Dałeś? napisz do nas, powiemy stop korupcji

58

W związku z napływającymi informacjami o coraz częstszym procederze prywatnego przyłączania  nowych budynków do miejskiej magistrali wodociągowej z pominięciem przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucja wody w gminie, zwracamy się do wszystkich osób wobec których takie praktyki były stosowne o kontakt z naszą redakcją.

admin@wolanie.info

Gwarantujmy:

 • całkowitą anonimowość, również przed organami dochodzeniowymi ( tajemnica dziennikarska)
 • pomoc przy wytoczeniu pozwu zbiorowego
 • opublikowanie materiałów na łamach regionalnych i ogólnopolskich mediów.

58 KOMENTARZE

  • SN podjął nową uchwałę 7 sędziów w sprawie tego, co jest przyłączem, która wiąże wszystkie sądy i która określa, że przyłączem jest odcinek od budynku do sieci. To, że gminy nie powinny podejmować uchwał ustalających odpłatność za przyłączenie nie znaczy, że Inwestor nie ma wykonać przyłącza na własny koszt. Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę… wyraźnie stanowi, że “Realizację budowy PRZYŁĄCZY do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia
   pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci”.

   Swoją drogą jest to logiczne – trudno wymagać, żeby wszyscy użytkownicy zrzucali się na budowę przyłącza np. o długości 300 metrów dla kogoś, kto zamierza budować się gdzieś na uboczu.

 1. A jeśli przez Waszą działkę przebiega napowietrzna linia elektroenergetyczna, to dostajecie jakieś wynagrodzenie? W głowach się poprzewracało od nic nierobienie. Lenie.

  • A widzisz odszkodowania dostają te osoby które posiadają stosowną wiedzę ze jest podstawa prawna do wypłat takich odszkodowań. W tej gminie władze starają się zrobić wszystko aby ta wiedza była znikoma.
   Jak otrzymać odszkodowanie i komu ono przysługuje. Co zrobić, aby nasze roszczenie było skuteczne?

   – Jeśli taki słup, rura z gazem, urządzenie służące do kanalizacji czy dostarczania ciepła znajduje się na naszej działce,można otrzymać pieniądze. Tytułem do tego jest po pierwsze: wynagrodzenie za służebność przesyłu, a po drugie odszkodowania za bezumowne korzystanie – podkreślił Robert Ofiara, adwokat, specjalista ds. odszkodowań.
   link http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/slup-energetyczny-lub-przewody-na-posesji-jak-uzyskac-odszkodowanie,523199.html

 2. Takie pytanie mam czy jesli ja mam ciag wody w dzialce to ja musze caly material kupic za swoje czy przylacze powinien zrobic gzik jako dostawca wody mowa o zasuwie filtrach itp

  • Moim zdaniem GZGK powinien ponieść koszty do granicy Twojej działki a tu jest inaczej. Materiał Ty kupujesz za swoje pieniądze i później zrzekasz się na rzecz GZGK.
   Tak miałem z przyłącze gazu. Do granicy gazownia robiła za swoje pieniądze a od granicy mojej działki do budynku ponosiłem ja koszty.

  • Tutaj jest dosyć specyficzna sytuacja, bowiem rurociąg biegnie przez twój prywatny teren w tym przypadku masz doczynienia ze służebnością. Powoduje to iż w tym miejscu grunt, Dziaka jest zblokowana nie możemy nic tam wybudować (garaż pergole mala architektura) nie możemy tam tez robić za bardzo żadnych rabatek etc gdyż w w wypadku awarii wjeżdża koparka i dewastuje te część ogrodu. Zazwyczaj za służebność firmy płacą ciężkie pieniądze bądź przyłączają na swój koszt

  • Co do znaczy “ciąg wody”? Chodzi o sieć wodociągową, która zasila także inne budynki? W przypadku sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej koszty przyłącza leżą po stronie Inwestora. Koszt wcinki powinien być po stronie GZGK. Przyłącze to odcinek od instalacji wewnętrznej do sieci. Jeżeli sieć masz za granicą działki to również za granicą, aż do samej sieci.

   Z przyłączami gazu jest inaczej, z różnych względów właścicielem przyłącza jest Dostawca.

 3. Panie Michale proponuję praktyki u Pana Łukasza pobierać. Nowa Energia pokazała się tuż przed wyborami samorządowymi trzy lata temu. Większość zdobyła drugie miejsca , pan jako jedyny wszedł do samorządu i zabrakło odwagi ? Oglądam sesję na portalu i pańscy koledzy z Nowej Energii też uczestniczą w sesjach. Czyżby wójt pokiwał palcem ? Tuż za plecami ma pan wsparcie pana Słoninki, który prawie zawsze was punktuje. No chyba że lubi pan być punktowane ale w tym wypadku na minus.

 4. obraz całego gminnego ogródka ukazuje most drewniany na wisle , ubytki w nawierzni wystające gwozdzie i ta piekna wymiana desek na metrze kwadratowym ,deski z ławek osiedlowych zdemontowali i prawie kazda innego koloru , to zdjecie trzeba w urzedzie Gminy zawiesic w ramie ,taki zaradny wojt pod Swoim domem nowy asfalt a na most stare dechy jeszcze pożyczone , tyle lat rzadów Wojcie i nieporadziliście wymienić tej nawierzchni za krotka!

 5. Sypie, sie coś w tej Gminie jak igły z choinki na Trzech Króli ,niby tacy porządnisie a Tu niewydajemisie zeby bez dyscyplinarki sie nie obyło .Działanie na szkodę firmy/gminy? ,przykra sprawa a tu fuchy nie pokończone kiedy w nocy robić? Popłoch sie robi teraz kto kogo …..?
  cyt. Chaos to nie potrzask. To drabina. Wielu, którzy próbują się wspinać, ponosi porażkę i nigdy więcej już nie próbuje. Upadek ich łamie. A niektórzy, kiedy mają szansę się wspiąć, trzymają się królestwa albo bogów, albo miłości. Tylko drabina jest prawdziwa.

 6. Pan Przewoźnik powinien interesować się terenem Góry a nie naszą Wolą bo tam został wybrany przez mieszkańców, ale jak się sztucznie kreuje to tak jest

  • Sorry, umówmy się, ale każdy radny powinien prócz swojego grajdołka myśleć gdzie kasa gminna niepotrzebnie wycieka. Słusznie tu opisano synchron, głowy w dół a łapki w górę. A ten przypadek jest dodatkowo przykry temu, że ten Pan deklaracje i twarz do innych postulatów przykładał a jak przychodzi co do czego nagle odwagi brak nawet na prostą dyskusję i położenie kart na stół. Taki klimat.

 7. Michał chrzanisz o chodniku obok Medyka – prawda czy fałsz…mieliście sobie ten temat wyjaśnić z portalem wolanie.info
  Wyborca zadał proste pytania a Ty Go zlałeś. Wchodzisz na temat zastępczy a nas wyborców interesuje jak i gdzie wydawane są pieniądze podatników Gminy Miedźna.
  Spytaj wójta dlaczego :
  – mając sponsora na CIĘŻKI WÓZ dla OSP Wola nie jest chętny dołożyć się ??? Kochani musicie wiedzieć, że sponsor jest w stanie wyłożyć 3/4 kwoty na porządny wóz dla OSP WOLA.
  Pytam więc jakim trzeba być CZŁOWIEKIEM żeby nie skorzystać z takiej pomocy ?
  – Spytaj wójta czy w soboty jadąc do warsztatu na ul. Kopalnianej nie stać wójta aby skorzystał z własnego samochodu ???
  – Spytaj wójta ile miesięcznie wydaje Gmina Miedźna na paliwo do służbowego forda mondeo.
  – Spytaj wójta ile kosztowały służbowe wyjazdy do miast partnerskich
  – Spytaj wójta o podwózki służbowym fordem do fryzjera w Bojszowach – kogo podwoził ???
  – Spytaj dlaczego mieszkańcy Frydka i Miedźnej dowiadują się poczta “pantoflową” o inwestycji jednego z operatorów komórkowych ???
  – Gdzie byłeś Michał gdy Twoi wyborcy Ciebie potrzebowali gdy zgłaszali problemy przy budowie drogi Góra-Gilowice ???
  Wydaje mi się, że stracili do Ciebie zaufanie prosząc mnie z Nowej Energii o natychmiastowe działanie w/w temacie.
  – Dlaczego odwróciłeś się plecami po wyborach od NE ??? Wystraszyłeś się Wójta ???
  Pozdrawiam

 8. A może by się też zainteresować sprzętem GZIK-u, za który płacimy wszyscy podatnicy, a po godzinach i w soboty wykorzystywany jest do budowy prywatnych posiadłości za darmo. Może by to tak udostępnić wszystkim mieszkańcom a nie tylko wybrancom kierownictwa GZIK-

 9. prawda jest taka, że w tej firmie “ręka rękę myje”. nie wierzę, żeby prezes o niczym nie wiedział. ludzie mają oczy, samochody oznakowane, więc wiadomo, gdzie, kto i o której jedzie i co robi. Pan St. i Pan Gr., to firma w firmie i każdy z gminy o tym wie, że robią “fuchy”. sprzęt firmowy, materiały pewnie też, a kasa NIE TRAFIA NIESTETY DO FIRMY. skoro ludzie, piszą, że mają nagrania, to nieźle się umoczyła ta firma. a to co napisał Anonim: “skonczy sie prywata na pajakowce……………………………………….a na posesji we frydku kto pomaagal nowy dom budowac ……………????????” też pewnie jest prawdą, bo nikt z kosmosu tego nie wymyślił. tak jak mówię, LUDZIE MAJĄ OCZY I WSZYSTKO WIDZĄ I BARDZO DOBRZE, ŻE PORTAL “WOLANIE” PRZYCZYNI SIĘ W KOŃCU DO UKRÓCENIA “PAŃSTWA W PAŃSTWIE” jakim jest ta firma. “ryba psuje się od głowy”. Cała ta gmina, jest umoczona we wszystkim i teraz wszystko wychodzi na jaw, skończyły się rządy “ośmiorniczek” . przez tyle lat przyzwyczaili się, że wszystko uchodzi im bezkarnie. miejmy nadzieję, że odpowiednie osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności i nie rozmyje się to wszystko jak zawsze.

 10. Dziękujemy za już przesłane do Naszego portalu informacje i prosimy o kolejnie nie koniecznie dotyczące tej konkretnej spółki, jednocześnie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytanie – czy istnieje możliwość uniknięcia kary przez osobę, która wręczyła korzyć majątkową? Przepisy przewidują, iż sprawca tego przestępstwa nie podlega karze, jeżeli okaże tzw. „czynny żal” – tzn., jeśli dający łapówkę ujawni organom ścigania wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organy te same wykryją popełnienie przestępstwa.
  Zgłoszenia takiego należy dokonać osobiście na policji lub w prokuraturze w formie pisemnej poświadczonej własnoręcznym podpisem.

  Kodeks Karny mówi – Nie podlega karze sprawca przestępstwa …, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedziały.

  Nasza redakcja jako media nie jest uprawniona do pośredniczenia miedzy osobami a organami ścigania, jedyne prosiliśmy o materiały które miały nas upewnić w tym iż takie dziania były praktykowane. Wiemy już na pewno iż zostanie dokonana kontrola wszystkich nowych przyłączy (pod katem działania na szkodę spółki) – kto przyłączał za ile kto odbierali i kto robił projekt. Jest jeszcze chwila czasu aby taki wniosek sformułować do odpowiednich organów i uniknąć kary.

 11. A mi wycenili na 4tys w Gziku, a jak przyjechal gosciu to sie okazalo ze prywatnie zrobi za 2tys i oczywiście fakty zadnej nie dostałem 🙂

 12. poprosttu dużo wolnego czasu mają i dlatego kombinują ,czar pryśnie jak bańka mydlana ,sa juz nagrane rozowy z kierownikami tej fest zajetej firmy ,co można sie spodziewać po ludziach jak we własnej wsii boisko budowali i pod stół tyle spadło ze na boisko brakło ze sztuczną murawą !

   • słupy i oswietlenie to inna sprawa ! Obok miało powstać nowe boisko ze sztuczna murawą pieniedze na to były ze sprzedazy starego obiektu sokoła i oczywiscie dotacja! W sumie kwota prawie 2mln i powstałó boisko i obiekt wykonany na pół gwizdka standard na poziomie wojta i odbierajacych iwestycje …….

 13. Tych inwestycji na terenie GZGK było sporo i różne rzeczy słychać było. Podejrzewam że jak ktoś miał przysłowiowy nóż na gardle to pewnie korzystał z usług.
  Czyżby szykuje się kolejna afera ale tym razem nie z udziałem wójta ?
  A panie Pająk nikt nie jest głupi i widzi gdzie służbowe auta jeżdżą. O wyjazdach na narty też legendy krążą i imprezach nad OSP Gilowice

  • No dokładnie nóż na garde budynek musi być oddany do użytku (kredyt hipoteczny) a tu miły pan G. -” no firma ma dużo pracy nie mamy czasu na przyłączanie nowych budynków okres oczekiwania to dwa lata ale mogę to załatwić prywatnie 3,5 tys zl u was to wyjdzie i juto zaczynamy” Nawet zasuwę gratis dac chcieli, jednak nie dam i nie daje źle trafili mam tera własną studnie wiercona wodę za darmo i święty spokój.

   • Tak dużo mają czasu że piwo w trakcie pracy kupują na mixpolu. Pewnie aż zaschło w gardle od tej roboty. I zloty na słynną kawę na kopalni.

  • No teraz się nie dziwię że radny Przewoźnik ,miał pretensje do Wolan Info że to wszystko nagłaśniają najlepiej wszystko zamiatać pod dywan.Nadszedł czas dobrej zmiany ,wychodzi szydło z worka ciekawe ile jeszcze wyjdzie??/??/. A Mnie dziwi jedno, czy człowiek który jest gospodarzem gminy nie WIE o tym lub nie che wiedzieć.

   • Drogi Wyborco nigdy nie byłem przeciw nagłaśnianiu spraw ważnych dla mieszkańców byle były to informację prawdziwe i o to apelowałem na sesji (sprawa finansowania chodnika obok Medyka w Woli)
    Jeżeli ktoś nie przestrzega prawa i są na to dowody należy o tym mówić i piętnować – popieram.
    Pozdrawiam

    • ogarnij sie młody ,pokazałes na sesjii ktorej Pani Antos złapała wojta na kłamstwie dotyczącym połączenia zespołu szkół, głowy na dół rączki w góre……

    • Cieszę się, a skoro tak jest i czyta Pan tę stronę (to widać), to co Pan powie na tematy tutaj poruszane, a dotyczące:
     – “urlopów wójta”
     – drogi Gilowice – Góra
     – ilości inicjatyw uchwał przez radnych i samego Pana
     – polityki kadrowej w urzędzie gminy
     jaka jest prawda wg Pana?

     • Niech się Pan (Pani?) nie gniewa ale nie mam w zwyczaju prowadzić dyskusji na forum internetowym z anonimowymi rozmowcami bo to raczej nigdy nie przynosi żadnego efektu.

      Bardzo chętnie spotkam się osobiście i porozmawiam o problemach poruszonych w w/w komentarzu.

      • Nikt nie ma zamiaru z Panem dyskutować, chcieliśmy poznać Pana stanowisko w tych sprawach, ale skoro nie ma Pan zwyczaju, to trudno. Efektem Pana wpisu byłoby to, że poznalibyśmy Pana spojrzenie na te drażniące nas problemy. W tym przypadku, nie mamy nawet sensu i zamiaru spotykać się z Panem. Wie Pan, wyrażenie stanowiska wcale wiele nie kosztuje, ale byśmy je znali. Może milczenie z Pana strony jest lepsze?

      • Nie będziemy z Tobą prowadzić dyskusji bo od ponad 3 miesięcy trwa remont drogi w Górze i nic chłopcze nie zrobiłeś w tym kierunku aby było lepiej.
       Kto nam pomógł:
       -Portal wolanie.info
       -Gazeta NoweInfo
       -P. Banaś na naszą prośbę zorganizował odpowiednie pismo, zawiózł do odpowiednich instytucji i po interwencjach dało się obniżyć wjazdy do posesji.
       Ty chłopcze 3 miesiące spałeś i śpij dalej Tobie już tu nie ufamy.
       Gdybyś był mądrym radnym to byś apelował o remont tej drogi a tak to od starego GZGK nic nie robią od tygodni. Rozkopali Korfantego aby pokazówkę zrobić na dożynki. I tyle młody radny w temacie.

      • Pan sobie sam zaprzecza najpierw odniósł się Pan do postu “Wyborcy dobrej zmiany” a już “Wyborcy” Pan nie zechciał odpowiedzieć na pytania. Pan jako radny tej gminy jak by nie było osoba publiczna moim zdaniem powinna udzielić odpowiedzi tej osobie. Przecież nie ma znaczenia czy ktoś jest podpisany z imienia i nazwiska tak jak i to gdzie zadaje pytania czy to jest forum internetowe czy sesja. Ja też chętnie przeczytam odpowiedź na zadane powyżej pytania.

      • A Pan niech się ogarnie i nie kłamie w żywe oczy. Wpierw się Pan udziela i zabiera do dyskusji na forum z NIKIM INNYM, jak anonimowym internautą, ale jak padają konkretne pytania nagle woda w usta? Proszę się nie kompromitować tego typu zagrywkami. Odwaga powala, nie ma co! Osobiście to ja już z Panem nawet rozmawiać nie chcę, choć nie tak dawno była co do Pana duża nadzieja.

      • Na tym portalu jest efekt prowadzenia dyskusji.
       Pytanie, co Pan zrobił żeby OSP Wola miała wóz strażacki ? OSP Wola jasno mówi, że ma to być wóz ciężki. Co Pan na to ?
       Poruszy Pan temat na sesji ?

    • Radny powiedz Ty mi jedno bo czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest że taki p. Banaś publicznie pisze i głośno mówi na ulicy jakie mamy problemy a Wy te łapki dzwigacie jak wójt każe.
     Podjedź na most drewniany na Wolę zobacz co wójt narobił. Przecież tych gwoździ już nie ma do czego przebijać.
     Następne skoro powiat robił remont drogi w kierunku Jedliny to nie mógł porządnie wybrać pospułe, kliniec i zrobić drogę z myślą o większym tonażu?

 14. no nareszcie ktoś się wziął za państwo w państwie jakim jest ta “firma”! czekają żeby dać w łapę bo inaczej się nie da, nie ma możliwości itd GZGK już dawno powinno się ropieprzyć i tych niby inżynierów wywalić na pysk!

 15. W końcu sie ktoś za to wziął…
  Trzepią kase na gminnym sprzęcie. Fajnie tak jeździc za darmo koparką.
  GZGZ: zatankuje, podstawi sprzęt, zaplaci szychtę, a kto zarobi?… prywatna kieszeń przedsiębiorczego pracownika 🙂 dobry biznes

 16. skonczy sie prywata na pajakowce……………………………………….a na posesji we frydku kto pomaagal nowy dom budowac ……………????????
  W koncu poruszony temat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.