Akcja zima w gminie Miedźna – sezon 2016/2017

35

Po interwencji naszej redakcji:

Wójt Gminy Miedźna informuje, że w związku z podpisaną umową na wykonanie zadania pn.: „Zimowe utrzymanie dróg administrowanych przez gminę Miedźna w sezonie zimowym 2016/2017 w zakresie dróg gminnych – wykonawcą jest wyłoniona w drodze przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego – Firma Bud-Ris Roman Szkorla z siedzibą w Dankowicach, Al. Młyńska 20.

Osobami bezpośrednio nadzorującymi wykonywaną usługę odśnieżania są sołtysi poszczególnych sołectw.

Numery kontaktowe:

 • sołectwo Miedźna – Tomasz Nycz     tel. 519 347 298
 • sołectwo Grzawa –  Marcin Sosna      tel. 785 368 546
 • sołectwo Frydek – Janusz Pławecki   tel. 609 398 418
 • sołectwo Gilowice – Jan Nowak          tel.  519 347 294, 606 664 727
 • sołectwo Góra – Marian Libera           tel.  519 347 299
 • sołectwo Wola – Czesław Rozmus      tel.  692 232 264
 • sołectwo Wola I – Andrzej Nelec         tel.  519 347 296
 • sołectwo Wola II – Andrzej Biszkant  tel.  519 347 295

Jednocześnie informujemy, że drogi powiatowe znajdujące się na terenie gminy Miedźna w zakresie zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2016/2017 utrzymywane są przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie, ul. Sygietyńskiego 20, 43-200 Pszczyna, tel. /32/ 212 80 68, całodobowy numer telefonu 501 716 376.

35 KOMENTARZE

  • Spokojnie nie nerwowo to wszystko dla rekreacji każdy ma możliwość jazdy figurowej a tym mniej wygimnastykowanym no cóż pozostaje gips ale nie przejmujcie się trochę poboli i przestanie.

  • Ponieważ Osoby odpowiedzialne za wyjazd pługów i piaskarek nie dały dyspozycji do wyjazdu 😉 Sprzęt stoi i czeka w gotowości 24 na dobę.Macie numery wypisane powyżej to dzwońcie że jest ślisko do osób za to odpowiedzialnych,wypisujecie komentarze na firmę że nie wyjeżdża że drogi białe i śliskie,a może wystarczy wziąć telefon zadzwonić i pług czy piaskarka przyjedzie 😉

 1. Wójcie tak kolega z Trybunału za urlopik skasował 150 tys wiec przy tech 75 tysiącach blado wypada, ale nie martw się napisałem do TVP Info ze jest tu taki zarobiony wójt i się martwi ze tylko 75 tysięcy mu wpadło za urlop nie wiadomo czy wystarczy na pokrycie tego poświecenia i regeneracje, może wpada strzelą jakiś wywiadzik jak to się POtoczy jak żyć panie wójcie jak?

 2. No i przyjdzie wiosna i będzie jak to wójt zaoszczędzi ile to kasy i ze wydal tylko 5 tysięcy a akcje zima. Moze i wydal ale czy liczy się z tym ile ludzie stracili nerwów ile zniszczyli sobie samochodów co roku to samo ale już nie długo liczę ze już niebawem wszytko sie zimni oj wszytko i będzie jak w normalnych Lędzinach czy Bojszowach, nie mowie już o Tychach czy Pszczynie

 3. 01-12- godzina 6 rano DROGI W GMINIE MIEDŹNA ISTNA MASAKRA. A TE NA OSIEDLACH W OGÓLE NIEPRZEJEZDNE. mam pytanie czy firma, która ma rzekomo odśnieżać, NIE ZAUWAŻYŁA, ŻE MAMY ZIMĘ?
  CZY ZNOWU MUSI SIĘ COŚ STAĆ, ŻEBY ŁASKAWIE SIĘ RUSZYLI Z TEGO Bud-Ris-u?

 4. Jak co roku!!! Pierwsze oznaki zimy, na drogach szklanka, a gmina Miedźna nie przygotowana. Lodowisko to mało powiedziane. Bojszowy Nowe, Bojszowy Stare, Świerczyniec, Cielmice drogi posypane solą czarne, mokre !!!
  Da się !!! Pytam ludzi odpowiedzialnych za ten stan rzeczy co robicie ?? Na co czekacie ??

 5. wojt zapomnial o tzw wysranej wola wies chodzi o droge bez tych latanych dziur a glosowalam bo myslalam ze pan jest spoko ale coz juz teraz z mezem wiemy ze pan wojt leci i to jak

 6. Tarnowski gdzie są jakieś piaskarki co roku to samo już się tym zygać, ślisko jak w … na zakrecie kolo przychodni PKO skrzyżowania na w1. znowu masz pan zamiar ściemniać o bialych drogach i byle do wiosny ? czy będzie tu kiedyś Normanie tak ja w normalnych gminach. Wszędzie posypane Miedzna nie.

 7. Termomodernizacja Na osiedlu WolaII śmiać się czy płakać? Prezesie z Sosnowca proszę wziąść sie do pracy.Na Osiedlu Wola I firma ociepliła trzy budynki,a pan ocieplił 1/3 bloku.Rusz pan tą swą inżynierską prezesa makówka i pomyśl pan jak to sie robi w wspólnocie na WI.

 8. dzwonic i odsniezac to nie sa Taranowskiego prywatne pieniadze ludzie on to musi wkońcu przyjac do wiadomosci ,dzieci wchodzą do szkoly zimą mokrzy pod kolana bo nawet nikt nie wpadł na to zeby zadbać o chodniki w gminie !
  W szkołach ludzie ktorzy sa na stanowiskach Konserwatora układają płytki ,malują sciany a gminne srodki na inwestycje oswiatowe ida gdzie wojcie i pani dyrektor niebawem sobie to wyjasnimy nie mam zamiaru byc budowlańcem w panstwa prywatnym folwarku jaki w gminie sobiee urządzilisce gazety napiszą i ludzią uswiadomią sobie jakcy ludzie mijają ich w gminnych instytucjach typu urzad gminy i szkoly ! Zdrowia nie da sie kupic Mi za urlop nikt nie placi 65 tys zl
  Jezeli polemika na poziomie gminnym tak sie prezentuje wiec trzeba urwac to ucho w dzbanku bo juz dosc tej wody se w…t nanosił \

  • Woźny , wójt za urlop bierze 75 tys. I to trwa od ponad 16 lat ale jakie kwoty to były kiedyś to trzeba swojego radnego spytać aby zadał pytanie na sesji Wójtowi.
   Spytaj też czemu służbowym autem był na podbeskidziu.
   Spytaj dlaczego farba jest identyczna z farba na hotelowcu
   Spytaj swego sumienia na kogo głosować za dwa lata
   Spytaj żony w domu czy dalej popiera te pastwiska owiec i bace

   • Nowa Energia rozkręca? Ja myślę ze działa i to widać na każdy kroku, zmieniło się sporo przede wszystkim biorą miotle w swoje ręce i mimo braku swoich sil w Radzie Gminy zaczynają „Dobra zmianę” która wychodzi nam na duży plus kończy się zamiatanie spraw pod dywanik, ustalanie po cichu czegoś na sesjach i komisjach, czy kręcenie lodów na tych zapytaniach ofertowych. Kilka przykładów z ostatniej chwili proszę
    Sesje sa w całości transmitowane i teraz już naprawdę każdy może sobie wyrobić pogląd na to co się tam wyrabia jak zachowuj jakie ma poglądy czy nawet takie prozaiczne sprawy jak wygląd i schludność które świadczą o człowieku (radny Mucha) „jak cię widzą tak cię piszą” Bo w słynnej gazetce wójtowej- Gminne cos tam, jeszcze nigdy nie widziałem jakiejkolwiek relacji z sesji a temu chyba miała służyć.
    Protokoły z komisji sa na BIP-e a nie w szafach i archiwum gminnym.
    Petycja Nowej Energi poruszająca sprawę zapytań ofertowych sprawy której wszyscy się bali poruszyć bo wiadomo lepiej wysłać zapytania do „zaufanych i doświadczonych” oni pewnie potrafią się odwdzięczyć oczywiście z własnej nie przymuszonej woli.
    No i ostatnie czasy inwencja dotycząca upowszechniania kultury dla Wszystkich nie tylko Elit a mianowicie projekcji filmu w GOK-u wraz z zaproszeniem gości aktorów i możliwością rozmowy z nimi po filmie. A nie jak to było podczas „konkursu Kola Gospodyń Wiejskich” tutaj zdjęcie z tej imprezy widzicie tam kogoś z ‘ulicy”? – Nie dla psa kiełbasa nie dla świni miód.


    Oj idzie Dobra zmiana idzie mam nadziej ze odpowiedzą co niektóry za to co robili pokątnie

 9. Tak się składa, że wójt mocno się chwalił na sesji jak rok temu oszczedził na akcji “zima”.
  Może i oszczedził ale na życiu i zdrowiu się nie oszczędza Panie wójcie.

 10. Bud-Ris. Usługi ogólnobudowlane. Szkorla R. – Odśnieżanie to chyba nie ich domena 🙂 kto sprawdził ich referencje i opinie ? bo pan Wojtuś zrobi tak samo za flaszkę 😉

  • To nie był przetarg. A ofert nie ma i nie będzie! Tu tu, tu tu! Albo będzie, kiedy inny fojt będzie. A przy tym nie będzie. NIE bo NIE. I już. A jak chcesz uparcie drążyć dlaczego NIE, to jeden pan Radny ci wyośli, że matematycznie by może i by się takie cuś opłaciło, ale ekonomicznie nijak, he he. POgłówkujcie ludzie czemu jest taki opór materii przed ogłoszeniami w necie, POgłówkujcie.

 11. Proszę o to żeby firma miała GPS bo co roku odsniezaja a rewelacji nie ma jeździć i nie odśnieżać to każdy potrafi za nic pieniądze brać a GPS będzie godziny notował .To chyba Panie wojcie nie jest dużo .

 12. Proszę Redakcję o opublikowanie ZASAD uruchamiania akcji. Ponieważ później ludzie mają pretensje do sołtysów a ci często mają prawo wezwać odśnieżarki dopiero jak jest ileśtam śniegu. To jest dobra metoda na przerzucanie odpowiedzialności.

   • Kto na wojnie wroga przerzuca przez ramie? Wódz w lśniącej zbroi na pierwszą linię frontu nie wychodzi. O kogo tu do diabła w tej zagadce chodzi?

  • Popieram przedmówcę , widzieliśmy poprzednie lata jak to wyglądało (drogi osiedlowe- gminne). Jeśli chodzi o drogi powiatowe ludzie wozili się po SOŁTYSACH (zwłaszcza jeden Pan z “L”) a oni maja takie prawo jak my jeśli chodzi o ten obszar działania. Więc każdy może zadzwonić do PZD.

   • Hola hola Panowie, a niby kto zmusza sołtysów do przyjmowania na swoje barki czegoś, za co w innych gminach i miastach odpowiadają urzędnicy lub inne osoby na “etatach”? Nie dajcie sobie wciskać sołtysi roboty innych osób, bo wy wypłat za to nie dostajecie! Wtedy nie trzeba będzie mieć pretensji, że ktoś do Was dzwoni i coś od Was chce.

 13. w zimie nie muszą być znaki witające wjazd do naszej gminy, bo drogi odróżniają się od ościennych gmin .nie wiem kto wybierał tak genialnych włodarzy wsi ,skoro trzeba im zadzwonić ze padał śnieg i drogi są zasypane .a co się stanie jak ,włodarz zagalopuje się w jakąś grę i telefon cięgle będzie zajęty .wtedy tubylca nic nie pozostanie jak czekać na wiosnę .a włodarze dla gminy dadzą pieniądze na premie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.