„Czy słońce czy pochmurno, czy wieje, czy leje Przyjdźcie na wybory Mieszkańcy, Przyjaciele…”

0

Szanowni Mieszkańcy,

Już za kilka chwil nastąpi cisza wyborcza. Gorąco dziękujemy naszym Mieszkańcom za pozytywną przedwyborczą atmosferę i bardzo dobre przyjęcie naszych kandydatów w trakcie ich pracy w ramach kampanii. Spotkaliśmy się z tak pozytywną energią, że „naładowaliśmy swoje baterie” jeszcze bardziej. Prowadziliśmy ją kulturalnie, choć także obnażyliśmy wiele niewygodnych tematów. Nie wszystkim się to spodobało z oczywistych względów 🙂

Mimo wielkich przeszkód, dużo udało nam się dotychczas zrealizować. Część naszych osiągnięć to droga przez wytrwałą i silną presję. Udowodniliśmy, że w sprawach ważnych dla mieszkańców jesteśmy bezkompromisowi. Udowodniliśmy też, że potrafimy ciężko pracować. Niektórzy specjalnie próbują obniżać naszą wartość insynuacjami, epitetami i pomijaniem całego szeregu naszych interwencji, akcji, naszego wkładu w budowanie świadomości mieszkańców w zakresie ich praw. Sądzimy, że niewielu poza naszym środowiskiem może pochwalić się podobnym dorobkiem. Nawet tych, którzy pobierali diety za swoją społeczną aktywność. 

Zauważcie Wyborcy zasadniczą różnicę stylów. Niewygodnych nam wątków, tematów lub „nazwisk” nie „usuwamy” jednym kliknięciem. Niektórzy z naszych konkurentów to robili. Nikt z nas nie usuwał żadnych postów. Nawet tych, które nas bardzo krytykowały. Choć technicznie nie jest to i dla nas żaden problem. Ale my nie boimy się głosów nam przeciwnych. Z tym także potrafimy się zmierzyć. Kulturalnie, a w razie potrzeby czasem i stanowczo. Ale nie udajemy, że tacy ludzie i odmienne od naszych poglądy nie istnieją!

Dlatego sądzimy, że poznaliście Państwo na tyle dobrze każdy z komitetów oraz różnice między nami, że z równą ochotą z jaką dyskutowaliśmy na forach, na fb i podczas spotkań twarzą w twarz każdy z nas weźmie udział w wyborach w dniu 21 października!

W poprzednich wyborach zabrakło zaledwie 31 głosów do drugiej tury o urząd wójta. Specjalnie nie używamy terminu „fotel”, bo nie jesteśmy tą grupą, która pragnie „stołków”. Państwa zaufanie to jest wyzwanie, a nie nominacja na „lokalnych celebrytów”. Nasz komitet tak rozumie pracę w samorządzie.   

Każdy Państwa głos ma znaczenie! Prosimy o poparcie! 

 

Jan Słoninka

reprezentujący KW Nowa Energia