Pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Miedźna. Aktualizacja

29

Wójt  Gminy  Miedźna, działając na podstawie art. 31 a ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2013r. poz. 594 z późn.zm/, mając na uwadze pogarszającą się sytuację hydrologiczną na terenie gminy Miedźna ogłasza na terenie gminy Miedźna od godziny 10.00 dnia 16 maja 2014r. do odwołania stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Na chwilę obecną nie ma bezpośredniego zagrożenia dla gminy Miedźna. Sytuacja jest monitorowana przez właściwe służby wojewódzkie, powiatowe i gminne.

W związku z  wprowadzeniem stanu pogotowia przeciwpowodziowego  pozostajemy do Państwa dyspozycji. Wszelkie sytuacje zagrażające bezpieczeństwu związane z intensywnymi opadami deszczu prosimy niezwłocznie zgłaszać pod numerami telefonu:

502 308 911 lub 602 485 869

 

Stan Wisły 16.maja2014 godz 14

14.05.2014

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie nad region południowej Polski  w dniach 14-16 maja nadciągają intensywne opady deszczu. Prognozowany opad może wynieść nawet 80mm co obrazowo daje 80 litrów wody na metr kwadratowy.

Tegoroczne zebrania wiejskie wyrazie uwidoczniły braki oraz niedociągnięcia w melioracji terenów, mieszkańcy zarzucali spółkom wodnym brak należytego utrzymywania rowów oraz odwodnienia a spółki narzekały na brak wpływów składek członkowskich bez których nie mogą wykonać większości zaplanowanych prac. W związku z tym stan infrastruktury w większości sołectw nie jest przygotowany na odbiór aż takiej ilości wody. Czy przy tak intensywnych opadach deszczu nie powtórzy się sytuacja z przed lat i nie wytopią lokalne podtopienia?
Będziemy Państwa na bieżąco informować o sytuacji powodziowej panującej w gminie.

2014-05-13 Ostrzeżenie meteorologiczne nr 28 – intensywne opady deszczu_0

 

Podobna ilość opadów deszczu była w 2010 roku wtedy tak to wyglądało

29 KOMENTARZE

 1. Olek wyluzuj i zabaw się czym innym… hm, np.: skoś trawę w swoim ogródku…Leszczu – sorki leszcz to ryba tak to miało brzmieć – mamy wolną DEMOKRACJĘ – pewnie jesteś z czasów komuny – sorki inne myśleniue było w ten czas – jak na zebrania się chodziło – teraz Panie OLEK piszemy, piszemy i raz jeszcze piszemy jak do móżdżgu nie doszło hehehehe Gdyby wójt, radni i inni mieli odrobinę odwagi to by tu odpowiadali wyborcom na zadane pytania. A tak to myślą, że jakoś to będzie. NIE, NIE, NIE !!!!!!!! My Gniewni rozwalimy to towarzystwo przed wyborami na jesień.
  Pewne jest, że miesiąc przed wyborami zafundujemy tu jazdę w gminie. A wiemy kto “wałki” robi ale to już koniec idą MŁODZI pełni ENERGII !!!!!!!! Panowie i Panie na emeryturę bo zajmiemy się Wami….

 2. … Skoro piszecie już, że droga jest w posiadaniu Kompanii Węglowej to gdzie jest Wojt i radni, którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo???
  To taka spychologia, nie moje to wara od nas.
  …A w nowoczesnych czasach powstało forum na którym też mam prawo pisać!!! Po co zebranie wiejskie skoro Wojt nie wyciąga wniosków

   • Nie przesadzaj. Pisuję tu czasami i nie jestem członkiem żadnej “jednej i stałej” grupy. Anonimowość za to mam taką samą jak i ty. Widzę za to, że na siłę chcesz wmówić czytelnikom, że liczna rzesza mających już dość obecnej władzy to tylko jedna osoba vel grupa?? Hmm…. śmiałe a zarazem zastanawiające. Może tak właśnie jest, tyle tylko, że ze zwolennikami pana BT i jego świty? No bo w przeciwnym razie skąd w ogóle rodzi się taka myśl?

 3. a jak wyglądały dzisiaj drogi, woda stała, , kałuże na metr, jak się jedzie samochodem, to trzeba uważać, żeby nie chlapać przechodniów. już nie wspomną o dziurach w jezdni, które jak są zalane wodą, to ich nie widać i łatwo wjechać w taką dziurę. BRAK SŁÓW, NA ZARZĄDZANIE NASZĄ GMINĄ. MAMY ASFALTOWNIĘ, KTÓRA NISZCZY NASZE ZDROWIE, ALE DZIUR W JEZDNIACH NIKT SIĘ NIE KWAPI USUNĄĆ. np. główne skrzyżowanie jak się jedzie od strony kopalni, notabene na wysokości “Auto-Serwisu” naszego włodarza gminnego, następne dziury, jak się jedzie obok dawnego “Hotelowca”, też są na metr i wiele innych, które psują nasze zawieszenie w samochodach.
  inna sprawa krzaczyska, przy drogach, też władza mogłaby je w końcu powycinać, żeby była lepsza widoczność. nie wiem czy wszystko niektórym osobom trzeba wskazać palcem, bo sami nic nie widzą czy udają, że nie ma problemu i nie chcą tego widzieć?

  • a przepraszam bardzo… jak miały wyglądać drogi skoro nieustannie padał deszcz ehhh wg. Ciebie miały być zapewne suche? Człowieku w niektórych miejscowościach drogi były w ogóle nie przejezdne wiec ciesz się że mogłeś przejechać a nie narzekaj!

   • no tak mentalność co niektórych “wolanów” to nie ważne czy jest na co , ważne żeby ponarzekać i pisać komentarze na portalach, bo przecież na zebranie osiedla czy zebranie sołeckie nie chce się już przyjść i zgłosić swoje uwagi, poza tym tam już niestety brak “anonimowości” więc i odwaga mniejsza 🙂

    • Po co obrażasz się na forumowiczów?? Każdy człowiek, który angażuje się choć we wpisach na forach stanowi głos mieszkańca. Czasy inne to i środki inne. Poza tym spotkania nie są wg mnie szczególnie ochoczo “reklamowane”. Moim zdaniem dla władz lokalnych zbyt duża frekwencja bardziej niż ambicją byłaby zbędnym balastem. Jakby było inaczej to zachęta też byłaby inna. A z ostatnich wieści wynika, że pan wójt nieszczególnie lubi odpowiadać na pytania mieszkańców, przynajmniej na niektóre 😉 A czy lubi słuchać czego ludziom potrzeba? Jakby lubił, to samo czytanie wpisów powinno być dla niego wskazówkami.

     • To właśnie zwolennicy obecnego włodarza stanowią nieliczną i monotematyczną grupę, która nic konkretnego nie ma do powiedzenia i pisze pod jedno dyktando, ciekawe czyje – wypowiedzi zaskakująco podobne.

  • Szanowny – 🙂 – masz niestety problem z literalnym odbiorem tekstu i czytaniem słowa pisanego ze zrozumieniem. Ktoś o nicku – wola – nie denerwuje się z powodu tego, że drogi są mokre. Bynajmniej. Zauważa, zresztą słusznie i zgodnie ze stanem faktycznym, że droga jest bardzo dziurawa, a wypełnienie dziur (zwłaszcza tych głębokich) wodą stwarza poważne kłopoty w poruszaniu się pojazdami.
   No i jeszcze kwestia chaszczy rosnących swobodnie tu i ówdzie. Parafrazując Twój tok myślenia: człowieku, w wielu miejscowościach jest porządek i solidne drogi. Nawet jeśli chwilowo nieprzejezdne. Oj mamy powody do narzekania, mamy!

   • to narzekajcie dalej! 🙂 zresztą świetnie Wam to wychodzi na forum. Życzę dalszej wytrwałości i nie tylko 😉

   • dokładnie “Tłumacz”, widać, ŻE SĄ NA TYM FORUM LUDZIE, KTÓRZY POTRAFIĄ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM i widzą jakie faktycznie są utrudnienia i zaniedbania w naszej miejscowości. Nic się nie robi latami, a jak już coś łaskawie zrobią to “prowizorka” np. “łatanie” dziur w jezdni byle jak, a efekt taki, że za chwilę w tym samym miejscu pojawia się ponownie dziura i koło się zamyka.
    a zebrania z mieszkańcami, co przepraszam wnoszą, tyle tylko, że ludzie powiedzą swoje, a władza i tak robi swoje.

 4. mieszkańcu, śmieci to jedna sprawa a rowy się czyści co jakiś czas a nie jak jest już za późno i zalewa pół wsi lub całe wsie.

    • Straszył , kogo ??? Był jak jeden z tysięcy budynków a Polsce, zbudowanych w innych czasach. Popatrzcie lepiej na drogi w gminie, te dopiero odstraszają.

    • Wiesz co mnie wkur**a
     W 2013 gmina wydala wedlug biuletynu na budynek urzedu ponad 1.1 miliona zloty, w tym samym roku na drogi powiatowe i gminne zaledwie 388 tys zl.
     Wiec pytam sie kaj pieniadze sa za las……
     Druga rzesz sprawdz sobie ile gmina wydala na wyplaty dla urzednikow.

    • popieram zdziwionego, urząd gminy jest wizytówką gminy i wstyd było patrzeć na jego wygląd przed remontem, dlatego uważam że jego remont był jak najbardziej słuszny.

 5. Mieszkańcy zgłaszają problem, spółki wodne tłumacza się brakiem pieniędzy a wójt z założonymi rękoma siedzi i liczy na cud aby nie było w roku wyborczym powodzi.
  Na Woli też rowy przy wale zawalone ” śmieciami ” i to samo w Gilowicach.

    • Ja mam taką teorię co do śmieci w lasach i rowach:

     – są wyrzucane z przejeżdżających samochodów (drobne śmieci) przez leni, którym nie chce się znaleźć kosza na śmieci
     – są pozostałością remontów bo ludzie nie chcą płacić za kontenery albo bawić się w rozdzielanie śmieci
     – pochodzą od garażowych majsterkowiczów składających swoje bolidy

     Prawda jest taka, że każdy, kto remontuje dom / mieszkanie i komu firma wykonawcza wywozi śmieci powinien żądać od nich dowodu przyjęcia śmieci na wysypisko albo podstawienia kontenera. W przeciwnym wypadku możemy przyjąć za pewnik, że nasze śmieci wylądują w lesie.

    • No właśnie mieszkańcy wsi mają gdzie śmieci wyrzucać. To bloki generują problem. Doskonale znam sytuację, gdyż miałem okazję mieszkać przez pewien czas w mieszkaniu i ciągle był problem, którego w domu nie mam wcale.

     • a ja mam inne zdanie, bloki mają śmietniki i teraz jak mamy zamykane altany z koszami na śmieci, to PAŃSTWO Z PRYWATNYCH DOMÓW nie ma gdzie wyrzucać swoich śmieci i pewnie TO JEST PROBLEMEM, ŻE ŚMIECI POJAWIAJĄ SIĘ W LASACH I ROWACH.
      mieszkańcy bloków płacą w czynszu za wywóz śmieci, więc twierdzenie, że to BLOKI GENERUJĄ PROBLEM jest totalnie bez sensu, bo po co ktoś ma “taszczyć” swoje śmieci do lasu, skoro płaci za wywóz.
      Nie wiem Marcin, gdzie Ty mieszkałeś, skoro miałeś problem, żeby śmieci wyrzuć:):)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.