E-debata

80

Zapraszamy do udziału w debacie internetowej kandydatów do objęcia stanowiska Wójta gminy Miedźna, Jana Słoninki i Bogdana Taranowskiego

Zasady:

 • Nie prowadzimy dyskusji, pytanie – odpowiedź – ewentualna riposta
 • W treści pytania piszemy do kogo kierujemy pytanie.
 • Kandydaci mogą dowolną ilość razy się wypowiadać  w każdym wątku, również w wypowiedziach kontrkandydata.
 • Kandydaci udzielają odpowiedzi w dowolnym czasie.
 • Ze względu na obowiązki zawodowe kandydatów, możliwość zadawania pytań w  debacie zostanie zamknięta w niedziele 28/10 o godz 23.59.

80 KOMENTARZE

 1. Kampanie wyborcze obu Panów są prowadzone na tak żenująco niskim poziomie, że w efekcie łatwo jest stwierdzić, że obecnie nie ma dobrego kandydata na stanowisko wójta w naszej gminie.

 2. A co z gminnym zakładem gospodarki komunalnej woda drożeje a jest coraz gorsza a dwóch wspaniałych prezesow bierze taką kase za co .Jak długo mieszkańcy gminy miedzna będą ich utrzymywać panie JANKU ZRÓB Z TYM PORZADEK PO WYBORACH BO TO CO DZIEJE SIĘ W TEJ GMINIE TO PATOLOGIA

 3. Wolanin Co nato prezes gminnego zarzadu osp podobno bardzo się nielubią z wójtem
  Słyszałem gdy jest jakieś zebranie wsprawie straży jeszcze nigdy nie byli razem

 4. Dziwi mnie poparcie Andrzeja Kamińskiego, skoro do rady powiatu z listy z członkami PO Taranowski typował swoich podwładnych. To dwulicowość. Raz PO a raz PIS. Czy PiS idzie u nas razem z PO w II turze. Wyborcy nie dajcie się dalej oszukiwać.

 5. I pan Tarnowski miał rację adminie weź i ogarnij się bo zaniedlugo nikt tutaj niebedzie ci wchodził na wolanie zeczy ci powodzenia panie Tarnowski z mojej rodziny to masz napewno zagwarantowane 63 głosy

  • -Wojta banery uszkodzone hehe ale jakoś nie widać zeby byly zamontowane(tylko w jednym przypadku) to zdjecie z piwnicy Bogdan sam popisal na Siebie a teraz placze ,

   – mieszkancy pytaja o Frydek przedszkole i co wojt z 20 letnim stazem mowi niemam dokumentow przy sobie hhaha jak zawsze!!!! Gminaa Bojszow wybudowała nowy żłobek wraz z przedszkolem DALO SIE ? nie spali 15lat

   -mieszkancy pytaja co z oswietleniem Stolarskiej odp wojta niemam wgladu do budrzetu na 2019r ,czyli nie ma

   -mieszkancy pytaj o oczyszczalnie Lemna i co wojt na to od 2014 r niema czasu sie z Nimi spotkać ….można ?

   – tak 20 lat pytaja strazacy w Woli o Nowy samochod bojowy ,bedzie , juz jest był bo ciągle go niema ..drewno w nim montują bo modne (

   -ten most w strone Oświecimia z poszyciem drewnianym ciagle nagrywanym kamerką hmm pana Popis

   -ul. Kasztanowa w Woli jednej lampy oświetleneniowej nie dało rady 20 lat załatwić nawet radni chcieli ….ale

   – otaczarnia pierwsza w Europie bez zapachowa 100m od osiedla w2 ,inny świat

   -ile jeszcze pan pokaze takich remontów jak ul Stawowa , ul.Krotka

   -rajd rowwerowy piekna inicjatywa ,ile pan metrow scieezek rowerowych zlecił,zbudował ? za 20 lat bycia wojtem ,

   -ile lokali za ogrodzeniem szkolnym handluje vodka piwem to legalne |???

   Wojcie Taranowski od paru lat mogly byc inwestycje prowadzone nie ma nawet planów takze opowieci dziwnej tresci niech pan tym opowwiada co na plakatac h legalnie sie z panem fotografują I POZWWALAJA NA PUBLKACJE ,jad tez z pana strony został zauwazony niech pan tak nie płacze i nie udaje pokrzywdzonego bo mieszkancy to wiedzą co pan Jestes wart …. moze pan odpowie na pytania czy nie ma czasu ,wtedy i poprostu pan sie przyzwyczaił ze nie trzeba .spychologia temtow waznych i mieszkańców jest u pana na wysokim poziomie((((

 6. Pytanie do p. Słoninki. Jakie ma Pan plany wobec Punktu Przedszkolnego w Miedźnej? Czy jest Pan za likwidacja, redukcją etatow i przeniesieniem go do budynku byłej Szkoły Podstawowej w Miedźnej czy pozostawienie go w budynku, w którym jest do tej pory? Bo chodzą pogłoski, że Punkt ma być przeniesiony do szkoły w roku szkolnym 2019/2020.

  • Drodzy Mieszkańcy informujemy iż debata jest zamknięta zgodnie z regulaminem czas na zadawanie pytań minął o północy. Kolejne pytania nie będą publikowane, nie będą też publikowane Państwa wypowiedzi i komentarze w dziale debata. Otwarta możliwość wypowiedzi w tym dziale maja natomiast tylko kandydaci do objęcia stanowiska Wójta gminy Miedźna. Zapraszamy do dyskusji w innych artykułach.

  • Pani Asiu,
   nie mam wiedzy na ten temat, że jest jakiś problem z tym punktem. Nie mniej w kontekście braków miejsc dla dzieci w przedszkolach na terenie gminy, co już nawet podczas tej debaty wybrzmiało, nie rozumiem skąd mogą brać się obawy o redukcję etatów? W mojej ocenie skoro są dzieci musi być także i kadra. Co do lepszej dla dzieci lokalizacji oczywiście z braku znajomości wątku na dzień dzisiejszy się nie wypowiem. Ale na pewno nie będę lekceważył w tym względzie zdania rodziców i nauczycieli.
   Pozdrawiam

   • Dziękuję bardzo za odpowiedź. Szczerze mówiąc, a raczej pisząc to byłam przekonana, że Pan nie odpowie skoro czas zadania pytań już minął, naprawdę mnie Pan zaskoczył. Skąd obawy o redukcję etatow? Stąd, że cały czas się o tym słyszy i każdy się boi, czy to o pracę czy to o miejsce swojego dziecka w przedszkolu.
    A moje drugie pytanie i nie zresztą moje, ale i większości znajomych rowerzystów jest takie czy jest szansa na ścieżkę rowerowa na odcinku Miedźna – Góra i Miedźna – Rudawki. O tym problemie mówi się od dawna i wziąz zostaje ten problem nierozwiazany, a jak wiadomo odcinki te należą raczej do niebezpiecznych ze względu na bardzo duży ruch samochodów.

    • Asia, że tak stracę słówko na temat ścieżek rowerowych. Ten temat kilka lat temu poruszyłem w rozmowach z wójtem a efekt jest taki, że trzy lata temu była budowana droga od ” zera ” i nikt z urzędników, radnych, wójt nie zrobił żeby powstała ścieżka rowerowa.

 7. Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski odmówił udziału w debacie, jako argumentacje zasugerował iż portal jest stronniczy i przychylny jednemu z kandydatów. Oczywiście ma do tego prawo i należny je uszanować, jednak trudno zrozumieć w jaki sposób portal może wpływać na dyskusje w debacie w której zasady są z góry ustalone, Pytanie – odpowiedz bez prowadzenia dyskusji. Taka forma debaty jest najbardziej rzetelna gdyż nie ma możliwości nie opublikowania wpisu bądź wpływu na jego treść. W każdym razie pozdrawiamy serdecznie obecnego Pana Wójta i szanujemy jego decyzję.

  • Z takiej, że nie wszystkie komentarze są zawsze dodawane, selekcja jest tutaj mocna 🙂 Dodaje się tylko i przychylne komentarze na temat P. Słoninki. Nie jestem za Wójtem Taranowskim, ale taka jest prawda – jego obrońcy maja mało do powiedzenia na tej stornie 🙂

  • Panie Taranowski, i kto to mówi? Pan gdzie wykorzystuje Pan pieniądze podatników i to niemałe (50 tysięcy) na wydawanie gminne propagandy sukcesu “Gminne Sprawy” czy choć w jednym wydania było zamieszczone choć jedno słowo o NE? Obiektywizm w Pana ustach to cynizm. Nie wspominam o gminnych kontach w portalach społecznościowych czy UG które tez ktoś prowadzi za nasze pieniążki. Natomiast portal z tego co mi widmo nigdy nie wziął ani 1 złotówki z budżetu gminy.

 8. Pytanie do Pani Kocurek, czy Pan Kamiński senator PiS wypowiada się imieniu PiS czy własnym. Jest to dla mnie bardzo istotne. Administracje proszę o publikacje

 9. Pytanie dla Pana Taranowskiego-
  Mówi Pan o konieczności zwrotu 11 milinów do Spółek Górniczych, na co zostały przeznaczone wpłacone wcześniej do budżetu gminy te pieniążki? Czy prawdą jest ze gmina dostała subwencje w wysokości 5 milionów, wobec tego realnie zwróciła 6 milinów.

  • Wkładam dużo starania w uczciwe stawianie spraw i problemów. Osobiście odbyłem kilka poważnych, szczerych i konstruktywnych rozmów zgłębiających zagadnienie „Mantransu”. Na dzień dzisiejszy mam przekonanie, że sprawa wydaje się być rozwiązywalna. I nie uważam tego za przysłowiowe „gruszki na wierzbie”. Jednym z możliwych wariantów jest droga techniczna. Wg stanu mojej obecnej wiedzy strona bieruńsko-lędzińska była po wstępnych uzgodnieniach z Nadleśnictwem w tym zakresie. Dotyczy to budowy odcinka około 4 300 metrów. Oczywiście szanse na zażegnanie tego palącego problemu na rzecz mieszkańców naszej gminy zależne będą od zdolności negocjacyjnych naszego gminnego gospodarza i Starosty Powiatu Pszczyńskiego, ich determinacji i zaangażowania.
   Za równy tydzień Państwo pisujący na tym portalu będziecie decydować, komu powierzyć legitymację do reprezentowania gminy i jej interesów. W konsekwencji tego wyboru to ta osoba będzie bardziej lub mniej skutecznie (w zależności od wyboru) zajmować się także problemem Mantransu. Ile zdołał osiągnąć do tej pory pan Taranowski, to już Pan / Pani wie. Nieskromnie powiem, że uważam się za sprawniejszą osobę w tego typu kwestiach.
   Pozdrawiam

 10. Do pana Słoninki.Witam proszę o odpowiedź jeżeli zostanie pan wójtem czy będzie się Pan skutecznie starał o modernizację powiatowej ulicy Miodowej na całej jej długości łącznie z chodnikiem?

 11. Witam,

  1. Nie chcę zamykać żadnych szkół. Są to nieprawdziwe informacje.

  2. Odpowiem szczerze, brak mi wiedzy na temat problemów miejsc w przedszkolach. Nie przypominam sobie, aby to wybrzmiewało ze strony władz gminy. Na spotkaniach wiejskich także tego wg mojej pamięci poruszano. Na pewno trzeba tę sprawę przeanalizować tę sprawę wg liczebnika roczników. Jeśli to się potwierdzi z pewnością może tutaj być rozwiązanie w zagospodarowaniu wolnych miejsc w gminnych obiektach i oczywiście pozyskiwanie dotacji. Także prywatne przedszkola mogą być dotowane i być może ktoś zechciałby się podjąć otworzenia takiej placówki, jeśli rzeczywiście będą ku temu dłużej rokujące potrzeby.

  3. Sprawę żłobka widzę analogicznie.

  Pozdrawiam

 12. Pytanie do kandydata Sz.P Słoninki. Czy sieć szkół w gminie pozostanie? bo doszły mnie sluchy ,że chciałby Pan zamknąć najmniejsze, wiejskie szkoły . Jak Pan planuje rozwiązać brak miejsc w przedszkolach na Woli? Jeden żłobek na Woli to za mało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.