DZIWNO TA NOC… CZYLI JAK PAN JEZUS NARODZIŁ SIĘ W WOLI

0

22 stycznia 2015r. o godz. 18 w Zespole Szkół w Woli wydarzył się bożonarodzeniowy cud. Tradycyjne już połączenie Dnia Babci i Dziadka z Jasełkami tym razem przybrało niezwykłą formę plenerowego przedstawienia. Licznie zebrana publiczność: społeczność szkolna, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, mięli okazję przeżyć świąteczną retrospekcję, w której śląskie tradycje, przekonująco oddane przez znakomitą grę aktorską (zachwycająca śląska gwara!), połączyły się w spektakularną całość z biblijną historią. Przedstawienie z wielką dbałością o szczegóły przeniosło widzów o kilkadziesiąt lat wstecz, co z pewnością wywołało na twarzach dziadków sentymentalny uśmiech, kiedy to lokalne społeczności z pieczołowitością kultywowały wiarę i tradycję z poszanowaniem bliźniego i zachowaniem rodzinnych hierarchii. Mądrość ludzi, wzajemna życzliwość i pomoc sąsiadom nie pozwala tym szlachetnym ludziom przeoczyć cudu przyjścia Jezusa na Ziemię. Pomimo ciężkiej pracy i codziennych trosk, pomimo kulturowej otoczki świąt nie zapominają oni o istocie Bożego Narodzenia: miłości do Boga i bliźniego. I z takimi właśnie życzeniami pozostawili nas aktorzy na Nowy, 2015 Rok.
Czaru magicznej atmosfery dopełniły: wspaniała scenografia, zaśpiewane przy akompaniamencie akordeonu tradycyjne kolędy (przy klawiszach niezrównana p. Małgorzata Konicka) i płonące pochodnie. Pomysłodawczynią i reżyserem tego niezwykłego i nowatorskiego przedstawienia jest, jak co roku, katechetka, p. Urszula Urbańczyk, która po raz kolejny udowodniła, że w wiejskiej szkole można uprawiać sztukę przez duże „S”.
Po przedstawieniu wszyscy goście i aktorzy spotkali się przy kawie i ciastku na szkolnej auli, gdzie rozmowy i wspomnienia można było słyszeć do późnego wieczora.
Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, bez których przedstawienie nie miałoby szans na tak duży sukces. W szczególności zaś:
Aktorom: uczniowie gimnazjum: Łukasz Balcerzak, Martyna Kempny, Agata Odrobińska, Daria Czop, Dawid Doniecki, Gabriela Fuks, Kacper Murański, Magdalena Norek, Katarzyna Sojka, Emilia Stawowy, Mateusz Walter, Dawid Bielanin, Weronika Kempny, Mateusz Kolonko, rodzice: Andrzej Kempny, Stanisław Rozmus oraz gościnnie Jakub Kempny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli.
Sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania: Firma Grygierczykowie – Tartak Harmęże, Państwo Gwiżdż – sklep „Wszystko dla domu”, p. Mirosław Wysocki – „Staltech” Wola, p. Mirosława Komraus, p. Ludwik Opołka, p. Mirosław Kempny, p. Kazimierz Gwóźdź, p. Tomasz Walter, p. Elżbieta Krasoń, p. Gabriela i Damian Bielanin, p. Stanisław Rozmus, p. Leszek Kolonko, p. Andrzej Czop, p. Andrzej Urbańczyk, p. Marek Rozmus, p. Piotr Sojka, p. Zbigniew Niesyto, p. Dariusz Kubeczko, p. Bronisława Czyrwik oraz p. Henrykowi Odrobińskiemu i Rafałowi Odrobińskiemu za nagłośnienie przedstawienia.
A dla wszystkich, którzy chcieliby to przeżyć jeszcze raz – niespodzianka! W środę, 28 stycznia o godz. 18.00 przedstawienie zostanie powtórzone! Zapraszamy wszystkich!

Joanna Kocioła
Zespół Szkół w Woli


Foto z 28/01/2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.