Gminne zawody OSP 2012

1

W sobotę 29 września na boisku sportowym w Górze odbyły sie Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek OSP Gminy Miedźna.

Zawody oficjalnie rozpoczęły sie o godzinie 14:00. Na zbiórce pojawiły sie drużyny wszystkich czterech jednostek OSP z gminy Miedźna. Ekipy zostały przywitane przez Komendanta Gminnego Adama Tomala oraz Wójta a za razem Prezesa Zarządu Gminnego OSP Bogdana Taranowskiego. W skład komisji sędziowskiej wchodzili oficerowie KP PSP w Pszczynie.
Po przywitaniu odbyło się losowanie mające na celu wyznaczenie kolejności startu drużyn. I tak jako pierwsi startowali druhowie OSP Góra, drudzy OSP Gilowice, kolejno OSP Wola i OSP Miedźna.

Pierwsza konkurencja to sztafeta pożarnicza na torze przeszkód.
Uzyskane czasy:
OSP Góra: 75 sekund + 8 punktów karnych
OSP Gilowice: 68 sekund
OSP Wola: 77 sekund
OSP Miedźna: 67 sekund
Po krótkiej przerwie mającej na celu przygotowanie sprzętu i toru do konkurencji bojowej rozpoczęła się najbardziej efektowna część zawodów.
Drużyny w ćwiczeniu bojowym uzyskały następujące wyniki:
OSP Góra: 57 sekund + 5 punktów karnych
OSP Gilowice: 47 sekund + 5 punktów karnych
OSP Wola: 60 sekund + 5 punktów karnych
OSP Miedźna: 51 sekund

Klasyfikacja końcowa:
Miejsce 4: OSP Góra – 145 punktów
Miejsce 3: OSP Wola – 142 punkty
Miejsce 2: OSP Gilowice – 120 punktów
Miejsce 1: OSP Miedźna – 118 punktów

Zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie.
Po zakończeniu konkurencji drużynom wręczono pamiątkowe statuetki i oficjalnie zamknięto zawody.
Później druhowie drużyn tradycyjnie wykapali w basenie dowódców swoich ekip oraz tych, którzy w szczególny sposób przyczynili sie do osiągnięcia dobrego wyniku.
Kolejnie tego typu spotkanie juz za rok kiedy będą to jednocześnie kwalifikacje do etapu powiatowego.

źródło miedzna.osp.org.pl

1 KOMENTARZ

  1. a gdzie drużyny Młodzieżowe? pewnie po raz kolejny gminne “pryncypały” uznały, że nie warto inwestować w Młodych ludzi i orać starymi, naiwnymi strażakami.. a skoro już ta strona istnieje to dlaczego nikt nie napisze o problemach strażaków w Woli? o tym że budynek remizy sie wali, o tym że projekt nowej strażnicy strażacy załatwili o 50% taniej wg stawek rynkowych projektantów /ukłon dla naszego Dobrodzieja/,a ten projekt pewnie na dzień dzisiejszy myszy zeżarły, o ogrzewaniu, o śmieciach, kanalizacji, która zalewa garaż gównami itp. o tym nikt nie pisze bo po co “ukochanemu” Wójtowi szybki w okularach przecierać żeby w końcu przejrzał na te fałszywe oczka 🙂 życie jest okrutne, ale skoro strażacy poświęcają swój czas kosztem SWOICH RODZIN, a nasze chore władze uważają że tak musi być, to ktoś musi sie klupnąć w swój pustostan mózgowy i zrozumieć w końcu, że strażak to też CZŁOWIEK!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.