Akcja zima w gminie Miedźna – sezon 2018/2019

27

Wójt Gminy Miedźna informuje, że w związku z podpisaną umową na wykonanie zadania pn.: „Zimowe utrzymanie dróg administrowanych przez gminę Miedźna w sezonie zimowym 2018/2019 w zakresie dróg gminnych wykonawcą jest wyłoniona w drodze przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego firma Bud-Ris reprezentowana przez Romana Szkorlę z siedzibą 43-331 Dankowice, Al. Młyńska 20. Osobami bezpośrednio nadzorującymi wykonywaną usługę odśnieżania są sołtysi poszczególnych sołectw.

Numery kontaktowe:

 • sołectwo Miedźna – Tomasz Nycz            tel. 502 668 824
 • sołectwo Grzawa –  Barbara Maroszek      tel. 697 447 603
 • sołectwo Frydek – Janusz Pławecki           tel. 519 347 293
 • sołectwo Gilowice – Jan Nowak                tel.  519 347 294, 606 664 727
 • sołectwo Góra – Marian Libera                  tel.  519 347 299
 • sołectwo Wola – Czesław Rozmus             tel.  519 347 297, tel.  692 232 264
 • sołectwo Wola I – Andrzej Nelec               tel.  519 347 296
 • sołectwo Wola II – Andrzej Biszkant         tel.  519 347 295

Jednocześnie informujemy, że drogi powiatowe znajdujące się na terenie gminy Miedźna w zakresie zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2017/2018 utrzymywane są przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie, ul. Sygietyńskiego 20, 43-200 Pszczyna, tel. /32/ 212 80 68, całodobowy numer telefonu 501 716 376.

27 KOMENTARZE

 1. moze by nasz wojt poruszyl towarzystwo profesjonalnej firmy odsniezajacej drogi na Woli bo sam tam zaraz ich porusze do roboty … WSTYD !!

  • Budris to tylko firma, która wygrała “przetarg”.Podwykonawcy, czyli nasi okoliczni rolnicy reagują natychmiast na każdy telefon sołtysów, ale… no właśnie, czy nie jest ich za mało? czy ich zapłata jest godna? Czy mają dość np.soli, bo miało być na biało ? Sołtysi też reagują na każdy sygnał i znów ale… każdy myśli : zadzwonię i za kilka minut będę miał odśnieżone.Może następny “przetarg” będzie prawdziwy ? może, może, może …

 2. na WI ślisko jak cholera!!!! Nie da się wyjechać ze skrzyżowania!!!! Gdzie jest sołtys!!!! Śpi cz co!!! Do roboty panie Andrzeju!!!!

 3. Ile ludzi tyle problemow. Jest informacja o tym gdzie dzwonic , kiedy dzwonic . Masz problem ? Dzwon. Wojt napewno swoj telefon wykonal. Nie jestem z Woli i w mojej miejscowosci snieg zaczal padac wieczorem a w nocy firma wykonala swoja prace na drogach ? Gdzie problem ? Pytam gdzie ?

 4. Zastanawiam się tylko cały dzień białe drogi, sypał śnieg pozamarzało wszystko ciężko ruszyć z 2 bo opony ślizga. A odśnieżarki ani jednej nie widziałem, ciekawe…

 5. Chciałem się zapytać byłych radnych z byłego obozu B. Taranowskiego, oraz samego byłego wójta Taranowskiego, jak to jest, że przez 20 lat ściemniał społeczeństwu, że musi parkować samochód służbowy u siebie w domu bo nie ma gdzie go parkować. Panie Taranowski, były przewodniczący rady i inni radni z poprzedniej ekipy, nowy Wójt Gminy Miedźna w pierwszych dniach urzędowania nakazał garażowanie samochodu służbowego w byłym garażu należącym od dziesięcioleci do Gminy (były garaż milicyjny przy późniejszej poczcie). Samochód oznakował herbem gminy. Dało się? Panie Taranowski jest pan dnem kompletnym wraz z pana byłym przewodniczącym oraz byłymi radnymi.

   • Jak można zabrać garaż OSP który nigdy do niej nie należał? To, że ktoś kiedyś pozwolił tam coś trzymać strażakom to jeszcze nie znaczy, że należał do OSP. Zresztą, czytałem posty na Wolanach Info przed wyborami i teraz również czytam, okazuje się, że OSP to jakieś najważniejsze, nadzwyczajne i cudowne organizacje bez których w ogóle nie może funkcjonować gmina i lokalna społeczność. Przynajmniej tak się wydaje ochotnikom strażakom. Drodzy strażacy, szanuję to, że poświęcacie swój czas a czasami i własne mienie, że jesteście społecznikami, uważam, że to co robicie jest bardzo ważne, ale nie przesadzajcie. W każdym razie dziękuję, za ofiarność!

    • Wiecznie krzywda tym OSP się dzieje, oprócz tego że jesteście roszczeniowi to zbyt dużo od siebie nie dajecie i tyle z moich obserwacji

   • A może by tak OSP oddała pomieszczenia gminie, bo chodzę tam, a w gminie ciasno, pomieszczenia by się przydały na potrzeby UG. A w zamian wybudować nową strażnicę OSP gdzieś w innym dogodnym miejscu, taką w której będzie wystarczająco miejsca na pojazdy i sprzęt, salę dla strażaków? Podsuńcie pomysł Wójtowi, to jest konkretny facet, może nie trzeba będzie oddawać kasy spółkom węglowym to będą środki….

    • Wy nie rozumiecie że w tym garażu OSP Miedźna miała trzymać łódź pładkodenną oraz trzymała przyczepke przeciwpowodziową. I dość trochę sprzętu który już nie mieści się w remizie. Jak teraz sprzęt na który będzie organizowany przetarg mają pomieścić. Ludzie wiadomo OSP Wola trzeba zbudować kosztem zabrania innym jednostkom. Oj czekamy na zebrania sprawozdawcze wszystkich osp i zjazdu gminnego…

     • Czyli potwierdza się to co pisałem powyżej, trzeba rozbudować obecną strażnicę w Miedźnej lub wybudować nową. Dlaczego jako strażak nie wnioskujesz, żeby rozbudować strażnicę? tylko komuś podrzucasz do przechowywania sprzęt? Gdyby członkowie OSP w Miedźnej pomyśleli to męczyli by Wójta o rozbudowę. Za strażnicą stoi wieża do ćwiczeń która de facto zagraża bezpieczeństwu. Zburzyć i dobudować pomieszczenia z tyłu obecnej strażnicy. Zlikwidować przejazd pomiędzy strażnicą a budynkiem Gminy, wtedy będzie można wykorzystać również to miejsce. Przy takim rozwiązaniu, strażnica i budynek gminny można by rozbudować, tylko trzeba pomyśleć, a nie narzekać cały czas, że nie ma miejsca

     • My rozumiemy, to wy nie rozumiecie.
      Kto wam takie bajki naipowiadaĺ przed wyborami mieszkaniec Taranowski ?
      I kto wam zabrał ten garaż może OSP Wola na nowy wóz? Roszczeniowcy jesteście i konfliktówi

    • Taak… I jeszcze więcej urzędników zatrudnić.. Całkiem niedawno mieścili się w tym jednym budynku i jeszcze dobudówki nie było.. A teraz UG i działy pół gminy zajmują..
     A kiedyś komputerów nie było..

     • Józef, przyjmij się do Urzędu Gminy, zobaczysz jaka tam jest praca. widzę, że masz już trochę lat bo pamiętasz czasy kiedy jeszcze komputerów nie było. kiedyś jak nie było komputerów nie było tylu zadań do wykonania przez gminę, komputer nie pracuje za człowieka a jedynie “ułatwia” mu pracę. Ale co ci będę tłumaczył, przyjmij się, popracuj a potem oceniaj. A jak już tykamy rozrost biurokracji to: przed II wojną na kopalni w Brzeszczach gdy właścicielem był żyd, to był jeden budyneczek “willa” do którego był dobudowany basen. Pracowało tam kilkanaście osób i dawali radę ze wszystkim a wydobycie było takie samo jak dzisiaj a nawet większe. Zobacz ilu teraz ludzi musi siedzieć w biurowcu i wyżej… Męczy mnie to jak jakiś dyletant chce oceniać pracę w urzędzie nie znając ogromu nałożonych obowiązków na gminę, od czasu kiedy nie było komputerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.