Finał Szlachetnej Paczki 2016 w murach SP1 im. Bronisława Malinowskiego

5

10-11.2016 w murach naszej szkoły odbył się tzw. weekend cudów. Właśnie w ten sposób nazywany jest finał akcji Szlachetnej Paczki. Za każdym razem niesie on mnóstwo radości – zarówno z obdarowywania, jak i bycia obdarowanym. Tak było i tym razem w Rejonie Bieruń- Wola. Pomoc otrzymały wszystkie wytypowane rodziny. Skala pomocy przerosła wszelkie oczekiwania! Nie zabrakło łez wzruszenia, zdziwienia i niedowierzania ze strony rodzin, że ktoś zupełnie obcy postanowił obdarować ich tak hojnie! Radości nie było końca, dzieci były przeszczęśliwe z otrzymanych prezentów.

Wielki finał wymagał masy przygotowań. W całej Polsce SuperW, czyli wolontariuszy były setki, a cała akcja połączyła aż 750 tys. osób! Jak podają organizatorzy akcji, w tym roku pomoc trafiła do niemal 19 tys. rodzin w całym kraju, a łączna wartość pomocy to prawie 47,5 miliona złotych. Średnia wartość jednej paczki to 2,5 tys. zł, a statystycznie przygotowuje ją 35 osób.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję: darczyńcom, wolontariuszom, kierowcom, osobom pomagającym na magazynie. Gorące podziękowania kierujemy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej SILENZIO, która umiliła nam chwile spędzone na magazynie. Ukłon w stronę piekarni „Sosna”, za słodki poczęstunek. Za pomoc dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

5 KOMENTARZE

  1. Do ja,. Tak się składa, że mialem okazję organizować szlachetne paczki na Podbeskidziu i w naszej gminie organizować transport dla osób odpowiedzialnych za szlachetna paczkę.
    Przyjdź na przyszły rok do dziewczyn i zobaczysz jak ta akcja przebiega. Uwierz pracy jest wiele a rąk mało. A później zastanawiaj się czy obdarowani wyrażają zgodę na fotkę czy nie.

  2. na zdjęciach widać organizatorów, darczyńców i osoby pomagające. Z tego co wiem, to starsza Pani wyraziła zgodę na kontakt z mediami, więc “ja” możesz spać spokojnie 😉

    • Bez żadnych podtekstów politycznych ,bez emocji wspaniała impreza kulturalna ,tak powinno być jesteśmy jednością , powinniśmy być razem pomimo różnych poglądów na rzeczywistość.
      p.Janku takich imprez więcej .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.