Hala zapaśnicza “Piasta” Wola oddana do użytku

27

W sobotą, 7 lipca 2018r. w Woli odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej dla zapaśników. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jana Widerę, wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego oraz przewodniczącego rady gminy Stanisława Lubańskiego. Poświęcenia obiektu dokonał ojciec Marian Nowak.

Następnie licznie przybyli goście, w gronie których znaleźli się między innymi: poseł na sejm RP – Małgorzata Pępek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Jan Widera, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski – Andrzej Supron, wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, pięciokrotny olimpijczyk, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku – Ryszard Wolny, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Henryk Kula, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnym gminy, sołtysi, zawodnicy z rodzicami, sponsorzy, przedsiębiorcy i przyjaciele GKS „Piast” Wola, mieli możliwość zobaczyć jak prezentuje się nowa hala sportowa…

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie odznaczeń dla osób, które w szczególny sposób wspierają polskie zapasy. Złoty medal zasługi dla polskich zapasów otrzymał: Zdzisław Big, Franciszek Kostrzewa, Henryk Bielenin, Bogdan Taranowski, Jacek Kudela. Srebrnym medalem odznaczony został Ireneusz Mietliński.

Zarząd GKS „Piast” Wola przygotował także nagrody dla zawodniczek, które trenują systematycznie od kilku lat, osiągając wysokie wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród wyróżnionych znalazły się zawodniczki: Daria Jaczyńska, Gabriela Płoszczyca, Wanesa Kania oraz Amelia Tomala. Wyróżnienie otrzymał także trener Paweł Ciemierz.

W części artystycznej wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół w Woli.

Nowa hala sportowa daje ogrom nowych możliwości. Dzięki temu obiektowi uzdolnieni sportowcy w komfortowy sposób będą mogli rozwijać swoje talenty.

Przypomnijmy.  W zakresie rozbudowy wybudowano halę sportową o wymiarach: 14×15 m wraz z łącznikiem z budynkiem wielofunkcyjnym.

W zakresie adaptacji części przyziemia istniejącego budynku na pomieszczenia biurowe i magazynowe oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne: wykonano nowe posadzki, ścianki działowe, instalację elektryczną, wodną, p-poż, kanalizacyjną, CO, wykonano sanitariaty oraz natryski. Powstały pomieszczenia biurowe i magazynowe, zamontowano saunę wraz z wyposażeniem i piecem.

Koszt inwestycji wyniósł 1 024 702,65 zł, z czego 438 000,00 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.

 

tekst UG Miedźna

foto^video Wolanie.INFO

 

27 KOMENTARZE

 1. Dlaczego na portalu wolanie.info nie było i nie ma żadnej informacji odnośnie pikniku zorganizowanego na placu przy parafii Św. Urbana ?? Był to piknik w Woli czyż nie? Było dużo Tańców i super zabawy. Myślałem że portal ma być dla mieszkańców,a nie narzędziem politycznym i po to aby informować o wydarzeniach dziejących się w szczególności w naszej miejscowości bez względu na to czy organizowany jest przez GOK czy kogokolwiek, nie idącym w parze wiadomo komu. Czyżby portal nie był beztronny?? Wróćcie na właściwe tory, kto się chce dowiedzieć to się dowie,a prawda i tak sama się obroni. Pozdrawiam

  • Niestety nie jesteśmy w stanie obdzwaniać wszystkich instytucji w gminie i się dopytywać o wszelkie imprezy, otwarcia, przekazania etc. Jeśli dana instytucja nie przesyła informacji o takowym wydarzeniu oznacza to iż nie jest zainteresowana promocją w portalu. Część instytucji ma odgórny zakaz przekazywania informacji i współpracy a nawet bywają przypadki gdzie urzędnik zajmujący wysokie stanowisko w UG stwierdza ” po co oni tu przeszli wyproście ich to jest wasze zebranie” . Podobnie nie reklamujemy imprez komercyjnych organizowanych przez GOK typu warsztaty w których uczestnictwo jest odpłatne, w momencie wprowadzenia symbolicznej opłaty chętnie będziemy je promować.

   Redakcja Wolan nie otrzymuje żadnej subwencji w Urzędu Gminy ani innych instytucji, nigdy też o takie nie wnioskowaliśmy prowadzenie strony UG jest odpowiedzialna osoba zatrudniona i pobierająca miedzy innymi z tego tytułu pensje to samo od samego początku utrzymujemy się z własnych środków reklam oraz sponsorów. Natomiast za dotyczy fanpage UG. Gminna Prasa jest utrzymywana podobnie jest utrzymywana z budżetu gminnego czyli nas wszystkich. Pytanie się rodzi następujące czy można swobodnie w mediach finansowanych z podatków nas wszystkich swobodnie się wypowiadać? Czy jest tam przedstawiany całościowy i pełny obraz gminy?

   • Zgadzam się administratorem tej strony jak wójt za publiczne pieniądze sieje propagandę.
    Pamiętacie jak p. Banaś załatwił temat autobusu do Oświęcimia? Pomogły mu w tym pszczyńskie gazety i portale www ?
    Pamiętam jak naglosniony został problem na tym portalu i Gazecie Krakowskiej i mamy do dziś 17 do Oświęcimia ach jeszcze trochę coś pless napisał i tyle. Bym zapomniał zaangażowanie parafii w Woli w pomocy …i udało się wspólnymi siłami taki transport zorganizowac i nie gadajcie że wójt i radni to zrobili bo to kłamstwo jak z wandalizmem śrobek na klekotku

  • p.prezesie Sokoła dlaczego nie było żadnej informacji o sparingu ,ponoć był fajny mecz Co o meczach też pan nie będzie informował kibiców ? PIÓRKA ROSNĄ CO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. “STYLWOLNY” przidź do sokoła i łoboczymy co zrobisz z 4 tyś na miesiuąc.
  Godać to każdy umi, a robić to ni ma komu !!!

  • + 50 tyś z gminy, mało ? Pelik był w zarządzie ze Stawowym i niy wiedzioł że przejazdy niezapłacone ? Przeca łoni w zarządzie nikogo niy chcą, bo by im na łapy patszoł.Rozliczymy wos !!!!

  • …jak ni ma komu robić ? na zebraniu chcieliśta jak nojmniejszy zarząd ( jest wos 3, ale jedyn wom już niy pasuje, bo niy jest pelikanym), stawowego za długi nie rozliczyliśta i sami je jeszcze zwiynkszocie.Klub mo około 100 tyśiyncy na rok ( gmina, sponsorzy, bilety, kiełbasa, piwo), ale pijądze zamiast na koncie som kal ? no kaj ? Oj palusie i peliki, czekomy na zebranie

   • Oj nie pasuje że zarząd sobie radzi i teraz każdy będzie ich rozliczał… szkoda że wcześniej nikt nikogo nie rozliczał…Ciekawe co będziecie gadać już po zebraniu…

    • No właśnie szkoda że nikt wcześniej nikogo nie rozliczał, dzisiaj klub by nie musiał spłacać długu . Pelik teraz tak działa to czemu nie zadziałał wcześniej?
     zebranie miało być już chcemy gadać by zapobiec przed porażką

 3. Co by niy zrobil wojt zle hali niy bylo zle hala jest tez zle ludu moj ludu tego sie niy do czytac a wracajac do Banasia szkoda ze tam kielbasek z grila niy robil bo do tego sie nadaje i tyle w temacie

 4. Kolejny przykład niegospodarności władz. Na woli jest już tyle obiektów sportowych i nikt nie potrafił wygospodarować 2 mat dla zapaśników. Ile czasu będziemy głosować na te zgromadzenie od siedmiu boleści. Patrzeć na to co dzieje się w tej gminie jestem za obowiązkowym uczestnictwem wyborach.

 5. Drodzy mieszkańcy teraz potrzebna każda złotówka na nowy sprzęt. Nie wiem ile to otwarcie kosztowało gminę ale mogło być skromniejsze i pieniądze na sprzęt do ćwiczenia znalazły by się.
  Dziękuję osoba dzieki którym ta hala powstała a nie byli wyczytani.

  • Popieram przedmówcę, hala jest, ale całe wyposażenie sportowe jest w gestii klubu. Dlatego każde wsparcie finansowe jest ważne, również z funduszu sołeckiego.
   Otwarcie było huczne, oklaski zebrali ci co do niedawna byli przeciwni jakiejkolwiek budowie i pomocy dla zapaśników – są nagrania z kilku sesji rady gminy, gdy negatywnie wypowiadali się o klubie. Ale wiadomo, sukces ma wielu ojców, nieważne że wcześniej byli przeciwni budowie. Co po niektórzy ani razu nie byli na starej hali, aby zobaczyć w jakich warunkach ćwiczą dzieci. Punktem programu otwarcia powinno być zwiedzanie dotychczasowej hali, aby uzmysłowić sobie jak wiele lat klub był lekceważony przez gminę.

  • Myslenie to nie jest mocna strona wwojta buduje szkole a potem sie zastanawia na czym beda uczniowie siedzieć a swoja drogą sprzet w starym obiekcie byl czy aby nie wyparowal jak blacha z obiektu Sokoła Wola

  • może Sokol pomorze bo teraz mo łod sponsorów 4 tyś/miesiąc i … nie musi się ponoć z tych piniydzy przed nikim rozliczać ?

   • ciekawe jak sie roliczli Tomasz Gr…tyr Marcin R..m i jakiś tam Stef…ski mocni ze sokola ,uciekinierzy wiejscy ,udawacze porządnych ,hahahaha gonic ze wsi jak najdalej trzeba ich zapytac gdzie sie im boisko ze sztuczna murawą zapodzialo haha nieudacznicy kiedyś sie to skonczy i prawwda wyjdzie na JAW

    • A nie byli to ludzie wójta? I ludzie prezesa śląskiego oddziału piłki nożnej? Sprzedali starego Sokoła i brakło na boisko treningowe? O Stawowym też słyszałem że klub zostawił w długach

     • fuchy fuchy i jeszce raz fuchy w godzinach pracy trzeba zdejecia ukazac w gminnych sprawach przeciez wojt reaguje na takie afery procentem z fuchy haha i można

 6. No i fajnie że się coś robi w naszej gminie,powinno to być robione cały czas a nie w roku wyborczym.
  Oglądam te nagranie no i proszę ,frekwencja radnych zadowalająca a nie jak na ostatniej sesji ,jak trzeba
  było podjąć ważną uchwałę odnośnie zarobków Wójta. Na tych zdjęciach zabrakło mi Łukasza Banasia o ile pamiętam a pamięć mam dobrą to ten chłopak latał po zebraniach sołeckich i walczył o pieniądze dla zapaśników co tam robią ci co byli przeciwni temu żeby te parę groszy dać na klub- brak WSTYDU.
  Sala fajna ale jak będą zawody gdzie będą mogli rodzice oglądać swe pociechy jak brak WIDOWNI

  • tam zabraklo poprostu zapasników ktorzy Wole wypromowali i rozslawili ten klub a wojt bude pusta wystawil a trenujcie kartami do gry poziom gimbazy wojcie prezentujecie od 15 lat

  • Do kibica zapasów.
   Proszę mnie nie wkręcać w fotki z wójtem i pelikanami. Cieszy to, że obiekt powstał tylko brakło pomysłu, bo rozmiary hali zwalają z nóg…
   …pamiętacie piękne czasy “wolańskich zapasów” ? Zapaśnicy trenowali w SP2 w Woli ( Gimnazjum 2 ) Cyklicznie odbywały się zawody gdzie każdy rodzic czy kibic mieli miejsce na hali sportowej do kibicowania….
   Niestety nowy obiekt nie bedzie dawał tyle radości co hala z trybunami ale wójt i doradcy wypalone mą szare komórki lub są przemęczeni i mamy co mamy…
   Formułowicze nie uważacie, że jak budować to z głową ? Zgodzicie się chyba że mną, że cała infrastruktura sportowa powinna znajdować się w okolicy BASENU i LKS SOKÓŁ Wola ? Tym bardziej w/w obiekty powstały lata wcześniej ( są tam działki gminne ), wkręcić tam naszych zapaśnikow i wygląda to estetycznie. Nowa hala mogłaby ” zarabiać ” na wynajmowaniu w okresie jesienno zimowym i interes by się kręcił.
   Formułowicze chcecie dalej takiego wójta ?

   • Ja też się zapytam ilu jest w radzie pelikanów? Odpowiedź jest prosta 15 radnych zwanych pelikany. Przecież radni pochodzą z naszej gminy a z samej Woli 8 radnych i nie widzą wolańskich problemów?
    Strażacy bez auta , drogę w strefie przemysłowej na koszt nas podatników zrobili gdzie market Majster musiał z własnych pieniędzy budować drogę, nagle kanalizację robią na osiedlu gdzie można było zrobić to przy remoncie Gorniczej już mamy nowy asfalt zrywany w dwóch miejscach.
    Co to za radni ? Tylko pelikany ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.