Dzień Dziecka: Talenty opanują Gemini Park Tychy

8
????????????????????????????????

Aż 360 młodych artystów, występy wokalne i taneczne laureatów XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży, a do tego warsztaty plastyczne, zabawy i dużo słodkości. Tegoroczny Dzień Dziecka w Gemini Park Tychy obfituje w atrakcje.

W Gemini Park Tychy zaroi się od dziecięcych talentów. Już 1 czerwca w centrum handlowym odbędzie podsumowanie XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży połączone z występami laureatów. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się m.in. zespoły muzyczne i taneczne.

W programie imprezy nie zabraknie mini koncertów przygotowanych przez dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyczne i wokalne, pokazów tanecznych oraz pieśni i tańca. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. tańce krakowiaków wschodnich, wiązankę tańców śląskich oraz etiudę taneczną „Sen”.

– W Dzień Dziecka naszą scenę oddajemy największym talentom w regionie, laureatom XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży, który co roku organizowany jest w Tychach. Już od godz. 15 będzie można u nas oglądać występy tancerzy, grup wokalnych i muzycznych – zapowiada Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

W sumie na scenie zobaczymy aż 360 młodych artystów, skupionych w 21 grupach, którzy do festiwalowego konkursu zgłosili się w 4 kategoriach wiekowych do 9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat oraz 17+. – Są to młodzi twórcy, którzy w tym roku szczególnie zachwycili wymagające jury i których talenty warto pokazać teraz szerszej publiczności. Dzień Dziecka jest do tego idealną okazją – mówi Zawodzińska.

Kogo będzie można zobaczyć w Gemini Park? Wśród występujących znajdzie się m.in. zespół „Karolinka”, który wystąpi z tańcami i przyśpiewkami Beskidu Śląskiego, zespół TIK TUKA TAM, który zaśpiewa m.in. „Canoe Song”, a także zespół Collage, który śpiewać będzie m.in. „Imagine” z repertuaru Johna Lennona i „Szare miraże” Mannamu.

XXIX Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży to wydarzenie od lat odbywające się w Tychach. W tym roku przyciągnęło aż XX zespołów m.in. z Tychów, Orzesza, Ornontowic, Łazisk Górnych i Woli. Jego organizatorem są: Miejski Dom Kultury Nr 1, Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Oświaty w Tychach, a od tego roku także tyski Gemini Park.

Ale nie tylko młode talenty opanują galerię. W centrum handlowym nie zabraknie także innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano m.in. dmuchane konstrukcje. Nie zabraknie także darmowych lodów i shake-ów. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz animacjach. Na najmłodszych czekać będą także maskotki galerii, czyli Rodzina Gemińskich. Te atrakcje zaplanowano na godz. od 10 do 14.

– W sobotę w galerii szykuje się mega zabawa, którą wypełnimy dzieciom cały dzień. Praktycznie od godz. 10 aż do wieczora na najmłodszych czekają u nas non stop atrakcje. Coś dla siebie znajdą u nas zarówno najmłodsi, jak również nieco starsze dzieci. Dla tych pierwszych przygotowaliśmy m.in. „dmuchańce, dla drugich występy rówieśników, w tym dniu otworzymy również nowe place zabaw, które już na stałe staną się atrakcją naszego centrum – zachęca Zawodzińska.

Wstęp na wszystkie atrakcje Dnia Dziecka w Gemini Park jest bezpłatny.

8 KOMENTARZE

  1. Czytam i nie wierzę. Dla dzieci organizować czas i świętowanie powinni w pierwszej kolejności rodzice. Oczywiście spoko, gdy coś od czasu do czasu w miejscowości się dzieje. Ale czy się wam naprawdę już tak przewraca, że jak w jakiś weekend nie ma biby to weekned niezaliczony? Z tego co czytam macie zagwarantowane półkolonie, w ferie też coś tam było. Pikników i innych “atrakcji” po drodze trochę było i jeszcze mają być chyba ze dwa w czerwcu. Rajdy, biegi itp. Ogarnijcie się, naprawdę. Nie imprezami żyje człowiek i nawet nie uczcie tak dzieci, bo to niewychowawcze. Tylko w sumie po co zajmować się w weekend swoimi dziećmi kiedy można je puścić na dmuchańce, skakańce i inne pierdoły i mieć z czapy wymyślanie zabaw i tego, jak z własnym dzieckiem spędzić czas! A rząd dokłada do tego, żeby każdy ruszył d… i pomyślał co moze sam dla swojego dziecka zrobić. Przykry jest obraz współczesnych rodzin 🙁

    • mamo starszaka życzę Tobie abys poświęciła dziecku tyle czasu co ja ale po co tracić czas z dzieckiem na jakieś dmuchańce lepiej jak siądzie przed komputerem a ty spokojnie wypijesz kawę a nie będziesz gdzieś tam ze swoim starszakiem chodzić po jakiś tam dmuchańcach prawda?

  2. Na głupi komentarz szkoda odpowiadac i tyle w temacie ja nie mam małych dzieci ale mysle o innych w przeciwienstwie do tych co umia tylko drwic z wszystkiego

  3. JEDYNE MIEJSCE W OKOLICY KTORE POMYŚLAŁO O NASZYCH DZIECIACH.
    NIE ZROBIŁ TEGO NIESTETY PAN WÓJT, NIE POMYŚLAŁ O TYM ŻE W GMINIE SĄ DZIECI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.