Dożynki Gminne Góra 2018

11

W niedzielę, 26 sierpnia 2018r. rolnicy z gminy Miedźna w Górze, świętowali zakończenie tegorocznych żniw.Tegoroczne dożynki rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Jana Pawła II w Górze. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Romuald Adamski.

Tegoroczni starostowie dożynek Zofia i Paweł Libera wręczyli bochen chleba oraz koronę dożynkową wójtowi Gminy Miedźna Bogdanowi Taranowskiemu oraz przewodniczącemu Rady Gminy Miedźna Stanisławowi Lubańskiemu. Podczas przekazania chleba przez starostę dożynkowego doszło do zabawnego lapsusu językowego,ten mianowicie  powiedział: „Szanowni włodarze naszej gminy, przyjmijcie ten chleb jako owoc tegorocznych zbiorów. Dzielcie go sprawiedliwie, tak żeby dla nikogo nie zabrakło”.  Natomiast Wójt Bogdan Taranowski, odbierając chleb podziękował, po czym zadeklarował: „Obiecujemy dzielić tak, żeby dla nikogo nie starczyło”. Poprawiając się szybko: „Żeby dla nikogo nie brakło!”

W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli m.in.: Jan Widera podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Elżbieta Stolorz-Krzisz skarbnik województwa śląskiego, przedstawiciele miasta partnerskiego gminy Miedźna-Hustopece w Czechach, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego Barbara Bandoła.

Dożynki transmisja LIVE

Dożynki cześć artystyczna Kabaret Nowaki

11 KOMENTARZE

  1. Siła podświadomości wyparła na krótką chwilę wyuczone konunały? To zdanie jest mottem na kolejną kadencję? Tak będę dzielił żeby dla nikogo nie starczyło! I mówi to sam wójt Tarnowski na dożynkach gminnych. Brawo ty. Bodanie.

    • Bystre ucho – życzę Ci abyś nigdy nie doznał siły podświadomości, bo takim jak Ty, kiedy cię ta siła dopadnie i w najważniejszym momencie przydaży Ci się przejęzyczyć – nie zdążysz tam gdzie trzeba, a w biegu z nogawek poleci nie tylko smród.

      • O motoryce jelit, Normalne ucho może wiedzieć więcej, jako ucho wójta, odwołując się zaś do podświadomości – ta spłatała figla wójtowi i nie dała się przechytrzyć. Co myślał to powiedział a jego mina uwieczniona w tym momencie na jednym ze zdjęć razem z przewodniczącym mówi wszystko. To potęga podświadomości go pokonała. I nie chodzi tu o zwykłe przejęzyczenie. Normalne ucho, “przydarzy” pisze się przez “rz”. No chyba że chodziło Ci o podaż – kolejnej kiełbasy wyborczej, ale popyt był niewielki. Wyborcy oczekują zmiany. Twoje nogawki tego mogą nie wytrzymać.

  2. Taranowski, widzisz prawdę powiesz jak się nie pomylisz. Właśnie podzielisz ten chleb tak żeby starczyło dla elity znajomych z GZIK GOK czy kolegów a dla reszty niech braknie, klasyk by powiedział “A h…j z nimi”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.