BRZESZCZE. Premier świętowała Barbórkę wspólnie z górnikami KWK Brzeszcze

4

Premier Beata Szydło w niedzielę rano uczestniczyła w uroczystościach barbórkowych z górnikami w rodzinnych Brzeszczach. Wspólnie przeszli w pochodzie ulicami miasta sprzed kopalni do miejscowego kościoła św. Urbana, gdzie została odprawiona msza święta.

Pochód tradycyjnie otwierała górnicza orkiestra i poczty sztandarowe.

Proboszcz parafii św. Urbana ks. Kazimierz Kulpa, zwracając się w homilii do górników podkreślił, że “na pierwszym miejscu w każdej ekonomii i produkcji powinien być człowiek i jego prawa”. “(…) Człowiek jest najważniejszy w oczach bożych. Musi ustąpić przed nim ekonomia, plany, produkcja. Trzeba zadbać o człowieka. I dobrze, bo tak zaczyna się dziać. Dlatego wspierajcie te wszystkie procesy, które się toczą, aby człowiek i jego dobro były najważniejsze” – mówił do górników.

Duchowny przypomniał, że każdy zjazd w dół do kopalni porusza serce i wywołuje drżenie, czy będzie się on wiązał ze szczęśliwym wyjazdem. Dlatego istnieje potrzeba przestrzegania przepisów. “Są jednak takie wypadki, których nie da się przewidzieć. (…) Dlatego tych, którzy nie wyjechali i pozostali na +wieczną szychtę+ polecamy bożemu miłosierdziu” – powiedział.

W południe szefowa rządu będzie uczestniczyła w akademii barbórkowej w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie, należącym – podobnie jak kopalnia Brzeszcze – do spółki Tauron Wydobycie.

Beata Szydło pochodzi z Brzeszcz. W latach 1998-2005 była burmistrzem miasta.

Kopalnia Brzeszcze została założona w 1903 r.

(PAP)
Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

4 KOMENTARZE

  1. chcą wam zmknąc kopalnie a wy raze maszerujecie ludzie macie jeszcze mozgi??????????? o co chodzi w tym chorym kraju?!?!?!?!?

    • Dokładnie czyste debil…!!! Jak mozna świętować z ludzmi którzy chcą zamknąć kopalnie ! Zwiazki zawodowe zapraszaja polityków na Karczmy a ci bawia się, cieszą się a potem zamykaja kopalnie czysty DEBILIZM !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.