Ankieta diagnozująca potrzeby mieszkańców w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego w Gminie Miedźna

22

Szanowni mieszkańcy,

W celu wypracowania optymalnego rozwiązania w zakresie funkcjonowania regularnego przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety pozwalającej na ustalenie realnych potrzeb w tym zakresie.

Udział w ankiecie jest dobrowolny i ma na celu poznanie potrzeb mieszkańców Gminy Miedźna w zakresie trudności organizacji publicznego transportu zbiorowego  z ościennymi miejscowościami.

Druki formularzy można pobrać w:

 • Urzędzie Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43-227 Miedźna, na stronie internetowej urzędu www.miedzna.pl,
 • Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli, ul. Poprzeczna 1, 43-225 Wola,
 • Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miedźnej z siedzibą w Woli, ul. Pszczyńska 9, 43-225 Wola,
 • Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnej z/s w Woli, ul. Pszczyńska 110, 43-225 Wola
 • oraz szkołach i przedszkolach.

Proszę o wypełnienie ankiety i złożenie jej w Urzędzie Gminy Miedźna lub przesłanie elektronicznie za pomocą platformy ePUAP w terminie do dnia 20 grudnia 2019r.

Wójt Gminy Miedźna

Jan Słoninka

ankieta

ankieta-1

22 KOMENTARZE

 1. Dziekuje za odpowiedz najbardziej ucieszy mnie gdy juz bedzie jezdzic 17 pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje ze nie zostalo moje pytanie bez odpowiedzi

 2. Prosze o odpowiedz jezeli ktos wie czy jezdzi 17 z Woli do Oswiecimia most przejezdny i nikt nic nie wie nie mam samochodu i coz ze most przejezdny jak nie mam jak sie tam dostac a musze do lekarza jezdzic podr

  • Dziwna rzecz nastała .Gmina milczy i żadnego oświadczenia nie publikuje .Musi Pani zadzwonić do U.gminy ,tam Panią połączą z Panią ,która jest odpowiedzialna za transport i sie Pani dowie .Ja dzwoniłem,-ale dla swojego spokoju ,nie będę pisał-bo to obowiązek LUDZI KTÓRYCH WYBRALIŚMY….pozdrawiam

  • Szanowna Pani
   Linia nr 17 w relacji Oświęcim – Wola – Oświęcim jest uwzględniona w “Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla gmin, dla którego organizatorem jest Miasto Oświęcimia” opracowanego w sierpniu 2019 r. Ba nawet przebieg linii został wydłużony przez całe miasto Oświęcim. Następny ruch należy do mieszkańców min. gminy Miedźna – Czy tą linię chcą, czy wolą organizować sobie transport prywatny? Do tego służyła min. ankieta stworzona przez Wójta.
   Czy Pani tą ankietę wypełniła i przedstawiła swoje wymagania dotyczące w/w linii?

 3. Szanowny Panie Wójcie
  Czy wyniki ankiety zorganizowanej przez Pana dotyczące publicznego transportu zbiorowego zostaną ujawnione nie zależnie od ilości jej wypełnienia?

  • Szanowna Pani Wiolu, Szanowny Panie Marku,
   oczywiście ankieta była robiona między innymi po to, aby jej wyniki – zgodnie z moim stanowiskiem – przedstawić Mieszkańcom do publicznej wiadomości, co zostanie niebawem uczynione.
   Podobnie podanie informacji o planowanej dacie uruchomienia linii autobusowej 17. Trwa procedura uzgodnieniowa w tym zakresie.
   Pozdrawiam

 4. z publicznym transportem na woli to tragedia , nie ma postepu tylko sie cofiemy ,
  1 . brak dojazdu do pracy w kierunku tych , tj na godz 6-14-22 , analogicznie brak powrotu , to samo tyczy sie kierunek oswiecim, kierunek bieruń , o ile do pszczyny jeszcze mozna dojechac , z powrotami szczegolnie po 22 to kleska , zdani jestesmy albo na prywatne przewozy albo wlasne samochody ,weekendy szczegolnie niedziele swieta , juz wola pozostaje tu samotna wyspa , mowa była o przeciwdzialaniu wykluczeniu , natomiast wykluczenie z pracy z powodu braku mozliwosci dojazdu do pracy niestety postepuje

 5. – czasem korzystam z z transportu prywatnego ale sporadycznie
  -posiadam własny samochód bo gdybym go nie miał to mieszkając na Woli jestem ujeba….
  -dojeżdżam do pracy własnym samochodem bo innego połączenie nie ma
  myślę że przydało by się połączenie z Tychami by dojechać do pracy na 6:00,14:00,22:00 nie tylko w robocze dni ale soboty , niedziele również (bo są mieszkańcy którzy w weekendy pracują)
  na obecną chwile warunki dyktują prywaciarze z taborem pożal się Boże (to Kaziu z wylęgarni w lepszym stanie ma Trabanta )

 6. Akurat Urząd Gminy ma dostęp do bazy PESEL wiec jest w posiadaniu wszystkich numerów mieszkańców, a po to jest ten numer w ankiecie aby te same osoby nie głosowały kilkukrotnie bądź nie pojawiły się głosy widmo. To jest badanie potrzeb Mieszkańców. Jest też opcja przez E-PUAP wystarczy podpisać elektronicznie wtedy nie musimy wpisywać nr PESEL

 7. Szanowny Panie Wójcie
  W przedstawionej przez Pana ankiecie brak jest przedstawionej definicji PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO.
  Społeczeństwo nie odróżnia publicznego od prywatnego transportu zbiorowego i zasad ich funkcjonowania, a najgorsze jest to, że RADA GMINY MIEDŹNA też niema o tym wiedzy a zabiera głos ( na zebraniu z rodzicami w LO Gilowice Pan radny Wojtala przedstawia opinię, że gmina nie chce dofinansować obecego stanu przewozów na lini do Pszczyny).
  Szanowny Panie Wójcie ma Pan rację, że nie musi Pan opracowywać planu transportowego dla gminy, ale nie zwalnia to Pana z organizacji Publicznego transportu zbiorowego w gminie ( poza linią nr 56 do Bierunia i nr 19 do Oświęcimia takowy nie istnieje) Firma AK TRANS nie jest publicznym transportem zbiorowym tylko prywatnym, nie zalicza się nawet do komunikacji powiatowej, o czym świadczy wpis na komunikacji powiatowej w Pszczynie przedstawiającej powyższego przewoźnika jako komercyjny oraz nie stosowanie się przez niego do cennika Komunikacji powiatowej.
  Z poważaniem
  Marek Jaczyński

  • Moim zdaniem społeczeństwo nic nie musi odróżniać. Definicje są dobre dla doktoratów a nie dla ludzi którzy mają powiedzieć co im trzeba. Społeczeństwu de facto obojętne kto ich przewiezie. Byle miało czym dojechać. Ankieta jest wielkim ukłonem dla ludzi i ja to doceniam. W tej gminie pytał ktoś kiedyś ludzi o zdanie, czego im potrzeba? Sobie nie przypominam a długo tu mieszkam. Radny o którym Pan pisze jak widać jeszcze niepogodzony z losem. Niech go Pan zapyta lepiej, ile razy wcześniej jako radny zajmował się tym, co mu teraz sen z powiek spędza ;} Bo jak dla mnie zachowuje się mocno niepoważnie. Teraz ma tyle pomysłów i oczekiwań.

   • Do Hm
    Z Pana/i komentarza można wywnioskować, że jest Pan/i powiązany z firmą AK TRANS, który/a oriętuje się w temacie zmiany ustawy o publicznym transporcie publicznym, która ma wejść w życie z dniem 01.01.2020r oraz konsekwencjami tej ustawy dla gminy Miedźna oraz firmy AK TRANS. ( dlaczego na stronie internetowej firmy AK TRANS nie ma już cennika usług).
    Ja już wiem- szczegóły w krótce
    I tak prywatnie. Jak Pan/i ma odwagę komentować, to przydało by się niewstydzić swoich danych
    Z poważaniem
    Marek Jaczyński

  • radnemu w poprzedniej kadencji nie przeszkadzała niewydolna komunikacja zbiorowa. Nie występował w obronie uwięzionych w soboty i niedziele bez możliwości wyjazdu do kina czy teatru albo na koncert – skazanych na kiszenie się w gminnych rozrywkach bez możliwości wyboru innego otoczenia. No może jeszcze na piechotę-bo nie każdego stać na taksówkę. Pesel nie jest straszną ceną za rzeczywiste dane o potrzebach na które będą, być może, wydawane pieniądze publiczne czyli wszystkich mieszkańców nawet gwiazdorzącego radnego. Może to preludium do kampanii wyborczej, może marzy o prestiżowym fotelu wójta. Teraz przyszedł czas ujawnienia prawdziwych potrzeb w zakresie połączeń komunikacji zbiorowej niezależnie od tego czy prywatny przewoźnik czy transport publiczny. Krzykaczy czas minął i kombinatorów też co rządzili za pomocą konfliktowania i niszczenia. Muszkieterom dziękujemy i miłośnikom potopu, za pajacowanie i autopromocję też. Czekamy na opublikowanie rzetelnie opracowanych ankiet-oby nie za rok.

   • Jak widzę, że ktoś ma nagle jakąś nagłą nadwrażliwość na podanie swoich danych wiem jedno. Ściema i kropka.
    Nadwrażliwi podobno są niektórzy bo… Bo ich dane z peselami trafią do urzędu, co to ich pesele już tam są XD. Tak więc nic nowego nikt w ankiecie nie napisze, czego urząd o człowieku nie wie. TYLKO! No tylko przykombinować jest dużo trudniej i dlatego są niektórzy trochę niezadowoleni.
    Żeby było śmieszniej. Jeden radny zbiera sobie podpisy przy pomocy np. stacji benzynowej i leżą tam te listy przez nikogo nie pilnowane. No z danymi osobowymi oczywiście, jakby ktoś pytał jakie listy. Każdy może przyjść, poczytać, pooglądać, zdjęcie zrobić. Zabrać sobie nawet i podpiąć pod inne pisma i postulaty. Np. żeby od 2021 roku krowy malować na zielono. Bo? Bo podpisy są na innych kartkach niż pismo radnego. Takie podpisy mogą więc pasować do każdego innego pisma XD. A podpisy z danymi już gotowe. I ludzie mimo to nie martwią się. Chcą świateł i się podpisują. I im lotto gdzie to leży, kto na to patrzy itp. Za to do danych z ankiety nikt przypadkowy nie może się dobrać. Bo ankietę trzeba sobie samemu prościutko do urzędu posłać lub zanieść. Z pominięciem lad w sklepach XD. Taka różnica.
    Wkurzeni są jak widać niektórzy, bo wg mnie oni już myśleli: my ci Słoninka damy taką ankietę w odpowiedzi, że się zdziwisz. Ale się sami zdziwili, bo ankieta zrobiona tak, że nie wrzuci jeden z pińcet dla zabawy. Ja już tu czuję, że nadzieje były. Udowodnienia wójtowi jaki to miał głupi pomysł, że o coś chce się ludzi pytać. I żeby się opamiętał w tych pomysłach, bo jak potem sadzić krytykę. A ten jak mówił wdzięcząc się w wyborach, że się będzie ludzi pytał, tak robi. Szok. No tak się nie robi, żeby robić, co się obiecało. Bo się psuje rynek he he!
    Tak więc dane w ankiecie to jest jakiś problem? Nie sądzę XD
    A tak! Problem. Dla wystąpienie jednego w imieniu kilkuset. Tu na pewno.

    • Tu nie ma co pisać ogólnikami tym Radnym który zorganizował zbiórkę podpisów z połamaniem wszelkich przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) jet Łukasz Banaś. Dziwie się ze jako Radny ma możliwość skonsultowania z mecenasem obsługującym Urząd Gminy, a jednak tego nie robi i decyduje się na taki krok. Chyba nie zdaje sobie Radny sprawy z tego jakie groza za to konsekwencje dla niego i dla tych gdzie te listy leżą. Kolejna sprawa to to że nie wiadomo pod czym składamy podpisy do postulatu można dołączyć dowolne podpisy bądź te wykorzystać do do zupełnie innych celów. Jaki cel ma ponowne odgrzewanie starych kotletów przecież te światła były już postulowane przez Nową Energie i Jana Słoninkę, było badane natężenie ruchu i przejście się nie kwalifikuje do montażu świateł. Pani Starosta Barbara Bandoła jest też za tymi światłami i mocno obstawała za nimi jeśli była by szansa na ich montaż to z pewnością już by tu były.
     Cel jest jeden zrobić zadymę i być pianę, wiec bijmy i może Pan Radny Banaś rozpocznie od siebie i podstawowych spraw wykazując jakie dochody uzyskał za 2018 rok, aktualnie w jego oświadczeniu w tej pozycji nic nie figuruje. Pytanie czy Radny Banaś kłamie w swym oświadczeniu majątkowym? Dlaczego ukrywa swoje dochody? Jeśli w takiej sprawie posuwa się do półprawd to co jest głębiej? Czy taka osoba powinna pełnić funkcje przewodniczącego gminnej komisji?
     Punkt VIII bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=18608&bar_id=10478

     • A w tym oswiadczeniu na końcu taki błąd i jeszcze nikt go nie wyłapał. Kwota “60000tyś” … No to ile w koncu ma tego kredytu? 60000000 zł?? Chyba to oświadczenie jest do poprawki ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.