Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa

0

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ─ jako jedyna organizacja społeczna z województwa śląskiego ─ zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu rowerowego „OdLOTTOwa jazda” organizowanego przez Fundację Lotto. Do wygrania jest 100 tys. zł na cel społeczny. Hospicjum zwraca się do wszystkich rowerzystów na Górnym Śląsku o pomoc w osiągnięciu celu ─ wspólnym przejechaniu kilku milionów kilometrów.

Do akcji może przystąpić każdy. Chętni rejestrują się poprzez stronę internetową (https://www.endomondo.com/challenges/37468828) jednej z popularnych aplikacji, każdy przebyty dystans mierzą za pomocą tej aplikacji, która automatycznie dodaje wyniki uczestnika do puli przejechanych kilometrów na rzecz pszczyńskiego hospicjum. Uczestnik może także śledzić swój indywidualny wkład w akcję.

Po 17 dniach rywalizacji hospicjum uplasowało się na 7. pozycji, wśród 30 organizacji z całej Polski! Jego drużynę tworzy blisko 450 osób. Akcja trwa od 1 lipca do 15 września, czyli 75 dni. Do drużyny Hospicjum św. Ojca Pio może przyłączyć się każdy. Można jeździć, jak i kiedy się chce, lecz tylko po terenie Polski.

Wszystkie szczegóły znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl oraz na Facebooku: Hospicjum Pszczyna.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób chorych, cierpiących, samotnych, niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

Patron pszczyńskiego hospicjum ─ Ojciec Pio z Pietrelciny (1887─1968) jest jednym z najbardziej znanych świętych na świecie. Znany mistyk, stygmatyk i przewodnik duchowy był także założycielem szpitala pod nazwą „Dom Ulgi w Cierpieniu” w San Giovanni Rotondo, miejscu długoletniego pobytu o. Pio. Obecnie jest to jeden z najbardziej nowoczesnych kompleksów szpitalnych we Włoszech i Europie, zajmujący się lecznictwem oraz kształceniem kadry medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.