Gazeta Krakowska pisze o “Bronku”

36

Most Bronisław na Wiśle łączący Harmęże po stronie Małopolski z Wolą – od strony Śląska, to jeden wielki problem. Prowizorka wybudowana w latach 80. ubiegłego wieku na potrzeby nieistniejącej już kopalni Czeczott, wymaga gruntownej przebudowy, a nie kolejnego tzw. awaryjnego remontu. Ostatni odbył się na początku tego roku. Po niecałych pięciu miesiącach użytkowania znowu wymaga ręki specjalistów. Z nawierzchni wystają kilkucentymetrowej wysokości śruby. Podczas ostatniego remontu na betonowe płyty zostały położone drewniane deski, tzw. kantówki. Do podłoża zostały przyśrubowane, a od spodu śruby dodatkowo połączono z elementami mostu metalowymi linkami.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/most-bronislaw-to-niebezpieczna-pulapka-wystajace-na-trzy-centymetry-sruby-i-pekajace-linki-stanowia-powazny-problem-zdjecia,13361930/

36 KOMENTARZE

 1. A dlaczego nie ma o tym ani słowa we wspanialej gminnej prasie, jak to mówiła dyrektorka GOKU – kronice gminnej, czyżby remont mostu nie zasługiwał na pamięć potomnych? Dalej tak jest tam różowo? niestety chyba nawet GOK się już wstydzi swojej gazety bo ostatni nr jaki się pojawił w internecie to z marca a mamy sierpień za pasem. Wytłumaczeń jest kilka nie sprzedaje się to codo wydawnicze i zaprzestano publikacji online, jest tak różowo ze aż wstyd, panie w GOK są tak zawalane robota ze nie maja już czasu nawet na kawę nie wspominając o umieszczeniu GS. Jedno jest pewne ja tego nie kupie nawet za 1 gr i mam nadziej ze te pieniążki przyszły wójt przeznaczy na coś znacznie pożyteczniejszego.

  • Chyba czekają na uroczystość odbioru remontu co się ciągnie od marca. Jak już elektrownię wybudują to podłączą zasilanie kamery co pilnuje tych wandali co kradną i niszczą mienie gminne przymocowane do bronka. Kamera zamontowana na słupie który stoi tam bez stosownej zgody wód polskich (a przynajmniej w czasie kiedy go tam stawiano takiej zgody nie było) powinna zarejestrować wandali niszczycieli gminnego mienia. Czy wójt nie chce nagrody od portalu za wskazanie przestępców? Kamera na wodę nie działa?

  • Kris ciesz się, że nie wróciłem do rodzinnych Goczałkowic, sercem jestem z ziemią pszczyńską i mieszkam w miejscowości Frydek ?

 2. Czegoś tu nie rozumiem jeżeli się sruby wykrecaja to się powinny luzowac a nie przeciwnie zakręcić i wystawac to jest wbrew logice to prawdziwe perpetum mobile chyba siła wyższa lub jakaś energia nowa

  • Mam nadzieję że to nie ktoś ze złości robi bo jeżdżę tam do pracy i z powrotem jestem kosynierem i mieszkam teraz na Woli ale jak złapię to nogi z ……..powyrywam

 3. A jakie wnioski wyciągała gminna komisja śledcza ds. mostu? Przecież taka radni powołali na jednej z sesji? Jakieś przesłuchania, spotkania chcemy poznać wyniki pracy tej komisji

  • Komisja śledcza dobre , a co na to GRUPA GOSPODARCZA są tam ludzie biznesu i dziwi mnie fakt że źle doradzają panu wójtowi. Do prywatnej firmy MTM wójt z radnymi potrafili zrobić drogę a supermarket MAJSTER musiał za własne pieniądze asfalt robić czyżby gorsi i lepsi ?

 4. Portal Wolanie.INFO wyznacza nagrodę 1000zl za informacje które wskażą sprawce który wykręca śruby na moście. Wyplata nagrody odbędzie sie po prawomocnym ukaraniu osoby niszczącej mienie. Infomacie prosimy przekazywać Policji oraz admin@wolanie.info

   • Ale jest ich tylko ośmiu, nie da się ich na trzy zmiany podzielić, jest tam paru górników to może po “górniczemu:” międzyzmianę wprowadzą dla zgody i społecznego spokoju i doprowadzą do ujęcia sprawców. Mogliby komisję gminną powołać do wyjaśnienia tego przestępstwa-jeszcze kasę by mieli do chudej diety.

    • Hehe dobry pomysł z tymi radnymi wracając z Oświęcimia załatwię darmową kawę prosto z McDonalda tak jak to miała nasza Policja ?
     Drodzy mieszkańcy od listopada będziemy mieli problem z obsadą jednego radnego do pilnowania mostu Bronek (klekotek) . Na chwilę obecną Wola ma 8 radnych a od listopadowych wyborów samorządowych będzie na Woli już tylko 7 radnych… Z drugiej zaś strony po przegranych wyborach może wójt Taranowski odrobi charytatywnie pobierane pieniądze za zaległy urlop ?

     • Jak to Wola będzie miała 7 radnych Panie Łukaszu ? To co jest przyczyną że nam ubywa ? Ten wójt się wyprowadził do Gilowic i Wolę już olewa. A nie jest tak że Gilowice zyskają jednego radnego więcej bo radni Lubański i Starzec by musieli konkurować między sobą bo z Gilowic pochodzą

      • Taki sposób na mieszkańców się znalazł aby tak podzielić mandaty radnych żeby im jednego radnego odebrać. Było ośmiu, którzy nic dla mieszkańców nie robili tylko odbywali posiedzenia, głosowali wg wytycznych za diety które nie są małe, za nic nie robienie i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. Mieszkańcy to akceptowali to władza coraz więcej im grała na nosach teraz czas to zmienić-nadchodzą wybory. Wyborcy będą mieli szansę podziękować skostniałej władzy i rozliczyć ją z 20 lat zaniedbań

     • Na koniec obecnej kadencji wójt przygotował do wypłaty ekwiwalentu ok.100 dni urlopu (za 4 lata mógł nzbierać nawet więcej) wszystko jedno czy wygra czy przegra o wypłatę pewnie wystąpi. Nie lepiej teraz go wysłać by zgodnie z obowiązkiem wykorzystał urlop? Czy może wtedy sekretarz pójdzie na chorobowe żeby z urlopu wójta odwołać było trzeba?

  • Admin a nie lepiej zgłosić problem do wojewody ze wójt trwoni publiczne pieniądze ? Poinformować oficjalnie organy ścigania że wójt zataja kradzież publicznego mienia bo skoro w gazecie jest to napisane to dlaczego wójt oficjalnie nie zgłosi tego na policji?

 5. Przecież tych wandali co kombinują przy moście łatwo wskazać na monitoringu. Oczywiście to wszystko przy założeniu że co najmniej jedno z tego nie jest ściemą.

 6. Zgadzam się z A niech Oświęcim też da kasę na most to wtedy pogadamy. Zrobić most za 150 tys a za np. 300 to jest różnica

  • Oszalałeś Anonim…? Jeszcze by oswiecim naszego wójta z kasy rozliczył i to by dopiero było.jeszcze by sie wydało że w most zainwestowano mniej… albo że jakas kasa polynela z prądem wisły do domku pod tatrami… bo takiej fuszery to by nawet mój szwagier nie odwalił z desek od leśniczego.

 7. Jeżeli Oświęcim wskazuje takie obawy to powinien dac kasę na remont a nie tylko korzystać i obwiniać że źle tak każdy umie

  • Chyba ktoś panią Pawłowską z GK wprowadził w błąd, albo sama wyciągnęła błędne wnioski. To samorządy oświęcimskie (gmina wiejska i powiat) powinny być adresatami niezadowolenia. To oni powinni wspólnie z Miedźną wyłożyć kasę na remont. Z tego co widać po dotychczasowych działaniach, to tylko wójtowi Miedźnej naprawdę zależy na tym moście. Pozostałym chyba nie bardzo.

   • Jeżeli to nie interes gminy aby most był zdatny do użytku i bezpieczny to niech go wójt na polecenie rady zamknie. Kasa zostanie na inne wydatki. Gmina Oświęcim nie ucierpi z powodu braku kontaktu z Miedźną. Obwodnicę do Tychów mają nową, na co im most. Dobrze by było żeby coś dorzucił Oświęcim, ale trzeba rozmawiać, negocjować a nie udawać króla metropolii.

 8. Bo gmina Miedźna to kraina cudów wójta Taranowskiego…
  – samolot był
  – dworzec bez pociągów był
  – cmentarz…był
  – cuda urlop
  – cuda nakrętki kradną na ” klekotku ”
  – cud, że wójt jeszcze nie zgłosił problemu na policji pewnie wójt kłamał, że kradną śróby i nakrętki ??? może piątą klepkę też ukradli ?

 9. To nam wójt gminę “rozsławia”! Za chwilę w całej Polsce będziemy sławni.
  Niedawno odwiedzili mnie znajomi z Wielkopolski, jadąc zwiedzać Oświęcim musieli przez to cudo stolarskiej techniki przejechać, dobrze, że zachowałem czujność i ostrzegłem ich względem śrub, oraz aby zwolnili prawie do 0 km/h przed wjazdem, bo by koła pourywali!!! Po powrocie z wycieczki stwierdzili, że gdyby tego na własne oczy nie zobaczyli, to by nie uwierzyli. SMUTNE to niestety.

  • Bylem na urlopie i tak się złożyło że miałem okazję porozmawiać z radnym z jednej gminy,
   o głosowaniu w sprawie obniżenia pensji Wójta. Co się okazuje radni głosawali za obniżką i to było dla nich normalne,mówił mi radny .więc czegoś tu nie rozumiem? że na Woli radni tak uporczywie bronią portfela Wójta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
   Rząd obniżył uposażenia posłom ,i jest cicho .
   W GMINIE MIEDŹNA BY TO NIE PRZESZŁO .

   • Racja ,jakby przyjrzeć się temu co się dzieje to przykro powiedzieć ,ale radni przyklepują wszystko i jacy oni biedaczki bez kasy z kredytami ,toż to szok ! Niektórzy radni zajmują się wszystkim lecz nie tym co potrzeba .

    • Bo radni ową kadencje zaczeli od podwyzki swojej diety.wszyscy zgodnie projekt poparli i siedzą cicho.wójt to lubi ludz od siebie uzależnic.najpierw da naiwnym miejsca pracy a potem trza cicho siedziec bo by zwolnil…przeciez wiadomo ze nie ma nic za darmo.dziekuje za takie falszywe kolesiostwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.