Będzie drożej, w górę idzie cena wody

35

Z dniem 1 czerwca 2017 roku Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej wprowadza nowe taryfy za sprzedaż wody i tak cena wzrasta z 6,79zł +VAT na 6,93zł +VAT. Czyli każdy z nas zapłaci 7zl i 48gr brutto za 1 m3 wody.

Przykładowe ceny w innych miastach znajdziemy pod linkiem http://cena-wody.pl/ i tak ceny brutto za m3

Tychy 5,75 zł.  Gliwice 4,82zł. Bielsko-Biała 4,67zł. Kraków 4,21zł. Niestety nie udało nam się odszukać miasta czy gminy gdzie stawka była by wyższa niż w gminie Miedźna, natomiast są tam małe gminy gdzie stawka za metr wody oscyluje w okolicach 2 zł.

Koszt wyprodukowania 1m3 wody z własnych ujęć  oscyluje w okolicach 1 zł. A sam GZGK uzyskał jako jedyna firma  w gminie Miedźna umorzenie od przedmiotu  podatku za 2016 rok  w kwocie 45.891,00zł   co maiło właśnie zapobiegać podwyżkom cen wody. Wiec z skąd ta cena? Jaki ekonomicy rachunek przemawia za tak wysokimi i ciągle rosnącymi cenami wody?

Jeśli to trudna sytuacja finansowa to może już najwyższy czas aby tak duże gminne przedsiębiorstwo występujące w roli monopolisty  zaczęło pozyskiwać środki nie tylko z drenażu kieszeni swych odbiorców, ale też innych zewnętrznych prac zlecanych np przez urząd gminy.  Tym bardziej że oferowany produkt często nie spełnia oczekiwań nabywcy.

35 KOMENTARZE

 1. Mieszkam na W2 i woda tutaj z kranu smakuje tak,jakby był obieg zamknięty i ta spuszczona w kiblu trafiała prosto do kranu.Ludzie,tego się nie da pić,takie obrzydlistwo!!U moich rodziców na starym osiedlu woda smakuje o niebo lepiej.Dopiero zauwżyłem różnicę jak się tutaj przeprowadziłem kilka lat temu.Ode mnie nie zobaczą ani grosza więcej za te ścieki!
  Proponuję się zkrzyknąć i zrobić protest jaki czy co,nie płącić za to gówno zbiorowo.Zobaczymy co zrobią!

  • Ja mieszkam na WI i wcale nie jest lepsza nieraz się kąpie w żółtej wodzie. Robię badania bo po kąpieli mam uczulenie, czekam na wyniki? Po blokach już roznoszą podwyżki za wodę .Trzeba oszczędzać na URLOP.
   CO NA TO NASZA KOCHANA RADA GMINY ????

   • Żółta a nawet pomarańczowa. Jak wlejesz doKiedyś białe pranie załatwiłam tak że biel juz bielą nie była. A zapach i smak po zaparzeniu herbaty mniej więcej jak by zaparzyc przepocone skarpety (choć tej wersji przyznam nie próbowałam). A co do kąpieli jak taki żur to radzę w tej wodzie się nie kąpać bo wysypka gotowa.

  • Z ogromną przykrością muszę to napisać,ale chyba ogromna większość Wolan to bezwolna masa.”Władza”i jej spółki jak widać mogą robić co tylko zechcą,za gnojowicę płacimy jedną z najwyższych cen w Polsce,a ludzie pomarudzą pod nosem i grzecznie zapłacą !

 2. a robił ktoś niezależne badania tej wody ? Bo tak słyszę o tej złej wodzie ciągle – ale korzystają ludziska nadal. I woda jest zła wszędzie (wina ujęcia) czy tylko w pewne obszary ? Góra, Frydek, Gilowice, Wola, Miedźna – wszędzie zła ?

 3. ze jak i ze co? Drożnej za ten syf nie no to już jest przeginka. Jakość tej wody jest poniżej wszelkich życzeń, filtry wymieniam co tydzień bo są tak zabrudzone i nienadające do dalszej eksplantacji. a wy chcecie więcej pieniędzy za te ścieki. Stop koniec jutro zamawiam studniarza i mam wasza wodę tam gdzie wy macie teraz nas. współczuje jedynie tym z bloków bo muszą pic ten syf. Acha i na koniec jak juz sie zdecydowałem na studia to będzie to z pokładów wody pitnej nie podskórnej jak te wasze pseudo studnie na 15 metrach, bo z głębszych pokładów to za dużo prądu zużywają. No i jeszcze ostanie mogę podlewać ogrod, trawnik myc auta do woli nie martwic sie o cyferki na liczniku i ścieki, nie szlo normalnie to nie będziecie mieć teraz nic.

 4. Wolne żarty! Dziś jest niedziela a woda jest tak brudna, że rosół muszę gotować na wodzie mineralnej. Jak przeczytałam tę informację to myślałam, że zemdleję! Jak można podwyższać cenę za takie pomyje?! Niech najpierw coś zrobią, żeby nas obrzydzenie nie brało po odkręceniu kranu a potem pomyślą o podwyższeniu ceny!

 5. Zauważcie mieszkańcy Woli gdzie mieszkacie, z jednej strony Wisła, a z drugiej Pszczynka.Pod samą Wolą jest pokład piasku nasiąkniętego wodą jak gąbka około 200m (spytajcie się wiertaczy z Czeczotta lub łupkarzy , oni wiedzą dokładnie). Czyli praktycznie z każdej strony otacza Was woda, którą praktycznie powinniście mieć za darmo i jeszcze odsprzedawać zarabiając na niej.To że macie wodę jedną z najdroższych może świadczyć o tym że ktoś Was ciula i to ostro.

  • jak z tym odkomarzaniem o godz 19 tej nie idzie siedzieć na placu tak tną koprychy ,wójt na sesji mówi że czeko aż inne miejscowości zacznum odkomarzać ,przeca na Bieruniu już kuńczum ta robota .Zaś my na samum kuńcu
   -z odśnierzaniem
   -odkomarzaniem
   -z różnymi robotami
   Czy tum piiknum Gmine nie stać na innego GOSPODARZA?

 6. A ja ostatnio widzialem jak kierowca auta z GZGK podjechał na mixpola i zakupil sobie trzy butelki piwka. Czyli widocznie można pić w pracy, ewentualnie auto służy do robienia zakupów…
  Niestety to wszystko z naszych podatków.

 7. woda jest droga to fakt , ale za to karpie na Woli – W maję co spożywać bo oczyszczalnia na Frytku spuszcza wszystko jak leci do pszczynki jak leci .Wójt powinien obciążyć hodowców ryb za to ze ich dokarmia .

 8. Wszyscy możemy podziękować wójtowi (GZGK spółka gminna),oraz tym ,którzy go wybrali.Oczywiście radni nie są bez winy.Na sesjach część z nich jest za – a nawet przeciw,a pozostali tylko zużywają tlen w pomieszczeniu.

 9. No to już kpina! Firma, która NIC samodzielnie nie potrafi zrobić, którą rządzą jacyś inżynierowie z Bożej łaski i wsiowa mafia, tylko brać od ludzi za wodę jak ścieki potrafi! Wstyd! Kiedy ta spółka się rozpadnie, bo już pora, bo to banda – nie piszę jaka bo szkoda moich nerwów! Nowy budynek trzeba spłacić to i woda zdrożała, pensje podnieść itd. Bezczelność i arogancja niektórych pracowników sięga już zenitu! czas na nich na emeryturę czy cóś!

  • jaki bogdan ? taranowski ? na mazury i pajaki tam chodowac i dyrektora ekonomicznego wezcie ze soba i rowery wezcie pod pache zebyscie dluuuuugggoooo tam jechali a gzikowcy niech wezma probki wody zeby porownali z woda z mazur , ty dryrektor porownaj pozniej z m o c z e jaka jakosc

   • p.Andrzeju sołtysie z WI wręczać puchary na biegać to pan był nogi pana nie bolały ,a pod tescco pan nie może przyjść zobaczyć do czego pan dopuścił żeby taka trawa urosła.
    na zebraniu sołeckim pan mówił że pracownik panu nie potrzebny ,bo pan sam wszystko robi jakość tego nie widać ?Z rady sołectwa dał pan pieniądze na wędkarzy to teraz ,niech wędkarze przyjdą i skoszą? ,na dzieci było żal , i na pracownika tak jak jest w sołectwie Wola wieś,

    • pan nelec nie chodzi tam gdzie zdjec nie robią i wywiadów nie udziela bo niebawem głosy straci to sie smiechy skonczą spacerownisiowi

     • panie Nelec osiedle trawą zarasta robisz coś w tym temacie ?
      Jak zmęczony życiem górniczego emeryta jesteś do zrezygnuj z sołtysowania i może ktoś lepszy wskoczy na twoje miejsce.
      Dalej steruje tobą pan wójt ?

 10. Gmina Stryszawa okolice Suchej Beskidzkiej, cena 1m3 wody 3,2 zł, własne ujęcie, woda górska jak kryształ , gmina Miedżna woda jak ściek brudna i śmierdzaca cena prawie 8 zł za m3 ,odpowiedzcie sobie sami, kto was łoi na kasie.

 11. Tychy 5,75 zł. Gliwice 4,82zł. Bielsko-Biała 4,67zł. Kraków 4,21zł. GMINA MIEDZNA 7,48zł uzdatniona chemia woda ,telewizja przyjedzie i pokarze tych kretaczy z wodnej braży ciekawe kto bedzie sie wypowiadał odnosnie ceny wody czy tam znajdą mądrego jakiegoś i trzezwego a nie po piwku do sniadanka na osiedlu pracują pod oknami i czują sie panami puszki do wykopu i wode drożej bo roboty mało ale stanowisk dużo do opłacenia a na koniec roku podatek do umożenia ,tak wojt dba o mieszkancow z całą rada gminy ,trzeba sie zebrac i na kolejnej sesjii zapytac czy jeszcze normalny czas dla tej gminy nadejdzie ,bo z tymi radnymi i wojtem to jedynie wsydu to sie mogą zawsze najesc za te pare srebników co sprzedali siasiadów,znajomych,Swoje rodziny poprostu oddajacych na tych niby radnych glosy w wyborach ,farbowane lisy ……………..chodziły głosiły programy , podpisy zbierali (szkoda długopisu)

 12. Kiedyś przed decyzją o własnych ujęciach ze studni głębinowych z Gilowic i Woli mieliśmy w kranach wodę z Kobiernic. Teraz GZGK nie chce kupić tej wody od GPW -cena 2pln za m3) mimo że jest najlepsza w smaku i parametrach bo wydał 1mln zł na stację uzdatniania gdzie muszą obniżać ogromne ilości żelaza i manganu z ujęć głębinowych. Koszt takiej wody ze studni to 1zł/m3. czyli jest ta firma na plusie 1zł na m3 ale już nie mamy tak dobrej wody w kranach jak kiedyś. Dalej do wody należy skalkulować 1mln zl rocznie na pensje 60 pracowników; z tym prezes, dyr. techn. I dyr. ekonomiczny to 400tys. rocznie Na ściekach już nie da się tyle zarobić. Co do ulgi to nie 45tys. ale 600tys. mniej ta firma płaci podatku do gminy. Co do robót dodatkowych dla tej organizacji to inf. od prezesa- nie mają takich możliwości kadrowych. Może nowy wójt w przyszłym roku się zastanowi czy woda musi kosztować 7,5zł za m3. Ale to mało prawdopodobne by nastały jakiekolwiek zmiany, bo tylko proj. PIS o kadencyjnosci był tą nadzieją. Może jednak mieszkańcy gminy zagłosują inaczej niż przez ostatnie 20lat.

 13. Jaki gospodarz takie gospodarstwo, liczba mieszkańców w gminie Miedźna od lat maleje, nie wiadomo dlaczego, władzom to nie przeszkadza, może się nawet cieszą, ale to temat tabu. Jak wiele innych. Ale takie władze jacy wyborcy szczególnie dziękujcie mieszkańcy tym którzy nie głosują bi nie wierzą, że to coś zmieni i mówią za klasykiem: “nie ważne kto głosuje, ważne kto głosy liczy”

 14. I jeszcze jedno przegrali sprawę ze Spółdzielnią to trzeba było podnieść cenę. Trochę się ucieszyliśmy ze zwrotu, to jeszcze GZIK z nawiązką dostanie i tak w kółko.

  • Bzdura, woda jest OK. Droga, fakt, ale pitolenie że “wstrętna” i “smierdząca” to brednie kogoś, kto nie pił wody np. w Katowicach.

   • Ty pitolisz to ,że jest jeszcze gorsza np w Katowicach to ja mam się z tej wstrętnej naszej wody cieszyć?. Ponoć wzoruje się na lepszych,a jak nie to niech to co my mamy będzie przynajmniej tańsze.Cena powinna być adekwatna do jakości.Co my tu mamy smród,jeszcze te komary-nic dobrego, a co za darmo tu żyjemy????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.