Budżet na 2014 przyjęty, gmina stawia na drogi.

17

budzetRadni przyjęli budżet gminy Miedźna na 2014 r. Za uchwałą budżetową głosowało 13 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Dochody maja wynieść 47 22 145,31zł natomiast wydatki to 49 046 039,31zł, natomiast deficyt to 1 823 894zł. który za zostać pokryty z emisji obligacji gminnych tak wygląda budżet na 2014 rok w gminie Miedzna.

Po inwestycjach które poprawiły infrastrukturę i  były realizowane z pozyskanych środków z Uni Europejskiej wraz z wkładem własnym, w przyszłym roku nacisk stawiamy na drogi – mówił wójt Bogdan Taranowski. I tak na 2014 rok zaplanowano przebudowę. ul. Górniczej, Powstańców i Różanej w Woli, Potok w Miedźnej, Kaczeńców w Gilowicach, Dąbrowy w Górze czy Potokowa we Frydku.

Planowana jest tez  budowa  w ramach „Radosnej szkoły” placów zabaw przy SP nr 2 w Woli oraz SP w Górze,modernizacja strażnicy w Woli, wykonanie chodnika przy ul. Stawowej w Woli,  dalsza modernizacja chodnika wzdłuż ul. Lipowej na W II, budowa parkingu przy przedszkolu w Miedźnej, zakup wiaty dla uczniów czekających na gimbusa we Frydku, budowa zewnętrznej siłowni w Woli, czy tez miejsca do rekreacji  dla mieszkanców.

 

Głosowanie nad budżetem 2014

budzet glosowanie

17 KOMENTARZE

 1. Witam
  Mamy Wrzesień , remont na górniczej rozpoczęty ? Ja jako Wolanin pytam się
  Pana Wójta i osoby za to odpowiedzialne . Dlaczego robimy remont nawierzchni Skoro nie jest wyremontowana kanalizacja ? Chce pan ten nowy asfalt “rozwala” za rok albo dwa ? Czy u nas w gminie robi sie wszystko od tyłu ? Jak tak to gratuluję troski o mieszkańców !
  Co z drogą potok w Miedznej ? Będziemy robić remont w Grudniu przy padającym śniegu ?
  Co sie działo do tej pory ?

 2. witam, cieszę się, że po 28 latach mieszkania na Woli wreszcie drgnęło w temacie tych ohydnych , zapadniętych tu i ówdzie i połatanych dróg , myślałam , że się już z racji wieku nie doczekam tych inwestycji, jednak wiem też, że radni chcą przebudować cała kanalizację na Woli bo stara i okolica się z nas śmieje, bo tak śmierdzi , że głowa boli, i tu nasuwa się pytanie, po co nowe drogi, skoro potem je rozkopią na kanalizacje czy jest sens wyrzucać pieniądze w błoto???? Panie Wójcie trzeba troszkę ruszać czaszką!!!!!zróbcie pierwsze z kanalizacja a potem nowe asfalty, nie marnujcie naszych pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. He, he… na drogi. Trzy lata czekali, żeby w końcu coś ruszyło. Gratulacje za tempo prac. Jak rozumiem zbieg wyborów z największą inwestycją drogową w tej gminie to czysty przypadek?? Byłoby dobrze, żeby co roku były wybory. To by sie działo dopiero.

  Przy okazji stary temat – s 1 – wariant H. Pooglądajcie sobie mieszkańcy WII jak inni się cieszą i jak sie ma ich dobytek wskutek budowania drogi nieopodal ich domostw.

  http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/lament-przy-budowie-a1-placza-ludzie-zniszczeni-przez-skarb-panstwa/1wthp

  Żabówka pozdrawia.

 4. A mnie akurat martwi, że nie wygospodarowano środków na budżet obywatelski. W komentarzach doskonale widać, że jest na to zapotrzebowanie. Szkoda tylko, że w roku minionym ta możliwość została koncertowo spartolona przez nadanie jej formy ankiety i uogólnienia propozycji. Gdybym ja był radnym to z pewnością walczyłbym o budżet obywatelski.

 5. jestem pod wrażeniem.. ja się użeram z miłościwie nam panującymi władzami gminnymi żeby starym dziadkom,którzy dojeżdżają do roboty postawili w końcu te cholerną wiatę na przystanku w Woli, a tu co?? priorytet : ”zakup wiaty dla UCZNIÓW czekających na gimbusa we Frydku”.. gratulacje kochana władzo.. zafundujcie im jeszcze kilka hamaków, bo gdyby tak busik nie pojechał, to co te biedne dzieciaczki będą robić? i nie zapomnijcie o kocach!! Chryste Panie, gdyby te nieboraki sie przeziebiły no to już totalna porażka.. gratuluje i szkoda że nie braliście udziału w tegorocznej szopce Bożonarodzeniowej, bo w tym roku wyjątkowo brakowało osiołków, a swoją obecnością zapełnilibyście tę pustkę i tym samym uświetnili imprezę 🙂

 6. tak jak ulice mokra zrobili w takim kawalku bo kasy braklo to szok jak tak mozna te remonty nastepne to tylko propaganda na wybory kolejne zznowu cos kawaleczek podjada z powstancow ul i basta na woli drogi obiecane chodnik na wysranej i jakis glosik zawsze wpadnie

 7. PANIE WÓJCIE KIEDY BĘDZIE DECYZJA W SPRAWIE S1 BO MAM DO SPRZEDANIA DZIAŁKI I NIE WIEM JAKI WARIANT BĘDZIE REALIZOWANY A CZY H A MOŻE Z PAŃSTWA JUŻ KTOŚ WIE

 8. Gdzie są radni z Gilowic ? Oni nie widzą tego jak dzieci w Gilowicach czekają koło LO na gimbusa, dlaczego nie zakupicie wiaty dzieciom z GILOWIC co oni są gorsi, czy radni do bani. No tak oni dzieci mają duże to ich czyjeś nie obchodzą ino kasa biorą.

 9. No wreszcie zostaną wyremontowane najgorsze odcinki naszych dróg i ulic. Mam nadzieję, że wytrzymają choć kilka zim 🙂 Chyba nikt nie ma wątpliwości kto wygra te przetargi, a kto będzie podwykonawcą. Żegnam

  • Kiedy wreszcie nastąpi ta “poprawa stanu dróg”, jest już prawie czerwiec a tu ani słychu ani widu robotników, a stan ul. potokowej we Frydku jest masakryczny…nie można ominąć dziury bo zaraz wpada się w kolejną…jadać 20, 30 km/h. Czy ktoś wie kiedy planowany jest remont?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.