Gmina Miedźna chce dołączyć do metropolii

10

Czy niebawem gmina Miedźna zostanie włączona do metropolii? Wójt gminy Miedźna po fali krytyki i nacisków ze strony mieszkańców zmienia zdanie o 180 stopni i już członkostwo jak to określił w metropolii nie jest „nieopłacalne”. 

Niestety przez opieszałość i własne przekonania  nieodwracalnie zostały zaprzepaszczone szanse gdzie gmina mogła już korzystać z wielu udogodnień, jak wspólna komunikacja, wielomilionowe dotacje czy bezpłatne przejazdy i zniżki do obiektów rekreacyjnych bezpośrednio dla mieszkańców.

Cóż jednak, lepiej późno niż wcale, jak powiedział podczas ostatniej sesji lider stowarzyszenia “Nowa Energia”- Jan Słoninka.

Teraz czeka nas długa i żmudna procedura ubiegania się o przyłączenie gminy Miedźna do metropolii, musimy ustawić się w kolejce chętnych innych gmin. Pierwszy krok już został zrobiony i ogłoszone zostaną konsultacje społeczne w tej sprawie.

 

10 KOMENTARZE

 1. Masakra, wybory idą pali się pod nogami a wójt i jego rycerze (radni) przejrzeli na oczy. Już dawno temu lider Nowej Energii – JANEK SŁONINKA – mówił żeby Gmina Miedźna wstąpiła do MEYROPOLII !!!
  Wiecie METROPOLIA to plusy i minusy…
  PLUS, my mieszkańcy bardzo byśmy skorzystali na wejściu do metropolia…nie będę się tu rozpisywał za plusami bo “wujek google” wszystko Wam drodzy mieszkańcy powie ?
  MINUS, finanse, finanse i jeszcze raz finanse…większa przejrzystość i mniej afer jakie przez ostatnie lata pokazała NOWA ENERGIA !!!
  Zapraszam w październiku na wybory samorządowe ?

  • Panie Banaś a może w końcu Pan przedstawi Swój program wyborczy aby można było też się przekonać czy nie są obiecywane gruszki na wierzbie?

   • Kris wszystko w swoim czasie ?
    Pewne jest, że po wyborach w 2018 roku mogę Tobie obiecać wielki porządek w GZGK i czystą wodę w naszych gminnych kranach.

    • Jeden odważny co porządek zrobi w tym całym gminnym grajdołku. Panie Łukasz te ich fuchy to okradanie GZGK bo dlaczego gminny zakład nie może zarabiać tylko ludzie którzy fuchy nawet w godzinach pracy robią a po godzinach gminnym sprzętem robione są fuchy.
     Panie Łukaszu powodzenia z Nową Energia róbcie porządek

   • Kris, poczytałeś program wyborczy obecnego wójta na przyszłą kadencję?
    tam jest cały program : http://www.bogdantaranowski.pl/o-mnie/
    dotyczy ostatnich 20 lat i najbliższej przyszłości. Cała prawda o całym komiteciw wyborczym. Co władca napisze to pewnie podpiszą i liczyć będą na darmową kasę przez kolejne cztery lata. Idą zebrania wiejskie przedwyborcza kiełbasa a raczej kaszanka podana na talerzu pod nazwą funduszu sołeckiego. Tam pod płaszczykiem spraw mieszkańców odbywać się będzie i agitacja i straszenie kontrkandydatami.

  • Jest powiedzenie , jak nie robisz nic to chociaż nie przeszkadzaj.
   Na zebraniu wiejskim Wola Wieś młody chłopak powiedział o metropolii ,to wójt prawie go wyśmiał.
   p.Janek S. czały czas o tym mówił ,dobrze ktoś napisał lud się kruszy to konsultacje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.