DEWASTACJA WIATY GRILLOWEJ W WOLI

6

Z czwartku na piątek (14/15 lutego) nieznani sprawcy zdewastowali wiatę grillową przy ul. Międzyrzeckiej w Woli, wybudowaną dla mieszkańców
w ubiegłym roku w ramach operacji pn.: „Budowa niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscowości Wola”, współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W wyniku zdarzenia skradziono 9 szt. oświetlenia LED, zamontowanego pod wiatą grillową, a także jeden drewniany stół, przymocowany do kostki brukowej i dwie drewniane ławki.

Łączną wartość strat oszacowano na kwotę 3.444,25 zł.

W sprawie przestępstwa przeciwko mieniu postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Wszystkich mieszkańców, którzy byli świadkami dewastacji, bądź też posiadają niezbędne informacje, mogące ująć sprawców i odzyskać skradzione mienie, prosimy o kontakt z sekretariatem Wydziału Kryminalnego KPP Pszczyna, tel.: (32) 449 32 80, bądź też z Urzędem Gminy Miedźna, tel.: (32) 211 61 96, wew. 43.

 

Wójt Gminy

mgr Jan Słoninka

 

6 KOMENTARZE

 1. ci wandale to najzwyklejsze ćpuny i maja z tego polewkę bo policja ,,ma co robić,, a oni robią swoje trzeba przeciez odwrócić od siebie uwage

 2. Do Goroli i nie Goroli,zainteresuje sie d,,u p,,na władza gminy skrzyżowaniem ulicy międzyrzeckiej dlaczego nie ma planów na rondo nikt tego nie nagłaśnia i nie widzi .Dopiero kiedy ktos tam zginie zainteresujecie się tym a nie bajkami o smogu.

 3. I znowu narzekanie na lokalizację…
  * Przecież wiata nie stoi zaraz przy bramie cmentarza.
  * Przecież grilla nie organizuje się rano, w czasie trwania pogrzebu.
  * Zmarłym grill na pewno nie przeszkadza.
  * Wiata oddzielona jest od drogi drzewami, latem trzeba się mocno przyjrzeć, by ją zauważyć.
  * Jeśli ktoś ma żałobę, to nie imprezuje ze znajomymi.
  * Kiedy koło cmentarza organizuje się leśne bieganie dla zdrowia, rajd rowerowy czy kuligi, to nikt nie protestuje.
  * Fajnie, że wiata jest blisko stacji czy biedronki, bo jak czegoś braknie, można podskoczyć na nogach na zakupy.
  * Według mnie to wieczne narzekanie na lokalizację to szukanie dziury w całym i pretekst, by narzekać na Tarnowskiego.
  Nie głosowałam na niego, bo sporo rzeczy, które zrobił – lub właśnie nie zrobił – mi nie leży, ale wiata w tym miejscu ani trochę mi nie przeszkadza.
  * Lepiej, żeby grill był organizowany w takim miejscu niż pomiędzy blokami czy garażami, gdzie hałas i zapach kiełbasy naprawdę przeszkadza.
  * Kiedyś ogniska były organizowane przed domem leśniczego, też całkiem blisko cmentarza, za dnia. I nikt jakoś nie marudził, że przeszkadza się zmarłym odpoczywać w spokoju.

  Może warto odkupić dla gminy Gamońkę i tam zrobić taki fajny kompleks spacerowo-wypoczynkowy?

  • Przecież u nas w Woli taki kompleks od razu by rozebrali i pokradli,tym bardziej że gamońka jest w takim miejscu gdzie wieczorami ludzie nie chodzą i jest na uboczu.Tak samo jest z wiatą kolo cmentarza.Jest za głęboko i dlatego łatwo demolowac bo nikt nie widzi.U nas to wszystko musiało by być okamerowane.

 4. Ci wandale przeczytali wypowiedzi ktore były publikowane w czasie budowy wiaty i i zapewne chcieli ochronić ciszę cmentarna jak również nie narażac
  użytkowników na niedogodności ktore w tym miejscu dyskwalifikuja jej lokalizację
  Ps.widac że Wola nie chroniona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.