Grzawa bez sołtysa

3

Po 43 latach sprawowania urzędu sołtysa na wczorajszym zebraniu z mieszkańcami  z tej funkcji zrezygnowała Pani  Maria Mika.

 

Wójt, Radni oraz przybyli mieszkańcy Grzawy podziękowali  za wieloletnią prace na rzecz lokalnej społeczności oraz zaangażowanie i poświecenie prawie połowy wieku w pełnieniu tej zaczytanej funkcji.

 

Wraz z Panią Sołtys zrezygnowała tez cała Rada Solecka, w wyniku ogłoszonych wyborów na stanowisko sołtysa nie było chętnych. Jest to już drugie sołectwo w Gminie Miedźna po Gilowicach gdzie z sołtysowania po wieloletniej pracy zrezygnował  Bronisław Lukasek, w którym panuje bezkrólewie. Utrzymanie takiego stanu jest o tyle nie korzystne dla mieszkańców gdyż skutkuje przepadkiem funduszu sołeckiego  którym może dysponować tylko sołtys.

Środki z takiego funduszu są przeznaczane miedzy innymi na utrzymanie porządku w sołectwie, dofinansowanie imprez dla mieszkańców takich jak kola gospodyń wiejskich spotkania seniorów dni dziecka i wiele innych.

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Może warto się zastanowić nad kompetencjami sołtysów i brakiem chętnych do pełnienia tej funkcji. Przecież sołtysi mają niewielki wpływ w decyzjach większość z nich jest podejmowana w gabinecie na pierwszym piętrze przy ul wiejskiej w Miedznej a sołtysi są tylko potrzebni do zebrania podatków jakiś list np. przeciwko S1 może interwencji z ZE jak żarówka w latarni nie świeci. Dobrze ze nie musza sprzątać jeszcze papierków i psich bab na telefon. Więcej swobody w podejmowaniu decyzja jak się przekaże w dół to znajda się i chętni do pełnienia tych funkcji naradzie nie ma nikogo bo i po co jak się nie ma nic do powiedzenia.

  2. masz rację koki; wójt sie już z nikim i z niczym nie liczy ( przeca przez 15 lat ni mo konkurenta); rozmawialam z sołtysem z Woli – też chce rezygnować. co jest grane ?

  3. Niech sobie pan Taranowski sam rządzi jak to powiedział na zebraniu wiejskim w gminie otacza się samymi ludźmi wykształconymi i mądrymi – to pewnie reszta to ciemnogród, i jak tak dalej będzie rządził to wszyscy sołtysi zrezygnują.Ciekawe co wywalczy w sprawie drogi S1 by nie był taki sam wynik jak z kopalnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.