Zbiórka dla fundacji “Zwierzęca Arkadia”

5

Aktualizacja 15/07

Szanowni Mieszkańcy!

Urząd Gminy organizuje w dniach 15.07. – 16.08.2019 r. zbiórkę na rzecz Fundacji „Zwierzęca Arkadia”.

 

Co można przynosić?

 • koce,
 • środki czystości,
 • karmę dla kotów mokrą i suchą,
 • podkłady chłonne,
 • bandaże elastyczne szerokie,
 • octenisept,
 • gryzaki jadalne dla psów typu wędzone kości itp.,
 • smycze i obroże dla psów.

 

W sprawie przekazania darów dla Fundacji, prosimy kontaktować się z Referatem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W razie dodatkowych pytań, możecie Państwo zgłaszać się pod numer 519 347 289.

 


Wpis 10/07 Fundacja “Zwierzęca Arkadia” potrzebuje pomocy od władz gminnych

Pozwalamy sobie skopiować wpis jaki zamieszcza fundacja na swym FP, jak widać parobem jest i nie można go bagatelizować. Zwierzęca Arkadia funkcjonuje w gminie Miedźna a dokładnie w Grzawie.

 

  “Kolejne koty, które musimy wyłapać – mamę wykastrować, maluchy wydać do adopcji. Jeśli je zostawimy to do końca roku stado będzie liczyć min. 30 sztuk…

Są to kolejne koty z gminy Miedźna, miejscowość Wola. Apelujemy do gminy o jakąkolwiek pomoc❗️

Z gminy Miedźna od początku roku przyjęliśmy 27 kotów – 12 kotów mamy jeszcze zgłoszonych do odłowienia. Nie otrzymujemy żadnego wsparcia z gminy na kastracje/wyżywienie/leczenie tych zwierząt. Nie mówiąc już o miejscu czasowego przetrzymania.

Bardzo prosimy włodarzy gminy o zwrócenie uwagi na zaistniały problem, który niestety jest naprawdę duży, a my w tej chwili musimy już pomocy odmawiać, ponieważ nie mamy co z tymi kotami robić i za co ich leczyć…
➡️ Chcemy zwrócić uwagę włodarzy na to, że jeśli pozwolimy na niekontrolowany rozród kotów to za chwilę cała gmina będzie tonąć w kotach.
Mieszkańcy gminy dzwonią do nas po pomoc informując nas, że gmina twierdzi, że kotami się nie zajmuje…
To kto ma się nimi zająć❓”

5 KOMENTARZE

 1. Jakoś tego nie rozumiem .Na stronie Animal-sów z Oświęcimia na Facebooku pod 15,07,2019 jest wpis o finansowaniu sterylizacji przez Zwierzęcą Arkadię . Jak to rozumieć proszę wyjaśnijcie bo tu z kolei proszą o pomoc.

 2. Jeżeli w urzędzie są ludzie kompetentni powinni potraktować problem poważnie zwierzątka też potrzebują pomocy A opowiadanie bajek że wciąż brakuje pieniędzy na wszystko to chyba lekka przesada . Gdzie są w takim razie pieniądze podatników?? Miejmy nadzieję że jak i w tym zakresie tak w innym władze staną na wysokości zadania od tego są!

 3. Wszystko można tylko pierwsze trzeba siąść do stołu i porozmawiać o problemie a nie od d..y strony zaczynać – pisać swoje żale, że Urząd nie pomaga.
  Tak się składa, ze zrobiłem analizę tekstu zamieszczonego przez “Arkadię” i żadne pismo nie wpłynęło do Urzędu Gminy w Miedźnej o pomoc w kastrscji, itp.:
  Czy to nasza wina, że kocięta się rodzą i jest problem ?
  Można zorganizować spotkanie w Gminie i porozmawiać to numer kontaktowy 32 2116160
  W Grzawej jest sołtys i radny zapytajcie na ile można Wam pomóc.
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.