Most “Bronisław”- ktoś wykręca śruby w nocy

322

Podczas ostatniej sesji Rady gminy Miedźna Wójt tłumaczył problem wystających śrub na moście “Bronisław”. To nie jest błąd konstrukcyjny, to ktoś robi sobie głupie żarty, twierdzi Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski i przekazuje sprawę policji.

 


Aktualizacja24.08.2018 – Most “Bronisław”- uwaga na wystające śruby

Po raz kolejny wraca problem wystających śrub na wyremontowanym moście “Bronisław”. Jak twierdzi wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej, przyczyna takiego stany rzeczy są akty wandalizmu –

“Co do wystających śrub wójt twierdzi, że to nie fuszerka wykonawcy. – To celowe działanie jakichś wandali – mówi Taranowski. I dodaje, że śruby są wykręcane. Zwykle powtarza się to z soboty na niedzielę”.
Aktualnie most jest nadzorowany systemem monitoringu, wiec nie będzie problemem ustalenie sprawców i wyciągniecie stosownych konsekwencji.

Aktualizacja 04.05.2018 Most “Bronisław”- kolejny epizod, tym razem gumy

Niestety remont mostu “Bronisław” to niekończąca się historia porażek i błędów konstrukcyjnych, w ostaniach dniach do wszystkich tych wad o których pisaliśmy wcześniej dołączają podkładki gumowe. Zadaniem nich była prawdopodobnie próba  ustabilizowania bądź nawet wykluczenie klawiszowania  drewnianych kantówek o konstrukcje mostu, niestety cały ten plan się nie sprawdził gumy powypadały deski na moście żyją swoim życiem.  Jednak to nie koniec problemów gdyż mieszkańcy okolicznych domostw skarzą się na hałas który szczególnie w godzinach nocnych wyrywa ich ze snu, problem tez był zgłaszany  do wójta jednak jak do tej pory nic w tej kwestii nie zrobiono.


Aktualizacja 04.04.2018 – Most “Bronisław” remont drewnem i drutem

Tego chyba nikt się nie spodziewał, aby deski do mostu zostały przymocowane za pomocą drutów i stalowych linek które pękają pod przejeżdżającymi pojazdami niczym struny w gitarze. To jest już szczyt druciarstwa oraz roztrwaniania publicznych pieniędzy na coś co na zdrowy rozum nie ma możliwości poprawnie funkcjonować. Zamiast dalszej części komentarza zacytujemy jeden z wpisów naszego czytelnika.

Warto przeczytać całą dokumentację remontu:
http://bip.miedzna.pl/?a=8687

poniżej mały fragment pliku 01_miedzna_opis techniczny:
…„Konieczność wykonania wymiany płyt pomostowych wynika z awaryjnego stanu technicznego i ma na celu doraźne wzmocnienie stalowych płyt pomostowych na okres użytkowania do 1 roku.’’…

…„Naprawa awaryjna płyty pomostowej mostu nie spowoduje zmiany charakterystyki zabudowy istniejącego terenu. Przewiduje się wzmocnienie skorodowanych płyt pomostowych dylinami drewnianymi montowanymi do konstrukcji nośnej.
Ramowy zakres robót związanych z awaryjną naprawą płyty pomostowej mostu przedstawia się następująco:
– wzmocnienie istniejących stalowych płyt pomostowych poprzez podstawienie od spodu
stalowymi kształtownikami w miejscach do tego koniecznych;
– montaż stalowych kątowników do istniejących stalowych krawężników;
– ułożenie ryflowanych drewnianych dylin na płycie pomostowej,
– montaż stalowymi ściągami (szpilki O12 ocynkowane) do dolnej półki dźwigarów stalowych;
– poprawienie najazdu na dojazdach do obiektu z uwagi na podniesienie nawierzchni obiektu.
7.1. Rodzaj zastosowanych materiałów
Elementy stalowe: stal konstrukcyjna St3S
drewno: świerkowe lub sosnowe min. klasy II
„…Przed przystąpieniem do ułożenia dylin drewnianych Wykonawca zobowiązany jest do
zinwentaryzowania wszystkich rodzajów zastosowanych na obiekcie płyt pomostowych które wymagałyby wzmocnienia.
Na wzmocnione stalowe płyty pomostowe należy ułożyć ryflowane dyliny drewniane gr.7cm i
szerokości max. 14cm. Przy układaniu należy zapewnić szczelinę pomiędzy poszczególnymi dylinami min. 1cm. Następnie należy zamontować dyliny drewniane poprzez zastosowanie stalowych ściągów – stalowe ściagi O12 (ocynkowane) z łbem okrągłym. Na kotwy należy wykonać otwory poprzez dyliny drewniane i stalowe płyty pomostowe. Następnie należy przykręcić stalowy kątownik od spodu dolnej półki kształtownika stalowego dociągając dyliny drewniane do płyt pomostowych i konstrukcji nośnej.
Ściagi należy montować zgodnie z rysunkami. Do istniejących krawężników należy przyspawać kątowniki tak aby wzmocnić krawędzie dylin.
Nad dylatacjami w ustroju nośnym szczeliny pomiędzy dylinami powinny mieć szerokość nie
mniejszą niż 4cm.
Dylatacje skrajne zostaną określone w ramach nadzoru autorskiego projektanta.”…

Remont przedstawił wójt na sesji jako wystarczający na okres 2-3 lat. Projektant MAKSYMALNIE NA ROK. Czy wójta wizja 2-3 lata jest podaniem nieprawdy czy brakiem wiedzy.


Aktualizacja 11.03 Remont remontu

Dziś jeden z naszych czytelników wysłał na naszą skrzynkę zdjęcie remontu… świeżo już wyremontowanego mostu. Trudo się oprzeć wrażeniu ze ten “remont” to nic innego jak wyrzucenie 150 tysięcy złoty do Wisły.

Aktualizacja 24.02.

Most „Bronisław” został dziś już  udostępniony dla kierowców. W okolicy mostu jest zainstalowany monitoring.

Jak przekazał wójt Bogdan Taranowski, podczas sesji w dn.27.02 koszt awaryjnego remontu to 150 tys. zł

Aktualizacja 28.02.2018

Wójt Gminy informuje, że otwarcie mostu „Bronisław” w Woli nastąpi  w czwartek, 1 marca 2018r.

Po wykonaniu awaryjnego remontu mostu nadal obowiązywać będzie zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t (nie dotyczy autobusów MZK Oświęcim).

Aktualizacja

Mimo upływu trzy tygodniowego terminu na wykonanie prac remontowych na moście “Bronisław”  nadal jest on zamknięty dla ruchu kołowego, wygląda na to iż ten termin nie będzie realny do utrzymania. Aktualnie ekipa remontowa jest w okolicach polowy mostu, a oprócz prac montażowych  konieczne będzie uzyskanie pozwoleń  oraz zgód na dopuszczenie do eksploatacji.

Tak aktualnie wygląda proces zaawansowania prac

Aktualizacja 22.01.2018

Wójt Gminy Miedźna informuje, że most „Bronisław” w Woli zostanie zamknięty ze względu na zagrażający bezpieczeństwu stan techniczny na okres wykonania awaryjnego remontu.

Tymczasowe zamknięcie mostu nastąpi we wtorek,  23 stycznia 2018r. i potrwa ok. 3 tygodnie.

Czas zamknięcia mostu może ulec zmianie w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Uprzejmie prosimy Państwa o wyrozumiałość, z uwagi na niedogodności, które mogą wystąpić w tym okresie.

 

322 KOMENTARZE

 1. Dzisiaj nowa śruba wystaje z mostu, uwaga kierowcy jadący w stronę Oświęcimia, rano jej nie było a teraz jest. Ci wandale co wójt o nich wie to już w dzień te śruby “wykręcają”. Nic a nic się wójta nie boją.

 2. Dobrze, że przy takiej myśli technicznej miłościwie panujący Bobek nie wpadł na przeprawy barką. Dokręcić śrubę, po czym zaklepać ją kilofem temu co zmarnował kasę na taki pseudo remont. Dość tych cudów wolańskich.

 3. Ktoś odkręca hahaha ? ???
  Wójt już jest przemęczony wieloletnią służbą społeczeństwu ? Wójt ma monitoring z którego pewnie nie potrafi korzystać i dalej nie wie co piszczy w jego gminie ?
  Wojcie dobra rada: daj sobie już spokój bo za jakiś czas wystąpisz w telewizji w temacie najsłynniejszego mostu w Polsce ” KLEKOTKA “…
  Choć już słyszałem że opozycja w weekendy odkręca te śruby na ” klekotku ” ???
  Żeby było jasne, opozycja Nowej Energii z liderem Janem Słoninka DOKRĘCA ŚRUBE już od czterech lat tylko wójtowi taranowskiemu !!! Wójt nie wytrzymując tego tempa jakie zgotowała mu NOWA ENERGIA popuszcza “zawory” na samą myśl, że przegra wybory i opowiada po wsi i na sesji różne głupoty.
  Zapraszam mieszkańców w październiku na wybory, żeby już stary wójt nie opowiadał takich głupot na sesji o “śrubach” ????

  • czy Nowa Energia może złożyć wniosek o informację publiczną tj udostępnienie monitoringu z dnia zdarzenia “wykręcania śrub” ? 😉 Wystarczy w formie odpalenia filmiku bezRadnym na sesji 😉

 4. Zgłosili na policję hmm… nie tak dawno w gazecie krakowskiej pani policjantka nic o takich zgłoszneiach nie wiedziała, Ktoś tu robi sobie zabawę. No właśnie Bogdan, kto?

 5. Wypowiedz co najmniej wskazującą na brak elementarnej wiedzy. Drewno jest bardzo miękkim materiałem (dla inżynierów o malej gęstości) wiec silą rzeczy każdy poprzedzający pojazd powoduje iż te szpilki z marketu Castorama się naciągają wraz z tymi linkami i luzują i tak kilka tysięcy razy w ciągu doby. Za każdym razem szpilka się unosi i opada i na krótką chwile nakrętka jest luźna. Każdy wie że luźna nakrętka na szpilce zgodnie z silą grawitacji obróci się samoistnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara czego skutkiem będzie stopniowe wysuwanie się pręta gwintowanego z Castoramy. Nie bez powodu zostały tam zaprojektowane śruby z łbem aby ten problem wyeliminować natomiast inżynier górnictwa zamienił je na szpilki z Castoramy i teraz zamiast wziąć odpowiedzialność na klatę i powiedzieć po górniczemu zaj…m to wymyśla bajki o sabotażystach.
  Jeszcze ktoś te szpilki chyba po pijaku montował bo jak przyłożył tak zamontował , jak już byli tak biedni że nie mieli lasera to wystarczyło sznurek rozciągnąć. Przynajmniej jadąc w nocy wiadomo by było że miedzy kolami te szpiki są, a tak to h… wie gdzie

 6. Proponuje Most Bronisław udostępnić tylko dla rowerzystów i pieszych. Kierowcy samochodów mogą podjechać przez Brzeszcze lub Bieruń. Za 3 lata będzie S-1 i obwodnica Oświęcimia, szkoda więc ładować kasę w niekończące się remonty.

  • Gdyby nie rok wyborczy, to już dawno by “Klekotka” zamknęli. Sąsiedni samorząd nie chce partycypować w kosztach naprawy czy modernizacji – i słusznie, bo powstanie nowy most w ciągu południowej obwodnicy Oświęcimia.
   Szkoda że do internetów poszło info o braku zasilania dla kamery – temu na kierowcach ciężarówek nie robi wrażenia 3,5 tony ograniczenia czy tabliczka “obiekt monitorowany”. Na takie barachło jedynie betonowe zapory, umożliwiające przejazd jedynie osobówkom, bo stalowe by pokradli pod osłoną nocy te “mietki z rowerkami i przyczepką”. Ale tutaj ręce wiąże z kolei zakontraktowany autobus MZK 17. Skoro autobus ma przejechać, to niestety ciężarówki też przejadą.

   • A może szkoda że tu jest taka kraina “na niby” gdzie się kurna nie obrócisz? Kamery na niby, remont na niby, wykręcacze na niby i dobro mieszkańców na niby. Ale fajnie że przyznajesz, że rok wyborczy dla BT to rok magii.

 7. dziwnym trafem ta śruba nie zardzewiała jak wszystkie na zdjeciu , prowokacja czy jaja poprostu ktoś Sobie robi bo atkualizaja niby na czasie a śruba swieża coś tu jest nie tak ……

  • dziwnym trafem – też wczoraj przejechałem tym mostem w te i nazad – specjalnie bardzo powoli i nie udało mi się ani mojemu pasażerowi dojrzeć takiej wystającej śruby jak na tym zdjęciu – dlatego gorąco apeluję : przestańcie wreszcie mamić mieszkańców takimi m.in. rewelacjami, bo jak czytam te wszystkie Wasze wypociny. bzdety i jakiekolwiek inne banialuki, to zachodzę w głowę, jak ta gmina jest w stanie jeszcze funkcjonować. A że jednak funkcjonuje, to widać chcecie się zesrać ze złości i wydaje się wam, że mieszkańcy tej gminy to same tumany i można ich bez końca karmić takimi dyrdymałami, Nie Wasze doczekanie. A jeszcze co do mostu – to gdyby nie ten dorażny remont, to te 650 podpisów o przywrócenie komunikacji do Oświęcimia moglibyście sobie wsadzić do “waszego głębokiego poszanowania”, że nie wspomnę – o ilości przejeżdżających tym mostem pozostałych pojazdów. Za ten krótki czas mojego wczorajszego przejazdu doliczyłem się 5 w jedną i 4 w drugą stronę /9 szt w ok.4 min/. – przeliczcie sobie przez 24 godz, to może ruszycie swoimi kalamutami i wyobrazicie sobie, którędy te pojazdy musiałyby przejeżdzać. I jeszcze jedno – udostępnijcie ten wpis.

   • Dziwnym trafem mój syn na tym moście wywiózł 2 śruby w oponie. Wsadź więc sobie sam do głębokiego poszanowania ten żenujący podryg durnych pochlebstw.
    Jak gmina funkcjonuje, każdy widzi. Hit z wodą ledwo dopuszczoną do użytkowania to kolejny wielki sukces. Sam sie ze szczęścia nie zesraj, bo już cie sraczka intelektualna dopadła. W jednym masz rację, ludzie się już nie dają mamić. Ale takim jak ty! I na nic twoje objaśnienia, jak tu jest super, bo na FB ludzie z osiedla pokazują na zdjęciach co im leci z kranu, cwaniaczku od propagandy!

 8. Taranowscy na taczkii i na mazury , gmina Miedzna nie potrzebuje już tej waszej niby dobrocci ,kretactwa i remontów. Naprawiania tego co przez 15 lat wojt Taranowski nie zdążył zrobić ludzie powinniscie z domu nie wychodzić za stan gminy odpowiadacie od kilkunastu lat i chyba nie wygląda to najlepiej ,a niby wykształceni ludzie a w głowie ……..

  • Dokladnie !!! Wojt zapedził sie w kozi róg olewał, tematy lat kilkanaście a teraz wszystko wszedzie wychodzi na światło dzienne ,nigdzie nic nie dopiete na ostatni guzik ,remonty remontów most fojtowy deski, kliny,gumy epoka kamienia łupanego i dalej remonty Gilowice -Gora porażka nastepny w Woli na ul Stawowej po calkowitej wymianie podbudowy nagle trzeba było łatać tą nową nawierzchnię pewnie zgodnie ze sztuką ? i taka błahostka na koniec samochód strażacki na którego był sponsor rok temu gdzie sie zgubił czy pan wojt aby nie stracił zdrowego rozsądku i ta grupa nazywana Radnymi też bo nie próbują wogole sie przeciwstwać czlowiekowi ktory po prostu zajechał cały teren gminny na co czekacie , na uśmiechy przed wyborami chemia podana w ziemie w gilowicach zmienia barwe wwody w rzeczce jest to znakiem zagrożenia jakiegoś skazenia wody glebinowej w studni ?

 9. Drodzy mieszkańcy teraz rolnicy, informacja głownie do osób które posiadają grunty orne w naszej gminie. Czy zauważyliście iz gmina zmieniła klasyfikacje gruntów z przeważnie 6 na 3 klasę? co to oznacza ano to iż płacicie wyższe podatki ale tez nie ma możliwości przekształcenia takich gruntów na budowlane one pozostaną już na długie lata jako rolne. Porównajcie sobie decyzje podatkowe i tak to właśnie zostawicie w… no załatwieni na szaro, cud to mało 3 klasy w gore to naprawdę cud z piasków czarnoziemy

  • oj ty cudzie orny-bladego pojęcia nie masz nt. klas bonitacyjnych gleb i piszesz totalne bzdury. bo myślisz, że rolnicy to takie głupie są i nie wiedzą jakie są procedury klasyfikacji gruntów rolnych. Pokop trochę w internecie, nabędziesz w tym temacie rozumu i na kolanach przeprosisz tych ,których po drodze zeszmaciłeś.

 10. Tym razem straszenie groźnym i nieobliczalnym “łysym” nie przejdzie, to jest identyczny obraz tylko w lokalnym wydaniu jaki zaprezentowała nam PO z PiS. PO straszyło wyborców strasznym PiS-em a jak sie okazali jest to jak narazie jedyna partia od czasów 89 raku która realnie wdraża programy buduje kraj uczelnia systemy, oczywiście z nie wszystkim działaniami PiS się zgodzić nie mogę jednak widzę na własnej rodzinie i mym gospodarstwie znaczące polepszenie życia i bytu.
  Idac tym samy tokiem ja zawsze głosowałem na obecna władzę ale już wiem ze bylem trybkiem w maszynie propagandowej tym razem będę przy urnie i zagłosuję z pewnością nie na obecnych, na kogo jeszcze nie wiem wiem jedno gorzej być nie może a więcej spieprzyć się nie da, niech nowi zmienią oblicze ziemi tej ziemi, stop kosmicznym premia i wyplata za urlopy stop kłamstwu i obłudzie stop dbaniu o to by żyło się lepiej, stop…. Pomyślcie i zastanowicie się te parę minut może zmienić te gminę

  • A co ma współnego PIS z polityką uprawianą od lat w naszej gminie ???? Tak samo było i za poprzednich rządów PO i PIS !!! Polityków – włodarzy naszej gminy wybierają mieszkańcy ! Jeśli PIS jest tak wspaniały to dlaczego pozwolił na wypłatę za urlop potężnej kwoty dla włodarza, i nieuzasadnionych nagród i premii ??? W gminie nie dzieje się dobrze a to właśnie w czasie sprawowania władzy przez obecną partię nasz “gospodarz” otrzymał już kilka odznaczeń / wyróżnień. Rzeczywiście jest to “jedyna partia, która buduje kraj i uszczelnia systemy” jak piszesz. Pomyśl trochę zanim umieścisz tu taką bzdurną “prawdę” !

 11. A radny Germanek z innej planety spieprzyli remont na ponad 160 tysięcy a u siebie pisze że teraz trzeba pilnować remontu drewnianego mostu na Woli żeby nie było remontów remontu.
  Panie radny wielki hanysie od siedmiu boleści oszczędź wstydu pozdro

  • Ciekawe ze nie pilnowal remontu odremontowanej ul. Stawowej i wojtowego mostu pewnie jeszcze wtedy nie był radnym gminy Miedzna hahaha na wojta sie nadaje woda leje strumieniami

  • 3 lata kadencji radnego teraz sie obudził Marcinek ze trza pilnowac gminnych spraw , dej se spokoj juz nie udewej , na Stawowej tez pilnowołes wybory ida to wszyscy koryto trzymia ,niedejmy sie juz nabrać

   • Siasiod ma rację dodam tą hamską dyskryminację Marcinka do mieszkańców innych miejscowości którzy korzystają z ul. Pszczyńskiej na Woli , czy SBL lub KOS to gorsi ludzie ? Marcinku ci ludzie też tu robią zakupy żebyś biedny prezesie mógł dostać dietę radnego czy czerpał korzyści z niewykorzystanego urlopu wójta lub POkażne premie urzędników gminnych. Marcinku pomysł za nim coś napiszesz bo za długo z wójtem przebywasz.

 12. Sukces remontu mostu Bronisław spowodował szybki remont drugiego mostu w woli “wójtowego” drewnianego. Już w czwartek zostanie zamknięty. Jak go wyremontują? Bezprzetargowo, solidnie, gruntownie i szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.