Aplikacja „Kiedy wywóz” odpadów komunalnych dostępna w gminie Miedźna

0

Od 4 kwietnia uruchomiona została mobilna aplikacja na smartfony o nazwie „Kiedy wywóz”. Jest to darmowa aplikacja skierowana do mieszkańców gminy Miedźna, dzięki której każdy będzie miał możliwość sprawdzenia w dowolnym miejscu i czasie harmonogramu wywozu odpadów, jak również zgłoszenia lokalizacji dzikiego wysypiska.

„Kiedy wywóz” dedykowana jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych typu: Android, iOS oraz Windows 7 i Windows 8.

kiedy-wywoz-1

Każdy z systemów posiada właściwy dla siebie sklep (Google play, App Store, Windows Store), w którym z łatwością można odnaleźć daną aplikację oraz bezpłatnie ją ściągnąć i zainstalować.

Udostępnione w aplikacji harmonogramy wywozu odpadów z terenu gminy będą w przejrzystej formie przedstawiać terminy odbioru poszczególnych frakcji odpadów zarówno dla zabudowy jednorodzinnej jak i wielorodzinnej. Aby móc sprawdzić na smartfonie termin odbioru odpadów należy po zainstalowaniu skonfigurować aplikację, wprowadzając interesującą nas lokalizację np. miejsce zamieszkania.

smieci-2

Funkcja „śmieci niczyje” umożliwi zgłaszanie występowania dzikich wysypisk, w której będzie można określić miejsca zalegania odpadów i ich rodzaj.

kiedy-wywoz-3

W aplikacji mieszkańcy znajdą również treści o charakterze edukacyjnym, związane ze sposobem selektywnej zbiórki odpadów, a także w jaki sposób mogą się pozbyć najbardziej problematycznych odpadów, gdzie wyrzucić zużyte baterie oraz kiedy i jakie odpady mogą oddać przy okazji zbiórki wielkogabarytów.

Za pośrednictwem aplikacji będzie można również zgłaszać uwagi do harmonogramów odbioru odpadów lub opóźnienia w wywozach. Zgłoszenia będą kierowane bezpośrednio do tutejszego urzędu co pozwoli na poprawienie jakości usług związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Info UG foto Wolanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.