Działki pod elektrownię sprzedane

10

Starostwo Powiatowe w Pszczynie sprzedało swoje nieruchomości w Woli. Trzy z pięciu wystawionych w przetargu działek nabyła Kompania Węglowa, która jeszcze w tym dziesięcioleciu planuje wybudować elektrownię w Woli.
Dwie pozostałe działki trafiły w ręce prywatnych przedsiębiorców. Powiat zarobił na sprzedaży ziemi 4 miliony złotych. – Biorąc pod uwagę to, że obecnie ciężko sprzedać jakąkolwiek nieruchomość, to satysfakcjonuje mnie ta kwota. Przykładem może być nierozstrzygnięty przetarg na nieruchomości w Starej Wsi – tłumaczy starosta powiatowy, Paweł Sadza.

Pieniądze wpłyną na konto Starostwa Powiatowego dopiero po podpisaniu aktów notarialnych. Wiadomo już, że część środków pokryje zobowiązania wobec pszczyńskich pielęgniarek. – Pieniądze w części zasilą budżet powiatu, a w części będą stanowić podstawę do zatwierdzonych przez sąd podwyżek dla pielęgniarek. Chciałbym się z nimi spotkać jeszcze w tym roku – mówi Paweł Sadza.

INFO za pless.pl

10 KOMENTARZE

  1. skoro Starostwo sprzedało działki z Woli, to dlaczego żadne pieniądze z tego nie trafią do Woli, na remonty dróg. jak się jedzie jak deszcze popada, to nie widać dziur i wpada się w nie i niszczy tym samym samochód. a tak to spoko pan starosta wziął sobie pieniążki i sobie nimi rozporządza, a miejscowość, z której pochodziły działki, nie dostanie nic. rozumiem, że pieniądze pielęgniarkom się należą, ale dlaczego pan starosta łata swoje dziury budżetowe pieniędzmi, które mogłyby poprawić jakość i funkcjonalność, miejscowości, która niestety nie jest finansowo wspomagana z żadnych funduszy.

  2. Tak najwazniejsze jest krytykowanie ludzi co ciezko wykonuja prace i sa radnymi osiedla , wiec proponuje zaczac od WALNEGO ZEBRANIA ODNOSNIE SPOLDZIELI POKAZMY WKONCU ZE NAM ZALEZY NA SPOŁDZIELNI NA ZMIANACH I NIECH FREKFENCJA PRZEKROCZY TE 80% MIESZKNACOW zmiany sa zawsze widziane mozna sie odwołac od danej osoby jezeli nie wykonuje swoich obowiazkow na danym stanowisku , prosze dac tym osoba szanse wykazaniu sie i poprawy wizerunku naszego osiedla

  3. Drogi sa okropne a powiatowe drogi czy osiedlowe to juz szczegolnie wymagaja remontu , chodz zaczeli by od malowania pasów na jezdni dla naszych dzieci to teraz wazne jest w tym okresie gdzie robi sie szaro a tu brak znaku ani pasow na jezdni ale gmine to nie interesuje bo nie ma pieniedzy na puszke farby aby pomalowac

  4. No macie racje, dlatego przy następnych wyborach trzeba oddać pustą kartkę na radnych powiatowych, Dość mamy Śmiłego i Rydza !!!!

    • “eustachy cholewa” —> Ty ***u !!! przez takich jak ty “pustych” mamy to co mamy zamiast głosować na normalnych ludzi. najpierw dowiedz się co oznacza oddanie pustego głosu a potem pieprz takie głupoty.

  5. Racja, jakaś część powinna wrócić do nas, tylko nie na podwyżki w urzędach, nowych autach lecz np. chodniki bo są tragedią.

  6. Tak, popieram powyższe !!! Z powstania powiatu nic nie mamy, a jeszcze tracimy.Ul.Pszczyńska nie doczeka się generalnego remontu NIGDY, podobnie Starorzeczna czy Międzyrzecka.Wydz.Komunikacji zabrano do Pszczyny,gdzie czekamy w długich kolejkach,ze sprzedaży w Woli powiat zarobił już grube miliony i co z tego mamy? Ani 1 % nie wrócił do nas! WSTYD p.starosto

  7. Starostwo powinno przynajmniej część z tych środków zainwestować w naprawę dróg powiatowych w Woli. Niestety, Wola jest traktowana przez Pszczynę jak daleka kolonia a nasi radni powiatowi są nieskuteczni. Co powiat pszczyński zrobił w ostatnich latach dla Woli? Po co nam taki powiat? Po co nam radni powiatowi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.