Darmowa termowizja w gminie Miedźna

5

 

Aktualizacja – Lista chętnych jest już wyczerpana. W przypadku dalszych możliwości poinformujemy o kolejnych edycjach tej akcji.

Stowarzyszenie “Nowa Energia” z okazji Światowego Dnia Obniżania Kosztów Energii przygotowała dla mieszkaniowców bezpłatny pomiar kamerą termowizyjną, która umożliwi każdemu zainteresowanemu sprawdzenie, którędy “ucieka” ciepło z budynku.

Taki pomiar to jest nasze realne działanie, które nie tylko pozwoli mieszkańcom na obniżenie kosztów energii, ale również sprawi, że powietrze będzie czystsze – mówi Łukasz Banaś, przedstawiciel  stowarzyszenia “Nowa Energia”.

Dzięki takim pomiarom mieszkańcy bezpłatnie dowiedzą się, którędy ucieka im ciepło z domu. Mając taką wiedzę, będą mogli dokonać odpowiedniej termomodernizacji, bądź niezbędnych modernizacji a co za tym idzie oszczędzić na kosztach energii.

Jednoczenie informujemy iż zdjęcia będą wykonywane kamera Flir z poziomu gruntu, są to zdjęcia poglądowe mające na celu ukazanie miejsc gdzie występują największe straty ciepła oraz mostki termiczne (zawierające emisyjność oraz termograf). Zdjęcia nie są audytem energetycznym. Aby pomiar był jak najbardziej adekwatny, różnica temperatur powinna wynosić minimum 20 st.C ( przy zewnętrznej  w okolicach 0 w budynku powinna być 20 st, dlatego badane będą tylko budynki zamieszkałe) Ze względu na specyfikę tych pomiarów zdjęcia będą wykonywane po godz 18.00

Każdy kto chciałby wykonać takie badanie, wystarczy, że zadzwoni pod numer telefonu 536 590 500  i się zapisze. Ilość pomiarów ograniczona.

Kominek Zabudowa kominkaKratki nawiew autoMostek termiczny rama oknaMostek termiczny

5 KOMENTARZE

  1. Taki pomiar to jest nasze realne działanie, które nie tylko pozwoli mieszkańcom na obniżenie kosztów energii, ale również sprawi, że powietrze będzie czystsze – mówi Łukasz Banaś,
    Sam pomiar chyba nie obniży kosztów i nie sprawi że powietrze będzie czystsze. Taki efekt da dopiero termomodernizacja i wymiana źródła ciepła

    • Wyrwane z kontekstu. Nie masz nic ciekawego to daj innym pracowac.. Jak ktos cos robi – zle. Nie robi – zle. Chce zrobic – to i tak juz za pozno. Zrob cos najpierw a pozniej poprawiaj tych co juz robia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.