Wójt uzyskał absolutorium

19

 

Podczas XLVII sesji Rady Gminy Miedźna  13 radnych głosowało za jeden się wstrzymał tym samym udzielając  absolutorium Wójtowi gminy Miedźna Bogdanowi Taranowskiemu.

 

3 czerwca 2014r. (wtorek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Miedźnej odbędą się  obrady XLVII sesji Rady Gminy Miedźna.

Tematem obrad sesji będzie: „Sprawozdanie z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2013 i udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Miedźna”.

Planowany porządek obrad XLVII sesji w dniu 03.06.2014r.

 1. Otwarcie XLVII sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
 2. Ustalenie porządku obrad XLVII sesji.
 3. Przyjęcie protokołu z sesji XLVI z 29 kwietnia 2014r.
 4. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnychw gminie Miedźna.
 5. Interpelacje i zapytania radnych.
 6. Sprawozdanie Wójta Gminy z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2013 oraz przedstawienie Uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Miedźna sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2013 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego.
 7. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej za rok 2013.
 8. Stanowisko Komisji Rewizyjnej w sprawie przedłożonego sprawozdania Wójta Gminy z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2013 wraz z wnioskiem o udzielenie absolutorium.
 9. Przedstawienie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Miedźna.
 10. Dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania zadań i budżetu Gminy za rok 2013.
 11. Omówienie i podjęcie uchwał.
 • Projekt A/47 Uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Miedźna za 2013 rok
 • Projekt B/47 Uchwała w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Miedźna absolutorium za 2013 rok
 • Projekt C/47 Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zbycie akcji imiennych Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Katowicach.

12. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych.
13. Dyskusja i wolne wnioski.
14. Zamknięcie obrad XLVII sesji.

19 KOMENTARZE

 1. Przecież nieróbstwo woli produkować gazetkę jak zasponsorować odkomarzanie. Część emerytów górników część z oświaty, część z niewadomo co to jest i tak komary będą szaleć aż do jesiennych wyborów heheheh Ważna kasa jak głos wyborców a wy baranki dalej swego pasterza słuchacie baranki baranki oj baranki żal mi was baranki.

 2. To jest nasza gmina, to jest nasza Polska. Tu i tam panuje takie same kolesiostwo. OK niech panuje ale niech każdy zajmie się robotą a robota naszych włodarzy to porażka totalna !!!

 3. Olu dziękuję za info i stonuj trochę bo ta kasa na co innego się mogła przydać a nie na prywatne osiągnięcia pewnej grupy ludzi…
  Gmina ma stronę www nie wystarczy ???

  • fajnie sobie tak siedzieć przy stoliczku, patrzeć w karteczki i brać z tego tytułu niezłe pieniążki. jak się na to patrzy, to człowiek się zastanawia, jak się niektóre osoby dostają na dobrze płatne stołki, skoro po polsku dobrze nie potrafią mówić, ciekawe nie?

 4. Pierwszy numer „Gminnych Spraw” już wkrótce!

  10 czerwca br. w sklepach na terenie gminy Miedźna pojawi się pierwszy numer „Gminnych Spraw” – gazety gminnej, która wraca po prawie 10 latach przerwy!

  „Gminne Sprawy” wydawane będą przez Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli. Będzie to miesięcznik, a jego cena to 1 zł.

     • Możesz im pomóc, znam wielu emerytów, którzy z internetem dają sobie świetnie radę, mnie też nie uczono informatyki, a radzę sobie z pracą na komputerze – twoi rodzice też dadzą radę tylko im pomóż – chyba nie jesteś wykluczony? Do posługiwania się internetem nie trzeba uczyć się w szkole informatyki.

       • Można, tyle że ocenzurowane i przyklaskujące władzy, na temat dozwolony i o treści uzgodnionej – jak w PRL.
        Dobrze że istnieje internet – zachęcajcie ludzi starszych i nie przekonanych i pokazujcie im łatwość poruszania się w internecie i aktywnego poszukiwania w nim potrzebnych informacji. Niech jak najwięcej osób w naszej gminie zapozna się ze zdaniem innych mieszkańców, i ma możliwość wyrażenia swojej opinii na wszystkie tematy a nie tylko wybrane i to nie przez redagujących gminną “gazetkę” . Może w ten sposób przekonają się do wyborów i wezmą w nic udział, może uwierzą że ich głos ma znaczenie.Jak pójdzie na wybory nie 20% mieszkańców uprawnionych do głosowania a np. 70% to można coś zmienić. Jesteście niezadowoleni – to zagłosujcie w wyborach. Samo ujadanie nic nie zmieni.

        • Wyniki wyborów samorządowych w 2010roku w liczbach:
         uprawnionych do głosowania 12361osób, głosowało 3534 czyli 44,25% uprawnionych
         – najniższa frekwencja w powiecie pszczyńskim
         ( http://wybory2010.pkw.gov.pl/att/1/pl/241000.html#tabs-1 )

         Wnioski wyciągnijmy w tym roku. Ponad połowa dorosłych mieszkańców naszej gminy nie wierzy że ich głos jest ważny że może coś zmienić

 5. A jo się pytom,( bo nikaj niy umia znolyźć) co z tą ul.Powstańców w Woli ? Zaczyni rwać asfalt od środka ulicy, za krzipopa (rów) niy odpowiadają, nikaj ni ma napisane czy cało ta ulica zrobią (podobno niy), a na samym początku jest dziura.Ale jak to w naszyj gminie-wszyćko po łebkach, byle potym na zebraniu pedzieć :patrzcie, zrobiłech wom nową droga!

 6. Wiadomo, że udzielą. Sami głosowali budżet na 2013, sami go wielokrotnie zmieniali i poprawiali, wydali zgodzę na emisję obligacji, to jak teraz mają zagłosować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.