Firma Bud-Ris odpowiedzialna za zimowe utrzymanie dróg

15

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym sezonie za zimowe utrzymanie dróg administrowanych przez gminę Miedźna odpowiedzialna jest  firma Bud-Ris reprezentowana przez Romana Szkorlę z siedzibą 43-331 Dankowice, Al. Młyńska 20.

Osobami bezpośrednio nadzorującymi wykonywaną usługę odśnieżania są sołtysi poszczególnych sołectw.

Numery kontaktowe:

 • sołectwo Miedźna – Tomasz Nycz      tel. 502 668 824
 • sołectwo Grzawa –  Marcin Sosna      tel. 785 368 546
 • sołectwo Frydek – Janusz Pławecki   tel. 519 347 293
 • sołectwo Gilowice – Jan Nowak          tel.  519 347 294, 606 664 727
 • sołectwo Góra – Marian Libera           tel.  519 347 299
 • sołectwo Wola – Czesław Rozmus       tel.  519 347 297, tel.  692 232 264
 • sołectwo Wola I – Andrzej Nelec         tel.  519 347 296
 • sołectwo Wola II – Andrzej Biszkant   tel.  519 347 295

 Drogi powiatowe znajdujące się na terenie gminy Miedźna w zakresie zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2017/2018 utrzymywane są przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie, ul. Sygietyńskiego 20, 43-200 Pszczyna, tel. /32/ 212 80 68, całodobowy numer telefonu 501 716 376.

info  UG   Miedźna

15 KOMENTARZE

  • razem z królami i kròlikami mają się dobrze, ciemny lud postraszony “złodziejem który zabierze nawet to czego nie ma” i zniechęcona część wyborców co wcale nie głosuje bo nie wierzy że to coś zmieni-robią za sztab wyborczy panującego. Dlatego trzeba konfliktować wszystkich, że wszystkimi żeby się nigdy nie dogadali-jak za nieboszczyka komuny. SZTAB WYBORCZY GODNY NAGRODY NOBLA A NIE MIZRENEGO OSKARA SAMORZĄDOWEGO ZA NĘDZNE GROSZE CZY NAWET DARMO-ZA BUKIECIK NA SESJI.

 1. Wojcie i Radni gdzie chodniki odśnieżone?
  Znów z wójtem będziecie się chwalić że drogi i chodniki na “Białoń? I oszczędności zrobiliście kosztem nas mieszkańców? Proponuję choć raz w roku nie wypłacać wójtowi pieniędzy za zaległy urlop i drogi na czarno by były a tak to tyle lat oszczedzaliscie na urlop wójta kosztem nas mieszkańców.

  • cimnosc widze w tej gminei nawet obok szkoly przedszkola nieodsniezone dramat i podłość ludzi nie zna granic nie wszystkie dzieciaki są przyworzone samochodami ,myslenie nie boli

 2. Zwykle bywa tak, że chcąc wykonać robotę zatrudnia się fachowca. Jeśli ten robotę wykona niezgodnie z oczekiwaniem klienta, zwykle albo zostaje bez wynagrodzenia albo już na pewno bez kolejnych zleceń.
  Jednak Gmina Miedźna daje szanse. I znów daje szanse. I znów… Ileż można?!
  W zeszłym roku utrzymanie dróg w gminie w zimie było żadne. Żadne!! Ja przez całą zeszłoroczną zimę na drogach osiedlowych pługu ani solarki nie widziałem.
  Mamy numery do osób które mają bezpośrednio odpowiadać za kontakt z firmą ODPOWIEDZIALNĄ za utrzymanie dróg. Proponuję dzwonić za każdym gdy widzimy, że jest źle. Skoro mają określony czas na reakcję, mierzmy ten czas. W zeszłym roku żadne terminy, godziny nie były utrzymywane. Rozliczajmy nie tylko firmę, ale także sołtysów którzy mają o to dbać. Ja ze swojej strony deklaruję, że będę dzwonił za każdym razem gdy poczuję że stan drogi wpływa na moje i mojej rodziny bezpieczeństwo. Jeździmy z dziećmi!! Na drogach osiedlowych także chodza dzieci!!
  Kogo pociągać do odpowiedzialności w razie sytuacji kiedy coś się dzieje bo zamiast drogi mamy lodowisko?
  Dzwońmy, notujmy, rozliczajmy.
  Pozdrawiam

  • Troche dziwna sprawa… Zastanawia mnie fakt, że nie ma skutecznego sposobu egzekwowania wykonanej pracy. Powinno sie znależć w umowie podpisywanej z podwykonawcą cos co zmusiło by firme do sumiennego wywiązywania się z wykonywanej pracy. Mam nadzieje, że uda mi się sprowokowac jakiegos z radnych do udzielenia mi informacji na temat tej właśnie umowy. Oraz dlaczego niesumienna firma nie została jeszcze pozwana do sądu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym… Przecież na stałym etacie w gminie jest prawnik właśnie od tego.

 3. wojt z mazur pochodzi to przyzwyczajony ze do przystanku 6 km dziennie w sniegu chodził róznice poczół na sląsku ale i tak zrobił po swojemu ,idziemy w złą strone szkoły przedszkole nie odsnizone dojscia , myslenie i działanie WAS Z\abija jak rak boicie sie cooo….

  • W Miedźnej najlepiej odśnieżone było podwórko księdza ! Pług jadący Wiejską koło szkoły zgarniał z drogi na chodnik, którym chodzą dzieci, ale u księdza wygarnął wszystko i dokładnie …

  • Jakim urlopie ? Przecież wójt ma wakacje na “biało” robi oszczędności kosztem naszym a pieniądze za urlop zgarnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.