Czy grozi nam powódź?

12

Podczas ostatniej LIII Sesji Rady Gminy Miedźna Franciszek Klenczar przewodniczący komisji bezpieczeństwa publicznego wygłosił dramatyczny apel o uregulowanie stanu prawnego wałów przeciwpowodziowych. Jak mówi na 3 kilometry wałów w dobrym stanie są tylko 2 kilometry pozostałe 1000 metrów nie ma właściciela i nie jest modernizowane. Jak dodaje sytuacja jest bardzo trudna w 2010 roku brakowało tylko 15 centymetrów aby woda przelała się przez koronę wału podtapiając okolicznych mieszkańców.

Rada Gminy Miedźna powierzyła te zadanie obecnemu Wójtowi.

12 KOMENTARZE

 1. dla mnie jest pan smieszy bo jak była sprawa remontu strażnicy osp wola to nic pan nie robił a jak było zeby na gilowicach wybudowac garaż to pierwszy pan dzwigał ręce

 2. Panie Klęczar należałoby przeprasić ludzi za Waszą wieloletnią nieudolność! Myślał indyk o niedzieli a w sobotę łeb mu ucięli! Mieszkańcy pobliskich wałów i nie tylko są tak długo narażeni na zagrożenie powodzią a Pan się dopiero teraz obudził?! Co Pan tam w tej komisji robił do tej pory? Dlaczego wójt i reszta radnych pozwolili na taką sytuację, że ktoś może stracić przez Wasze zaniechania dorobek życia?! Dla mnie to brak odpowiedzialności za los tych ludzi!

 3. …po poniedziałkowej “żebraninie” o głosy, Klęczar zdobył się jeszcze na nadludzki wysiłek, by na finiszu pokazać TO JA O WAS DBAM, SZANOWNI MIESZKAŃCY.Wygraną mam już w kieszeni ( myślę, że młodzi nie będą chcieli iść do urny).No cóż, oby się Pan nie przeliczył !!!

 4. Smutne ale prawdziwe,niestety ze w Gminie najpierw dba sie o Własny wizerunek i wygody (remont biura wójta ,kupno nowego auta, wydawanie gazety reklamowej wójta) a na końcu bądź wcale o bezpieczeństwie w gminie.
  -Wały jak słyszymy katastrofa ba dramat
  -drogi w zimie nie odśnieżane i nie posypywane (śmierć pielęgniarek i dziennikarki)
  -dopuszczenie do likwidacji posterunku policji
  – znikome nakłady da OSP (kto jest w temacie to wie jakie maja potrzeby) 14 letni samochód owszem lepszy niz żaden ale gdzie reszta.
  -Obrona cywilna nie istnieje
  -komunikacja brak tyło prywatne busiki
  -Miejsca rekreacji dla mieszkańców chyba na dziko w lesie (palenie grilli i ognisk gdzie popadnie to też bezpieczeństwo tak tak)
  -Zamiast wody trucizna dostarczana przez spółkę gminna.

 5. Tak przy okazji dyskusji o wałach wielka prośba do wszystkich mieszkańców Woli…

  Nie rozjeżdżajcie wałów motorami, quadami i samochodami!!! Zatrzymujcie ludzi, którzy próbują tak jeździć! Nie tylko jest to zabronione przez prawo ale też wprost naraża nasze życie i majątek!

  Bo na policję jak zwykle nie mamy co liczyć.

  • no na policję nie ma co liczc te daremne i ograniczone jednostki potrafią tylko wystawic mandacik za przejście przez ulice lub spisywać np mlodziez siedzącą na moście zdala od osiedla 🙂 ale jak biją i kradną i dewastują to nigdy ich nie ma !!!

 6. Smutne ale prawdziwe jak Pan Klęczar zatapia statek taranowskiego. Pan radny chyba widzi, że jego mocodawca przegra wybory i podlizać się chce nowemu kandydatowi na wójta ???
  Coś tu nie kumam, chyba pokręciło się już wszystkim w obozie taranowskiemu w głowach hehehe
  Nie ogarniają tematu i się gubią

 7. Jezuu toż to jakaś masakra wały to jest nasze bezpieczeństwo i nasze ZYCIE jak mogliście mając taka wiedze szastać naszym życiem, życiem naszych dzieci i rodzin !!! Woda nie będzie pytać zbierze domostwa i dorobek naszego życia co wtedy powie Pan jak Pana koleżanka z PO „ soory taki mamy klimat” bądź był się ubezpieczyć” a kto odda komu życie. To jest sprawa do prokuratury bo świadomie narażasz Pan nas na utratę dobytku i życia. Myślałem ze jesteśmy bezpieczni ale nie przynajmniej tyle ze powiedzieliście ze nas może zalać na koniec. Gazeta za grube tysiące w której się wychwala co to nie zrobione a wały się rozsypują gdzie logika i gdzie szacunek i praca na rzecz mieszkańców.

  czerwona kartka to za mało,mam nadzieje ze nowy Wójt kto by nim nie był od tego rozpocznie a obecna władze rozliczy za to

 8. Gdzie Pan Klęczar był przez ostatnie lata? Tani chwyt, w złym guście – czy to przed dzisiejszą sesją stan wału się nagle pogorszył? Wyborcy mam nadzieję odbiorą tę wątpliwą aktywność przedwyborczą właściwie. Rozumiemy, że remont wałów to nie zadanie gminy ale bezpieczeństwo jak najbardziej a temat nigdy wcześniej nie był DRAMATYCZNIE poruszony, dlaczego zatem tuż przed wyborami?

 9. Ludziska to jakaś paranoja, wysłuchałem nagrania i radny Klenczar z obozu Taranowskiego przebudza się po kilku latach, że stan wałów jest w opłakanym stanie.
  Kurcze zastanawia mnie czy ci ludzie kontrolują to co mówią ???? hehehe
  TYM NAGRANIEM POKAZALI JAK “STRZELAJĄ SOBIE W KOLANO” Wójt i jego wspaniałe LEŚNE DZIADKI 🙂
  Admin jesteś kool dobrze, że nagrywasz sesje i możemy na własne oczy zobaczyć co robią radni…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.