[Foto & VIDEO] Obchody 160 lecia OSP w Górze połączone z Powiatowym Dniem Strażaka

10

Życzliwi, odważni, niezawodni- tacy są druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pszczyńskiego, którzy 13 maja uroczyście świętowali Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz 160-lecie działalności jednostki w Górze.

Choć w powiecie pszczyńskim jest ich ponad 1500, każdy z nich na co dzień swoją postawą pokazuje szkołę społecznego i obywatelskiego wychowania. Druhowie i druhny z 26 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatowe Obchody Dnia Strażaka i 160-lecie działalności jednostki w Górze rozpoczęli mszą św. w kościele Jana Pawła II w Górze. Następnie wraz z zaproszonymi gośćmi przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej “Silenzio” z Woli przemaszerowali na plac przed remizą w Górze, gdzie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.

– Strażak ochotnik to cecha charakteru i wy o tym doskonale wiecie. Nawet ściągając mundur, każdego dnia pokazujecie, jak można drugiemu pomóc. Pokazujecie to od wielu lat – podkreślał starota pszczyński, Paweł Sadza. – Dziękujemy za każdy dzień waszej służby, za każdy dzień pomocy – również samorządom, bo my bez was ciężko dawalibyśmy sobie radę – mówił do zebranych druhów starosta.

W ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka świętowano także 160-lecie działalność OSP w Górze. Jednostka w Górze to jedna z najstarszych w powiecie pszczyńskim, a pierwszy zapis o jej istnieniu pochodzi już z roku 1857. Liczne gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu składali m.in. parlamentarzyści i przedstawiciele powiatowych oraz wojewódzkich struktur OSP, m.in. posłanka na Sejm RP, Mirosława Nykiel, senator RP Andrzej Kamiński, Józef Kłoda honorowy prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Województwa Śląskiego oraz Szymon Sekta, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Pszczynie.

– Te 160 lat to praca społeczna, bezinteresowna i nader wszystko życzliwa. 160 lat temu zaczynali w tutejszej straży prymitywnym sposobem wiedząc jednak, że ta organizacja jest potrzebna, żeby działać, służyć i ratować życie i mienie. Wiemy dobrze, że ta organizacja była, jest i zawsze będzie potrzebna – mówił Józef Kłoda honorowy prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Województwa Śląskiego oraz druh honorowy OSP w Górze

Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia i medale dla wyróżniających się członków Ochotniczych Straży Pożarnych, a po części oficjalnej odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej “Silenzio” z Woli oraz festyn strażacki.

Tekst Powiat Pszczyna

Foto & Video Wolanie.Info

10 KOMENTARZE

 1. jak widać, po wczorajszych news-ach w środkach masowego przekazu, PIS wycofał się z dwukadencyjności, więc w GMINIE MIEDŹNA NIESTETY NIC SIĘ NIE ZMIENI, DALEJ POZOSTANĄ STARE UKŁADY, OSOBY, URZĘDNICY, RADNI, CZYLI “RĘKA RĘKĘ MYJE”. bo myślenie wielu ludzi, że lepszy ten wójt, którego znanym, mimo, że sie nie sprawdza na tym stanowisku, sprowadzi wybory to tego samego, czyli zostanie “stary układ” wszędzie, w każdej instytucji, która zależy od Wójta. także Ci, którzy bali się o swoje stołki, już śpią spokojnie. “DOBRA ZMIANA” ZOSTAJE, tyle tylko dla kogo “dobra”, bo nie dla zwykłych mieszkańców.

 2. Strażak Tomala mało postarał się o lepszą reklamę, zero informacji w gminnych wieściach, zero informacji na stronie gminnej i brak współpracy z wolanie.info
  A może brak pomysłu dla mieszkańców? No chyba że to tylko impreza z podatków dla samych strażaków.

  • Strażak Tomala od lat nie mieszka w tej gminie i nie wiadomo dlaczego ponownie wybrano go sprytnie na komendanta gminnego OSP, bo tak wygodnie?

  • żaden podatek gminny i żaden gminny datek nie wpłynął na konto tej imprezy, gok sponsorował darmowe atrakcje dzieciom, szkoda że się nie pochwalili-miło by było gdyby więcej dzieci mogło skorzystać, strażacy organizowali obchody za strażaków i sponsorów pieniądze

 3. Szkoda, szkoda, bo po zadjeciach widać, że mała frekwencja, widać dzieciaków mało nawet przy dmuchancach a pogoda popołudniu była dobra.

  • A po co? to była impreza celowa i dla zaproszonych. Portal pewnie w ostatniej chwili dostał wiadomość, gdyby było inaczej informacja na pewno by była, a tak fiku, miku i wszystko w koszyku, na swoim miejscu. A wybory się zbliżają. Ludu czekaj na igrzyska – chleba nie będzie, za to asfaltownia i inne smrody tak, według zasług. I zabawa będzie i po wyborach, z ręką w nocniku lud pozostanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.