Będą wydobywać piłkarskie talenty

7

W przyszłą niedzielę 18. maja o godzinie 14.00 na boisko sportowe w Górze zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat na inauguracyjny, otwarty trening nowo powstałej Górniczej Akademii Piłkarskiej. Współtwórcami są Damian Seweryn i reprezentant kraju Kamil Glik.

Niedzielny trening poprowadzi Damian Seweryn były piłkarz polskich i zagranicznych klubów. – Program piłkarski opiera się na myśli szkoleniowej hiszpańskiej i włoskiej. Zajęcia motoryczne to w głównej mierze zasługa Marcina Urbasia, lekkoatlety Mistrza Europy – wyjaśnia Seweryn. GAP ma umożliwić dzieciom rozwój na wielu płaszczyznach. – Dlatego też położyliśmy nacisk na 3 główne segmenty: sensorykę, motorykę oraz technikę. Dodatkowo będziemy współpracować z trenerami judo i ju-jitsu w zakresie zajęć sprawnościowych i ogólnorozwojowych – dodaje Damian Seweryn. W ramach sensoryki dzieci w grach i zabawach Kinder Schule m.in. z piłkami rozwijają swoją sprawność ogólną. Zajęcia motoryczne to m.in. Szkoła Biegania nauka koordynacji ruchowej, prawidłowego biegu, przenoszenia ciężaru ciała, profilaktyka antyurazowa. W ramach zajęć technicznych doskonalone będą podania, drybling czy też odbiór piłki. Akademia prowadzić też będzie program zdrowego odżywiania czy też zajęcia motywacyjne z psychologiem sportu. Zgodnie z przyjętym planem ma przez większość roku korzystać z boisk trawiastych.

Za byłym piłkarzem kilku śląskich klubów m.in. Górnika Zabrze, Odry Wodzisław czy też Piasta Gliwice stoi doświadczenie w postaci stworzonej przez niego akademii, jaka z powodzeniem działa w Poznaniu. – Mamy już blisko pół tysiąca zawodników. Grałem w kilku śląskich klubach i znam tutejszą specyfikę. Górnicza Akademia Piłkarska oferuje nie dość, że profesjonalny poziom szkolenia, to dodatkowo będzie prowadzić edukację związaną z tradycjami tego regionu – podkreśla Seweryn.

Pierwszy trening dla wszystkich chętnych odbędzie się w Górze. – Lokalizacja nie jest przypadkowa. Od długiego czasu przygotowywaliśmy ten projekt z prezesem Nadwiślana Góra, Piotrem Przeniosło. Uznaliśmy, że inauguracyjny trening zorganizujemy właśnie w tym miejscu – dodaje Damian Seweryn.
– Wierzę, że GAP będzie idealnym połączeniem kultywowania tradycjom tego regionu ze sportem. Akademia to na pewno nowa jakość, poparta bagażem doświadczeń ich współtwórców. Można powiedzieć, że wprowadzamy tu dobrze funkcjonujące know-how. Co ważne, projekt ten będzie dostępny zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców w wieku od 5 do 18 lat i będzie obejmował swoim zasięgiem dużo większy teren niż tylko gminę Miedźna – przyznaje prezes Nadwiślan Góra, Piotr Przeniosło.

Wszystkich chętnych zapraszamy na OTWARTY trening prezentacyjny w niedzielę 18 maja o godzinie 14.00 na boisko sportowe w GÓRZE (przy drodze Pszczyna-Brzeszcze) przy ul. Długiej. W treningu może uczestniczyć każdy chętny, kto na zajęcia przyniesie sprzęt sportowy (najlepiej dres) oraz buty sportowe. – Po zajęciach treningowych dzieci i młodzież wraz z osobami towarzyszącymi zapraszamy na szlagierowy mecz III-ligi pomiędzy Nadwiślanem i Skrą Częstochowa. Nie bez powodów wybraliśmy datę 18. maja. Chcemy, aby wszyscy nasi goście skorzystali i zobaczyli futbol na najwyższym poziomie. Obydwa zespoły prezentują w tym sezonie bardzo dobrą formę, co gwarantuje nam sporą dawkę emocji – zapewnia prezes klubu.

akademia

źródło: LKS Nadwiślan Góra

7 KOMENTARZE

  1. Wejdźcie na str.GKS Tychy.Bilety na mecze I-ligowe są w cenie 10 i 5 złotych.Tyle samo w Górze ( jak na razie III liga).Czy tu ktoś nie dostał rozwolnienia? Za dychę to ja muszę cały dzień przeżyć!

  2. co w górze za chwile nie będzie drużyny to działacze za wszelką cenę szukają ludzi do gry panowie prezesiki sami sobie teraz grajcie

  3. Ludziki z wiejskiej w Miedźnej widzicie jak się organizuje sport w tej gminie ??? Przyjdźcie 18 maja urzędnicy i POlitycy i zobaczycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.