Co oni tam pompują ?

44

Zapadniecie terenu prawdopodobnie na skutek szkód górniczych jak się dowiadujemy,  jest prawdopodobną przyczyna powstania niedrożności kanalizacji na osiedlu Wola1. GZGK rozwiązuje ten problem w doraźny sposób przepompowując ścieki na niedrożnym odcinku. Niestety wiąże się to ze sporą uciążliwością dla mieszkańców, gdyż firma używa do tego celu głośnych spalinowych pomp, a sam proces odbywa się w godzinach porannych i wieczornych. Może więc  warto pomyśleć o mieszkających tam lokatorach i używać do tego celu znacznie cichszych pomp elektrycznych.

Zarejestrowaliśmy ten proces w niedziele o godz 19:30

 

44 KOMENTARZE

 1. Średnia cena 1 m3 wody i ścieków w woj. śląskim w 2017 roku – 10,44 zł
  cena dla Bielska Białej – 9,14 zł
  cena dla Katowic – 14,11 zł
  cena dla Miedźnej – 14,22 zł

 2. Już nic nie pompuja był remont ulicy i już asfaltu nowy porozcinali. Nie do się tego zrobić w trakcie remontu ulicy górniczej ?

 3. Uwaga, uwaga! Coś się dzieje! Przyjechały dwie koparki i jedna minikoparka, rozkopują trawnik na wysepce koło krzyża i naszykowane mają jakieś rury. Wczoraj pod 16 stały betonowe kręgi. Czyżby robili nową studzienkę?

 4. ale mi sie śmiać z was chce XD godzina 19:30 to nie 22:30, chciało sie spokoju to trzeba było wybudować domek w leśnym zaciszu, a nie na górniczym osiedlu.

  • ale mi się śmiać chce z Ciebie Górnicza 22 są tacy co wybudowali się w lesnym zaciszu i będą mieć PSZOK, S1 i inne atrakcje jak np. szczelinowanie a to wszystko dzięki mocy a jak dla mnie to duzej niemocy władzy. Co mi na to powiesz?

   • To jeszcze nic. W Imieliniu kilkaset osób kupiło działki i pobudowało domy a teraz okazało się, że Ziemowit chce tam koncesję. Dorobek życia szlag trafi.

    • Brzmi znajomo jak z kopalnią Studzienice a widział ktoś sprzeciw u naszej władzy w tym temacie? Niby w lesie nie pod domami a za lat X będą pod nami? We Frydku będą nam budować maszt telefonu komórkowej takie to mamy zacisza w gminie Miedźna. Pozdrawiam Gilowice i górnicze osiedle jak widać nie Wy jedni macie problem.

     • Pewne jest że pierwsze będą fedrowac pod lasem, Gilowice Frydek a dopiero na końcu pod Wola. Silesia już fedruje w kierunku Goczalkowic i Rudołtowic i dalej kierunek Grzawa.
      Kolejnym faktem jest że wójt i radni dali zielone światło dla kopalni Studzienice i odwierty PGNiG. A jak zacznie się to wydobycie to już tych radnych tu nie będzie i dopiero przypomnicie sobie p. Słoninka i pozostałych sympatyków Nowej Energii jak starali się przedstawić problemy Gminy Miedźna

   • Prezes Woźniak mówił że dzięki współpracy wójta Taranowskiego robią odwierty w celu wydobycia metanu co umożliwi bezpieczną eksploatację węgla kamiennego.
    Oczywiście jestem za bezpieczeństwem dla górników tylko dlaczego nasza gmina musi być zdegradowana w przyszłości szkodami górniczym ?

 5. Na Facebooku zeznanie radnego Pana Starzec było i znikło. Zabolało że za pompowanie ścieków pobiera się 60 tysięcy wypłaty ? Panie Starzec dlaczego nieangażuje się pan w pomoc w transport oświęcimski ? Przecież to Pana okręg wyborczy. Gdzie jest Pan Karbowy z komisji gospodarczej ?

  • Starzec nie podskoczy wójtowi bo pracuje w gminnej spółce od kanalizacji. A dostaje pewnie kolejne premie za pompowanie szamba pod blokiem 15

 6. Na profilu wolan był watek o zarobkach w GZGK i co się stało ze go nie ma? Wódz Tarnowski zadziałał żeby każdy myślał ze tam to minimalne się zarabia czy co?

  • Ciekawe jakie kwoty faktury wystawia najsłynniejszy i ekspert w szambowaniu pod blokiem 15 za BHP szkoleniu pracowników GZGK i urzędników i nauczycieli i innych podwładnych wójtowi Boghdanowi

 7. Piszemy o kanalizacji a ja proponuję zrobić reportaż o budynkach szkolnych i przedszkolnych. Zauważyliście jak idziecie obok tych budynków to elewacja jest nowa ? Zastanawialiście się jak ten budynek szkoły czy przedszkola wygląda w środku ? Kiedy wójt wymieni kaloryfery i rury aby pobór zużycia był mniejszy ? Ubikacje wyremontuje ? Oświetlenie też trzeba wewnątrz wymienić na bardziej oszczędne. Ogrodzenia zniszczone.

  • Środka nie widać, a wierzch ujął niejednego i tak sobie wójt wybory obskoczył. SPokojnie, daje głowę, że i na te ma cały komplet podobnych “inwestycyi” jak droga bez kanalizacji czy picowanie budynków po wierzchu. Kupicie to znów?

 8. Żadne szkody górnicze tam nigdy nikt nie fedrował. W tym miejscu jest kurzawka. Co by nie zrobili problem pozostanie. Powinni to pamiętać starzy mieszkańcy którzy widzieli jak bloki powstawały. Winna kanalizacja? Bzdura tam zawsze dziura wylatywała nawet jak bloków i kanalizacji nie było

  • lekki zapad to lekki zapad Wolanko, ale teraz czy chcesz tego czy nie, jest awaria kanalizacji. świadczy o tym nie tylko sama dziura, ale zapach i to, co jest pompowane. Czy starzy mieszkańcy widzieli kiedy, żeby ktoś w tym miejscu zapad pomopował? Jak pewnie zauważyłaś stoi tam też przyczepka do słupa przyczepiona. No chyba nie z powdu zapadjącego sie chodnika Wolanko. I racja, tylko czekać aż zacznie w innych miejscach tak samo wybijać kanalkę, bo remont drogi był, ale kanalizacja nie ruszona. Przykre i smutne.

  • PRLowski system budowania wytrzymał 35 lat, ścieki płynęły, teraz trzeba wykonać nową kanalizację, może płytszą, bo ta grawitacyjna (w tej części), może być trudna do odtworzenia. Są metody nawet na kurzawkę, że drogo? Ale mogło być taniej gdyby na czas składania wniosku o dofinansowanie remontu Górniczej była wyremontowana kanalizacja. Nie od dziś wiadomo że trudne relacje uniemożliwiają czasem porozumienie ale inżynier, górnik co mieszkał tam w pobliżu przecież wiedział o ściekowym problemie. Ale nie to było ważne a asfalt świeżutki na wybory. Inny problem to wycieki ścieków z przepompowni w pobliżu Wisły.

 9. Jakie szkody górnicze?! Szkody górnicze są spowodowane fedrunkiem pod danym obszarem, pod osiedlem W-1 nigdy nie było żadnego fedrunku! Jeśli jest ktoś, kto tak twierdzi, to po prostu KŁAMIE.

  • niektórzy wybrali, niektórzy chcieli innego, ale problem mamy wszyscy za porządkiem. Ten wójt już powinien sam odejść, chyba że nie ma żadnych granic.

 10. Pieniądze są utopione, bo był remont przed wyborami 2014! A Słoninka grzmiał: najpierw kanalizacja a potem droga! Szkoda żeście ludzie tak wybrali. Humanista okazął sie mądrzejszy od inżyniera! Dziś prawdziwe g… zaczyna wypływać z tych prowizorek. I powiem Wam moi drodzy, kanalizacja jest równie stara na całym osiedlu. A przy 15 niestety to złego początki.

 11. Jak strażacy pompują w powódź z dwa tygodnie po 24h. to nie przeszkadza i to nie jedną pompą a dwie, trzy. Jak się komuś chce spać to zaśnie nawet przy hałasie… A jak takie portale szukają sensacji to nawet z głupiej pompy zrobią… za chwile będzie ze zatruwają środowisko bo spaliny z pompy 😀

  • Wiadomo, że powódź to zdarzenie losowe i że w końcu woda opadnie. Inaczej też podchodzi się do sprawy pompowania, jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego dobytku przed klęską żywiołową. A nas, mieszkańców z okolicy bloku 15 wkurza fakt, że nie wiemy, kiedy to całe pompowanie się skończy. I to jest uciążliwe.

   • A w bloku numer 16 po klatce nie da się iść jest taki smród , a już nie wspomnę o zapachu w łazience i toalecie, a co za tym idzie w całym mieszkaniu. Ale wszyscy to mają w dupie, bo to nie oni muszą mieszkać z dziećmi w smrodzie!!!!

    • Głosuj dalej mieszkanko na Pajaka, Krawczyka, Taranowskiego, Starca, Gruszka, Nelca, Bigos, Germanek, Rozmus, i kilku innych co z tym gminnym szambem mają do czynienia.

    • Cóż, chyba trzeba będzie uprzejmie PODP.. owiedzieć.

     Mozna powiadomic Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach i jeszcze dodatkowo zainteresować media, taką TVP3 Katowice przykładowo – że zamierzają pompować “do końca świata i jeden dzień dłużej”, bo na remont się nie zanosi.
     O co chodzi – wie ktoś może?, kasa świeci pustkami, czy szkoda rozryć Górniczą, przygotowaną w sam raz na wybory samorządowe w 2014 roku?

     • niezadowolony jak większość płaczków wolańskich tylko gadać potraficie wiesz czym się różnisz od Pana Banasia ? Ano tym, że tylko gadasz. Napisz krótki artykuł, odwiedź GZGK pogadaj z szefem Panem Pająkiem, pracownikami, i napisz do Pless i już lokalny portal ma gotowca. Napisz do Dziennika Zachodniego poproś telewizję i będzie super.
      Tylko śpiesz się bo władza bawić się będzie pewnie w Gilowicach na sylwestra i Pan Pająk na narty śmiga wiec śpiesz się ale jest dyrektor ekonomiczny Pan Krawczyk moze ci to wyliczy co i jak i masz jeszcze Pana Czarnotę.
      Powodzenia i działaj

  • To co pompują to fekalia nie woda i nie za sprawą kaprysu natury czy zjawiska na które ludzie nie mają wpływu. Katasrofę gó…..nianą przewidywali ludzie już kilka lat temu jak remont Górniczej robił za kiełbasę wyborczą. Pan Słoninka nie był wizjonerem tylko wiedział o tym, że remont kanalizacji jest niezbędny ale włada wiedziała i nadal wie lepiej. Smród z silników pomp spalinowych to jak zapach francuskich perfum. Smród jaki wydobywa się w czasie pompowania ścieków sanitarnych to nie jedyny problem. Zainteresuje się tym Sanepid bo awaria i kilka godzin pompowania fekaliów to jedna sprawa ale po kilku miesiącach to już zagrożenie epidemiologiczne. Węże brudne, dezynfekowane pewnie nikt nie wie kiedy, żeby wypłukane porządnie i umyte, ale nie. W2 zasmrodzone asfaltownią co to miała produkować asfalt bez smrodu. A teraz podobny fetor na W1, do tego śmietnik też bezzapachowy w Gilowicach, na terenie natura 2000 a dokładnie obszarze chronionym. I nic można? Można.

  • typowy Gzikomen ,myslenie na poziomie pompy i przyczepy kampingowej , na calej długosci przed blokiem 15 chodnik jest zapadnięty czyli nitka kanalizacjna jest zarwana ,nie lepiej odkopać czy do wyborów pompować bedziecie ? ten portal pokazuje takie sensacje i patologie w naszej gminie ! najlepsze jest porównanie do pomp strazaków w czasie powodzi hahahahaha obraz sie na strażakow bo chcą pomagać ludzią ratować dobytki w czasie powodzi a nie gownianą kanalizację ktorej inzynierowie w gziku nie mogą rozpracować !

 12. Niestety nie da się dłużej wytrzymać tego hałasu i dodatkowo smrodu, nie da się okna otworzyć jak zaczynają pompowac. GZKG nie jest w stanie naprawić kanalizacji ponieważ rury całkowicie się rozsypaly… trzeba tym zainteresować jakąś gazetę albo telewizję to może znajdą się pieniądze na budowę nowej kanalizacji i skończy się zatruwanie życia mieszkańcom… i ciekawe kto zapłaci za prąd pociągnięty z bloku nr.15 do kempingu w którym się grzeją pracownicy

 13. Problem w tym rejonie występuje od zawsze, chodnik obok bloku nr 15 jest wiecznie rozkopany, wiecznie przebudowywany, jeśli ktoś by to zrobił do porządku można by na pewno było zaoszczędzić niezłą sumę pieniędzy, a nie wieczne robienie na łapu capu i wieczne poprawianie….

  Problem z pompowaniem, hmmm ile to może trwać ? OK. wystąpiła awaria pompuje, ale działam też w kierunku przywrócenia funkcjonalności odcinka, a tutaj tylko od 2 miesięcy pompują i pompują bez żadnych widocznych napraw !!
  Ile pieniędzy zostało utopionych w prace pomp ? ile pieniędzy zostało utopionych w pensje pracowników, którzy tych pomp od 2 miesięcy pilnują ? Niech każdy odpowie sobie sam !!

  Jak dla mnie za te pieniądze byłby doraźny remont wykonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.