Dzień ziemi – dbajmy o czystość naszej gminy [Foto]

22

Aktualizacja

DZIĘKUJEMY!!!
Po raz kolejny z inicjatywy Mieszkańców Gminy Miedźna zrealizowaliśmy zadanie, które od dwóch tygodni było nagłaśniane w lokalnych mediach i portalach społecznościowych.
Pokazaliśmy, że się da ?
Specjalne podziękowania dla:
Naszego wolontariusza Lele – ziomek z Italii ??, który swój wolontariat realizuje w naszym GOKu.
Panu Staszkowi, jeden z wielu emerytów którym się jeszcze chce pomagać.
Naszemu wiernemu kibicowi LKS Sokół Wola – dostawcy ketchupu.

Podziękowania dla sponsorów:
-Skład Węgla i Kruszyw SANCO Józef Sanocki (na którego zawsze możemy liczyć ?)
-Zakłady Mięsne BOROŃ z Jedliny
-Zakład Masarsko-Wędliniarski PALA z Łąki (w szczególności dla Szwagra Glaniora)
-GZGK z/s w Gilowicach (w szczególności dla Prezesa, V-ce Prezesa i Pracownika Marcina Przewoźnika)
-M.P. BYGG S.C. Marcin Rom Patryk Ślesiona oraz wspaniałego kierowcy z UA?? Yevhienia
-SPEC-BRUK, Janusz trzymam Cię za słowo, że następne porządki w krawacie ?
-Tomek Klekot, który czekał w gotowości, aby rozwozić nas po naszej miejscowości ?

Zebraliśmy 37 worków śmieci.
Od klekotka po bloki ,,przy drutach” macie posprzątane ?
Można spacerować i nie wystydzić się podczas niedzielnego spaceru.

Pozdrawiamy Ekipa Nowej Energii wraz z Mieszkańcami i dziećmi.

 

Stowarzyszenie Nowa Energia wraz z Referatem Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Ochrony Środowiska, Geodezji i Mienia i GZGK z inicjatywy Mieszkańców Osiedla W2 oraz zbliżającego się Dnia Ziemi serdecznie zaprasza do wspólnego udziału w akcji sprzątania naszej miejscowości – Wola.

Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 13.04.2019 o godz. 12:00 pod wiatę grillową w Woli.

Zapewniamy rękawice, worki i transport.

Na zakończenie odbędzie się wspólne pieczenie kiełbasek (zorganizowanych przez Stowarzyszenie Nowa Energia).

Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi.

22 KOMENTARZE

  • No tak dzisiaj jak się napisze prawdę to zaraz obraza ,wielkie halo , dla przykładu takie sprzątania okolicy , to jak ja chodziłem do szkoły to z nauczycielami się chodziło i sprzątało okolice , dzisiaj jak nauczyciel by wyszedł z dziećmi to rodzice by go zjedli że wykorzystuje dzieci do prac . Najłatwiej osądzać innych trzeba zacząć od siebie.

  • Szanowny forumowiczu “Za miedzy”,
   Wczorajsza inicjatywa była inicjatywą społeczną, do ktorej mógł dołączyć się każdy. Dziwi mnie Twoje zapytanie o grono pedagogiczne, bo inicjatywa NE nie miała nic wspólnego z sytuacją w naszej oświacie. Jednak nadmienię, że sam jestem nauczycielem i byłem tam jako mieszkaniec, który swoim dzieciom chciał dać lekcję z ekologii i ochrony środowiska. Poza mną były jeszcze dwie osoby, które ściśle współpracują z młodzieżą i dziećmi. Obecnie w szkole nie jest łatwo zorganizować takie akcje sprzątania świata, ponieważ wielu rodzicom nie podoba się taki pomysł. Uważają czesto, że dorośli próbują wysługiwać się dziećmi. Dlatego też takich inicjatyw w szkołach często nie ma. A szkoda…

 1. Wyrazy uznania dla Łukasza Banasia i Nowej Energii za piękną inicjatywę. Wszystko było super zorganizowane. Oby więcej takich akcji. Następnym razem mam nadzieję, że ludzie dopiszą i uda się zachęcić wiecej ludzi. Bo przecież Wola to nasza mała ojczyzna ???

  • Krzysiek, logistyka, pomoc znajomych i sponsorów ktòrych nie brakuje gdy Nowa Energia organizuje różnego rodzaju inicjatywy ? oraz mieszkańców naszej Gminy i nie tylko…
   Działamy i nie zwalniamy tempa ? bo za 5 latek będziecie nas rozliczać ?

     • P. Łukaszu dużo pan gada ,ale nie można panu zarzucić że pan nic nie robi , nie był pan moim faworytem ale przekonał mnie pan swoim działaniem w terenie . Panowie radni co z wami ilu was jest w radzie gminy? Tylko p.Banas ,a reszta co fajnie były obietnice wyborcze? .Byle były wójt umiał wykorzystać pana potencjał,poprzedni go nie wykorzystał, umie pan zebrać ludzi do działania.

      • P. Emeryt to nazywa się logistyka ?
       Ważne, że wokół mnie są ludzie, którym też się chce.
       Zapraszam do współpracy na przyszłość.

 2. Dziekuje bardzo p.Lukaszu i mysle ze juz nie długo bedzie mozna bezpiecznie przejsc z wnukami przez pasy pozdrawiam i zycze duzo siły do dzialania

  • …wracając do wczorajszego tematu. Rozmawiałem dziś rano z p. urzędnik i uzgodniliśmy, że przygotuję materiał w formie zdjęć i problem zniszczonych znaków pionowych będzie zrealizowany – dotyczy to również oznakowania poziomego, które będzie odnowione.
   Pozdrawiam

 3. Chciałam prosic Radnego P.Lukasza o interwencj w sprawie połamanych znaków drogowych 2 przy przejsciu dla pieszych na pasach do Tesco wczoraj ktos wkopał przy przejsciu od kwiaciarni do bloku 26 dzieki kto to zrobil kolejny lezy oparty o słupek betonowy przed blokiem 27 w strone krzyza coz z tego ze pasy sa znakow nie ma strach przechodzic a i te pasy wymagaja pomalowania ledwo je widac a ile jeszcze tych znakow nie ma trzeba kazde przejscie sprawdzic prosze Pana bo wiem ze nie zostanie to bez odpowiedzi pozdrawiam

  • Droga Babciu temat był poruszany na zebraniu z mieszkańcami WI i też widzę, że do tej pory nic nie jest zrobione – jutro spytam co się dzieje w/w temacie zniszczonych znaków.
   Co do nieczytelnych znaków poziomych poruszę ten temat ?

 4. No to ja w nawiązaniu do tej akcji mam jeszcze jedną propozycję dla Referatu: usuńcie reklamy, które stoją na gruntach należących do gminy i GZIKu.

 5. Włanczam się w tą akcję.
  Proponuje aby nsuczyciele którzy strajkują zrobili dobry uczynek i odrobili strajk dobrym uczynkiem.

 6. Bardzo dobry pomysł bo wiata akurat bardzo zaśmiecono pewnie z niechęci do miejsca gdzie powstała i teraz widać gołym okiem że niepotrzebna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.