Trwa remont ulicy Krótkiej w Woli, jednak nie bez uwag mieszkańców

36

Remont ulicy Krótkiej w Woli w pełni, jednak jak się okazuje nie wszytko jest tam robione zgodnie ze sztuka budowlaną i zdrowym rozsądkiem. Podczas ostatniej sesji Rady gminy Miedźna jedna z mieszkanek tej ulicy apelowała do Radnych i Wójta aby nie marnować publicznych pieniędzy a inwestycje przeprowadzić  tak aby służyła mieszkańcom przez wiele lat.

 

Aktualizacja 03/06/2017

Podczas ostatniej sesji Rady gminy Miedźna, radni podjęli  uchwałę dotyczącą zmian w budżecie,  uzupełnia ona brakujące 20 tyś. zł.  na remont ul. Krótkiej.

Wobec tego przetarg został ogłoszony jako rozstrzygnięty a wykonawcą prac  będzie firma CAT BRUK z Bojszów, która przebiła oferty firm Drogród oraz EuroVia.

 

Aktualizacja 18/05/2017

Jak się okazuje nie będzie narzazie remontu ulicy Krótkiej, gminie Miedźna do najtańszej  oferty zabrakło 20 tysięcy złoty kwota przeznaczona na ten  cel to 183,298zł.

Do przetargu przystąpiło trzech wykonawców, najtańsza oferta na kwotę 203,311 zł zaproponowała firma z Bojszów CAT BRUK, przebijając  propozycje firmy Drogród z kwotą 212,574 zł. Najwyższa cena  zaproponowała firma EuroVia 234,540 zł.

Aktualnie aby remont ruszył gmina musi pozyskać brakujące 20 tysięcy zł.

 

Aktualizacja 01/11/2016

Urząd gminy Miedźna poszukuje wykonawcy  remontu ulicy Krótkiej w Woli.

Zakres prac który ma zostać wykonany to przebudowa drogi gminnej na odcinku 235mb w zakres którego wejdzie:

 • Frezowanie nawierzchni
 • Wymian krawężników drogowych
 • Zabudowa dodatkowych studzienek ściekowych
 • Przebudowa istniejących studzienek ściekowych
 • Ułożenie warstwy wiążącej
 • Ułożenie warstwy ścieralnej
 • Uzupełnienie poboczy kruszywem i humusem
 • Odtworzenie nawierzchni zjazdów chodników i przejść
 • Regulacja wysokościowa parkingu.
info BIP Miedźna


36 KOMENTARZE

 1. A co z remontem w Gilowicach-Górze? Rozwalono drogę, postawiono znaki, że objazd i tyle. Firmy remontowej na odcinku Gilowic nie było już bardzo długo, nawet jeśli robią od drugiej strony to po co rozwalano cały odcinek naraz? Pewnie firmie nie opłacałoby się drugi raz całego sprzętu wozić? Ale co ludzie i przez objazd tracą to już nie ważne – paliwo, a jako mieszkańcy także amortyzacja auta bo droga jest pozostawiona w strasznym stanie. Dobrze, że przejeżdżające samochodu coś tam ubiły bo na początku to był kamieniołom z torem przeszkód… Zero nadzoru.

 2. W najbliższy wtorek (30.05.) radni będą głosować uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla samych siebie oraz wójta gminy Wieprz Małgorzaty Chrapek. Zgodnie z uchwałą wynagrodzenie wójta i diety będzie takie samo, jak do tej pory, czyli dla wójta to kwota 10 900 zł brutto miesięcznie w tym:

  – wynagrodzenie zasadnicze: 5900 zł

  – dodatek funkcyjny: 1900 zł

  – dodatek specjalny : 3120 zł

  Radni natomiast zarabiają znacznie mniej. Ich maksymalna dieta to kwota około 850 zł. Miesięcznie przewodniczący Rady Gminy otrzymuje 100 % takiej diety, wiceprzewodniczący 40 % a radni 35%.

  Jeżeli radny jest nieobecny na sesji lub komisji kwota ta ulega obniżeniu.

 3. co tam fachowcy Gziku z wodą w Naszej gminie po wpąpowaniu kilku tyś ton chemi w odwiert w Gilowicach , pewnie zdrożeje i jest zdrowsza ,nie korzystam juz nawet z wody ze studni od tego momentu zrobiła sie metna czekam na wyniki badania , jak mozna tak NIBY dbać o mieszkańców nikogo nie informując o powaznym zagrożeniu! P.Lubański też pan wojta wytłumaczy ze pewnie nikt nie wiedział ze w Gilowicach jest prowadzony odwiert i zostają zworzone jakies zakazanee substancje i wpuszczane bezposrednio do ziemi i zarazem Wód głebinowych czyli studni itp pewnie gzik czuwa razem z wojtem na czele …………………………

 4. Dyskutanci promujący GZGK zapatrzyli się na jednego gminnego mędrca. Tego co jak mu matematycznie tłumaczenie nijak nie idzie, wtedy sobie ekonomiczne wytryszki wymyśla. Taki spryciarz niebywały, teorię wymyślił a już za nim następni te brednie powtarzają. Użycie słowa “ekonomicznie” ma zaczarować to co matematycznie widać gołym okiem.
  Może czas doktoraty pootwierać? Geniusze, absolutne geniusze. Tyle, że felinologii z wykręcania kota ogonem. Bujać nie nas mądrale! Trzymam za czas kiedy wasze cwaniactwo będzie pogonione na cztery strony świata. Oby nadszedł.

 5. “Urząd poszukuje wykonawcy” hahaha
  Przeciez ja mogę sobie dać rękę uciąć, że znajdzie firmę pana T. “DROGRÓD” to chyba oczywiste 🙂

 6. Ludzie jestem mieszkańcem Woli cieszy mnie to że gmina naprawia drogi na Woli wszystko super ! Ale na miłość boską kiedy naprawią drogę która naprawdę wymaga remontu GILOWICE – GÓRA przecież tam sie jeździć nie da a juz nie wspomnę o ludziach którzy chodzą po tej drodze bez odblasków. Panie Słoninka czekam na komentarz i pana opinie na temat tej drogi 🙂 Na miejscu mieszkańców Gilowic – Góry bym zablokował ta drogę tak by ktoś w końcu zajął się tym problemem.

  • Szanowny Panie Misiu
   dziękuję, że obserwuje Pan otaczający go świat oraz anomalia mające miejsce na terenie Gminy Miedźna 🙂 Otóż, informuję Pana oraz innych zainteresowanych, że około trzy lata temu na jednej z sesji Rady Gminy, po informacji przedstawionej przez ówczesnego Radnego Powiatowego – pana Alojzego Wojciecha w kwestii drogi Gilowice – Góra, podczas której prosił o dofinansowanie przez naszą gminę tego odcinka i stanowiska Wójta, że gmina nie posiada na ten cel środków, zaproponowałem:
   – odstąpienie od zwolnienia GZGK w Górze z przedmiotu opodatkowania;
   – przeznaczenie uzyskanej w ten sposób kwoty około 800.000,00 zł na remont tej drogi.
   Prośby te powielałem potem jeszcze kilkukrotnie w różnorakich okolicznościach, lecz nie znalazły one akceptacji. Stałem i stoję na stanowisku, że remont tej drogi jest wręcz niezbędny. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że ma zostać złożony, lub nawet jest dokonane na ten moment, wniosek o realizację tego remontu w ramach tzw. dawnej “schetynówki” – obecna nazwa tego programu jest zmieniona. Gmina Miedźna zobowiązała się dofinansować powiat w wysokości 2.000.000,00 zł. Miejmy nadzieję, że wniosek ten zyska akceptację i remont po tak długiej przewlekłości ze strony naszych władz doczeka się realizacji. Oby tylko w standardzie zdecydowanie wyższym niż remont ul. Górniczej w Woli. Zresztą to nie jedyny odcinek wymagający tego typu prac. Ale tempo działania bywa u nas cokolwiek nienachalne. Na szczęście bywają wybory co cztery lata i wprost proporcjonalnie do zbliżających się tego typu terminów rośnie aktywność i mobilizacja do działania.
   Z pozdrowieniami
   nie zapadający w sen zimowy 🙂

   • Dziękuje 🙂 Myśle ze powoli zyskuje pan mój głos 🙂 A was radni proszę rozwiązać problem tej drogi i to w trybie przyśpieszonym,bo ta droga jest bardzo ruchliwa. Ja wiem ze pan Wójt tamtędy nie jeździ i nie widzi problemu ale my widzimy.

   • Gratuluję pomysłu. Zwiekszyc opodatkowanie pośrednie mieszkańców w wysokości 800 tys zł. Przekazać do urzędu gminy przez gzik i będzie na wyśnioną drogę. Ustawa o opłatach i podatkach lokalnych opodatkowuje sieci wodno- kanalizacyjne do 2%. Podkreślę do 2 %. Dystrybucja mediów odbywa się za ich pomocą do odbiorcy ostatecznego czyli mieszkańcy. To oznacza ze w sposób pośredni mieszkaniec będzie miał droższą usługę o wartość podatku nałożonego przez pasibrzuchow z RG i Wójta. Jako konsumenci jesteśmy ostatnim ogniwem nałożonych haraczy przez różnych włodarzy i za wszystko my płacimy. Tak że wolniej z tymi pomysłami podatkowymi bo nikt inny tylko nasze kieszenie zostaną wydrenowane przez podniesienie podatku od budowli wodnych i kanalizacji.

    • Pozyskanie kubika wody kosztuje niecałe 2 zł. Pamiętam Słoninka już o tym pisał. Pamiętam też, jak pięknie wyklarował, co można zrobić z zarządem i radą nadzorczą, żeby woda nie zdrożała. Ile płacisz za wodę? Oblicz różnicę, poczytaj jakie GZGK robi inwestycje i czy korzysta z kasy zewnętrznej. Pooglądaj ile w GZGK jest kosztów na wypłaty dla prezeze i v-ce prezezsa. Dowiedz się, ile kosztowała budowa nowego budynku GZGK i pomyśl czy było to niezbędne, a wtedy dyskutujmy z logiką w tle, ok? Zastanów się przy okazji, gdzie podziewa się różnica pomiędzy 2 zł a tym co płacisz. I tak bulimy za wodę jedną z wyższych stawek na śląsku. Na końcu zadaj sobie pytanie, czy przy lepszym zarządzaniu na pewno musiałaby zdrożeć woda?

     • No cóż, wyprodukowanie jednego peta wody mineralnej kosztuje około 15 gr. więc dlaczego w sklepie płacimy 1,65 zł za np. nałęczowiankę? Szanowna Pani cały proces sprowadza sie do kanałów dystrybucyjnych, a w przypadku wody infrastruktura ta jest niezwykle kosztowna. Z tego co pamiętam kiedyś gmina budowała kanalizację w Górze. Dla 1300 osób wybudowano 20 km sieci, 7 przepompowni za kwotę ok. 9 mln złotych. Łatwo policzyć, że skoro zainwestowano taką ilość pieniędzy dla niedużej ilości osób, to w przypadku wprowadzenie podatku 2% od budowli, te osoby musiałyby rocznie zapłacić 180 tys zł, a przy stawce 0,6% kwotę 54 tys zł. Jak zwykle tylko wycieczki personalne są tutaj podstawą działania tego forum. Proponuje zainteresować się trochę zagadnieniami usług publicznych, infrastrukturalnymi, ekonomiczno – środowiskowymi.
      ps. z racji tego, że już długo żyje pamiętam sytuację, że woda na wsiach była tylko okresowo i to było jeszcze wcale nie tak dawno.

      • Tak sie bredzi, Tak sie bredzi. GZGK-a! A ta woda co z kranów leci to Pajączanka czy Taranowianka? Bo wiesz miszczuniu, jak ktoś ma swoją firmę to liczy za buteleczke ile sie mu podoba. A jak ktoś na gminnym siedzi, to ma pracować jak na gminnym i liczyć jak wychodzi cena a nie ile sie podoba.

      • Ho, ho, oświadczenie majątkowe człowieka sukcesu! Mnie cieszy, że tacy ludzie chcą pracować dla nas. Jak się do tego dołoży twardą rękę i zapał, zaczyna mi się podobać coraz bardziej ten kandydat 🙂 Zwłaszcza, że Twoje “przeliczenia” nie mówią nic, co chciałbyś żeby mówiły. Tym bardziej widać potrzebę czujnego i bacznego oka do tego co gmina buduje. Jak widać po wielu przykładach wydać można dużo, a efekty bywają niewspółmierne. Niczego nie dowiodłeś prócz potrzeby zmiany a chodziło ci pewnie o coś innego, ha,ha.

       • Niech i wójt zarabia nie mam nic do tego,ale żebym widział efekty? .p.Janek ma emeryturę i widocznie go doceniają że go zatrudniają.W gminie jest inna bajka ,na wszystkim się oszczędza (najgorsze że na dzieciach też) a o urlop wójta się dba i wiele innych przykładów mógłbym podać,zresztą p.Janek na sesji o tym mówił.
        Gościu opublikuj zeznania podatkowe prezesów z gzgk

      • Aż tak się go boicie?. Mam nadzieje, ze jak wygra, to zagoni wad do pracy i obetnie zarobki. Sprawdź ile zarabia kierownictwo gminy i gzgk. To uczciwy facet, co boli petycja? Może będzie wreszcie transparentnie, i nie będzie brał pieniędzy za niewykorzystane dni urlopu, a gzgk będzie przynosiło dochody.

      • Gość Ty też bez jajecznik jak Twój wodzu ? Nawet jaj nie masz żeby się podpisać,
       Prawda boli ?
       Pokazałeś OBECNYM i PRZYSZŁYM WYBORCOM NE uczciwie zarobione pieniądze Janka, DZIĘKUJEMY 🙂
       Ach widać, że Twój wodzu nie jest prawdziwym społecznikiem, przyzwolenie kilku radnych i PRZEWODNICZĄCEGO LUBAŃSKIEGO na wydawanie pieniędzy podatników choćby za zaległy urlop w kwocie 75 tysięcy
       …A KWOTY ZA ZALEGŁY URLOP SZŁY W TYSIĄCACH ZŁOTYCH OD PONAD 16 LAT WÓJCIE ??? !!!

       P.S. Jak taki chojrak jesteś nie zapomnij o zarobkach pozostałych członków NOWEJ ENERGII !!! 🙂
       – zacznij o de mnie 🙂

      • proszę bardzo
       Wójt: http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=13287&bar_id=340
       skarbnik:http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=13592&bar_id=3344
       sekretarz:http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=13156&bar_id=2338
       prezes GZGK: http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=13178&bar_id=360
       oraz jego dyrektor: http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=13179&bar_id=359
       Lektura ciekawa, warto przemyśleć “gościu”, bo pan Słonika napewno nie jest zainteresowany drenowaniem kasy on ją posiada, mówi otwarcie co zamierza zrobić i za to jest bezpardonowo atakowany w sposób nie zasługujący na kometarz. Ludzie uczciwi nie uderzają w taki sposób – dobrze że prawda obroni się sama. Byle tylko ludzi zaczęli myśleć i kojarzyć fakty.

      • Acha i jeszcze zapomniałeś opublikować zarobki pani Taranowskiej dziwnym trafem jest dyrektorkom szkoły w naszej gminie. Ciekawe jak to się stało to chyba też nie etyczne?
       Podyskutuj na ten temat

 7. I zrobią studzienki tak jak na Górniczej przy 8 , pełno wody po każdym deszczu bo jakiś idiota zr studzienkę zamiast w dole to u góry i woda ją omija , idioci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.