Gdzie kucharek sześć… Zbój – spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

0

10 grudnia uczniowie klas I/III Szkoły Podstawowej z Miedźnej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie. Pochodząca z Bielska-Białej pisarka przyjechała z lektorem – panią Elżbietą Malwiną Kożurno, która przepięknie czytała fragmenty książek pisarki.

Podczas spotkania Renata Piątkowska opowiadała o swoich książkach. Zdradziła nam dlaczego postanowiła napisać książki o przysłowiach /”Z przysłowiami za pan brat”, „Mądra głowa zna przysłowia”/, o przesądach /”Szczęście śpi na lewym boku”/, o zwyczajach /”Gdyby jajko mogło mówić”/, o problemach dzieci /”Wieloryb”, „Twardy orzech do zgryzienia”/. Dzieci często mylą przysłowia z powiedzeniami, poza tym nie wiedzą co one oznaczają , dlatego autorka wpadła na pomysł, żeby o tym napisać. Jednak nie tak zwyczajnie, ale śmiesznie, z humorem by zachęcić młodego czytelnika do dalszego czytania i sięgania po coraz to inne książki. Kto czytał opowiadania Renaty Piątkowskiej, ten doskonale wie, że jest ona świetną obserwatorką, zna problemy z jakimi borykają się dzieci, co więcej, pokazuje jak sobie z nimi radzić. Poza tym w jej książkach skrzy od humoru. Najnowsza książka pisarki nosi tytuł Zbój: opowiadania o koniach i konikach. Zamieszczone w niej teksty oparte są na prawdziwych historiach. Sama zaś autorka jest miłośniczką koni, jeździ konno i jak sama mówi – zna się na koniach.

Poza wymienionymi książkami w dorobku pisarskim Renaty Piątkowskiej znajdziemy wiele innych tytułów: Nie ma nudnych dni, Opowiadania z piaskownicy, Przygoda ma kolor niebieski, To się nie mieści w głowie, Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co się nigdy nie nudzą, Cukierki, Piegowate opowiadania, Lemoniadowy ząb, Dziadek na huśtawce..

Po spotkaniu pisarka wpisywała się do książek i pamiętników.

Źródło: GBP Miedźna

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.