jak przypominali i naciskali w sprawie braku godziwych warunków dla zapaśników? Dach w tej nowo wybudowanej hali przeciekał, pamięta pan to też? Na zdjęciu tego jakoś nie widać tak więc proszę o odpowiednią adnotację. Będzie uczciwie tak jak pan lubi. Nie mogę dopatrzeć się na pana fb zdjęcia mostu Bronka? Niefotogeniczny był czy co? To przecież efekt Pana ciężkiej pracy w tej kadencji. Wie pan chodzi mi o taki raport jak pan teraz obiecuje tylko, że podsumowywujący 4 lata z czego się Pan wywiązał a z czego nie. Bo wie pan my znów w obawie, że dużo obiecanego się zmieści tak normalnie po ludzku chcemy wiedzieć co pan zrobił a czego nie.

 6. P. Michale Przewoźnik od kiedy Pan jest za P. Bogdanem Taranowskim !
  Pamiętam jak Pan przekonywał nas mieszkańców że Pan w gminie zrobi porządek i będzie Pan kontrolował P. Wójta. Był Pan wtedy przeciwko wójtowi.
  A tu proszę jaka zmiana po jednej kadencji radnego.

  • Pan Michał Przewoźnik wystartował z Nową Energią w zeszłych wyborach po czym szybciutko się od niej odwrócił tym razem wystartował z KWW Przyjazna Gmina po czym natychmiast razem z Panem Taranowskim chce działać. Janusz Starzec ma podobnie. Panowie weźcie się w końcu określcie bo jesteście jak chorągiewka na wietrze. A Wy wyborcy im zaufaliście po raz kolejny :/

 7. Czy mieszkańcy naszej gminy przejrzą na oczy? Czy uwierzą w obietnice z których nawet części nie był w stanie reklamujący się na FB wójt spełnić prze ostatnie kilkanaście lat?
  Przejęcie gruntów na W1 raz na osiemnaście lat, remont ul. Górniczej odtrąbiony 4 lata temu w deklaracjach wyborczych a “zakończony” teraz, poprawa drażliwej komunikacji publicznej-nie dość że prywatnymi busami do których gmina nie dopłaca ani złotówki-to pusta obietnica nie po raz pierwszy ale co kadencję, kanalizacja ul. Górniczej a raczej jej brak -smród i przepompowywanie przez gzik ścieków przez zapadnięte odcinki, oczyszczalnia Lemna-nie zagraża wójtowi i radnym to niech truje i śmierdzi, aktywność powyborcza przeciwieństwem przedwyborczej – powrót do wyjazdów i bywanie poza gminą i jakoś to będzie do kolejnej kampanii-to już było przed obecnym ożywieniem, asfaltownia co nikomu podobno nie szkodzi bo jakaś ekologiczna jest, brak pomysłu na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej w każdej miejscowości gminy, wyprzedaż majątku gminnego ile się da, zdjęcia na facebooku z inwestycji w ramach obowiązków – coś trzeba robić za ok. 10 000/mc-niedoróbki-reklamacje-bylejakość, o moście już nie mam siły pisać, WAŁY w Woli-polecam kontakt z p. St.O i drugim panem O (o innym nazwisku) oni mają pisma w sprawie wałów Wisły i Pszczynki ale sprawa od 20 lat nie ruszyła z miejsca bo wójt miał ważniejsze sprawy niż wały w Woli, OSP w Woli bez samochodów bojowych to jak żołnierze bez karabinów-tylko ładnie wyglądają, a ludziom na ratunek wójt pojedzie fordem bo się nie psuje, brak ścieżek rowerowych bo w tej gminie jeżdżą na kołach to po co im ścieżki rowerowe.
  Lansuje się na facebooku wójt, że oświetlenie ledowe otrzyma w ramach modernizacji Grzawa, Gilowice, Góra. Tylko mieszkańcy otrzymali informacje, że właścicielem lamp jest Tauron wszędzie gdzie są słupy i przewody elektryczne do odbiorców czyli na wszystkich wsiach także i wyjaśnienie że słupy i kable są Tauronu a w tej sytuacji gmina musi zapłacić czynsz za każdą zakładaną nową lampę na słupach Tauronu-czy w ramach wymiany czy na nowych słupach – bez różnicy. Miedźnej i Frydkowi nawet nie obiecał modernizacji oświetlenia, ledowego też nie,Wola otrzymała obietnicę modernizacji na ledy i nawet rozbudowy oświetlenia teraz po 20 latach-kto w to wszystko uwierzy? Ludzie zmądrzeli i chcą zmiany wójta.
  Samochód strażacki 2 sierpnia został przekazany OSP Wola(wg gminnej strony internetowej), taki świetny a do dziś nie jeździ, małe auto od kilku dni też niesprawne. Ile panie wójcie mamy czekać na NOWE auto przywiezione 2 sierpnia i naprawę drugiego niesprawnego – dalej jest wszystko w porządku? Takiego wójta chcecie mieszkańcy??? ZMIEŃMY TO RAZEM, ale trzeba głosować!

 8. Panie Taranowski Proszę o pilna odpowiedz na komentarz z innego portalu, tym razem ponoć ma powstać sortownia odpadów za składem opalu czyli pod oknami domów Wola Wieś
  Wieści powiatowe niosą że poparcie burmistrza Skrobola nie są bezinteresowne podobno są ugadani że po wygranych wyborach w woli na terenach pokopalnianych powstanie sortownia odpadów której nie udało się wybudować w Pszczynie (sprzeciw mieszkańców) zysk dla Pszczyny-czyste powietrze tańszy odbiór śmieci , straty dla Woli i całej gminy SMRÓD i odpady plus asfaltownia.

  • No to co, poparcie od burmistrza Pszczyna ma za damo? Z kim ma się wójt liczyć? Zmanipuluje że tam będą czyste śmieci, perfumowane. Co nie da się? Wolanom można było dotychczas wcisnąć asfaltownię, wiatę tuż przy cmentarzu, to sortownia śmieci jest tylko kwestią czasu i pomysłu jak “opakować” podanie mieszkańcom nowej wiadomości- może miejsca pracy, promocja gminy, wzrost cen nierucomości, usprawnienie komunikacji bo tam setki ludzi będzie dojeżdżać do pracy. Wolanie przecież nie protestowali, aż do widomości o sprzedaży byudynku przy różanej. Jak tam najemca panie wójcie? Uciekł już czy raczej nigdy go nie było, acha, nie ma pan dokumentacji. Rozumiemy i nie zagłosujemy na pana w niedzielę

  • Jednak to prawda, słyszałem już kilka miesięcy temu takie pogłoski. Remondis z Pszczyny MUSI wybudować zakład segregacji niestety wszystkie lokalizacje zostały oprotestowane i ostatnią deską ratunku jest właśnie Wola i jej tereny w okolicy wola wieś. To właśnie Remondis najprawdopodobniej chciał kupić ten budynek na Różanej na biura teraz pewnie go wynajmie a po roku kupi. Oby nie było że rozliczymy za te wysypisko za piec lat przy urnach, ja wole nie ryzykować utraty wartości nieruchomości wiecznego smrodu i szczurów , bo obecny działa bez skrupułów.

 9. To nie są bezpodstawne oskarżenia ale fakty. Sama słyszę któryś raz od dyrektora że w tym kwartale motywacyjnego nie będzie bo pieniądze muszą pójść na inne potrzeby gminy. Tym razem na autobus dla przedszkolaków. A do związków człowiek zapisuje się sam, nikt z nauczycieli nie wybiera związkowców. W tej gminie związki nic nie robią tylko zbierają składki od naiwnych ludzi. To związki powinny stać na straży kiedy nauczycielom zabiera się bezprawnie część należnego wynagrodzenia. A pracownicy UG na czele z wójtem może powinni dla.przykłady zrezygnować ze swoich premii zamiast zabierać należne nauczycielom pieniądze.

  • To jednak są bezpodstawne oskarżenia. Nauczyciele otrzymują dodatki motywacyjne. Przewodniczących związków również wybieracie Państwo sami.

 10. To nie są bezpodstawne oskarżenia ale fakty. Sama słyszę któryś raz od dyrektora że w tym kwartale motywacyjnego nie będzie bo pieniądze muszą pójść na inne potrzeby gminy. Tym razem na autobus dla przedszkolaków. A pani M. ma dożywotnie stanowisko w związkach właśnie z uwagi na to że się niczemu nie przeciwstawia.

  • A może trzeba zbierać kasę na ekwiwalent dla wójta bo kilkadziesiąt dni pewnie zaoszczędził -jak na każdej kadencji, napasie się kolejny raz może ostatni. Kosztem innych wydatków.

 11. Szanowni Państwo. Zamiast się dziś bić na lajki , zacznijcie uczestniczyć w życiu społecznym Gminy. Bo przecież kto jak nie MY powinniśmy mówić o swoich potrzebach przez cała kadencje Wójta i radnych. Dziś nikt nic nie zmieni.

  • Szanowni Wyborcy i pani Paulino, dzisiejsze lajki już nic nie zmienią i nigdy lajki nic nie zmienią.
   Mieszkańcy wyjdźcie w niedzielę na spacer i zagłosujcie w wyborach.
   Wola mieszkańców-wyborców który kandydat zostanie wójtem na kolejne 5 lat.
   Wola przez obecna władzę była traktowana mało poważnie.
   Wola ma więcej wyborców niż wszystkie pozostałe miejscowości razem wzięte, przegrywa jednak niską frekwencją. Pokażcie Wolanie że potraficie zbiorowo podziękować obecnej władzy, że chcecie zmiany, nie tylko na forum ale przede wszystkim w rzeczywistym świecie.

 12. Ja to tylko mam pytanie kto i po co te śmietniki przed wyborami po pała i po co??? Tym to policja może by się powinna zająć?? Zobaczymy czy jak Pan Jan.S wygra czy wola nowe auto dostanie ?????

 13. Wola już poznała się na p. Bogdanie Taranowskim. Budynek na ul. Różanej szedł pod nóż. Wójt gęsto się teraz tłumaczy na swoim fb ale jak dla mnie mało przekonująco. Szukał wynajmującego nie znalazł.. no to postanowił sprzedać.. Pan Taranowski pisze, że monitorował rynek nieruchomości pod wynajem szkoda tylko, że potem nie pokusił się o monitorowanie rynku pod sprzedaż bo wtedy pan Taranowski dowiedziałby się, że nieruchomość pod działalność gospodarczą z tak ogromnym metrażem ma dużo, dużo wyższą cenę rynkową niż cena wywoławcza, którą Pan ogłosił (nawet dom do remontu ciężko kupić za taką cenę) A wiemy doskonale im niższa cena wywoławcza tym większa szansa na niższą cenę otrzymaną. Proste? Proste. Śmiem twierdzić, że gdyby nie natychmiastowa reakcja Jana Słoninki, mieszkańców oraz portalu wolanieinfo ów obiekt byłby sprzedany! Presja społeczna poskutkowała natychmiastowo. Odwołał pan Taranowski przetarg i co.. zaskakujące.. chętny na wynajem nagle się pojawił tj. 24 października 2018 r. tuż przed postem na fb pana B. Taranowskiego z dnia 25 października br. Tu trzeba przyznać pochwalę pana – prędkość światła 😉 Może Pan Panie Taranowski wcześniej za mało intensywnie szukał wynajmującego? Ach te wybory czynią cuda z panem.. Mam tylko nadzieję, że jeśli Pan nie daj Boże wygra tą II turę wyborów chętny na wynajem w najbliższym czasie nie zrezygnuje a cena za wynajem będzie adekwatna do cen rynkowych.

  A z mostem Bronkiem też było trochę historii. Pamiętacie o hipotekach? Wiecie, że się nie dało i takie tam ale teraz wójt obiecuje, że się da i co się okazuje, że ten obecny remont jest tymczasowy.. ale czemu byle jak zrobiony? Tego ja nie wiem. A może ktoś z Państwa wie?

  • Panie Wolanin, już wyjaśniałem tę kwestię. Samochód został zaparkowany przez kolegę dość niefortunnie, ale tylko na kilkanaście minut, na czas roznoszenia ulotek, więc nie ma tutaj mowy o żadnym “zastawianiu”. Taka sytuacja. Pozdrawiam 🙂

  • Ciekawe również jak zagłosuję Frydek i Gilowice. Szybko zapominają co niektórzy jak Pan Słoninka był inicjatorem stowarzyszenia przeciw budowie S1 obok kościoła we Frydku. Jak zorganizował protest pod Urzędem wojewódzkim. Groziło burzenie domów, a niektórym groził ekran pod oknami. Dziękujemy za to że udało się zmienić wariant. Zasługuje Pan na głosy mieszkańców Frydku i Gilowic.

 14. Drodzy mieszkańcy Gilowice wymieniliście radnego pana Lubańskiego bo nic nie robił na pana Nowoka a on po tygodniu już wszedł w buty pana Lubańskiego czy o taką zmianę nam chodziło ,pokażcie co Taranowski zrobił w Gilowicach ? NIC ,ktoś powie przedszkole , dajcie mi pieniądze z unii europejskiej i lokum czyli sale w Gilowicach którym ludzie kiedyś wybudowali własnymi siłami i teraz wam zrobię .A wiecie co dostaniecie Gilowice po wyborach od Taranowskiego wójta ŚMIETNIK na żabówce, ładna nazwa to Selektywny punkt odbiór odpadów !!! Czyli smród,szczury,myszy i inne dziadostwo.

  • Szanowni mieszkańcy, w niedzielę wszyscy wyborcy będą mieli szansę na to aby zmienić to co mamy od czterech kadencji. Nie można powiedzieć, że dotychczas wójt nic nie zrobił, ale nikt go siłą nie umieścił na tym stanowisku. Nie można nic nie robić przez kilkanaście lat. Przychodził do pracy wykonywał swoje obowiązki i brał za to dobre pieniądze. Trudził się na miarę swoich możliwości i zespołu podległych pracowników, którzy też wypełniali swoje obowiązki. Wójt otrzymuje co miesiąc wypłatę. Wójt pieniędzmi – nie własnymi, nie jest dobroczyńcą pracującym za darmo, to pieniądze gminy czyli nas wszystkich (to my mu płacimy), zarządza i za to odpowiada, kreuje też swój wizerunek (niczym “Dama z łasiczką” a nie pan Wołodyjowski jak oddał mu hołd p. Starzec-jeszcze niedawno członek KWW wójta, wykonując skuteczny ale chwilowy odwrót z tonącego statku) i stara się przypodobać mieszkańcom aby to jego wybrali na kolejną kadencję. TO MY WYBIERAMY WÓJTA A NIE ODWROTNIE. Jak myślicie mieszkańcy kto funduje nam inwestycje których lokalizacje wzbudzają ogromny sprzeciw? Bez zgody mieszkańców. Bez konsultacji społecznych. To o nie znaczy,że nie mogą być wcale realizowane, ale to my mieszkańcy mamy prawo nie zgodzić się na miejsce w którym mają powstać i uczestniczyć w decyzjach dla nas ważnych. To nie jest ranczo wójta ale dom nas wszystkich. Nie wymienię tu dziesiątek błędnych decyzji bo nie to tu chodzi mieszkańcy wiedzą o jakie palące problemy chodzi i głos wyborców mógł być uwzględniony ale nie był. Teraz, w niedzielę możemy to zmienić.
   Zmieniliśmy radnego w Gilowicach, wydawało się to niemożliwe, ilość oddanych głosów na obecnego sołtysa mówi o tym jak oceniali pracę=jej brak dotychczasowego radnego. Mądrość wyborców zwyciężyła Znam osobiście Janka Nowaka i wiem że to dobry człowiek w odpowiednim miejscu. Nie jest członkiem PISu i nie czuje się szczególnie z nim związany- co nie znaczy że nie szanuje pewnych wartości. Nie jest zakładnikiem, a zdjęcie z kandydatem nie wiem czy niefortunne czy złe, państwo to możecie ocenić. Proszę, nie oceniajcie człowieka za jedno zdjęcie. Raczej nie przewidział, że będzie wykorzystany jako zdeklarowany “człowiek Taranowskiego”. Jako sołtys pracował dla nas NIE DLA WÓJTA i wyborcy ocenili że takiego chcą radnego. Dajmy mu szansę. Jan Nowak potrafi powiedzieć nie, jeżeli nie zgadza się ze zdaniem innych. Tu zwyczajnie dał się podejść. To zdjęcie jest elementem walki o wyborców (socjotechniką i działaniem podprogowym) aby przypodobać się wyborcom zdjęciem z osobą powszechnie szanowaną- spójrzcie, nie sfotografował się z ulubionym radnym już prawie byłym ale jeszcze radnym Lubańskim- bo po co, on już nie jest potrzebny czy przydatny. Zmieniliśmy radnego – dało się choć wielu w to nie wierzyło. IDŹMY WSZYSCY W NIEDZIELĘ ZMIENIĆ WÓJTA I POKAŻMY ŻE TO MOŻLIWE. Jeśli “stare zostanie” nie mamy szans na zmiany w sposobie zarządzania gminą. Zastanówmy się dlaczego wszelkimi sposobami obecny wójt walczy o zachowanie stanowiska – wiele razy mówił że to ciężka 24godzinna praca, że nie może nawet a urlop sobie pozwolić i doi ekwiwalent choć nie jest niezastąpiony. Dajmy mu szansę odpocząć. Teraz oskarżył NE bo niszczenie jego banerów za pomocą manipulacji zdjęciami i żarliwym opisem bez żadnego dowodu, no chyba że dawkuje napięcie ale działając a w takim stresującym okresie kampanii znów odkrył swoje metody niskie metody, dalej wierzy, że to działa a “ciemny lud to kupi. Populistyczny wpis i wykreowanie ofiary z siebie – to kolejny wyborczy chwyt. No cóż wszyscy są ciekawi kto tego obrzydliwego wandalizmu dokonał, jednak tylko pan Taranowski wskazał i osądził sprawcę. To przynosi odwrotny skutek ale jakość tych wpisów ocenią wyborcy już w niedzielę.
   Czy mój wpis to też hejt-panie Taranowski?

   • A to Pan Nowak nie był świadomy tego, że sprzedaje sie Panu T.?? Ja wiem, ze może nie jest związany z PIS-em ale jeśli juz startowal z ich listy to nie jestem jak ta chorągiewka na wietrze i nie sprzedaje sie PO-wcom!!! To mógł startować od razu z listy pana Taranowskiego i wtedy nie byłoby żadnego problemu. Ale on wiedział co robi bo gdyby startowal od wojta to na 100% ludzie by go nie wybrali

    • Poparcie dla Pana Taranowskiego to fikcja, plakaty to fotomontaże na które jak się okazuje druga strona nie wyraziła zgody. tak pracuje człowiek który ma zarządzać gminą, wszytko fotomontaż. Nawet jeśli osoby których wizerunek użyto na plakatach i w kampanii wójta skierują sprawę do sadu, to i tak wyrok zapadnie po wyborach a Bogadan Taranowski co najwyżej przeprosi za bezprawne użycie wizerunku, tak koszt jest widać wliczony w kampanie. Oczywiście komentarz został usunięty na profilu osoby która zarzuca wszystkim stronniczość i usuwanie niewygodnych wpisów.
     Wpis na FB Bogdana Taranowskiego

      • Nie po prostu komentarz został usunięty, bo jest niewygodny. Można to bardzo łatwo sprawdzić przez licznik komentarzy i faktyczna ich ilość pod postem. W przypadku usunięcia przez autora wpisu stan licznika się zmniejsza, natomiast w przypadku usunięcia przez profil znika tylko wpis a zostaje stan licznika. A w takim przypadku powinno byc jasno napisana ze ktoś zmienił zdanie

   • Mieszkam w tej gminie 45 lat i obserwowałam prace wszystkich włodarzy.Dziwie się skąd w ludziach nagle tyle jadu i nienawiści? PiS podzielił Polskę a konkurent wójta gminę .Tak jak teraz to nie było nigdy,znajomi mi zazdroszczą ze mieszkam w tak zadbanej gminie,wiec przestańcie punktować wójta , starajcie się obiektywnie spojrzeć nienawidzę takiej kampanii i wstydzę się czytając różne hejty?A teraz czekam aż mnie hieny rozszarpią ?

    • Dlaczego wg. Pani PiS podzielił Polskę? Po prostu wygrał wybory i złamał monopol PO na rządzenie, a to już wg. PO jest łamanie demokracji. Podobnie jest z Panem Słoninką, jeżeli wójt nieprzerwanie rządzi gminą 20 lat i obrósł w piórka to jest OK, ale jeśli ktoś z nowymi świeżymi pomysłami staje w konkury, aaaa, to już dzielenie gminy! Muszę przyznać ma Pani BARDZO ORYGINALNY TOK ROZUMOWANIA! Z tą zadbaną gminą to poszła Pani po całości. Nie wiem gdzie mieszkają ci zazdrośni znajomi,ale chyba na rumuńskiej prowincji!

    • Wie Pani, konkurent nie podzielił tylko podniósł świadomość. Pani myślenie to stagnacja. A jak stagnacja to cofanie się. Wójt już nie ma pomysłu. Widac to po kampanii. Jedyna deska to “żywe parawany” i dramatyczne “ratujcie mnie” przed przegraną. A ja się pytam, jaki Pani albo ja mam interes, żeby wygrał człowiek, który trwa przez zasiedzenie? On ma interes, ale my nie bardzo.

  • i jak zawsze, tak i tym razem wg Wyborcy Pan Taranowski nic nie zrobił, nie tylko w Gilowicach, ale w całej gminie. To wszystko co jest zrobione w gminie to krasnoludki z NE albo z portalu Wolanie Info zrobiły? Wyborcy z Gilowic /również z pozostałych miejscowości/ nie dajcie się omamić taniej propagandzie i wszelkiej innej demagogii wypisywanej na tym portalu przez takich “Wyborców”. A co do” PSZOKÓW” to nie strasz ludzi bo w całym kraju takie funkcjonują i właściwie zorganizowane i zarządzane nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia. Sam tego doświadczam od kilku lat prowadząc firmę w bezpośrednim sąsiedztwie takiego” PSZOKU”. Nie ma smrodu ani szczurów – jest porządek.

   • Drogi rozsądny wyborco. Tu nie chodzi o sam PSZOK. Tu chodzi o to w jaki sposób Pan Bogdan go załatwił. Wie Pan , że jako mieszkaniec Gminy ma Pan wgląd w dokumentacje??? Ja z tego prawa skorzystałam ALE nie dostałam w całości BO WTEDY MOGŁABYM Z MIESZKAŃCAMI ZAPOBIEC TEJ BUDOWIE . Jak pomyślę o tym dziś i patrzę na kampanie wyborczą Pana T , czuje się oszukana. Zapewniam, więcej oszukać się nie dam.
    Wszyscy którzy stoja ramie w ramie z tym Panem , zostali wybrani przez mieszkańców. Mieszkańców jest więcej niż radnych. Jaki z tego morał… rozliczenie przyjdzie w poniedziałek, nawet jeśli wygra P.T ,dostanie rozliczenie jeszcze wieksze!!!

    • Ta kampania Wyborcza pokazuje ,że ludzie chcą więcej niż układów. Nikt nie da gwarancji że P. Słoninka uczyni cuda. Nie znamy budżetu i zadłużenia. Po prostu jak to ktoś ładnie określił-przewietrzyć parę stołków. Ja zaryzykuje!!! a rozliczę za 5 lat.

 15. Czy zdjęcia na fb zamieszczane w ramach reklamy osiągnięć obecnego wójta to nie czasem zdjęci robione gminnym aparatem fotograficznym przez gminnych urzędników w czasie pracy? Tak to wygląda.
  Tani chwyt ze sprawą sądową która rozstrzygnie się po wyborach ale to nic może kogoś złapie za serce. Taki ze zdjęcia widać przekonany o swojej wartości z i inteligentnym uśmiechem, a trzy tygodnie mu zeszło z podjęciem decyzji żeby zamieszać i wzbudzić zainteresowanie? No nie to naprawdę śmieszny ruch.

 16. brawo dla Dziennika Zachodniego,
  49-letni Jan Słoninka był policjantem. Pracę w policji rozpoczął w 1991 r. w Pszczynie i wtedy podlegała mu m.in. gmina Miedźna. Potem pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a następnie został pierwszym komendantem nowo powstałej Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, którą tworzył od podstaw

  Od trzech lat jest pracownikiem Urzędu Miasta w Lędzinach, najpierw jako doradca burmistrza, a obecnie jako komendant straży miejskiej. „Jestem mieszkańcem Woli od 23 lat. (…) Od dłuższego czasu narastało we mnie poczucie, że wiele spraw można załatwiać sprawniej, rozsądniej i bardziej przejrzyście”, napisał na swoim profilu Facebookowym

 17. Pan kandydat spotkał się z radą sołecką w Gilowicach , brawo, czekają pozostałe sołectwa zapraszamy panie kandydacie Bogdanie T. Mieszkańcy też by przyszli, jeszcze dzisiaj i w piątek, są wolne terminy jak już się kadydat tak rozwiną w spotkaniach, ma czas dla niektórych, reszta sołectw też by chciała skorzystać. Miedźna i pobliska Grzawa miała szansę, Gilowice też, pewnie i Góra dzisiaj będzie mała okazję. Pan kandydat widać liczy że tymi wyborcami zwycięży i o resztę nie musi zabiegać. Wierny od lat elektorat wystarczy do kolejnego zwycięstwa? Wyborcy pozwolicie żeby wygrały takie sposoby? Porównajcie co obiecywał a co zrobił, jak słuchał mieszkańców….

  • Mieszkańcy WI też chętnie by się spotkali z kandydatami na wójtów,p.Janek chociaż udzielał odpowiedzi przez internet ,a wójt Coooooo.Spotkania dla wybranych??????

 18. Na portalu fb kandydata na wójta, pana Bogdana p.Kasia M pisze:”Rzucać oskarżenia ale nie dopuścić do odpowiedzi… Dziwne to, że Pana kontrkandydat miga się od świetnej okazji żeby wykazać się, wytknąć wszystkie Pana błędy, odeprzeć argumenty.. ”
  Czy naprawdę dla pana Taranowskiego zbyt trudno było odpowiedzieć na pytania postawione przez czytelników tego forum? I kontrpropozycja własna, ale skopiowana od P. Jana- debaty kolejnej w innym portalu – wybranym przez p. Bogdana, który trudno nazwać obiektywnym.
  Tak wygląda szacunek dla wyborców? Tutaj pytania zadają wyborcy i czytelnicy mniej wartościowi niż czytelnicy plessu? Tam również są zarówno przychylne jak i nieprzychylne komentarze wobec obu kandydatów. Czy spróbował pan Bogdan odpowiedzieć i spotkał się z brakiem publikacji swojej wypowiedzi?
  Czy po 20 latach takiego standardu zarządzania gminą wyborcy nadal pozwolą na takie traktowanie problemów, słabą jakość wykonania inwestycji, brak realizacji istotnych dla bezpieczeństwa mieszkańców postulatów-przykładowo: Lemna, ścieżki rowerowe, strefy wypoczynku a nie kpina w postaci przycmentarnej wiaty po wielu latach oczekiwania, brak porozumienia wielostronnego i informacji dla mieszkańców postępowaniu w sprawie rozjeżdżania Woli przez Mantrans, trudne do nazwania bez dosadnych wyrażeń lekceważenie sprawy asfaltowni i brak działania na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców, wnętrza szkół z czasów PRL, brak propozycji dla młodych ludzi, brak promocji gminy-takiej prawdziwej a nie corocznego kalendarza i brak perspektyw rozwoju- słaba perspektywa rozwouju gminy(papierowa i za 50 000 złotych), woda o fatalnej jakości ale wysokiej cenie-można by cenę “docenić” gdyby woda była bardzo dobra.
  Przedwyborcze poruszenie i wysoka aktywność oraz zainteresowanie, rozmowy, dyskusje, działania, bardzo szybko więdną po wyborach-co obserwujemy po paru ostatnich kadencjach. Czy nadal wyborcy będą połykać haczyk czy w końcu doczekamy się zmiany wójta?

 19. Dyżur przedwyborczy ogłoszony przez obecnego wójta w sali ślubów w urzędzie z zdjęcia z sali w Gilowicach- to o co chodzi bo komitet wyborczy kandydata wynajął sale w urzędzie a na fb p.Bogdana zdjęcia z Gilowic, to znaczy że mówi co innego a robi co innego?

 20. Moje pytanie do Pana Słoninki: Dostarczono mi gazetkę Pana komitetu przed wyborami, zaglądam też na ten portal, jednak ani tu, ani tu słowa o tym co Pan planuje po ewentualnie wygranych wyborach.. Tylko Taranowski to, Taranowski tamto, trolle wypisują bzdury w komentarzach, a ja chciałbym też wiedzieć co Pan planuje dla gminy zrobić poza rozwaleniem wszystkiego. Piszę to z całą sympatią bo uważam, że się z tą walką zapedziliscie i gdzieś Panu program umknął..

  • Panie Józefie przesyłam panu linka do strony stowarzyszenia: https://www.nowaenergia-stowarzyszenie.info.pl/ Pierwszą stronę trzeba przewinąć w dół – tam znajdzie Pan pełny program wyborczy KW Nowa Energia. Jeśli jest Pan zainteresowany to z prawej strony jest zakładka: “Nasze działania” tam znajdzie Pan więcej informacji nt. działań Pana Słoninki i stowarzyszenia NE. A co do fb niestety ale jest kilka osób, które udzielają się na fb NE i niestety wprowadzają niepotrzebny haos.

  • Panie Józefie, na ostatniej stronie gazetki był program. Pewnie Pan nie zauważył. Nie zamierzam rozwalać niczego. Zamierzam lepie zarządzać Pana pieniędzmi i skorygować to, co się da. Proszę tam jeszcze raz spojrzeć, na pewno Pan znajdzie ten program.
   Pozdrawiam

  • Panie Józefie, proszę przeczytać program,
   link: https://nowaenergia-stowarzyszenie.info.pl/
   https://pl-pl.facebook.com/kwwnowaenergia/posts/2029583927137911?__tn__=K-R
   Jeżeli ma pan jeszcze jakieś pytania po przeczytaniu to proszę je zadać może będzie jeszcze możliwość dyskusji- do ciszy wyborczej jeszcze trochę czasu zostało. Dyskutujmy, żeby nie żałować przez 5 lat decyzji wyborczej.
   Już w pierwszej turze daliśmy piękne świadectwo wybierając innego kandydata. Reakcja obecnego wójta jest nieprawdopodobna, aktywność nieporównywalna z działaniem kiedykolwiek. Walka o zachowanie stanowiska wszelkimi środkami i poruszeniem nigdy niespotykanym. Nie łudźmy się że to potrwa po jego wygranej – wtedy wróci stare, to co było, do następnej przedwyborczej bieganiny.

 21. Moje pytanie do pana Taranowskiego- jak można było zafundować nam taki drewniany,prymitywny most Bronisław. Mamy XXI wiek i taki remont z ruszających się desek to lekceważenie mieszkańców.Co pan na to- tylko niech pan nie pisze o braku pieniędzy, bo tu chodzi o bezpieczeństwo, a dobrze pan wie ,że są priorytety i bezpieczeństwo ludzi jest na pierwszym miejscu. Co jak dojdzie do tragedii.????

 22. Ja bym na miejscu Pana Jana słoninki jeszcze przed wyborami zapytał obecnego wójta ile ma nie wybranego urlopu, a kadencja się kończy za kilkanaście dni. Zapytał bym również którą koleżankę zadowolił dużą nagrodą finansową i dodatkiem specjalnym, za nic nie robienie, na koniec kadencji. Jeżeli ten człowiek znów zostanie wójtem to będzie porażka, jemu się wydaje, że jest monarchą i nie liczy się z niczym i nikim.

 23. Oświećcie mnie mieszkańcy czy podpisujący się “Michał Pająk”, który żarliwie próbuje ośmieszyć i zdyskredytować p. Słoninkę swoimi komentarzami na fb BT pracuje w GZGK? Czy jest spokrewniony z Prezesem GZGK? Czy to ma być żałosny odzew na słuszną krytykę jakości i cen wody, dziwnych praktyk z przyłączami i przerostu wynagrodzeń w obliczy litościwego umorzenia podatków prze gminę? Strach przed ujawnieniem jakichś innych spraw w przypadku zmiany wójta?

 24. Wygra lepszy ale strach oblecial wsystkich poddanych ,czas sie pakowac , dlaczego wieksosc Rady Gminy nie przeszła bo nic nie robiła wraz z wojtem wiec ,popatrzcie obiektywie na całą kadencje kolejną Taranowskiego kto zdrowy na Niego zagłosuje ? Komu i co sie [podoba ww tej gminie ,oprocz tych premiowanych ,nagradzanych ,podannych , pochowanych na stanowiskach w GZiku i Goku wyją do ksieżyca i matki i córki 20 lat starczy mogli se odkładać z premi a nie zjadać wszystko , w Górze przedszkole miało być a jest ??? W Miedznej Lemna ukryta wada ze strony U Gminy ? droga Gilowice- Gora dopilnowana przez wlodarzy gminy ?Wola Remont mostu modnie bo drewnem wykończony haha Remont odcinka Stawowej zakonczony za tydzien remontowany od nowa Każdy zaglosuje swoim rozumem to jasne ale przezz 20 lat Pan Taranowski wsystkim radnym ddawał przykład jak sie nie powinno robić , ford niepotrzebny \z Gilowic do Miedznej ciezko Panu dojechać?? , za urlopik inkasować a mogły powstać place zabaw za to mieszkancy by to uszanowali nie wachali by sie na kogo oddać Swoj głos , i takich wad i brak poprostu zalet wpuści do urzedu powiew świerzosci …….

  • pewien Kamilek So……cki popiera wojta Taranowskiego na Swoim FB pani Gor…….wska wypunktowała tego młodego czlowieka i uświadomiła chlopaczkowi ze jest poprostu w odpowiednim miejscu po wyborach czyli za burtą ,niema pojecia zielonego o gminie i mieszkancach i potrzebach , niech i tym razem mieszkancy osiedla asfatowego czyli w2 wpuszczą swieze powietrze do urzedu gminy ,decyzje podejmowane bez konsultacji z mieszkancami w/s otaczarni byly karygodne ,radni Mucha i Antos tez robili dobrą minę do złej gry i tez
   odpadli))) 20 lat przepychania ucznia Bogdana z klasy do klasy na siłe to już przesada …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.