Budynek przy “Różanej” do wyburzenia, tak zdecydowali mieszkańcy.

42

Podczas zebrania w dniu 24.06.2019 mieszkańcy zdecydowali aby budynek przy ulicy “Różanej ” został wyburzony, a w tym miejscu ma powstać nowa strażnica OSP. Wola.

 Informacji w tej sprawie udzielił nam Przewodniczący Rady Gminy Miedźna Andrzej Kempny.

 

42 KOMENTARZE

 1. Pamiętajcie ludzie strażaków się nie obraza jacy są to są tylko ludzie bo licho nie śpi a ci którzy obrażają itp. Szybko dochodzi do sytuacji gdzie potrzebują ich pomocy i później są wdzięczni im do końca życia. Ja sadze ze trzeba inwestować w straż i kursy dla nich pomieszczenia tez ważne lecz tez powinien ktoś mieć na tym piecze i silna ręka nad tym stać pilnować szukać nieprawidłowości.

 2. Ja posze do KS posze do twojej wiadomosci nie zostala wyremontowana remiza tylko pomieszczenie socjalno gospodarcze a dwa za te pieniadE co pan taranowski zrobil to w gilowicach zostala rozbudowana i wyremontowana remiza i niech pan popatrzy jak wyglada remiza w gilowicach miedznej czy gorze jak pan przejeżdża kolo tych jednostek to pan wie ze to jeat remiza a una pan pewnie nawet nie wiem gdzie ona jest bo jeat z dupy strony

  • Strażak bo więcej klepaliście dziobami i klepiecie dalej i myślicie tylko o sobie. Nawet pompy nie potraficie odpalić bo ważniejszs wódka jak przygotowanie do zawodów

  • Z tego co pamiętam z dnia strażaka to wybudowali im za te pieniądze jak mówisz garaż bez socjalu więc środki są nie adekwatne do celu. Walczyliscie i za poprzedniej władzy i teraz o nowe boksy garażowe nie o remize. W remizie potrzebne jest całe zaplecze socjalne. Środki te więc są dużo większe niż mówisz jeśli chodzi o budowę nowej remizy. Rozmawiałem dzisiaj ze strażakami z gminy i większość remontów to środki własne w górze czy gilowicach. Jak to jest że jednostka mająca tyle środków z funduszu sołeckiego nie ma na nic. Ani na samochód ani na sprzęt na te samochody. Jak wy dysponujecie tymi funduszami

 3. Budynek stoi na terenie sołectwa. Jego zasięg i budowa były w zakresie sołectwa. Wszystko jest ok, nie róbcie zamętu. Nikomu z innych stron nic do tego. Po ludziach z bloków te budynek spływa. Daje głowę, ze mało kto wie o czym tu w ogóle mowa.
  Przyszedł Wójt, postawił karty otwarcie, mieszkańcy podyskutowali i zdecydowali. Proste jak budowa cepa.

  • Czy pieniądze na budowę remizy są sołectwa wola wieś? NIE, wiec chyba wszyscy mamy prawo głosu czy chcemy kolejna remizę w Woli!!! jest wiele innych bardziej potrzebnych inwestycji niż nowa remiza, stara została wyremontowana więc warunki do pracy OSP ma, Tak czy Nie Konkretnie. Czy nowa remiza zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców? w jaki sposób? Oddalając ją jeszcze bardziej od osiedli? Gdzie wozy strażackie maja pędzić do alarmu wąziutką ul.Różaną?
   Konsultacje Społeczne są nieodzowne i tylko tak ten temat zostanie poprawnie załatwiony a nie pod stołem ze strażakami.

   • Brawaa. Dokladnie niech sobie wyburzają Ale decyzja co tam będzie powinna należeć do wszystkich mieszkańców skoro ma płacić budżet całej gminy. Jeśli nic nie chcą w tym miejscu to tylko wyburzyć. Wyremontowana remiza zła? Na co nowa? Zero argumentów. Sporo niewiadomych. Budynek wola Wieś A pieniądze całej gminy. Dlaczego więc bez wiedzy reszty gminy się takie inwestycje chce robić??

    • Brawo Wy. Remiza z dobrym zapleczem pozwala mieć kilka funkcji a nie tylko do użytku dla, straży. Każdy mądry to wie! Wasza krytyka jest niecelna i szukacie dziury w całym.
     Skoro Frydek chce wsadzac palce w sprawy sołectwa Woli, osobiście się pofatyguję i zażądam tego samego w drugą stronę. Niech tylko złotówka wyjdzie na Frydek bez ogólnospolecznych konsultacji, będę pierwsza krzyczeć. Ten sam klucz tylko w drugą stronę to jest to o co krzyczycie? Czy krzyczycie bo chcecie zakrzyczeć uczciwego człowieka, który wójtuje przy takich problemach, że jego konkurenci są nawet zadowoleni, że z nim przegrali.

     • Czyli skoro wola wybrała wójta ma mieć wszystko?? Kobieto nie wiesz na czym polega życie w społeczeństwie? Powiedz mi kiedy na frydku czy w innej miejscowości coś odbywało się poza konsultacją. Z budżetu gminy. Coś wykraczajacego poza przetarg powyżej 50 tyś euro. Nie ma monowładzy.

      • Czy remiza to jest wg ciebie WSZYSTKO??? A Konsultowaliście z Wolą rozbudowę szkoły? Stawianie placu zabaw? Remonty dróg? Choćby teraz tej największej co nie jest jeszcze w aż tak złym stanie i może są pilniejsze potrzeby wg Wilanów? Nie przypominam sobie. Więc nie zaczynaj wywijac tym, czym sam możesz dostać w głowę rikoszetem. Pilnujcie sobie swoich spraw i nie promujcie zawiści. Bo może być baaardzo zakaźna!

       • Tylko rozbudowa szkoły jest potrzeba, może dlatego,że hmm jest coraz więcej dzieci i trzeba dla nich miejsc? Mówisz o remoncie drogi ? Poczekaj jak kiedyś pojedziesz nie wyremontowaną drogą pełną dziur i rozwali ci się opona i koszt 2 opon wyjdzie 500 zł 🙂

        Jeśli chodzi o samą remizę to uważam,że znalazło by się lepsze miejsce na nią, ponieważ:
        – 2 drogi które prowadzą do niej nie są jakoś szczególnie szerokie i niekiedy 2 auta się na niej nie mieszczą
        -A remiza na 2 końcu Woli nie jest zbyt dobrym pomysłem według mnie, niestety przy pożarze liczy się czas bo albo mało co się spali albo się spali dosłownie wszystko.

 4. Co do wcześniejszych wpisów:
  1) zgodnie z regulaminem sołectwa wszystko jest zgodnie z prawem. Ogloszenia pojawiły sie co najmniej 7 dni przed. Do tej pory wiszą ogloszenia chociażby przy kościele – widoczne czerwone tło.
  2) Proszę nie obrażać strażaków, nie wymyślili tego oni. To była propozycja m.in. wójta o budowie strażnicy. A gdzie mieli ją wybudować? Na osiedlu gdzie nie ma wogole ochotników. Uważam, że to dobra lokalizacja, bo każdy strażak ze wsi bedzie miał blisko. A przecież nieraz liczą sie minuty przy wezwaniu…
  3) Anonimie, nie bądź wielkim krzykaczem po drugiej stronie komputera. Jak łatwo obrażać i przedstawiać kogoś w zlym świetle. Jaj Ci zabrakło żeby coś takiego powiedzieć do strażaków w cztery oczy na spotkaniu?
  4) Nikt nie powiedział, że będzie tam remiza za tej kadencji. Sam Wójt realnie ocenił sytuację i powiedział, że do 2022 na pewno dokonają rozbiórki i zadba o projekt. A co bedzie dalej… Zobaczymy. Wszystko zależy od 17 mln które może trzeba bedzie jeszcze zwrócić.
  5) i taka rada na koniec. Czasami trzeba ruszyć sie sprzed komputera i wybrać sie na spotkanie. Można kulturalnie zadać pytanie wójtowi czy sołtysów. Ludzie, za chwile bedziecie chceli radzić się lekarza przez komputer czy rodzić dzieci. Upadek naszego gatunku jest coraz bliżej…

  • Obawiam się ze te zebranie miało niewiele wspólnego z założeniem “zgodnie z prawem”
   1- zebranie nie jest władne do podejmowania tak istotnej decyzji, w tym przypadku powinny być konsultacje społeczne i nie ma dyskusji.
   2- Obwieszczenia i informacja powinna być na pewno na stronie gminnej i milo by było jak by była też na wolanach. Jeśli się che można umieszczać informacje o spotkaniu ws. remontu ulicy czy turnieju dzikich drużyn, wiec pytam dlaczego zabrakło takiej informacji w mediach elektronicznych i Gminnych sprawach!!! Czyżby przypadek czy celowe działanie aby przepchnąć we własnym gronie kontrowersyjny projekt?
   3- spotkanie miało charakter zebrania mieszkańców Woli nie wola wieś, wiec proszę konkretnie gdzie były wywieszone informacje na w1 i w2 bo z pewnością na żadnej z tablic. Wola wieś tez nie widziałem.
   4- Zebranie w tak istotnej sprawie powinno być ponownie zwołane poprzedzone konsultacjami społecznymi, ogłoszone we wszelkich możliwych mediach elektronicznych pisanych.
   5 Młodzieżówka nie ma naboru- dziwicie się ja bym się bal tam posłać swoja córkę.
   6- Panie Wójcie, przed wyborami mówił Pan o tym budynku ze będzie słuchał mieszkańców, tak wygląda słuchanie mieszkańców???Chyba konsultacje społeczne to jest głos mieszkańców

   Co do strażaków i remizy czy to będzie remiza z lokalem mieszkalnym?

   • Jakie prawo Wielki Znawco Prawa mówi twoim zdaniem, że spotkanie z mieszkańcami było z nim niezgodne, hę???
    Może powinni całe województwo albo chociaż powiat zwolać, bo czemu nie, prawda? W końcu najlepiej jest sparaliżować nowego wójta, bo ekipa Bogdana aż zgrzyta zębami, że jest nowy facet i umie rozwiązywać nierozwiązywalne dotąd problemy.
    Budynek się wali i nie ma ekonomicznego uzasadnienia do remontu. To kogo o zdorwych zmysłach może dziwić konieczność rozbiórki?
    Panie Słoninka, a zostaw Pan w p…u tego trupa, skoro takie niezadowolenie, że sie Pan ludzi pytał co zrobić z tym fantem.
    Może przy większych wiatrach w dekiel niektórzy z tych MĄDRYCH załapią spadającymi elementami konstrukcji. A Pan niech sobie spokojnie inne fronty obskoczy.

 5. Jestem bardzo ciekaw jak gmina ma w zamiarze wydać teraz 600 tyś na samochody w 3 lata dla osp, wybudować nową remize osp wola, wybudować nowy most, w końcu wyremontować jakąś drogę bo nie widzę żeby coś było robione, rozbudować szkoły we frydku i w górze. Nie jestem ekspertem od finansów ale trzech kadencji mogło by zabraknąć. Najpierw dobudowa boksów teraz nowy niepotrzebny garaż. Osp Miedźna nie ma gdzie sprzętu chować, osp Gilowice i Góra też nie dysponuje potężną rezerwą z miejscem. Dobudować garaż na drugie auto i tyle. Podobno tyle długów mamy po starej władzy. Nie ma kasy na nic tylko na długi. A tu nagle inwestycja o którą się nie proszono. Zamiast mostu będzie więcej gminnych garaży żeby było gdzie auta z gminy trzymać.

  • Tak to się staje śmieszne co zastaliśmy po porzedniej władzy począwszy od radnych po wójta.
   Poprzednia władza też ganiała z gazetkami i twierdzili, że wszysko jest cacy a tu dupa
   – Most ” klekotek ” kwota ponad 170 tysiecy i na rok po remoncie miał być zamknięty…
   – Hala Zapaśnicza, nowo wybudowana jeszcze roku nie ma i dach przecieka plus kara i remont dodatkowe ponad 100 tyś
   – przedszkole w Górze, kwoty w tysiącach zł płacimy…
   – gimbus szkolny, stan techniczny kiepski a tym autobusem jeździły Wasze dzieci.
   – itp.:
   Co do budowy remizy jestem za jak tylko na to pozwolą finanse Gminy. Jeżeli chodzi o lokalizację to mam nadzieję, że wypowiedzą się w tym temacie wszyscy mieszkańcy Woli, bo prócz starej części Woli są jeszcze dwa osiedla i proszę o tym nie zapominać – konsultacje społeczne.

   Dajcie nam jeszcze chwilę, idziemy pomału do przodu a za 4 lata będziecie oceniać naszą pracę.

   • Łukasz ma rację zrobili sobie prywatne spotkanie pewnie strazacy wymyslili sobie tam remize .
    Ustslmy jedno, panowie z OSP mniej alkoholu popołudniami i wieczorami. I co to za głupi pomysł budować remizę w środku wsi i ciasnych dróg ? Moim zdaniem powinno to być przy głównej drodze lub może lokalizacja przy komisariacie?
    Niech głos rozsądku do was przemowi

   • Panie Radny przecież Pan wiedział na co się pisze, pokora się kłania to. NOrmalne zadania po poprzedniku niewiadomą co zostawcie?
    Trzeba realnie myśleć bo w kuluarach słychać że inwestor jest na ten teren po co strażakom coś obiecywac teraz Pan pisze ze jak finanse pozwolą to będzie strażnica ciekawe czy ktoś się orientuje odnośnie rozbiórki tego budynku ale byle znajomki klepneli rozbiórkę a potem się sprzeda coś tu poprzednikiem zalatuje….

 6. Jaka druga straznica jak strazacy dostali za wojta taranowskiego 500 tys irzekli sie na cele bodajze przedszkola w gorze zeby dokonczone moglo byc wiec nie piszcie ze 2 remiza

 7. …niech se stoi i nadal niszczeje ? sprzedać – ni ma mowy; wynająć nikt nie chce, a tak za niedługo som się rozwali jak u Łaty chałpa i bydzie po problymie ?

 8. Komu przeszkadza strażnica i po co nowy budynek budować za grube miliony plus koszt rozbiórki tego budynku który nie będzie mały….. Na siłę coś jest pchane nie koniecznie w dobra stronę…

 9. Sołtys- dobranocka to ty możesz bajoć tam bajtlom. Teroz żech aż se przejechoł wszystkie tablice i nikaj ni ma nic, a jok to było 2 dni temu nazot to coś jeszcze musiło by być na calutkiej woli nic ni ma. wic ciu..ać to se możecie.

 10. Brawo sołtys i radni w2 za inicjatywę i super piknik. Masa atrakcji dla dzieci i wszystko za darmo
  Sołtys Nelec niech bierze przyklad

 11. Szkoda, bo wcale nie jest tak źl z tym obiektem ee ale jak najemcy daje się stawkę x to kto to weź nie a wy burzenie tego to łatwe i tanie nie będzie ale się będzie odbijalo wójtowi ta decyzja przez lata bo skr tego nie zrobi haha żeby gotowy budynek zniszczyć bo wiata na autobusy ma powstać nie straż haha to Ki pewne

 12. Kolejny pomysł Radnego Rozmusa, niestety zupełnie chybiony tak jak wyremontowany chodnik bez krawężników, czy wspaniałe starania ze żeśmy jako jedyne sołectwo zostali bez latarni hybrydowych nawet pod cmentarzem kolo Biedronki są dwa komplety i na w2 do lasu, a Wola Wieś nic zero mimo wypadków jakie miły tam miejsce. Dziękuje Panu Panie Rozmus więcej takich pomysłów i pisemek. A a gdzie asfalt na Pszczyńskiej? Sfrezowali i co…

  • Z radnym Germankiem zapomnieli o krawężniku to raz a dwa gdzie protesty ze mantrans jeździ. Jednego radnego z głupimi pomysłami już nie ma jeszcze został jeden.

  • Radny Rozmus wanny że zwirowni blokuje dej mu spokój, powinien walczyć o ten budynek, instalacje odnowa wykonać mury są solidne trzeba remont zrobić

   • Mysz niech juz przestanie blokowac ten radny Rozmus te wanny tylko zacznie umiec wspolpracować jak to robi dzialacz radny Banas
    Frydek dziekuje radnemu z Woli p. Banasiowi za pomoc dla klubu sportowego LKS Frydek

   • Takie zebranie po pierwsze
    – powinno być ogłoszone na wolanach i gminnej stronie jak i w gazecie gminnej było gdzieś? Nigdzie komu wiec zależało żeby nikt się nie pojawił tam ano Radnemu Rozmusowi który se wymyślił strażnica. Ja się pytam po co nam nawa strażnica i to w taki fatalnym miejscu. Czy naprawdę nie mamy innych problemów? Nie ma transportu, drogi fatalne, most zamknięty, oświetlenie leży i kwiczy i tak można pisać by jeszcze a ktoś se ubzdurał że zrobi se tam strażnica wydawać kolejne miliony!!!

    Zadam kolejnego zebrania dla całej Woli z ogłoszeniem we wszystkich mediach gdzie będzie i o której a nie na telefon koleżków zbiera i se ustalić strażnica.

    • Tylko co Tobie do tego budynku co go ludzie ze wsi zbudowali?? Lepiej nic z “trupem ” nie robić? Niech się sam zawali i może przy okazji kogoś zabije? Czy wykorzystać miejsce i tradycję, że to miejsce należało do wspólnoty mieszkańców. DLa mnie odpowiedź jest prosta.

     • A to że wyraźnie chyba Kempny mówi że było to zebranie mieszkańców Woli a nie sołectwa wola wieś !!! Nie słyszysz to podgłośnij se i posłuchaj jeszcze raz. Dwa jak ja zbudowali mieszkańcy wola wieś to niech se ja zburzą za swoje jak chcą, ale już budować to zdecydować maja wszyscy bo to wszystkich pieniądze, wola wieś za swoje nie będzie tej strażnicy budować. Trzy przy takiej decyzji powinny być konsultacje społeczne jak już ktoś pisał, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć przedstawić swój pomysł a nie zebranie kilku kolesi co se zdecydowali o wydaniu w błoto kolejnych milionów. Ile ta strażnica ma kosztować??? konkretnie!!! Nie ma żłobków dla dzieci a ci chcą druga strażnica budować!!! Kto to wymyślił ze tam strażnica?

 13. to jest chore Andrzej jak tam powstanie budynek do straży to są nasze pieniądze z podatków dopiero stara strażnica była wyremontowana wy się zajmnijcie drogami na woli i na frydku bocznymi co są tez gminne a guzik z tym robicie to jest jedna porazka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.