Godzina dla Ziemi WWF – 29 marca o 20.30 zgaś światło i włącz się do zmian!

6

7705291cce11f282bee030ba455bca3329 marca wybije Godzina dla Ziemi WWF, jedyna godzina w roku, która daje nadzieję na bardziej zielone jutro. W ostatnią sobotę marca, o godz. 20:30 czasu lokalnego, zgasną już po raz ósmy światła w milionach domów na całym świecie w symbolicznym geście dla Ziemi. Ty też możesz dołączyć do akcji! Zgaś światło i włącz się do zmian na godzinadlaziemi.wwf.pl – przekonuje organizacja ekologiczna WWF Polska, organizator akcji.

Godzina dla Ziemi WWF to więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku – istotą akcji jest zjednoczenie jednego dnia o jednej godzinie ludzi na całym świecie, którzy chcą żyć na bardziej zielonej planecie i są gotowi wprowadzić zmiany w swoim życiu, które będą bardziej przyjazne naturze. Przesiadając się na rower, zakręcając kurek podczas mycia zębów czy kupując lokalną, ekologiczną żywność nie zmieniamy radykalnie swojego życia, ale z całą pewnością wpływamy na kondycję swoją, swojego portfela i Ziemi.– mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

Godzina dla Ziemi WWF angażuje nie tylko zwykłych ludzi, ale także władze miast, polityków i przedstawicieli biznesu. Na miesiąc przed akcją, swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziło już 39 miast z całej Polski! Wśród charakterystycznych budynków, które zgasną na godzinę wieczorem 29 marca, znajdzie się na pewno Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF miasta, obiekty i firmy mogą zadeklarować wysyłając e-mail na adres zgloszenia@wwf.pl.     

W zeszłym roku oficjalnie do akcji w Polsce przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miejscowości, a niemal 65 000 Polaków zarejestrowało się na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl. Światła zgasły w ponad 7000 miejscowości w 153 krajach świata, wygaszone zostało oświetlenie setek tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie. W Polsce zgasły światła m. in. Stadionu Narodowego, PKiN, Spodka w Katowicach i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Akcja co roku jest wspierana przez znane i lubiane osoby w Polsce i na świecie, jednak w tym roku po raz pierwszy ta największa światowa akcja ekologiczna ma ambasadora – super bohatera – został nim Spider – Man, bohater popularnego filmu. Spider – Man inspiruje ludzi na całym świecie, aby tak jak on włączyli się do zmian i ratowali Ziemię – każdy z nas może zostać super bohaterem dla naszej Planety. Światową kampanię Godzina dla Ziemi WWF wspierają gwiazdy filmu Niesamowity Spider-Man 2, wśród nich Andrew Garfield, Emma Stone i Jamie Foxx, oraz reżyser Mark Webb.

Zgaś światło i włącz się do zmian! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i wyłączyć światło na jedną, symboliczną godzinę w sobotę, 29 marca o godzinie 20:30.

Partnerem strategicznym akcji jest T-Mobile, partnerami akcji są Discovery Channel i International Paper.

Patronem medialnym akcji jest Radio Eska

6 KOMENTARZE

 1. Internetowi “krzykacze” nie mają lekko. Okazuje się bowiem, że wylewanie żółci w sieci nie przenosi się na polepszenie samopoczucia, lecz przeciwnie – podnosi poziom agresji. Dlatego zastanówcie się dwa razy zanim zaczniecie wyładowywać swoją złość w Internecie.

  Równanie wygląda mniej więcej tak: normalna osoba + anonimowość + publiczność = straszna osoba.

  • cytuję: “Równanie wygląda mniej więcej tak: normalna osoba + anonimowość + publiczność = straszna osoba.”.. hmm.. ciekawie powiedziane tylko teraz mam wrażenie, że odpisuje wg cytatu “strasznej osobie” bo jest anonimowa.. dziwię się takim wpisom, bo ktoś kto korzysta z internetu wie i chyba nie jest niewidomym, że prawie wszystkie komentarze są pisane anonimem.. a tak na marginesie do tego artykułu, to reklamujecie jakiś kretynizm, a ludzie umierają z głodu i Wy chcecie mieć przez to wyłączenie “nadzieję na bardziej zielone jutro”?? żałosne..

  • a jak można nazwac taką akcję inaczej jak nie ekologicznym kiczem?
   Co do jakiegoś sprzątania to nie podpisuje się pod tym, bo to nie temat do wylewania rzali jeśli chodzi o takie sprawy…
   Ps.
   Twoja anonimowość świadczy też o tym że jesteś straszną osobą? Chyba tak bo to Twoje słowa. 🙂

 2. popieram, kicz ekologiczny pełną parą a faktycznie pod skipem kopalni syf totalny olej, plastik itp.: bomba ekologiczna a przedstawiciele z sołtysem Starzec i p. Repeta i członkowie zarządu i radny p. Gruszka oraz p. Nelec nawet łopaty nie wzięli aby to posprzątać.
  Do rządzenia pierwsi ale korona z głowy spadnie jak własnymi rękami by to mogli panowie sprzątnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.