Ferie 2019

17

 Propozycje dla dzieciaków na okres Ferii

Propozycje GOK

Propozycje GOSiR

Propozycje Oświata Miedźna

 

17 KOMENTARZE

 1. Przecież nigdy nie było tak dobrze jak dziś jeszcze rok temu była permanentna beznadzieja tylko radny Banaś zabiegał o kasę na sport z budżetów sołeckich i wyrywał a teraz wszyscy nie zadowoleni

 2. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym jutrzejszym spotkaniem w szkole w Górze? Słyszę jakieś plotki, ale są tak niewiarygodne, że trudno w nie uwierzyć.

 3. GOSIR zorganizował wyjazd na narty . Trzeba było tylko zapłacić karnet i było chętnych … aż 11 osób z opiekunami. Jeżeli ktoś nie chce brać w niczym udziału to zawsze będzie narzekał ze się nic nie dzieje !!!!! Wkurza mnie fakt ze ludzie gadają ze się nic nie dzieje. Trzeba tylko troche dobrej woli a we wszystkim znajdzie się plusy .

 4. Tak, jest tylko jedno ale to właśnie Te osoby które maja to organizować to jest ich praca, nie robią tego z dobrego serca, chęci pomocy czy innych pobudek. Gmina Miedźna utworzyła takie instytucje jak Gminny Ośrodek Kultury czy Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, wszyscy zatrudniliśmy tam pracowników i ich opłacamy z naszej wspólnej kasy. Nie rozumie wiec dlaczego mamy się cieszyć z jakiś rzeczonych ochłapów i jeszcze głośno klaskać ze jest super ( dotyczy GOSiR), O ile GOK jest w miarę rzeczowy o tyle GOSiR to już minimalizm całkowity. Proszę mi powiedzieć jak dzieciak z Góry ma dojechać na ten basen? Na Nartach rowerem a może piechotą? Robicie godzinę basenu w fatalnych godzinach (o 16 wracają rodzice z pracy i jest zazwyczaj wspólny obiad) z brakiem możliwości skorzystania wszystkich dzieci. Gdyby ktoś tam był rozsady i myślał o pracy to powinno to wyglądać tak:
  – Gimbus jest wykorzystany podczas ferii do wożenia dzieci miedzy basenem a ościennymi Gminami oraz z Wola wieś tez blisko nie maja.
  -Basen jest dostępny dla dzieciaków z gminy od rana do 17.00 wtedy mogą wyskoczyć rano a nie po południu i to na godzinę.
  – Siłownia powinna być tak samo dostępna dla dzieciaków
  – nie wykorzystuje się potencjału ościennych miast, Gimbus po tym jak przywiezie dzieci na basen robi kurs na Paprocany zawożąc ich na DARMOWE lodowisko wraca na Wole po dwóch godzinach jedzie po tamte i zawozi nowe chętne dzieciaki.
  I jeszcze na koniec trochę niesmacznie odebrałam rozchichane Panie z GOKu podczas gdy w całej Polsce przezywaliśmy śmierć Prezydenta Gdańska. Rozumie ze biesiady już nie można było przełożyć ale może należało się troszkę powstrzymać publikując je na oficjalnych profilach gminnych? Będzie biesiada w Woli wtedy można by było je umieścić razem i nie było by niesmaku.

  • Mamo, może powiedz mi dlaczego małe pociechy mają mieć aż taki priorytet przed innymi grupami a zwłaszcza potrzebami mieszkańców? Skąd nagrabić pieniędzy na te wszystkie DARMOWE ATRAKCJE I WSPANIAŁOMYŚLNOŚCI? I kto niby miałby pilnować tych Twoich dzieci na tym DARMOWYM lodowisku i podczas przewożenia rozkosznych i jakże milusińskich w te i z powrotem? A kto ma pilnować tychże samych dzieciaczków na tym basenie cały dzień lub co ciekawsze na siłowni, gdzie źle używany sprzęt może mocno skrzywdzić rozbrykanego luzem feriowym dzieciaczka?
   Współczesna Mamo! Mało jeszcze jest tych DARMOWYCH 500 + , przedszkoli, kart dużej rodziny itp? To się w głowie nie mieści, ile jeszcze potraficie żądać? A gdzie Droga Mamo znalazłaś tutaj rolę swoją dla swoich kochaniutkich dzieciaczków w czasie ferii?? GOKi GOSiRy i gminy powinny być przyjazne rodzinom, oczywiście. Ale z tą DARMOWOŚCIĄ i dogodnością do pór obiadu i wizyt u manikiurzystki nie przesadzaj Droga Mamo! Twoje godziny pracy to Twoje godziny pracy. Inni mają inne. A moje nieco starszę dziecko lubi sobie pospać do południa, gdy ma wolne od szkoły. Wracam do domu o 18 tej a mój obiad rodzinny jest na kolację. Więc moje dziecko na basen za darmo chętnie chodziłoby o 21 szej!

   Różnimy się BARDZO. Moje dziecko (na które państwo nie daje mi żadnego 500 + ani ulgi podatkowej, wychowywało się lata bez marnej złotówki wsparcia a koszt przedszkola był wyższy niż dzisiaj płacą rodzice mimo ogromnej inflacji. Było dzieckiem zostawionym płatnej niani w wieku 3,5 miesiąca (TAK, kilkanaście lat temu tyle trwały urlopy macierzyńskie!!!. Ale w tym wszystkim przez lata bycia mamą nie wpadło mi do głowy oczekiwać, że mnie się coś należy ZA DARMO a zwłaszcza wg mojego prywatnego planu dnia.
   Trochę wstydu do lustra zanim zaczniesz Droga Mamo pouczać innych o tym, co jest niesmaczne.

   • Do; Też Mama…, popieram Twój wpis w 100%! Ludziom się w głowach poprzewracało, są niesamowicie roszczeniowi, dasz im paluszek, za chwilę ŻĄDAJĄ całej ręki. Niektórzy chcieliby, aby to placówki oświatowe czy społeczne wzięły na siebie trud wychowania i zajmowania się ich dziećmi!

 5. Był taki czas gdy były turnieje piłki nożnej .
  Dzeci uczestniczyły bardzo licznie brały udział w zawodach kilka kategorii wiekowej , a także brały udział w kibicowanie .Czyżby brakowało animatorów w naszej gminie czy po prostu nikomu nic niechce się robić.

 6. A gdyby GOK nic niezorganizowal to ludzie by narzekali, że nic nie ma. Ludzie! Trochę pogody ducha a nie wieczne narzekanie! Co by się nie zrobilo to i tak źle..

 7. “Róbta” dzieci, bierzcie +500, a opiekę przerzućcie na szkoły, gminę, gok itp. Niech Waszymi dziećmi zajmują się WSZYSCY… tylko nie WY! Rodzice życzę powodzenia i sukcesów wychowawczych!

 8. Do Anonim Ferie są dla dzieci z całej gminy więc bardzo dobrze że zajęcia w Goku są też popołudniu bo będą mogła po pracy je tam zawieźć z innej miejscowości. Więc to nie jest porażka tylko duży plus. Ps. A gdyby zajęcia były rano to co robiły by twoje dzieci popołudniu? Pewnie oglądały by telewizję. Czyli nie ma różnicy kiedy to będą robić. Ciesz się że wogóle coś jest organizowane w gminie a nie narzekaj. Bo to ty przedewszystkim masz się zajmować swoim dzieckiem a nie gmina.

 9. Brawo! Gratulacje za pomysłowość GOKu Wola. Oczywiście najlepiej zorganizować zajęcia dla dzieci w godzinach popołudniowych. Bo przeciez do południa dzieci moga oglądać w domu telewizor. Porażka….

  • Rano dzieci mogą iść na zajęcia na basenie. Dobrze, że oferty nie pokrywają się ze sobą! Pewnie gdyby było inaczej, to zaczęłyby się narzekania, że w jednym czasie odbywają się zajęcia w różnych miejscach.
   Szkoda słów…

   • Jakie zajęcia na basenie? Przecież tam nuda wieje i nic się nie dzieje. Dziwie się bardzo ze nowy Wójt i Radny Banaś który tak dział dla sportu przytaknęła na godzinny basen, czy naprawdę w ferie nie można tym dzieciakom dać możliwości korzystna z basenie kiedy chcą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.