Dramatyczny apel Agnieszki Wojtala – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka

54

Drodzy Rodzice, absolwenci naszej szkoły oraz pozostali mieszkańcy Góry,
zwracam się do wszystkich Państwa z wielką prośbą. W ostatnim czasie na naszym placu zabaw dzieją się rzeczy, które nie mieszczą się w granicach ludzkiej tolerancji. Po każdym weekendzie na placu zabaw i na całym terenie szkoły zalegają tony śmieci, pustych butelek po przeróżnych napojach, puszki, papierosowe niedopałki. Systematycznie też zostają dewastowane ławki oraz urządzenia na placu. To co wydarzyło się jednak w ostatni weekend, przekroczyło wszelkie granice. Na załączonych zdjęciach mogą zobaczyć Państwo zdjętą bezpieczną nawierzchnię i jej pojedyncze elementy porozrzucane po placu. Dlaczego ktoś robi takie rzeczy? Jakimi celami się kieruje?
Za tymi występkami stoją mieszkańcy tej miejscowości, nasza młodzież, absolwenci tej szkoły, a niebawem pewnie przyszli rodzice naszych uczniów. W głowie się nie mieści, jak można nie szanować tego, co z takim trudem udaje się w tej szkole zrobić… Wszystkie nasze starania tracą sens, jeśli najbliższe otoczenie niszczy wszystko, co zrobimy… Plac zabaw kosztował 250 000 zł. Jeden metr kwadratowy takiej nawierzchni to ponad 150 zł. Urządzenie “tuba”, które naprawiliśmy już 6 krotnie kosztuje ok. 15 000 zł. To są tylko i aż nasze wspólne, Państwa pieniądze, które Gmina Miedźna mogła wydać na inny cel. Jesteśmy tuż przed kolejna dużą inwestycją na terenie szkoły. Na wiosnę powstanie boisko wielofunkcyjne, tartanowe, dobrze wyposażone i bezpieczne. Koszt kolejnej inwestycji to ponad 250 000 zł. Czy warto inwestować kolejne wielkie kwoty? Oczywiście nasze starania wynikają z tego, że chcemy, aby uczniowie tej szkoły i wszystkie dzieci mieszkające w Górze miały dostęp do dobrej infrastruktury, żeby mogły popołudniami aktywnie i bezpiecznie spędzać wolny czas, żeby mogły razem ze swoimi rodzicami bezpiecznie się pobawić na atestowanych urządzeniach. Niestety okazuje się, że staje się to niemożliwe przez bezmyślność i skandaliczne zachowania trochę już starszych dzieci, które szybko zapomniały, jak cieszyły się, że ten plac zabaw powstał, kiedy były jeszcze naszymi uczniami.
Proszę wszystkich Państwa, aby zapytali Państwo swoje starsze dzieci, gdzie spędzają weekendowe wieczory, co robią i jakie są tego konsekwencje. Może mogliby Państwo wpłynąć na ich postępowanie, sprawować jakiś nadzór?
Skierowałam sprawę na Policję, poprosiłam o zwiększenie liczby patroli, myślę, że to jednak nie wystarczy.
Jeden z zaniepokojonych mieszkańców Góry, zaproponował, że może pełnić pewnego rodzaju “straż obywatelską”, tzn. wieczorami będzie Pan pojawiał się w okolicach szkoły i jeśli sytuacja będzie tego wymagała, powiadamiał Policję. Potrzebujemy jeszcze choć jedną osobę, której leży na sercu nasze wspólne dobro, chciałaby również pomóc w ten sposób. Może ktoś mieszka blisko szkoły i nie jest dla niego problemem rzucenie oka na to, co dzieje się na terenie szkoły?
Bez Państwa pomocy nie uda nam się powstrzymać tego procederu. Dodam tylko, że bezmyślność osób przebywających na terenie szkoły wieczorami, jest tak ogromna, że przerażająca. Znaleźliśmy ślady po przypalaniu elewacji papierosami. Każda rozsądna osoba zdaje sobie sprawę w jakim tempie pali się styropian, którego gruba warstwa ociepla nasz budynek. Jeśli nie powstrzymamy tego procederu, może dojść do prawdziwej tragedii. Proszę pomóżcie nam zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci.
Jeśli ktoś zachciałby pomóc, proszę o bezpośredni kontakt ze mną. Dziękuję za zrozumienie tej sytuacji.

Proszę też udostępnijcie dalej, żeby jak najwięcej osób mogło przeczytać nasze prośby. Może ten, kto niszczy nasz plac zabaw, też przeczyta i zastanowi się nad swoim postępowaniem.
Z poważaniem

Agnieszka Wojtala – dyrektor SPJK

info FB

 

54 KOMENTARZE

 1. najzabawniejsze jest to, że jak by bylo gdzie kulturalnie wypic to nie pilo by sie na placu zabaw… ale jesli policja sciga ludzi za picie poza domem, a żona sciga za picie w domu, to gdzie sie napic? problem jest bardziej złożony.

  A wlasciwą instytucja do rozwiazywania problemu wandalizmu jest policja! A nie dyrektor szkoly. Problem z praca policji w gminje miedzna jest juz od dawna.problem w tym ze bardziej oplaca sie nekać kierowcow na idiotycznych ograniczeniach prędkości niż ścigać wandala bo mandat jest wyższy za prędkość… I w tym miejscu pozdowienia dla “inteligencji” odpowiadającej za system nagradzania policjantow i rozliczania ich z wykonanej pracy. pozdrawiam.

 2. Pani dyrektor słynie z tego, że robi dobre pierwsze wrażenie. Pięknie się zaprezentować też potrafił od niepamiętnych czasów. To bez wątpienia jej główne atuty.
  Problem pojawiał się wtedy, gdy samemu trzeba zakasać rękawy i coś zrobić.

  Próba rozwiązania sprawy wandali dobitnie o tym świadczy. Szum jest, no niby jakieś kroki podjęte ale sugerowanie, że to my rodzice czy mieszkańcy Góry mają “pilnować” i “zerkać” na plac zabaw świadczy o braku profesjonalizmu.

  • A Pani z czego słynie ?

   Chyba nie z:

   – CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM
   – empatii
   – umiejętności życia w społeczności
   – zrozumienia pojęcia “małej ojczyzny” o którą wszyscy powinni dbać

   Przynajmniej tak można wnioskować z powyższej wypowiedzi.

   To jest NASZ plac zabaw. Nie dyrektora placówki. Zamiast postawy roszczeniowej wystarczy pomyśleć co JA mogę zrobić by NASZE trwało niezniszczone. I wcale nie trzeba pilnować czy zerkać, czasami wystarczy rozmowa z swoim dzieckiem czy dziadkiem chodzącym na plac z wnukiem 😉 Dobrze o tym pewnie Pani wie nawet jeśli bezpośrednio temat Pani nie dotyczy. Więc po co te wyjazdy prywatne ? Może się Pani podpisze a ton wypowiedzi NAPEWNO BĘDZIE ŁAGODNIEJSZY.

 3. Jak zwykle, kiedy pojawia się jakiś temat, wraz z nim jak grzyby po deszczu wyrastają przepychanki słowne.
  Miejcie ludzie trochę taktu. Prawda jest taka, że mentalność dzisiejszej młodzieży jest fatalna. Brak samodyscypliny. Rodzice są leniwi, dają także zły przykład. Szkoła ma pomóc, owszem, ale tylko programowo. Przecież nikt za nas, rodziców nie wychowa dzieci. Ja mam nadzieję, że kiedy moje dzieci dorosną, będą dobrymi ludźmi. Widzę papierek leżący na drodze, podnoszę. Widzę, jak ktoś coś niszczy, reaguję. Zacznijcie dostrzegać to, co się wokół dzieje. Nie bądźcie bierni. Druga prawda jest taka, że w małe wsie, jak Góra, nie inwestuje się tak, jak w większe miejscowości. Może trzeba zmienić Zarządzających. na takich, którzy są obiektywni…

  • Bzdura, młodzież od dawna bywa różna, niezależnie czy to te, czy dawniejsze czasy. Rodzice też bywali i bywają różni. Bardziej świadomi, mniej, bardziej dbający i myślący i mniej. Kulturalni i mniej. Może proporcje trochę inne ale postawy niezmienne. Skoro szkoła ma problem powinna go rozwiązać. Z wójtem na czele, bo to MUSI kosztować. Z narzekania nic się nie poprawi! Ten apel dyrektorki nie jest niczym złym. Gorzej jeśli to jedyny pomysł, żeby w sieci ponarzekać a środki zaradcze i profilaktyczne zostaly z tyłu. Tylko tu się musi chcieć. A tak się składa, że do bywania i brylowania gminnych celebrytow nie brakuje a do konkretnej roboty mało widać wyrywnych.

   • Dlatego podzielam zdanie p. Łukasza aby p. Dyrektor wzięła się do roboty i kupiła monitoring . Do wójta pismo nie potrafi pani napisać? A nie zwalac winy na nas że tragedia będzie.

    • acha zapomniałem dodać że ktoś już tu napisał że to starsze osoby idące z wnukami popijają piwo i wyrzucają śmieci i co pani dyrektor my młodzi tylko winni ? Proszę się wziąść do roboty a nie oczerniać nas młodych.

  • Jestem z Góry i lubię Panią dyrektor. Uważam, że dużo zrobiła dla szkoły. Wiem też, że wójt jej nie lubi, jakieś tam chyba prywatne sprawy, których wójt nie potrafi rozgraniczyć z zawodowymi. Więc nie czepiajcie się Pani dyrektor dlatego, że prosi o rozmowę z dziećmi i że prosi za pośrednictwem portalu. Dzieciaki, które niszczą plac zabaw też chodziły do tej szkoły. Ciekawe czy niszczą również wszystko w swoim domu? Pewnie nie, bo to kochane dzieci, które na pewno nic złego nie robią. Czasem wystarczy rozmowa i wytłumaczenie, że wandalizm nie prowadzi do niczego dobrego. Zresztą co trzeba mieć w mózgu żeby niszczyć najmłodszy dzieciom plac zabaw? Chyba tylko siano.

 4. Pamiętam jak chodziliśmy do Salezjan i nie było zmiłuj się…Łukasz coś o tym wie a dyrektorka ewidentnie nie potrafi rozwiązać problemów w swojej szkole.
  Jasno Łukasz napisał, odwagi pani dyrektor , odwagi do wójta jechać i cisnąć go w temacie bezpieczenstwa.

 5. byłyby kamery byli by wynni na przystankach w naszej gminie szkołach trzeba załatwic dotacje i kamerki pomontowac a nie donosic i rece rozkładac jak juz zdewastowane ?

 6. Po wypowiedziach tu niektórych dorosłych widać skąd ci młodzie ludzie wynoszą to chamskie zachowanie. Głowa do góry pani Dyrektor. Zło wcześniej czy później zostanie pokonane a niektórzy przejrzą na oczy może dopiero wtedy gdy ci chuligani zdemolują ich samochody.

 7. a może PANI DYREKTOR BĘDZIE “STRÓŻOWAĆ” W NOCY? Obędzie się bez kosztów dodatkowych, a i PANI DYREKTOR NA WŁASNE OCZY BĘDZIE WIDZIAŁA WANDALI. najlepiej jest odbić piłeczkę i niech ludzie coś zrobią. TRZEBA DAWAĆ SAMEMU PRZYKŁAD PANI DYREKTOR I WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY, a nie policji głowę zawracać takimi rzeczami. WSTYD!

   • Monia szkoła też ma swoje obowiązki w wychowaniu młodego pokolenia. Znam p. Łukasza od młodych lat i był niezłym ziółkiem a wyrósł na porządnego mieszkańca. I wiem, że szkoła też Go dobrze wychowała i nie zaprzecza, bo pozdrawia swoich nauczycieli.

    • Owszem szkoła ma pewne obowiązki, które wykonuje w miarę swoich możliwości. Niestety rodzice nie ułatwiają wykonywanie tych obowiązków. Niech zaczną rodzice wierzyć nauczycielom, dyrektorowi czy pracownikom jak ich dzieci zachowują się w szkole jak przekroczą próg szkoły. Ja nie dam sobie palca uciąć za zachowanie swojego dziecka w szkole. A Pan Łukasz chodził do szkoły w czasach kiedy nauczyciel był autorytetem, a niestety dzisiaj ten autorytet jest podważany przez rodziców..

 8. Co za dramat, szkoda mi p.dyrektor.
  Zapraszam na praktyki do nas na Wole. Widzę, że ma Pani małe doświadczenie w pozyskiwaniu pieniążków z zewnątrz i to na legalu .
  Jeden z formułowiczów napisał o monitoringu…
  Do czego zmierzam , kilkanaście dni temu uciekły pani sprzed nosa FUNDUSZE SOŁECKIE … Ciężko było zaprosić znajomych , skrzyknąć młodzież i wywalczyć kilka złotówek na monitoring dla szkoly??? Po co lepiej siedzieć w domu pismo pisać o patrole policyjne a samemu nic nie robić. Zaoferowała pani młodzieży w Górze zajęcia popołudniowe??? Zapraszam na Wolę
  – zapaśnicy potrzebują młodych gniewnych, non stop trwa rekrutacja
  – basen tu młodzi też coś znajdzie dla siebie
  – Sokół też przyjmie aby pograć w piłkę
  – u Damiana najmłodsi też pograją w piłkę
  – Centrum Kultury też ma ofertę dla dzieciakow z calej gminy
  Więc pani dyrektor pogadać z wójtem i gimbusa szkolnego załatwiać, przedstawić plan zajęć popołudniowych dzieciom i młodzieży i zapraszam na Wole.
  Ps powiem pani, że wójt stwierdzi że pieniędzy nie ma a pani mu odpowie : oddaj pan pieniądze za urlop lub ogranicz jazdy służbowym autem to będą pieniądze i dzieciaki skorzystają z infrastruktury wybudowanej na Woli.
  I jeszcze jedno jak sobie pani wychowała uczniów w szkole tak widać.
  Pozdrawiam moich nauczycieli z podstawówki – po latach dobrze Was wspominam było wesoło i kolorowo…dajcie p.dyrektor lekcje jak z urwisami postępować, bo ja sobie nie przypominam żebyśmy z kumplami niszczyli szkolne mienie.

  • Panie Łukaszu, Pan tylko oskarżać potrafi? Od wychowywania są rodzice! I niech Pan nie mówi, że na Woli to taka sielanka, a dzieciakom i młodzieży skrzydełka na plecach wyrosły. Kto pod koniec wakacji celowo podpalił styropian przy wejściu głównym do SP1? Uczniowie tej szkoły. Kto zdewastował drewniany plac zabaw przy bloku nr 1? Mieszkańcy Woli. Kto pije alkohol na przystankach autobusowych i nie wyrzuca później puszek, kto dłubie słonecznik i zostawia pełno łupinek na chodnikach i placach zabaw? Może źle wychowani uczniowie i absolwenci ze szkoły w Górze przyjeżdżają do nas syf robić? Bez przesady…

   • Anonim w SP1 też dyrekcja się zmieniła od czasu mojej młodości. Czy obecna dyrekcja jest dobra ? Czas pokaże ale widzę kolesiostwo i jak żona wójta może być dyrektorką ? Coś tu nie gra tak mnie się wydaje może brakuje komuś do emerytury i musi dorobić kosztem naszych dzieci ?
    Dobrze Łukasz napisał, p. Dyrektor niech zorganizuje zajęcia pozalekcyjne np.: basen, zapasy i myślę że na głupoty dzieciaki miejscowości Góra nie będą miały czasu. Trochę wkładu własnego pani Dyrektor proszę a nie pisma pisać.

   • Anonimie, ponad 50 % budżetu gminy rokrocznie wydawane jest na oświatę. Chyba za taką kasę można oczekiwać jakości w wychowaniu? Ok, rodzice są na pierwszym miejscu, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że szkoła nie odpowiada za wychowanie? Za taką kasiurę?? Kto podpalił ten styropian – uczniowie jakiej dokładnie szkoły?? Bo niedawno – przy okazji ustalania zespołu szkół – była tu na tym forum obraza śmiertelna a zachowania młodzieży z tej szkoły to opisy czystej finezji i najwyższych lotów kurtuazji. Nawet taki jeden z mlekiem pod nosem latał i sądami straszył. A ty tu piszesz, że alkohol, że dewastacja, że śmiecenie i o zgrozo jakieś podpalenie?? Coś ci się pomieszało? Czy wtedy ktoś mijał się z prawdą na potrzeby propagandy jednego pana?

   • eee tam, pochwalił przecież nauczycieli z Woli, o co się czepiasz? A to niby oskarżenie na czym polega? bo nie widze. Widze za to kilka słow gorzkiej prawdy, że tak sie ma jak sie dba. Jakas oferta w Górze jest dla młodych ludzi?

   • Anonim podpisz się jak do mnie piszesz!!! Zachowujesz się jak baca.
    Nikogo nie oskarżam tylko mobilizuje do działania. Ta pani żyje z naszych podatków skoro nie daje sobie rady to dymisja i stawiam na kogoś bardziej kreatywnego w działaniu. Podałem przykład z FUNDUSZEM SOŁECKIM jak pozyskać kasę a nie pisać pisma i płakać, że nastąpi tragedia. Tragedia mamy , że wójt nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa w naszej gminie i tyle w temacie. A ponad połowa budżetu idzie w oświatę i chyba źle ta kasa jest zainwestowana.

    • ,,Ta pani” jak Pan był uprzejmy nazwać Panią Wojtalę, żyje z własnej pracy a nie Pańskich czy moich podatków! Szanowni Forumowicze, dziwi mnie, że zamiast piętnować zwyczajne chamstwo i wandalizm, tych którzy niszczą plac zabaw, my krytykujemy dyrektora szkoły. Chyba nie o to nam wszystkim chodzi…

  • Łukasz przecież pani dyrektor nie postawi się wójtowi i nie weźmie pieniędzy z fs na monitoring. Z drugiej zaś strony ma męża radnego i dziwne że oboje nie ogarną tematu bezpieczeństwa nad którym ubolewa żona. No cóż nie każdy obroty.
   Pozdrawiam i działaj tam młody człowieku bo wybory tuż tuż

   • Oj Znajomy, akurat nazwisko radnego nie ma nic wspólnego z p. Dyrektor Wojtalą oprócz nazwiska. Dowiedz się, a później pisz takie kłamstwa. A nieobrotnym jesteś raczej Ty. Nie osądzaj drugiego swoją miarą.

    • Jak nie ma nic wspólnego? W końcu są jeszcze małżeństwem ,z tego co mi wiadomo juz niedługo.Nie siej propagandy,nasza gmina to mała społecznośc i o osobach ze świecznika wszyscy wszystko wiedzą.

     • i jedna i druga: pogratulować wiedzy ! A coś pożytecznego Panie się jeszcze nauczyły czy tylko plotkować ? 😉 Bo żaden z tych komentarzy nic NIKOMU nie daje.

     • Frydkowianko, radzę troszkę dokładniej sprawdzać kto jest czyim mężem. Pan Wojtala ma żonę od X lat i nie jest nią p. Agnieszka Wojtala. Jak widać nazwisko można mieć takie samo, ale nie trzeba byc już spokrewnionym z osobą od takim sami nazwisku. Ciekawe czy też tobie ktoś zagląda pod kołdrę i patrzy kto jest twoim mężem i jak długo jeszcze nim będzie. Nie tobie jest oceniać czy p. Agnieszka będzie w tym małżeństwie trwala dalej czy też nie.

     • Czy jedyna umiejętnością ludzi zamieszkujacych te miejscowość jest plotkowanie, picie, wandalizm i zrzucanie odpowiedzialności? Serio wytrzymałam kilka powyzszych komentarzy, ale ten zasługuje na lanie. Jak można komuś tak chamsko wchodzić z butami w życie?? Dno dna. Skończ kobieto siedzieć za firanka w oknie i zacznij krowy doić zamiast ludzi oczerniać.

  • Dyrektor też jest z powołania i życiowego doświadczenia. Pan dyrektor Pyjas to dobry dyrektor tu by można wysłać kilku na przeszkolenie.
   A co do wychowania uczniów to szkoła Panie Łukaszu też ma wpływ ale pewne zachowania z domu też się biorą. Co nie zmienia faktu i popieram słowa z Pana tekstu . Przecież to nie młodzież z innej miejscowości niszczy tylko miejscowi wstyd i tyle.

  • widzisz Panie Łukaszu – i nawet jak ma Pan często rację w tym co Pan pisze (w różnych tematach) to takimi “wstawkami” jak “I jeszcze jedno jak sobie pani wychowała uczniów w szkole tak widać.” niszczysz Pan całą swoją wypowiedź. Przecież to głupie, prostackie i zupełnie nie na miejscu a Pan jako osoba dobrze wychowana powinien to przecież wiedziec…Zdobędzie Pan znacznie więcej i posłuchu i szacunku jak sobie daruje takie osobiste wycieczki pozbawione podstaw faktycznych i logicznych. Porada za darmo a spece od wizerunku biorą za to dużo ! Pozdrawiam i życzę sukcesów. Aha – jak PIS zmieni ordynacje i nie będzie można kandydować z ruchów społecznych itp i wstąpicie do PIS – to po Was ! 😉 Z takimi kanaliami (jak i PO) masa ludzi nie chce mieć obecnie NIC wspólnego. Waszą siłą jest ruch społeczny a nie partiokracja.

   • Do K, dziękuję za cenne uwagi. Wyciągnę wnioski i postaram się popracować nad tymi ” wstawkami “.
    Może “wstawki” spowodowane są tym, że dużo pracuje z młodzieżą, jestem luzakiem i co najważniejsze w Nowej Energii panuje luz i można być sobą i wyrażać swoje opinie.
    Zawsze możemy spotkać się i dopracować pewne uwagi.
    Pozdrawiam

   • K masz rację i nie masz racji. Znam trochę Łukasza też ma cięty język czasem zbyt szybko coś powie ale potrafi wybrnąć z sytuacji. Powiem szczerze, że wolę takiego Łukasza niż sztucznie wykreowanego POlitycznie. A wiem, że nie po drodze ma do PO więc się nie martwię, że POmyli drogi. W końcu jest w dobrych rękach dobrze wykształconego p. Janka Słoninki i mam wrażenie, że razem się uzupełniają nie wchodząc sobie w drogę a dążą do jednego celu o czym oboje głośno mówią. Życzę im powodzenia za rok i choć połowę pomysłów zrealizować.

 9. Tak, ale 50 tys na Gminne Sprawy jest wiec ??? a no tak przecież tam jest pasmo niekończących sie sukcesów gminy i tak możemy się dowiedzieć iż

  W Miedźnej rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku
  -dziękujemy za realizacje programu wyborczego Jana Słoninki, lepiej późno niż wcale jest tam jeszcze kilka innych ciekawych punktów.
  Dla dobra gminy i przedsiębiorców: powstała Rada Gospodarcza przy wójcie gminy Miedźna
  -No pomyślał by kto to tak ja słynne POwiedzenie “by żyło sie lepiej” niektórym, tu tez dla dobra przedsiębiorców i kolegów – nie których
  Orkiestra „Silenzio” gra już 20 lat
  -Super to akurat świetna wiadomość dobrze
  Zespół Śpiewaczy „Górzanie” świętował 25-lecie
  -Podobnie jak wyżej
  Przez Wolę ciężarówki jeżdżą mimo zakazu
  -obudziliście sie na ostatniej sesji wyrazie powiedzieli wam iż Matrans ma pozwolenie wiec poco wprowadzacie ludzi w błąd, nie umieliście dopilnować i teraz widać efekty
  Bezpłatne kompostowniki dla mieszkańców
  -Dobry plan zobaczymy jak się zakończy
  Frydek: nie dla masztu
  – Ta jak by nie ten portal to maszt by pewnie powstał ani słowa o konsultacjach czy zezwoleniach
  Zmarła pierwsza dyrektor liceum w Gilowicach
  Wicemistrz Europy z Frydku

  Może zamiast siać te propagandę przeznaczyć pieniążki na OSP, monitoring tu gdzie się naprawdę przydadzą

 10. Odp . dla Mar
  To jest wina wójta ponieważ to on odpowiada za bezpieczeństwo i porządek w gminie .
  Wystarczy zamontować monitoring przecież środowisko mieszkańców miejscowości Góra nie jest środowiskiem anonimowym ,ustalić sprawców i oprócz postępowania karnego w trybie cywilnym zobowiązać do usunięcia szkody PROSTA SPRAWA.

 11. Jak by “bezpieczna” nawierzchnia była prawidłowo przyklejona to by ją orkan Ksawery nie zabrał ze sobą , najpierw niech pani dyrektor pomyśli zanim kogokolwiek oskarży , a co do śmieci (butelek , petów , itp.) to kamera monitorująca plac ujawniła by kto te śmieci zostawia i co kto spożywa na placu szkolnym, i zapewne wykazała by również osoby które wykonują prace w tejże szkole na stanowisku nauczycieli jak i osoby które są w tzw. radach rodziców . Zadajcie sobie pytanie dlaczego nie ma kamery monitoringu placu? której koszt założenia i instalacji wyniesie około 1 tyś zł jednorazowo , zapewne materiał zawierałby sceny niewygodne również dla pracowników i działaczy charytatywnych tejże szkoły.

  • czasem spędzam tam czas z wnuczkami i widzę kto (rodzice , dziadkowie , babcie,) co spożywają (nie tylko napoje bezalkoholowe) jak również palą papierosy , czego regulamin jak i szkoły (teren szkoły) tak i placu zabrania.

  • 1 tysiąc to kosztuje jedna odpowiednia kamera do tego zastosowania (uwzględniając że chcemy rozpoznać twarz a nie że “ktoś tam stał w nocy”). Także jeśli zrobisz działającą i SKUTECZNĄ instalację (z kosztem założenia i sprzętu) za 1 tysiąc – Pani Dyrektor zapewne się ucieszy 😉
   Kamery nie ma bo pewnie są inne priorytety a samorząd zapewnia ograniczone fundusze tj nie jest to dziura bez dna. Ale może coś się zmieni !

 12. Jak by to było prywatne to by szanowali a że jest państwowe (niczyje) to można rozwalić – nic nowego.
  Dobra kamera z osprzętem była by tańsza niż naprawa tych urządzeń i na pewno pomogła by uchwycić sprawców ;).

 13. A ile kosztowałby stróż nocny? Człowiek miałby pracę a te porażające kwoty idące w setki tysięcy byłyby zabezpieczone przed marnowaniem. Swoją drogą czy te place są rzeczywiście aż tyle warte? Tak czy siak demolka to hańba dla Góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.