Amnesty International zaprasza.

2

W dniach 8-9 grudnia Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli
zaprasza na Maraton Pisania Listów Amnesty International.
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbędzie się w około 200 miejscach w całej Polsce,
W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju piszemy
w weekend 8-9 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym.
List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.
W tym roku będzie można napisać list w obronie między innym Alesia Bialackiego – obrońcy praw człowieka na Białorusi, który został skazany na cztery i pół roku więzienia. AI uważa, że uwięzienie go ma na celu uniemożliwienie mu dalszej działalności na rzecz obrony praw człowieka, a także uznaje Alesia Bialackiego za więźnia sumienia.
Pisać będziemy również w obronie zespołu Pussy Riot z Rosji. Członkinie tej grupy zostały skazane 17 sierpnia 2012 roku na dwa lata kolonii karnej za “akt chuligaństwa motywowany nienawiścią religijną”. Rosyjskie władze od dawna ograniczają wolność wypowiedzi poprzez utrudnianie korzystania z prawa do zgromadzeń i aresztowanie wpływowych działaczy opozycji.
Wesprzeć naszymi listami chcemy także Rodziny z ulicy Coastei w Rumunii.
17 grudnia 2010 roku około 76 rodzin przymusowo wysiedlono z centrum Kluż-Napoka, miasta na południowym wschodzie Rumunii. 36 rodzinom nie zaoferowano jakiegokolwiek alternatywnego miejsca zamieszkania. Pozostałe 29 rodzin zbudowało w pobliżu osiedla prowizoryczne domy. Nie mają dostępu do wody, sanitariatów ani elektryczności.
źródło Gimnazjum nr 2 w Woli

2 KOMENTARZE

  1. Kluż-Napoka… genialne!!! Na każdej jednej mapie napisane jest Cluj-Napoca. Może autor artykułu napisze też Niu Dżerzi albo Los Andżeles???
    Ideę pisania popieram.

    • Mamusia idz do szkoły.Bo za bardzo nie jesteś douczona.Jak nie wiesz na ten temat nic to nie zabieraj głosu bo własne dzieci się będą za Ciebie wstydzić.Nawet nie trzeba dużo czasu poświęcić (tylko trzeba umieć posługiwać się przeglądarką i wyszukiwarką)by znależć wszystko na temat:Kluż-Napoka i w jakich konfiguracjach występowała pisownia.Powodzenia w nauce 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.