AK-Trans zmienia rozkład jazdy i likwiduje kursy w niedzielę _

29

Od poniedziałku 04/11/2019 obowiązuje nowy rozkład jazdy, jedynego przewoźnika w gminie Miedźna – firmy Ak-Trans.

Zlikwidowane zostają kursy w niedzielę, a pozostałe maja przesunięcia. Osoby korzystające z usług przewoźnika zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

Wola-Pszczyna-Wola

Wola_Pszczyna_Wola_04.11.2019

Wola-Tychy-Wola

Wola_Tychy_Wola_04.11.2019

29 KOMENTARZE

 1. Kto tu siedział przed komputerem to My wiemy za Tarnowskiego to Łukasz pisałeś lamenty za urlopy, nagrody, remont Bronka, sytuację w Gzik i co po radnym Łukaszu przykryty liścmi na jesien…… Siła wyższa niż zarobek na nieruchomościach ?

 2. A nieee, teraz jasne jest skąd taki radny ma czas na te swoje wszystkie “działania”. Siedzi sobie taki, tysiaka kasuje i życie chwali. Pies drapał, że kasę bierze z rozdania tego samego PISu, co go lży gdzie popadnie. No kariera jeest jak się patrzy XD I wiedza jest. Kompetencje są. Wiadomo, trzeba korzystać z życiowej mądrości. Zmarnować się nie może. Dlatego radny tak dobrze uczy innych, jak się co robi. Noo szacuneczek. A na te, tam ZUSy i inne takie niech frajery robią, bo inni mają przeciez lżej. To wiadomo.

 3. Powinien być jeszcze dodatkowo kurs 1 lub 2 wieczorem, od poniedziałku do piątku z Tychów na Wolę (po godzinie 20, 21).

  Z Woli nie idzie się wydostać jak ktoś nie ma własnego auta !!! Masakra !!! Wstyd !!! Jak mam się starać o lepszą pracę, skoro dojazd jest kiepski.?!

  Politycy mają swoje prywatne samochody więc guzik ich obchodzi zwykły, szary obywatel !!!!!! Ruszcie się wreszcie, do cholery jasnej i zróbcie coś dla nas, zwykłych ludzi !!!!! Podpiszcie umowy z przewodnikiem, żebyśmy mogli jeździć też do Oświęcimia i żeby dodano kursy po godzinie 20 i w weekendy..!!!!

 4. Myślałam, że z nadejściem nowego wójta coś się na Woli zmieni na lepsze… Jakoś tych zmian nie widzę.!!! Weźcie się wreszcie państwo politycy za robotę !!!!!

  Nie mam własnego auta, bo choroba nie pozwala mi zrobić prawa jazdy. Z resztą nie stać by mnie było na utrzymanie samochodu. Będę się musiała zwolnić z pracy (dojeżdżam busem do Pszczyny), bo pracuję też w niedziele (nie w każdą, zależnie od grafiku i potrzeb).

  !!!!!! Dziękuję bardzo !!!!!!

 5. Panie Łukaszu ,ponowie pytanie zadane wcześniej -czy już nie gracie do jednej bramki z obecnym Wójtem ??.Kolejny przyklad ,że nie panujecie nad problemami Woli.Najpierw kłopoty z komunikacja do Oświęcimia ,teraz Pszczyna ,Tychy.Wiedząc już w marcu ,że będą kłopoty zabieracie głos dopiero teraz .Czy Wola mając tylu mieszkańców nie zasługuje na normalny rozwój??. Znowu powiem ,chyba salki kościelne były zajęte ,bo zrobilibyście zebranie jak za czasów ,gdy padła komunikacja z Oświęcimiem .Nieraz mówiliście ,że pierwsza rzeczą bedzie stworzenie komunikacji powiatowej .Taranowski przystąpił do Związku Gmin w Oswiecimiu i była 17 -tka .Co prawda śmieszne kursy ,ale było. Od września załatwiliście 19-tkę ,ale taki rozkład jazdy obowiązywał jak na DZIKIM ZACHODZIE KURSOWAŁY DYLIŻANSE LUB ŻELAZNE KONIE (POCIĄG ).I kończąc już nie miły dla Was temat ,szkoda że nie zrobiono listy osób ,które nie dotarły na groby swoich bliskich w Oświęcimiu,Przeciszowie ,itp. bo nawet elka nie jechała w tym kierunku .Moja propozycja jest taka ,zajmijcie się najpierw problemami mieszkańców czyli rozmowy z MZK OŚWIĘCIM ,lub MZK TYCHY na obsługę komunikacyjna ,bo linia 56 kursuje mimo małej ilości pasażerów i dofinansowanie jest !!!!!!!,bo inaczej by też nie jeżdziła .A sprawy naprawy problemów po Wójcie Taranowskim -będą ciągły sie latami .I nie bardzo wierzę by za dwie kadencje udało się Wam to zrobić .Mimo to życze Wam naprawde dużo sił i NOWSZEJ ENERGII ,bo coś baterie siadają w obecnej .

  • Witam linia 56 w porannych kursach w której uczniowie jeżdżą do PZS Bieruń ,Liceum,PZS Lędziny autobusy są pełne syn dojeżdża do Lędzin ,proszę więc nie pisać że linią 56 jeździ mała ilość pasażerów.Do tego MZK Tychy obsługuję w woj.śląskim dziesiątki miast gmin i wsi takich jak Wola.Np.w samych Lędzinach z MZK Tychy jeżdzi 6 lini w różnych kierunkach.Nie jest chyba problemem aby z tej firmy o której piszę uruchomić linię w innym kierunku aby był dojazd dla mieszkańców do pracy i szkoły.Pozdrawiam.Tylko zazwyczaj chodzi o przetargi i kasę.

   • To jeszcze wsiądź do kursów innych niż “szkolne”, czyli dojazd w stronę Bierunia o 7:00 rano i powrót 14-15 – bo tymi przemieszczają się uczniowie.
    Wy wszyscy skupiacie się tylko na tym, co widzicie, proponuję zatem zainteresować się tym, “gdzie was nie ma”.
    Dodatkowe kursy? Czemu nie, niech gmina wyskakuje z kasy, płaci po 4 złote i wiecej za jeden wozokilometr, to będziesz mieć autobus nawet co pół godziny i ostatni kurs po 23:00 – kto bogatemu zabroni?
    Obawiam się jednak, że gminna sakiewka pusta, a tacy jeżdżący komercyjnie busiarze (czyli bez wsparcia środkami publicznymi), a właściwie jeden busiarz – są dla gminy Miedźna niczym ziarenko dla ślepej kurki.

 6. Jakby nie spojrzeć na tą sytuację jedynym wyjściem teraz po prostu zrzucać się w kilka osób na paliwo… do pracy jakoś dojechać i wrócić trzeba… zostaje prywatny samochód bądź Taxi…

 7. Katastrofa i samowolka. Jeszcze teraz kiedy zima się zbliża. Brak słów. Kursy niedzielne były potrzebne ale najwidoczniej ktoś jak zawsze wiedział lepiej…

 8. To prywatna firma, w gminie nie ma komunikacji gminnej czy jakiejkolwiek publicznej. Jedyna firma prywatna która realizuje transport dba o swój interes, gdyby ludzie korzystali to prywaciarz dalej by zarabiał. Za kilka złotych ma jechać? Dopłacicie mu?

  • Tylko że ludzie korzystają… jeszcze nie widziałam w niedziele pustego busa. dopłacać nikt mu nie każe, ale gmina powinna się tym zająć. Powinna zając się potrzebami mieszkańców, albo wystąpić z pismem do ZTMu o zorganizowanie trnsportu, szczeólnie teraz kiedy ZTM pracuję nad nowymi siatkami. Tylko jest to rola gminy, sam ZTM nie wyjdzie z inicjatywa bo niesttey nie jesteśmy w Metropolii
   a jeśli tak bardzo boimy się tego ztm to niech gmina dofinansuję AK trans a ładować w niepotrzebne projekty takie jak “remont” skrzyżowania na pszczyńskiej.

   • To się ludzie zorganizujcie. Macie radnych czy tak samo bezradnych jak za poprzedniego wójta? Wójt ma wszystko wiedzieć? Ha, powinien, ale pracownicy pracują jak za poprzedniej władzy, to i wójt będzie wiedział tyle ile wiedział tamten. Dobrze że wójt forum czyta, czasem coś tu napisze, ale czy tak ma być?? Czy urząd ma nadal pracować po staremu?
    Nowi radni jak się o głosy starali to wiedzieli jak o transport walczyć i zyskać rozgłos. Stołki zdobyte, to siad płaski i jak za poprzedniej władzy oczekiwanie na przelew. Dieta może i chuda, ale jest – za jedno posiedzenie na miesiąc to nie mało. Mija rok nowej rady i co jak wykonujecie swoje mandaty. Planujecie pracę i przedkładacie wójtowi do wykonania? To WY RADNI jesteście najważniejsi w gminie. To WY wskazujecie kierunki pracy i WY je UCHWALACIE, a wójt je realizuje. NIE WIDAĆ WASZEJ PRACY – po co wyście tam szli? Kto was zmusił? Kiwać głowami i promować się przed kamerą za darmo, pustymi wypowiedziami? Ludu ciemnego już nie ma, nie kupi tego. Stare władze zacierają ręce i czekają. Już roczek minął, a wybory nadejdą, będą mieli co punktować.Najlepsza kadra zachowana-będzie do czego wracać i czekają cierpliwie.

 9. Drodzy mieszkańcy z moich sprawdzonych informacji sprawa wygląda następująco :
  Prywatna firma AK TRANS już w marcu tego roku wysłało pisma do
  – Gminy Miedźna
  – Starostwo Powiatowe w Pszczynie
  z informacją, że część kursów będzie zlikwidowanych w SOBOTĘ i całkowicie likwidacji nastąpią kursy w NIEDZIELĘ.
  Starostwo odpisało do AK Trans, że nie ma możliwości dofinansowania transportu…
  A Gmina Miedźna niestety do dziś nie zajęła stanowiska w tym temacie – Gmina Miedźna nie odpisała do dziś na pismo.
  Jak dla mnie dziwne, że pan Wójt nie przedstawił problemu radnym na Komisji branżowej jak również nie było tematu na żadnej sesji.

  • Kolejny raz zwracam się do pana z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na zadane pytania. Do tej pory nie uzyskałem jej, a jak widzę to jest Pan tu na portalu częstym gościem i na pewno pan odnajdzie. Przypomnę, że zadałem je 20 października 2019 r. Używałem tego samego nicku.
   A teraz zadam panu drugie pytanie, jako osobie publicznej. Mianowice, czy pan nadal prowadzi szkołę nauki jazdy OSK Polcom. Jeżeli nie, to co było przyczyną zakończenia jej działalności.
   Czekam na odpowiedź na te dwa tematy. I niech Pan nie pisze, że mam się podpisać, bo to daremne. Następne pytania rodzą się. Miłego dnia.

   • ZUS, podatki, itp.: powodują że trzeba zastanowić się nad własnym biznesem. ZUS i podatki to ponad 2,5 tys zł
    WORD zmienia tabor ( 2 – 3 lata) a to panad 50 tysięcy koszt jednego auta.
    Już kiedyś mówiłem że działalność prowadzę do wyborów i po wyborach będą zamykał ten biznes bo mam inny pomysł na życie.
    Teraz cieszę się życiem i nie zapieprzam od rana do wieczora nic nie mając z życia biorąc 1000 +

    • No proszę do wyborów i koniec (dostol się do koryta i oszalol?)
     Ciekawe bo podobno na zwirowni chciał Pan pracować ale nie chcieli….
     A z zamknięciem szkoły jazdy to też ciekawa sprawa, prowokacja się to nazywa panie radny ?
     Najlepsze jest ukrywanie i czekanie którym nowy wójt już pół roku obiechal jak za Tarnowskiego spychologia kolego już działa, rogi pokazują których nigdy nie schowali

   • Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pierwsze pytanie.
    To była Pana prywatna działalność tj. szkoła nauki jazdy OSK Polcom czy zatrudnił Pana jakiś inny podmiot?
    Następne pytania rodzą się. Miłego dnia.

 10. To skandal ,dość że sprzęt tzn.busy dają dużo do życzenia ,zdezelowane trupy, bilety drogie,to jeszcze ludzie kończący pracę lub zaczynający w niedzielę zostały bez możliwości dojazdu. Wyeliminować ten Ak trans firmę znajomego byłego wójta I podpisać umowę z MZK Tychy

 11. Jakim prawem likwidowane sa kursy niedzielne? Czy gmina cokolwiek w sprawie tego zrobiła?
  Wola zamiast coraz bardziej przybliżać się do świata to sie oddala, doprrowadzając do sytuacji, kiedy będą mieszkać tu tylko emeryci. Jak dojechać do prac, do szkół, do miejsc publicznych? Być skazanym ciągle na samochód?
  Z tej wsi trzeba uciekać, przykre to ale prawdziwe.

  • Raczej od lat kazdy głupi wie, ze albo masz swój pojazd albo przepadniesz. Pieniądze na samochody mają raczej ludzie pracujący a nie emeryci. Także o… bzdury wypisujesz, byle pisac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.